ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Хардуер

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
MIK
Нерегистриран

Помощ,нещо става с компа ми....!!!
    #1463786 - 10.10.2006 09:36

Днес включвайки компа ми нещо много ме притисни....въпреки,че ме пусна да си влезна със своята парола и уж бях в своя профил се оказва,че все едно съм влезнала като гост.
Освен това излиза съобщение,че уиндоса нещо правел дрън-дрън и сега не мога да си видя нито снимки,нито нищо....незнам на какво се дължи,но просто всичко изглежда така все едно компа е нов и няа нищо инсталирано на него,освен основните неща....Побърквам се,какво и къде може да бъде проблема?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
Re: Помощ,нещо става с компа ми....!!!
    #1463817 - 10.10.2006 09:53 [Re: MIK]

Цитат:

Освен това излиза съобщение,че уиндоса нещо правел дрън-дрън

Би ли конкретизирала като как да разбираме това дрън-дрън? На мен до сега виндоса не ми е дрънкал... Ако можеш, цитирай съобщението.

Цитат:

...се оказва,че все едно съм влезнала като гост.
... и сега не мога да си видя нито снимки,нито нищо....незнам на какво се дължи,но просто всичко изглежда така все едно компа е нов и няа нищо инсталирано на него,освен основните неща....

Това е нормално, щом си влязла като гост. Твоите неща са си в твоите папки, които обаче сая невидими или поне недостъпни за другите потребители. Единствено потрбител Administrator може да вижда и чете всичко.
Проблемът ти е софтуерен. Ако става въпрос за служебна машина, викай сисадмина. Такъв проблем може да имаш и ако акаунтите се раздават от сървър. Тогава проблемът изобщо може да не е при теб.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

MIK
Нерегистриран

#1463828 - 10.10.2006 09:58 [Re: Цецо]

Всъщност истината е,че съобщението гласи нещо от сорта за Администратора...толкова се шашнах,че дори не го прочетох както трябва...явно имаш право.Направи ми впечатление,че през последно време беше станала много бавна тази моя машинка и често зепцваше...често,често на седмица 1 до 2 пъти...
Какво може да се направи,сега започвам да търся някой да го оправи...но ако не е сложно мога да опитам и сама.

Paradise Lost
когато син гръм удари...

Регистриран: 23.01.2006
От: у нас
    #1463844 - 10.10.2006 10:07 [Re: MIK]

След като ти няма иконите и програмите и изглежда като новоинсталиран, начи или си влезнала с друг профил или някой ти е променил твоя. Това може да го направи САМО човек с админски акаунт, не казвам само администратор! Следователно питаш човека, който се занимава с поддръжката какво се е случило. По принцип има вариант профилите ви да са "remote" на сървъра и ако там са изтрити или променени, ти също няма да си виждаш познатата картинка на PC-то. Така че насочи се към човека, дето се занимава с тия неща.

--------------------
Scientists have finally discovered
what's wrong with the female brain:
On the left side, there is nothing right,
and on the right side, there is nothing left...

ЦецоМодератор
ПИЧ

#1463852 - 10.10.2006 10:14 [Re: MIK]

Цитат:

Всъщност истината е,че съобщението гласи нещо от сорта за Администратора...

Ако не става дума и за майка му, е добре...

Рестартирай компа. Ако пак видиш същото събщение, дай го тук да го видим и ние.
Не каза дали компа е служебен и дали работи в мрежа.

Цитат:

но ако не е сложно мога да опитам и сама.

Зависи. Може и да не е сложно. А може и да си усложниш живота максимално.
Имаш ли администраторски права? А разполагаш ли с инсталационен диск за операционната система?

--------------------

MIK
Нерегистриран

#1463879 - 10.10.2006 10:27 [Re: Paradise Lost]

Ами няма кой да е променил моя профил,защото достъп до кпма имам само аз.
Възможно ли е настройките да се направят от друго лице нямащо директен достъп до машинката ми?

