ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Хардуер

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Джим

Регистриран: 24.08.2006
Препоръчайте ми компютър!
    #1436432 - 22.09.2006 00:39

Не съм навътре с технологиите и имам нужда от съвет като тръгна да купувам компютър. Всяко мнение ще ми е полезно, за да знам какво да търся.
Първо се колебаех дали да взема готов марков компютър или да сглобя чрез някоя от фирмите. Спрях се на втория вариант.
Така че, можете ли да ми препоръчате примерно какви елементи да гледам и с какви показатели?
Става въпрос за цена около 800лв без монитора. Няма да играя игри на него, най-много Делта Форс. Имам желание харда да е голям и РАМ минимум 1GB. Ще го натоварвам много с информация и програми, основно за музика и филми. За да бъде надежден и бърз, какъв модел видео, звукова карта, процесор, РАМ и т.н. да търся? Сред познатите ми се води спор за това кои процесори са по-добри: Pentium 4 или AMD. Вие какво ще кажете, коя марка и модел са най-добри за моите нужди и колко GHz, понеже искам да извършвам много операции едновременно.
Мисля че първо трябва да видя офертите, които предлагат фирмите, но е добре и да имам предварителна информация.

А също знаете ли един нормален монитор 19 инча, Сони, с плосък екран колко струва нов или на старо?

Благодаря!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Джим

Re: Препоръчайте ми компютър!
    #1437177 - 22.09.2006 17:28 [Re: Джим]

Никой ли не може да ми даде идея?! Или съм объркал в кой раздел да пусна темата?!
Просто задавам въпроса си във форума, защото съм извън България и нямам възможност да видя за какви модели и цени става въпрос. Познатите ми засега също не могат да ми препоръчат нещо. Затова се надявам някой да се включи със съвет.

Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
    #1437254 - 22.09.2006 18:25 [Re: Джим]

Е, имай търпение:
Ето ти една примерна конфигурация която отговаря горе-долу на твоите изисквания:

Дъно Asrock ALiveNF4G-DVI -- $68.50 (без ДДС)
Процесор ATHLON64 3000+/AM2/BOX -- $92.00 (без ДДС)
Памет 2 модула 512MB DDR II 667 SUPER T -- $69.50 х 2 (без ДДС)
Твърд диск 320GB SEAGATE /7200/16MB -- $115.00 (без ДДС)
до тук $414.50 без ДДС или около 770 лева с ДДС
Ще трябва да се добавят още оптично устройство:
NEC ND-4551A LABEL FLASH -- $38.50 (без ДДС)
и кутия със захранване, инай предвид че качествено захранване струва само по себе си към $40, така че кутия за $20-$30 не ти върши работа. Насочи се към нещо то рода на:
FOXCONN 3GTH002//FSP 400W PFC -- $68.50 (без ДДС)
тази кутия е със захранване от сравнително реномираната марка FSP (звестна още и като Fortron)... но така вече надвишаваме бюджета ти.
Направили сме голям компромис като сме взели дъно микро-АТХ фопрмат с вградена видеокарта, но доколкото разбирам това не е толкова важно за теб, а икономията откъм видеокарта не е малка... понататък може да си сложиш видеокарта тъй като дъното все пак си има PCI-Express 16x слот.
Може да икономисаш като вземеш по-малък диск или по-малко памет, или малко по-евтин процесор, примерно. Но по-добре събери още пари...

Пентиум 4 е вече морално остаряла архитектура, а за новите процесори на Интел не ти достигат $$, така че ще се трябва да се задоволиш с АМД. По принцип е хубаво че ще пускаш многопрограмки и искаш бърз и надежден компютър, но за целта трябва да си приготвиш малко повече пари. Иначе е ясно кое е доброто но засега трябва да се ориентираш към сравнително по-бюджетно решение.

19" LCD Sony струва между $300 и $400 без ДДС - да кажем $350 средно

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

Джим

#1437381 - 22.09.2006 19:49 [Re: Black Adder]

Ей, благодаря за така изчерпателното мнение!
Бюджета на конфигурацията е добър. Да, правилно, че не е нужно да сглобяваме геймърски компютър. Значи казваш, че има още изисквания към компонентите, ако се ограничим с тези пари. Ако махнем лимита, каква конфигурация би избрал, кои елементи да подобрим и какви пари ще е тогава.
Кажи за тези процесори на Интел! Ще ма ли нужда за такъв домашен компютър като този? Но ако е за надеждността бих отделил повече пари сега, за да не се наложи твърде скоро да сменям части.
Е, как би изглеждала конфигурацията тогава?

Благодаря отново!

Black Adder
Advanced

#1437417 - 22.09.2006 20:06 [Re: Джим]

Става въпрос за новите процесори на Интел от серията Core 2 Duo, известни още като Conroe, но ще трябва да си приготвиш над $200 само за процесор (което всъщност не е толкова много).

Като за домашен компютър за нещата за които искаш да го ползваш Атлон 64 на сокет АМ2 е достатъчно добър и перспективен. От подобрение се нуждаят дъното и видеокартата (която сега е интегрирана - ще трябват още $100-150 за нормална видеокарта и нормално дъно

Имай предвид че цените и предлаганите на пазара продукти се променят понякога доста рядко, така че ако нямаш намерение скоро да си купуваш компютър, няма смисъл да говорим с конкретни цифри.

