ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Хардуер

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
azop
старо куче

Регистриран: 27.02.2006
Re: Обратно на овърклок...
    #3465177 - 19.07.2019 08:46 [Re: Цецо]

Привет!

Вчера пригодих радиатора /градус-два падна температурата/, но по-интересно беше с RAM паметите...
При някои /от 1 до две заедно/ се получават различни резултати по продължителност на инсталиране, на WinXP..., но винаги приключване със спиране, като екрана е син, изписани текстове, които не мога да преведа и най отдолу поредица от цифри, които са може би някакви кодове /буквите са бели/...
Най-"дълбоко", до което достигнах, е форматиране до няколко процента.
Имам чувството, че или някой елемент е повреден, или нещо в биоса не е както трябва /по-убеден съм във второто/.

За сега е това.

Ако мога ще направя снимка...

Шях да забравя...
Много често ме караше да влизам в сетъпа /с F1/, където всичко си беше както съм го настроил, с изключение на деня /не се регулира/ и датата...
Пиша 18-ти, но махна ли се от там, веднага сменя датата на 01. Батерията държи 3 волта.
Това е.

.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #3465186 - 19.07.2019 10:47 [Re: azop]

Вчера забравих да кажа и нещо друго - ХР адресира максимум 2GB RAM. Всичко над това просто не би трябвало да го вижда. Което не означава, че не може да го забие.
Синият екран с бели букви е известен като "Синята смърт". Текстът е стандартна простотия. Отдолу пише в кой модул се е получил срив. Ако не се рестартира авоматично, компът реагира само на шалтера и на ресета.
Влизането в БИОС го иска само при първоначално зареждане, ако нещо не му е харесало при тъй наречения POST (собствен тест при вклюване на захранването). Като смениш датата, трябва да запишеш промените с F10. Ако продължава да нулира датата, има нещо нередно, но не знам какво. Това обаче не би трябвало да е проблем. Запазването на другите настройки не е показателно за работоспособността на батерията. При мерене може да показва 3V, но под товар може да пада значително. Напрежението може да е достатъчно да поддържа CMOS паметта, но да не стига за нормална работа на RTC (часовника и календара).
Провери ли кондензаторите? Все си мисля, че ще има някой около слотовете за памети, дето е дал фира...
Инсталацията на Win е тежък процес, който товари паметта на макс. После, при нормална работа, натоварването е в пъти по-малко. За това се насочих към паметите. Възможно е да си е заминал и самият контролер на RAM-а. Но това е много рядко явление.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #3467672 - 07.09.2019 09:43 [Re: azop]

Не каза какво стана с дъното...

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5375

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.