ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Хардуер

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
Re: Sapphire Theatrix 550 и Macrovision защитата на видео касетите
    #1689777 - 29.03.2007 08:53 [Re: kosmalak]

Преместих другата ти тема в "Пазарът". Там ще има по-голям шанс.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  

Нерегистриран

#1769994 - 27.05.2007 16:56 [Re: Цецо]

Здравейте!
Аз също се набутах с това дърво неземно или по-точно с калпавия му SW! С ChrisTV не съм го пробвал, но с приложения CyberLink PowerCinema4 постоянно ми дава "This movie is copyright protected". Отначало и аз се сетих за Macrovision - АНАЛОГОВАТА защита на VHS касетите, но днес пробвах запис от SCART терминала на телевизора на Composite входа на тунера - ядец. Пак същото!!! Естествено в упътването нищо не пише по въпроса, а и имам чувството, че приложения SW е някаква демо версия. Вчера пробвах да направя capture с Ulead Video Studio 11 Plus, без да съм деинсталирал PowerCinema и ми даде грешка при инициализирането. Сега ще го деинсталирам и ще пробвам пак.
Някой да е намерил решение на проблема със PowerCinema, защото пък трябва да уча дистанционното на бутони с други програмки? Пишман станах, че си купих такава PC конфигурация. За парите кито дадох можех да си взема топ-модел DVD Recorder на Sony или Pioneer!

Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
    #1770050 - 27.05.2007 17:58 [Re: Анонимен]

Цитат:

Пишман станах, че си купих такава PC конфигурация. За парите кито дадох можех да си взема топ-модел DVD Recorder на Sony или Pioneer!

А каква е връзката между двете неща?!
А иначе по проблема - просто ползвай подходящия софтуер, няма к'во да ореваваш толкова орталъка...

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

Нерегистриран

#1770256 - 27.05.2007 19:35 [Re: Black Adder]

Връзката е, че си взех скъп PC за да мога да си прехвърлям VHS касети и записи от аналогова камера. А вече почти месец се мъча с това дърво! Току-що пробвах и trial version на CyberLink PowrCinema 5 и се убедих, че това, което са сложили като SW в комплекта е даже по-орязано от нея. За съжаление отново не ми разрешава да направя capture! Колкото до "правилния сотуер" - точно това ми беше й въпроса. Има ли въобще такъв, който да ползвам както за TV тунера, така и за Capture? ChrisTV има проблеми с аудиото, а доколкото знам WinAmp не може да се прави Capture.

Black Adder
Advanced

#1770363 - 27.05.2007 21:18 [Re: Анонимен]

Цитат:

Връзката е, че си взех скъп PC за да мога да си прехвърлям VHS касети и записи от аналогова камера.

Еми то за тази цел не е необходимо кой знае колко скъпо PC, да ти кажа. Просто е трябвало да се посъветваш преди това. Но по принцип и сега не е проблем да си свършиш работата... това с макровижън протекшъна е интересно кой го вади... трябва да си поискам най-накрая картата да видя дали не е нещо от новите драйвери... хм...

Цитат:

а доколкото знам WinAmp не може да се прави Capture.

Изтегли си най-новата версия на плъгина за WinAmp - там мисля че може.
А и на крис-ТВ също не е толкова сложно да се настрои, мисля (аз преди го бях настроил, но сега както писах картата не е вече в мен за съжаление)
Друга програма която мога да препоръчам е например GB PVR е доста добра, безплатна и подържа този тунер - пробвай с нея, ако искаш, но пак има за настройване.
По принцип не е задължително да ползваш един и същи софтуер за гледане и за записване.

--------------------

Нерегистриран

#1770445 - 27.05.2007 22:44 [Re: Black Adder]

Благодаря Black Adder
Като ми остане време през седмицата ще пробвам. С Ulead Studio и Pinnacle работи кепчъра, но при мен явно нещо се е омазало. Сложил съм последните драйвери от сайта на ATI, като същата версия я има има и в сайта на Sapphire. Възможно е и аз да не съм инсталирал нещо както трябва след поредното преинсталиране на Windows XP. Но е факт, че почти всички собственици на тази карта се жалват от едно и също. Това говори, че нещата не са чак толкова розови!
Според мен аналоговите входове на Theatrix-а са софтуерно залкючени при използване на CyberLink софтуера. Може би ако си го намеря с регистрационен код нещата ще се оправят. Не съм сигурен, че става дума за Micrivision protection точно. Просто уточних, че тази система се ползва само за защита от презапис на аналогови източници като VHS касети. За цифровите си има други защити.

Black Adder
Advanced

#1770491 - 27.05.2007 23:33 [Re: Анонимен]

Да, има някакъв проблем - за по-скапани записи може би, хм... едва ли го прави със всяко видео... трябва да си взема картата да пробвам и аз - през седмицата евентуално.
Но в краен случай - сменяш тунера с друг, който не страда от този проблем, и проблема се решава...

--------------------

Нерегистриран

#1770600 - 28.05.2007 06:49 [Re: Black Adder]

Сигурно не си забелязал, че съм го пробвал със сигнал от видео изхода на TV! Няма нищо общо с качеството на записа, който се подава на входа. Прави го винаги с оригиналния CyberLink. Записва без проблем от собствения си тунер, но това в момента не ми трябва.

ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #1770659 - 28.05.2007 09:02 [Re: Анонимен]

Според мен проблемът е изцяло софтуерен. Също както с моя Пиксел Вю. Според масовата диагноза - много добър тунер с изключително некадърен софтуер. Откакто почнах да го джиткам с Dscaler (той си има собствени драйвери и не се нала инсталирането на тези на тунера) нямам проблеми.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Black Adder
Advanced

#1770987 - 28.05.2007 14:05 [Re: Анонимен]

Цитат:

Сигурно не си забелязал, че съм го пробвал със сигнал от видео изхода на TV!

Да, забелязах го но ми излезе от ума
Ползвай тогава RF изхода на видеото - разликата с Composite Video при възпроизвеждане на запис от VHS лента едва ли ще е много голяма.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2165

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.