ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Хардуер

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
debelio
за малко
*

Регистриран: 10.02.2004
От: София
Re: ХАРДУЕР : Който каквото си мисли
    #703019 - 23.03.2005 23:17 [Re: Снежният Пич]

Аз си мисля колко много искам един PowerBook. Да си му турим Linux-че и да го напраим дуал буут. Ма скоро няма да спечеля от тотото. Затва почвам да се замислям дали да не си продам колата и да си го купя. Тамън ше си пътувам с маршрутка за работа и ше си ровим в Мак-а. Идилия.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
    #703524 - 24.03.2005 12:03 [Re: Praefectum]

Прайсуоч не ми се струва много актуален в България Освен тези цени са за Американците там пазара е съвсем различен и си има специални цени за всичко. Като при това не се включват разходите по изпращането други възможни такси и т.н. - т.е. това не са крайни цени... това са нещо като българските цени "без ДДС". За да не бъдеш голословен трябва да посочиш крайни цени а не рекламни Да не говорим че цените са взети от 2-ма различни търговци...

Цитат:

Що се отнася до производителността, то на тая тема мога да изнеса лекция, но малцина биха разбрали повечето неща за които става дума. А и тя зависи не само от желязото но и от OS. А бъгавият, с калпава архитектура и недомислен Windows е далеч зад другите OS когато иде реч, производителността да зависи от него.

О, аз ще разбера - все пак съм завърщил изчислителна техника и поназнайвам нещичко в това отношение. А това дали е калпава архитектурата на Уиндоуса, колко е недомислен и доколко спъва производителността си е лично твое мнение, което сериозните и обективни анализатори едва ли споделят.

Цитат:

Да не говорим, че процесорите на Motorola и IBM, в частност G3/4/5, имат редица преимущества пред x86. Като например линейната адресация на паметтта и AltiVec.

Че интелските процесори имат Flat Memory Model още от 386 насам (доста години т.е.).

Цитат:

Не виждам смисъл коментирам какви са предимствата и недостатъците на различните процесорни архитектури: CISC, RISC, EPIC, VLIW и т.н.

Ми да ти кажа и аз не виждам смисъл да коментираме особено като се има предвид че процесорите за които говорим са всичките с RISC архитектура. Последния х86 CISC процесор беше проектиран от Cyrix преди много много години... мисля че Cyrix 6x86 или нещо такова.

Цитат:

Който иска повече информация за AltiVec и отговор на въпроса - Защо е по-добра от MMX, SSE, SSEII и 3DNow, да попрочете неща от този линк:

MMX, SSE и 3DNow са съвсем различни неща, не виждам защо ги поставяш в една и съща категория... А за това какъв хардуер ползват най-мощните компютри си спомням че в момента е модерно да се правят огромни клъстери от Оптерони (Произведени от АМД х86 съвместими със 3DNow! и т.н. - като се замисля те много ми напомнят за популярната в миналото транспютърна архитектура)

Дет се вика "И ние пушим цигари Кент и ядем бонбонки Тик-Так" Хайде да бъдем обективни и да не се поддаваме на ефтината рекламна пропаганда на фирмите производителки на микрочипове. Медала винаги има 2 страни (а също и 1 ръб).

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

Снежният Пич
новак
**

Регистриран: 14.02.2005
От: Лошото място
    #704443 - 24.03.2005 18:38 [Re: Praefectum]

Знаете ли защо AMD са по-добри от Intel ? Ето защо :
1.AMD имат защита на кеша .
2.AMD гледат не само големите честоти , но и добрата им работа
3.AMD са световно признати

А Intel са зле , защото :
1.Ако им се изпразни кеша на процесора , системата "зависва"
2.В повечето случаи за да работи нормално компютъра , се добавят на дъното до 4 платки с външен кеш (голяма простотия) .

Иначе другото не е толкова лошо ...

--------------------
Може би съм луд , а може би не ...
Но в едно съм сигурен - мене никой няма да ме изяде (някой ден)

Praefectum

Регистриран: 08.11.2004
От: 40.757608, -73.98578
    #704592 - 24.03.2005 20:33 [Re: Black Adder]

Нямам намерение да си меря ... нито с теб нито с някой друг

Просто не си разбрал моята гледна точка. Сигурно и защото аз не съм бил достатъчно ясен. Просто желанието ми е, колкото се може повече хора да разберат, че ИТ не се върти само около Intel, AMD и Microsoft.

Линковете за цените ги дадох, само защото исках да покажа на какво се базира твърдението ми. Не съм карал никой да купува от там.

Сам виждаш, че ограмната част от хората в този форум, нямат ясна представа за това, какви са точно разликите между отделните процесори, камо ли когато става дума за тяхната архитектура.

