ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Хардуер

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
meryto

**

Регистриран: 09.04.2004
От: Orlando,Fl,Varna
помогнете ми да си купя компютър:)
    #1793350 - 13.06.2007 01:03

Преди време бях питала в един друг форум за добра конфигурация,но тъй като ми дадоха временно комп.да ползвам ми се размина покупката.Сега трябва да го връщам и отново този въпрос застана пред мен:).Тъй като нищо не разбирам,а трябва да си купя,ви моля за една прилична конфигурация,с която да мога да записвам и гледам филми,игри ,музика/мр3/,видео,снимки....
За цената-ами до 500 $
какво ще кажете за това:
HP a1610n Pavilion Media Center Desktop PC AMD Athlon 64 X2 Dual-Core Processor 4200+ ( 2.2 GHz ) / 1GB of DDR2 Memory / 250GB Hard Drive / SuperMulti DVD Writer / Monitor Not Included -- Refurbished -
сайта е : www.deals2buy.com
другата ми чуденка е дали онлайн да го купя или от магазин.
благодаря предварително на всички

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
Re: помогнете ми да си купя компютър:)
    #1793367 - 13.06.2007 01:42 [Re: meryto]

На refurbished нещата по принцип може да им липсват някои дребни аксесоари и/или да имат козметични дефекти (не нарушаващи работата им, разбира се), така че трябва да се внимава. Ще ти трябва и монитор, освен компютъра, смятам знаеш - той влиза ли в тези $500?
Другото което трябва да знаеш е че до $500 не можеш да си вземеш компютър за игри - съвременните игри изискват сравнително скъпи графични карти, а low end моделите по принцип са с доста слаба интегрирана графика. Но ако под игри разбираш "Solitare" тогава нямаш проблем.

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

Бодри
Гад МръсТна
**

Регистриран: 11.01.2005
От: зад на Дед Мороз
    #1794005 - 13.06.2007 16:14 [Re: meryto]

Като конфигурация е добре, но не си дала пълния списък на компонентите. Най-вече видео-картата, както подчерта Адлера. Монитора не е включен, така че и за него ще трябва да се бръкнеш.

Аз принципно харесвам онлаин магазините, но всичко зависи - къде и кои са.

--------------------
Да живее проникването в най-тъмните дебри на бъдещето!

meryto

**

#1794325 - 13.06.2007 19:46 [Re: Бодри]

Аз монотор си имам,ето какво копирах от сайта:

NOTE: Monitor Is Not Included
Includes: HP multimedia keyboard, HP scroller mouse, Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005, Windows Vista Capable, Microsoft Works 8, Office Student and Teacher Edition 2003 (60-day trial), Norton Internet Security 2006 (60-day trial), Quicken New User Edition 2006, Money 2006, & more.
AMD Athlon 64 X2 Dual-Core Processor 4200+ for TRUE Multi-tasking ( 2.2 GHz )
512KB+512KB L2 Cache
1GB PC2-4200 DDR2-SDRAM (2x 512MB)
4 Memory Slots (2 open)
NVIDIA GeForce 6150 LE Chipset
250GB 7200RPM SATA HDD
SuperMulti DVD Burner with Lightscribe Technology - (write speeds) up to 8x DL DVD+R, 4x DL DVD+R, 5x DVD-RAM, 16x DVD-R, 16x DVD+R, 8x DVD+RW, 6x DVD-RW, 40x CD-R, & 32x CD-RW
SuperMulti DVD Burner with LightScribe Technology - (read speeds) up to 16x DVD-ROM and 40x CD-ROM
Integrated NVIDIA GeForce 6150LE Graphics with up to 256MB of shared memory (memory is taken from the main system)
High Definition Audio (8 speaker support)
Ports - 10/100 Ethernet, 7 USB 2.0 (4 back, 3 front), 2 FireWire (1 front), 1 Microphone/Line-In/Line-Out (front and back), 2 PS/2, 1 Digital Audio Out, 1 VGA Out, Rear Speaker Out, Side Speaker Out, Center and Subwoofer
Front Panel 9-in-1 Memory Card Reader - supports Smart Media, xD-Picture Cards, MultiMedia Card (MMC), Secure Digital (SD), Compact Flash I/II, Microdrive, Memory Stick and Memory Stick Pro
56K Fax Modem
Expansion Slots - 3 PCI (2 open) / 1 PCI Express x16 (open) / Expansion Bays - 2 External 5.25" (1 open) / 1 External 3.5" (1 open) / 1 Internal 3.5" (0 open)

Вие ще ми кажете дали липсва нещо и дали да го взимам.
Благодаря ви много
п.п. а за игри дори и да не става,ще го преживея,но тогава за филми ще става ли или ще засича? / ако е глупав въпроса ми ме извинете:)/. Ще мога ли да свалям и гледам без проблеми филми? и за процесора какво ще кажете?

Black Adder
Advanced

#1794483 - 13.06.2007 21:33 [Re: meryto]

Става за всякакви филми, не се притеснявай. Процесора е добре, паметта също горе-долу е добре за момента. Но не казваш колко $$ е. Ако купуваш он-лайн сигурно ще има разни скрити неща от рода на доставка, данъци/такси и т.н. Също така колко години гаранция ти дават... какво гаранционно обслужване... и др. такива детайли. Също така 56K Fax Modem най-вероятно няма да ти трябва.

