ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Хардуер

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
VINN
решаващ

Регистриран: 18.04.2006
Re: Ново РС
    #1567982 - 26.12.2006 21:00 [Re: Спец]

Да, с. Ам2 с посоченото дъно е много добър избор памет 512 Мб стига, диска - щом се налага "отрежи" 20$ от него, но за захранването - в никакъв случай . И аз мога да дам разни примери на зле завършили икономии в това отношение. Би трябвало да се вместите в 500 лв, или съвсем малко да надвишите.Ако се наложи, минете на CD-RW,макар разликата в ценатата да е малка.

--------------------
Без битка няма победа, без вяра няма борба

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Спец
спартанец

Регистриран: 12.03.2004
От: Митовете
    #1568373 - 27.12.2006 10:46 [Re: VINN]

Цитат:

И аз мога да дам разни примери на зле завършили икономии в това отношение.

За всичките 8 години през които имам компютри са ми изгаряли 3 захранвания , без никакви последствия за машината . Хем беше тогава с някакъв заспал селерон 500 мхц , никакъв оувърклок , то и не става с това животинче .
Събирал съм поне 7-8 машини с куча марка захранвания , все по 5 кинта ги намирам от тоя и оня , и нищо не е пропищявало , макар да съм пускал селерон 1.1 гхц да работи на 1.76 гхц , за дълго време .
Не ми пука от захранвания , това е .

Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
    #1568638 - 27.12.2006 13:40 [Re: Спец]

Цитат:

Събирал съм поне 7-8 машини с куча марка захранвания , все по 5 кинта ги намирам от тоя и оня , и нищо не е пропищявало , макар да съм пускал селерон 1.1 гхц да работи на 1.76 гхц , за дълго време .

Е, старите селерони харчат малко ток - не е кой знае какво... дори 150 ватово захранване ги оправя. Да не говорим за времето когато на процесорите дори не слагаха радиатори. За съжаление обаче с годините консумацията на елементите употребявани в персоналните компютри се повишава и това налага по-големи изисквания към захранванията. Пробвай да сложиш захранване от 5 лева на някой Прескот (поне 100W консумация) + някоя сравнително актуална видеокарта (поне 30W консумация)... та то само чипсета на новите системи може да харчи 20W и нагоре.

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #1568751 - 27.12.2006 14:47 [Re: Black Adder]

Цитат:

Да не говорим за времето когато на процесорите дори не слагаха радиатори.

Ех, носталгия!...
Сладки времена бяха. Да подкараш компютър тогава бяха нужни шаман и специалист по ракетни двигатели, ама тръгнеше ли, нямаше спирка!

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Спец
спартанец

Регистриран: 12.03.2004
От: Митовете
    #1568778 - 27.12.2006 15:04 [Re: Black Adder]

Цитат:

Пробвай да сложиш захранване от 5 лева на някой Прескот (поне 100W консумация) + някоя сравнително актуална видеокарта (поне 30W консумация)...

На нортууд слагах последно куча марка захранване /как се случи че имаше 4 пиновия конектор / 250 вата , доста си стоя на 2.0@3.1 гхц , дъното не подаваше ток .
На Sempron 2800@2.4 - AM2 и асрока с вграденото видео също нямаше задъхване кучето , сигурно е хубаво да имаш прескот зимно време но аз не съм имал такова нещо .

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1695

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.