MIK
Нерегистриран

#1463887 - 10.10.2006 10:31 [Re: Цецо]

Рестартирах,но не излезна съобщението
Това е личен компютър,никой друг няма достъп до него...ако резултата е поради човешка немеса,значи сама съм си виновна!
Макар да не си спомням да съм пипала каквото и да било
Не,не работи в мрежа....или поне аз незнам...освен ако някой не ми е краднал тел.кабел
Извинявам се за иронично-хумуристичният арт,но ако не разпусна по този начин ще се разплача

ЦецоМодератор
ПИЧ

#1463900 - 10.10.2006 10:36 [Re: MIK]

Цитат:

Възможно ли е настройките да се направят от друго лице нямащо директен достъп до машинката ми?

Принципно е възможно, но не е толкова лесно.

Цитат:

Не,не работи в мрежа....или поне аз незнам...освен ако някой не ми е краднал тел.кабел

Значи Интернета ти е от БТК? (не че има значение, просто така... )

Цитат:

Извинявам се за иронично-хумуристичният арт,но ако не разпусна по този начин ще се разплача

Е де, не дей да плачеш, дяволът не е черен колкото Джипса!

--------------------

ЦецоМодератор
ПИЧ

#1463906 - 10.10.2006 10:40 [Re: MIK]

И да си дойдем на темата.
От всичко до тук оставам с впечатлението, че това е локален компютър, на който работиш само ти. Следователно сама си инсталираш разните програмки. Което пък означава, че си с администраторски права.
Отговори ми на няколко въпроса: Какъв вин ползваш? Имаш ли инсталационен диск за него? Някой друг ли поддържа машината или сама се грижиш за нея (софтуерно)? След рестарта пак ли си като гост?
След това ще ти кажа какво да опиташ да направиш.

--------------------

MIK
Нерегистриран

#1463918 - 10.10.2006 10:48 [Re: Цецо]

Цитат:

И да си дойдем на темата.
От всичко до тук оставам с впечатлението, че това е локален компютър, на който работиш само ти. Следователно сама си инсталираш разните програмки. Което пък означава, че си с администраторски права.
Отговори ми на няколко въпроса: Какъв вин ползваш? Имаш ли инсталационен диск за него? Някой друг ли поддържа машината или сама се грижиш за нея (софтуерно)? След рестарта пак ли си като гост?
След това ще ти кажа какво да опиташ да направиш.

Сега започвам под ред:
1.Да,машинката е локална,сама бърничкам из нея,към БТК съм,до сега съм нямала проблеми от никакъв сорt.
2.Xp Home,Intel Celeron M processor 370
3.Да,имам инасталационен диск!
4.След рестарта където уж задавам моя парола след 1-2 мин пак ме пуска само като гост.

ЦецоМодератор
ПИЧ

#1463955 - 10.10.2006 11:13 [Re: MIK]

Опитай първо следното:
Когато те пита за парола, смени потребителя. Това става по следния начин - ако виждаш прозорец, в който е изписано името на потребителя в текстова кутия и отдолу има друга такава за въвеждане на паролата, щракни с мишката в горното поле (върху юзер нейма) и вместо твоето име въведи Administrator (с главна буква). Остави полето за парола празно и натисни ОК. Ако виждаш някаква картинка на екрана и до нея е твоето име с поле за въвеждане на парола, щракни с мишката извън това поле и натисни два пъти Alt+Ctrl+Del. Трябва да се покаже прозореца, за който писах по-горе.
Ако успееш да влезеш като администратор, провери потребителските акаунти от контролния панел. Забрани потребител "гост" и виж дали съществува твоя акаунт (истинския). Ако го виждаш нормално, смени си паролата. Ако не ти позволява, тогава го изтрий и го създай наново.
Ако си успяла да влезеш като администратор, това означава, че този акаунт е без парола. Опасен момент. Постави парола и на него. Рестартирай и се опитай да влезеш с твоя акаунт.
Ако не се получи, приготви си инсталационния диск и пиши тук - ще се пробваме с поправка на инсталацията.