--------------------

meryto

**

#1794573 - 13.06.2007 22:39 [Re: Black Adder]

Ами струва 370 $ ,шипинга е фри. Ако имаш време погледни този сайт :
www.deals2buy.com
Най-отгоре има компютър диалс,там ще го видиш.Така поне ще съм сигурна,че си го чекнал и ще съм по-спокойна да го купя.А може и да ми харесаш нещо друго

meryto

**

#1794581 - 13.06.2007 22:47 [Re: meryto]

На сайта има и един "Асер",погледни и него,ако е по-добър....да го взимам

Black Adder
Advanced

#1794726 - 14.06.2007 00:41 [Re: meryto]

По принцип технически правилно си се ориентирала към този HP a1610n - той е с двуядрен процесор, само обърни внимание на това:

"Special Returns Policy
Due to manufacturers' policies, Buy.com cannot accept returns on this item for any reason. The manufacturer will handle all exchanges and replacements. Please contact the manufacturer directly and they will assist you with repair or replacements. NO REFUNDS ARE AVAILABLE FOR THIS PRODUCT UNDER ANY CIRCUMSTANCES. THIS PRODUCT CAN ONLY BE RETURNED FOR REPAIR OR EXCHANGE."

Педполагам има Special Returns Policy защото е Refurbished. Acer-а е сравнително по-слаб - ти сама може да видиш че характеристиките му са доста по-лоши и идва с Windows Vista, доколкото разбирам, което в случая е недостатък. Ако не те притеснява че нямаш рефънд и че е HP-то e Refurbished определено вземи него... иначе взимай Ейсъра, но по принцип той е по-слаб и по-скъп а и все пак HP са по-реномирана фирма. А също така на настоящия етап двуядрените процесори са толкова евтини, че просто е срамота да си закупиш едноядрен. Има и едно друго HP с двуядрен процесор Pentium D 915 което също не е лошо, но този процесор харчи много ток и затова по-добре другото HP което е с Athlon 64 X2 4200+ - по-бърз и по-икономичен.
евентуално ако имаш желание можеш да си закупиш и някоя видеокарта в последствие - тъй като, ако вярваме на спецификацията, има свободен PCI-E x16 slot

--------------------

meryto

**

#1794746 - 14.06.2007 01:21 [Re: Black Adder]

Много ти благодаря,много ми помагаш.С риск да стана досадна искам да питам ако си закупя още една видео карта,тя за какво ще ми служи/сори за тъпия въпрос/:).
И още-ти как би постъпил? би търсил гаранция или ще вземеш този.
Не ме мрази,моля те,много ми е трудно да избера и реще,като съм профан в тази област.

Black Adder
Advanced

#1794771 - 14.06.2007 02:16 [Re: meryto]

Ами допълнителна карта ще ти трябва за по-новите игри, защото интегрираната графика не е много подходяща (не е достатъчно мощна). По принцип това е само като идея за по-нататък.

Значи този който е refurbished също си има пълна гаранция от производителя но просто няма refund и гаранцията си я търсиш директно от производителя. Аз бих си взел този който ти си си харесала в началото. Като разчитам че търговците са достатъчно коректни и няма да ми пратят неработещ компютър като се въпозлват от специалните си условия. Едиснтвеното което може да съществува като проблем би трябвало да са някакви козметични драскотини или замърсявания по корпуса (нали все пак е refurbished а не съвсем нов).

--------------------

Бодри
Гад МръсТна
**

#1795241 - 14.06.2007 14:01 [Re: meryto]

АААААААА, искам и аз!!! Същия!!! Ако и за Франция е безплатен шипинга, даже и 2 ше взема
Ебаси евтенията в тея Щати бееее

Според мен можеш да го вземеш без всякакви излишни въпроси

--------------------

Бодри
Гад МръсТна
**

#1795263 - 14.06.2007 14:11 [Re: Black Adder]

Адлер, тя няма да играе на игри, пък с тоя 1ГБ ДДР2 може спокойно да си позволи да дава 256 на картата.
Е, опне на първо време няма нужда от отделна карта.. иначе аз моментално бих боднал една 8800

--------------------

Black Adder
Advanced

#1795296 - 14.06.2007 14:25 [Re: Бодри]

8800 може да дойде вповече на захранващия блок - предполагам че е няккаъв 300 ватов... а на интегрираната графика повече от 128 МБ няма никакъв смисъл да се отделят, даже и това е много, мисля.

--------------------

Бодри
Гад МръсТна
**

#1795336 - 14.06.2007 14:54 [Re: Black Adder]

Цитат:

8800 може да дойде вповече на захранващия блок - предполагам че е няккаъв 300 ватов...

Бе колко му е да се смени едно захранване. Ако си купя останалото на тази ниска цена, ще има и за захранване, и за 8800
ПП. повече няма да разводнявам темата, честна пиратска

--------------------

Black Adder
Advanced

#1795518 - 14.06.2007 16:53 [Re: Бодри]

Цитат:

Бе колко му е да се смени едно захранване.

На марковите компютри слагат нестандартни захранвания - или нестандартен форм фактор или нестандартен конектор - всякакви варианти има... но се отклоняваме от темата дет' викаш

--------------------

meryto

**

#1795549 - 14.06.2007 17:07 [Re: Бодри]

Браво на вас момчета,вече ми е леко на душата и спокойно днес ще си го закупя. Дано не излезе нещо дефектно,но за тез пари...си поемам риска.
Благодаря ви много,много,надявам се след 2-3 дни да се включа с новия:)
поздрави

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2145

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.035 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.