Относно дали сега всичко е RISC и начините за адресация, аз не съм споменавал, че сегашните процесори попадащи в x86 класа не ползват тези технологоии. Просто преди не са ги ползвали, а сега поради необходимостта от съвместимост, страдат от това. За една и съща производителност един Pentium се нуждае от 1 GHz по-висока честота в сравнение с G4 или G5 да кажем.
Itanium например, който няма тази х86 обремененост, показва прекрасна производителност,при по-ниска честота от тази на Xeon, но не може да се наложи. Дори наскоро Microsoft решиха да не разработват Windows XP за него.
Microsoft nixes Windows XP for Itanium Така че неговото бъдеще е доста проблематично за момента.

Относно MMX, SSE, 3DNow и AltiVec съм склонен да поспоря дали са съвсем различни неща. Просто това са разширения специализирани в обработката на така нарчените SIMD инструкции - 'Single Instruction, Multiple Data'.

Да клъстерите са на мода. Дори и аз в къщи съм си заформил почти добре работещ такъв, с два нода

Транспютрите не само, че си ги спомням, но дори съм правил курсова работа(само на хартия) с Т414 в далечната 1988. INMOS Transputer

И накрая да добавя, че мнението ми не е плод на
Цитат:

ефтината рекламна пропаганда на фирмите производителки на микрочипове

, а на моите познания и опит.
И понеже няма циганка да ме похвали, ще кажа че и аз съм завършил ИТ, работя в престижен университет и работата ми е свързана с R&D в сферата на ИТ.

BTW ника ми "znaiko" няма много общо с това какво и колко знам

--------------------
Интернет в най-голямото нещастие сполетявало човечеството ... засега!

Black Adder
Advanced

#704652 - 24.03.2005 21:10 [Re: Praefectum]

Що, много си е хубав ника (знайко) напомня ми за една руска книжка която изучавахме в училише като малки. Ама това малко офф-топик всъщност

--------------------

Praefectum

#704696 - 24.03.2005 21:38 [Re: Black Adder] Прикрепен файл (39 тегления)

Ами то е точно от там
"Незнайко"
"Незнайко в Слънчавият град"
"Незнайко на Луната"

Мислех да се кръстя "Сръчко" от "Приключенията на Моливко и Сръчко", но се отказах. Някак си не върви за форум

Ето и снимка на домашните ми любимци с които си правя експерименти и за които често говоря. Compaq -a най-долу не е съвсем Compaq. Сложил съм му дъно на Asus(CUSL2-M) с Pentium III 1GHz
Иначе домочадието си има други компютри с които се занимава. Тях не пипам, защото ме обвиняват че съм ги "скапвал"

--------------------

Black Adder
Advanced

#704713 - 24.03.2005 21:49 [Re: Praefectum]

Мдам... интересно изглеждат... аз гледам в къщи много да не се занимавам с компютри (че нали това работя). Обаче ми се иска да си имам няколко различни вида... така като теб - apple, sun и compaq/asus

А как ги ползваш с един монитор? Моя монитор има 2 входа - един нормален VGA и друг с няколко BNC-та като може да си ги превключва но за съжаление през менюто си... можеха да направят копче

--------------------

Praefectum

#704738 - 24.03.2005 22:15 [Re: Black Adder]

Ползвам KVM switch само за монитора. Sun и Apple имат друг интерфейс за клавиатурата и мишката, но се надявам в скоро време да се сдобия с конвертор и за тях. Така че ще концентрирам и клавиатурите и мишките в една. BTW легналият Sun е двупроцесорен Ultra 2 Enterprise с 1.5 GB RAM. Купих го за $20(двадесет долара) от една разпродажба

Ето ти и линк към един нов вид co-processor. New semiconductor category unleashes the power of physics in next-generation games. Нов клас процесори!!!

--------------------

Oli*
ангажирана

Регистриран: 05.08.2003
    #705236 - 25.03.2005 10:16 [Re: Цецо]

Цитат:

Не знам защо, но и аз съм фен на AMD. Лично мнение, все-пак.

Цеци и май не си само ти-и аз съм им голяма фенка. Компа ми в офиса е с АМД и работи безотказно и не го заменям за никой друг на света

--------------------
"Животът е огледало - усмихни му се, за да ти се усмихне и той!"

Deemer
warlock

Регистриран: 24.01.2005
От: Ancient world
    #705371 - 25.03.2005 11:06 [Re: Oli*]

Завиждам ти, аз съм със CELERON в офиса и му стапям ресурса за норматив. Горката машинка като й дам малко зор и повяхва .

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 3976

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.042 seconds in which 0.02 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.