--------------------

MIK
Нерегистриран

#1463970 - 10.10.2006 11:22 [Re: Цецо]

Ами не става...опитвам се,но ми дава,че вече има акаунт с име Администратор...освен това ми показва,че съм влезнала със своя профил!
След като рестартирах влезнах с моя профил,но въпреки това имам права като на гост.
Мисля,че имаме нужда от преинсталация...

ЦецоМодератор
ПИЧ

#1463998 - 10.10.2006 11:32 [Re: MIK]

А щом ти показва, че си влезнала с твоя профил, защо не провериш какви други акаунти има?
И извади жицата на нета, преди да пробваш. Все-пак има вероятност някой да е хакнал компа ти. Особено ако ползваш мирката...

--------------------

MIK
Нерегистриран

#1464013 - 10.10.2006 11:38 [Re: Цецо]

Ми освен на Гост-а няма друг акаунт
Мирка ако съм разбрала правилно съкращението ,не ползвам
Абе то е достатъчно Кюто и Скайпа да докопа някой и мисля,че много лесно би могъл да направи подобна низост

Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
    #1464016 - 10.10.2006 11:38 [Re: Paradise Lost]

Цитат:

Това може да го направи САМО човек с админски акаунт, не казвам само администратор!

Мисля че някои вируси (червеи) могат да прецакват системата по подобен начин... т.е. тя целта им е да работят максимално дълго време за да могат да се разпространят на максимален брой други компюри и с тази цел ограничават силно нещата които потребителя може да прави - примерно оставят му само guest акаунта забраняват му да си пуска task manager и др. Това се връзва и с наблюдаваното забавяне на системата за което говори МИК. Аз бих проверил БТК акаунта си за необичайно висок интернет трафик през последните дни, ако БТК предлагат подобна статистика, разбира се.

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

Paradise Lost
когато син гръм удари...

#1464026 - 10.10.2006 11:42 [Re: Black Adder]

Е аз не съм споменавал за троянци и червеи разни. Това вече е по-лошата страна на медала. Там определено се изисква по-специализирана помощ, за почистването от такива буби, а девойката май не е толкова наясно.

--------------------

ЦецоМодератор
ПИЧ

#1464029 - 10.10.2006 11:43 [Re: MIK]

Влез като Администратор. Тогава ще видиш всички акаунти. И пробвай да го пуснеш в Safe Mode. Това става с натискане на клавиша F8 точно преди да започне зареждане на операционна система.

--------------------

ЦецоМодератор
ПИЧ

#1464038 - 10.10.2006 11:48 [Re: Black Adder]

Да, вероятността да е закачила някаква буболечка е огромна... Но ако го прилъже да я пусне като администратор, евентуално би могла да позабърше със софтуерни инсектициди...
Иначе, ако не се отзове някой на място, най-вероятно ще разполага с чисто нов все още неинсталиран компютър.
Има и аварийни изходи де, поне да си спаси данните. Ама става все по-сложно.
Не знам до колко ще се оправят нещата, ако пробва поправка на текуща инсталация.

--------------------

MIK
Нерегистриран

#1464051 - 10.10.2006 11:57 [Re: Цецо]

Не става,не става....
Ще викна някой да го види на място за да не объркам съвсем нещата ...дано да се оправи всичко,иначе работата не ми изглежда розова
Благодаря на всички за светкавичното отзоваване на питанията ми

ЦецоМодератор
ПИЧ

#1464068 - 10.10.2006 12:07 [Re: MIK]

Преди да предприемете драстични мерки (форматиране на диска) опитайте два други варианта - поправка на текуща инсталация и инсталация в нова папка. Ако не друго, поне да испееш да си преточиш съдържанието на "Моите документи" (а явно всички неща са ти там). Би могла да ти помогне и една програмка (по-точно пакетче): BartPE, обаче ще ти трябва и квалифицирана помощ in live...
Ако диска е FAT, а не NTFS, може да се сканира за гадинки под ДОС (то и ако е NTFS става, ама ти трябва допълнителен софтуер, който дава достъп до NTFS дялове под ДОС). Модулът на F-Prot за ДОС е безплатен...