Аз съм гледал цените от една сравнително скъпа ценова листа, така че реално може да са и с няколко процента по-евтини нещата Също не знам дали за някои от компонентите няма да може да се избегне ДДС-то.

--------------------

McClane
strenght and honour

Регистриран: 17.04.2006
От: океана
    #1437736 - 22.09.2006 22:12 [Re: Джим]

Понеже и аз съм се насочил към купуване на компютърни части (ще си правя upgrade на машината), относно процесора съм се спрял на следния:
P D 805 DUAL CORE, 2.66Ghz, LGA775, BOX - 212.04 лв с ДДС
Остава да си харесам и дъно и видеокарта и съм готов

@Black Adder: имаш ли представа каква е разликата между тоя горния процесор, който съм посочил и "Core 2 Duo E6300, 1.86GHz, LGA775, BOX 385.02 лв", имам предвид като технология, абстрахирайки се от цената.

Редактирано от Blade (22.09.2006 22:27)

Black Adder
Advanced

#1437962 - 22.09.2006 23:44 [Re: McClane]

Ама и аз едни цени съм гледал... сега погледнах в тази ценова листа че Атлон 64 3000+ АМ2 е 147 лева с ДДС, к'ви са тея $92 без ДДС дето са ги изпраскали на другото място, просто се чудя, хм...

Pentium D805 не е лош процесор за цената си понеже е двуядрен, което дава известни преимущества за определени приложения. Но доколкото си спомням е с ядра Prescott и предполагам че харчи много ток, по принцип го вземат за да го овърклокват като му сложат някакво по-добро охлаждане. Като се замисля и Джими може да се насочи към него. А дъно си вземи каквото и да е за което няма лоши отзиви те дъната вече не са толкова важни (е освен ако не искаш да клокваш)

Core 2 Duo Е6300 е с най-новото ядро Allendale - разликата с Conroe e само намаления от 4 на 2 мегабайта кеш. Е6300 е мисля с поне около 40% по-производителен от D805 (е в накои приложения повече в други по-малко), произведен е по новия 65 нм технологичен процес и харчи доста по-малко ток - като цяло е доста по-добър и си струва допълнителните $$ над D805 стига човек да ги има.

Ето тук http://www23.tomshardware.com/cpu.html има сравнение на процесори в различни приложения.

--------------------

McClane
strenght and honour

Регистриран: 17.04.2006
От: океана
    #1438457 - 23.09.2006 11:36 [Re: Black Adder]

Благодаря за съветите. Аз съм се насочил към дъната на Asus и на Asrock, но за съжаления нямам представа от кои техни модели има оплаквания, че да не вземам такова. Ще ми се да е някакво надеждно.

--------------------
По-добре малък, но свой и отпред, отколкото голям, но чужд и отзад!

Нерегистриран

#1441840 - 25.09.2006 19:38 [Re: McClane]

Ето каква конфикурация си вземах преди няколко дни от Most Computers
Дъно :Аsrock ALiveNF4G-DVI
Процесор: AMD Athlon 3000+ /64B/BOX
Харддиск -160GB SEAGATE SATA2 /7200/8MB
Рам памет - 512MB DDR II 800 х 2
1,44 MB NEC/Black
LAN
DVD/RW : NEC ND-3551A LABEL FLASH/BLACK
CASE:CX-8058 400W/SILVER-BLACK
Всичко това + клавиатура ми излезе 743лв!А аз си правих сметка по техните ценови листи в интернет че с марково захранване ще ми излезе около 750лв.! Но не стана така, като отидеш там и ти направят сметката излиза малко по-скъпо отколкото си ги смятал не знам май някакво ДДС си слагат но колко процента е така и не можах да разбера !Мисля че тази конфигурация ще е най близо до това което искаш ,и като сложиш едно марково захранване Fortron ще докараш около 800лв
LAN карта дъното си има вградена но аз сложих още една за да работя в мрежа,ако нямаш намерение да връзваш друг комп може да спестиш някой долар от LAN картата!Имам още една бележка за дъното значи на страницата на Асрок дъното е с вградена карта 256мб поделена памет !А като вземах компа и го разгледах в къщи се оказа че картата е 128мб и то не ограничена при ансамблирането а си е така и на кутията и на книжката към дъното пише че е 128мб а модела на дъното е абсолютно еднакъв с това което аз бях заявил, от къде идва тази разлика не знам но малко неприятно е това да искаш едно да ти дават друго така че си отваря очите като поръчваш компа!

Нерегистриран

#1441855 - 25.09.2006 19:56 [Re: Анонимен]

Пак съм аз от горния пост ,може да сложш дъно на Asus M2NPV-MX | nForce 430, GeForce 6150, DDR2 800, SATA 3Gb/s, което всъщност предлага най-добрата потребителска комбинация на чипсет и вградено видео, а именно nForce 430 и geForce 6150.Мен така ме посъветваха но това дъно е малко по скъпо пък и аз се мислех че картата като е 256мб на Асрок-а ще е по-добре но не е така видеото на Асус-са е по-добро(човек се учи от грешките си ) а кое е по-добро като качество това ще кажат по компетентните от мен!

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2333

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.