--------------------

MIK
Нерегистриран

#1464971 - 10.10.2006 22:37 [Re: MIK]

Оправи се,но се наложи да направим друг акаунт-администраторки който интересно защо получи повече правомощия от първият с който работех до сега!
Изтрихме старият и с него заминаха доста неща...малко снимки и най-вече всички линкове заведени под Фаворит листата ми...
Давайте сега акъли как да възстановя тези данни,че особенно линковете са ми много важни
Знам,че има някаква програма,но се съмнявам аз да се справя с нея...въпреки това може да е по-лесно от колкото си мисля

ЦецоМодератор
ПИЧ

#1465583 - 11.10.2006 11:48 [Re: MIK]

Погледни в папката "Documents and settings" - там трябва да има подпапка с името на стария ти акаунт. В нея е всичко, което си загубила. Но може да нямаш достъп до нея. Ако ти каже, че е недостъпна, влез като Administrator.

--------------------

Black Adder
Advanced

#1465712 - 11.10.2006 12:54 [Re: Цецо]

Като изтриеш акаунта май се трият и съответните директории (то сигурно предупреждава, ама кой да чете). Но не съм 100% сигурен че се трият - имам само някакви далечни спомени от преди години... така че може и да има шанс

--------------------

Paradise Lost
когато син гръм удари...

#1465737 - 11.10.2006 13:07 [Re: Black Adder]

При изтриване на акаунта локално, се изтриват и всички папки, свързани с него. А ако по някакъв начин са се запазили, само админски акаунт може да има достъп до тях.

--------------------

ЦецоМодератор
ПИЧ

#1465975 - 11.10.2006 14:41 [Re: Paradise Lost]

Абе явно ХР-то има собствено мнение по въпроса, което на моменти се мени. На мен ми се случи подобна ситуация преди време (наложи се триене на акаунта) и после не ми даваше да го създам пак, щото такъв вече има... Та направих друг. И когато влязох като баш администратор, всичко от стария си беше там. А току-що пробвах ситуацията на една машина и забърса всичко като пич! Даже и не се оплака, само попита дали съм сигурен за акаунта. Е, с подходящо въоръжение изтритото може да се възстанови, ама...

--------------------

MIK
Нерегистриран

#1466336 - 11.10.2006 18:13 [Re: Цецо]

Благодарско

Намери се тази подпапка и всичко което ми трябваше е там освен линковете във Фаворит листата...продължавам да търся,дано се намерят...
Следващият месец предстой преинсталация на целият Уйндоус,защото определено прави проблеми!
По същият начин не ни позволи да изтрием новият администраторки акаунт за да продължа да си ползвам старият.Обаче старият веднага си го затри и добре,че поне част от информацията намерих.
Търсенето продължава...

Black Adder
Advanced

#1466362 - 11.10.2006 18:45 [Re: MIK]

Цитат:

Намери се тази подпапка и всичко което ми трябваше е там освен линковете във Фаворит листата...продължавам да търся,дано се намерят...

Ми те са във подпапка с име "Favourites" на въпросната подпапка която си намерила. Това разбира се при положение че ползваш Internet Explorer, иначе се пазят на по интересни места в зависимост от браузъра...

--------------------

MIK
Нерегистриран

#1466364 - 11.10.2006 18:46 [Re: Black Adder]

Именно това ползвам,но ги няма

ЦецоМодератор
ПИЧ

#1467024 - 12.10.2006 09:27 [Re: MIK]

Включи показване на всички файлове - скрити, системни, защитените файлове на операционната система... Всичко. И му кажи да не скрива разширенията на познатите типове файлове. Това е в Tools -> Folder options на Windows Explorer.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2140

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.036 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.