ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Хардуер

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
Re: Безжична връзка?
    #866679 - 11.07.2005 17:08 [Re: Борис]

Проблем ти е само стената
Аз съм прекарал 15 метра кабел между компа и телевизора и нямам проблеми. И при мен са в съседни стаи.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Борис

Регистриран: 15.03.2003
От: Сан Диего
    #867161 - 12.07.2005 00:39 [Re: Цецо]

Вярно че е проблем стената, но и не съм сигурен какъв тип кабел трябва да купя за да държи добра връзка на нискочестотните A/V изходи. И като се сметне цената на кабела и на цялата галимация, готов съм да прежаля $100 за безжична връзка...

Борис

#867167 - 12.07.2005 00:55 [Re: ERROR]

Би ли ми казал кой е модела на MEDION? На мен не ми трябва височестотен модулиран сигнал, а искам и от двете страни да е A/V (RCA) връзка. Днес зяпах по мрежата разни предавателчета, но все още не мога да открия май вярното:

RAM Wireless A/V with USB Video Capture RFG-3000 ($149) - май най-доброто засега, но малко над ценовия ми диапазон.

15-2400MTB 2.4GHz Video Transmitter - много сладка малка джаджа, ама само предавател за $87. Приемникът и той толкова, та нещо не се вързват нещата, ама иначе са много компактни (поне на снимките).

Terk Leapfrog WaveMaster 30 Wireless Multiroom Audio/Video Distribution System LF-30S $117. Доста функции, но така и не ми стана ясно от описанието дали върши (сравнтелно) простата работа, за която ми трябва. Мисля да ида до магазина да проверя (то пък там едни специалисти се навъдили)...

EasyLife PC to TV Wirelesss Video Sender DV200 60 паунда и не изглежда лошо, ама като нямам път към Кралството?!

ERROR
ентусиаст

Регистриран: 11.04.2004
    #867254 - 12.07.2005 08:21 [Re: Борис]

Наистина най-напред видеосендерите бяха за безжични връзки за заведения и зали с по няколко ТВ и по това време не съм се интересувал какви са им възможностите.Може би са излъчвали в TV-обхвата-не зная. Но при сегашните диаграмата на излъчване на антената изглежда е доста тясна и трябва двете антенки - на приемника и на предавателя да са една срещу друга. Не заная точно кой е модела на МЕДИОН, но щом не ти трябва в.ч. изход, ще ти е по-лесно да намериш TCM. При мен са по 65 лв, в София съм ги виждал на 85 в един магазин в Дружба 1.В други софийски магазини можа да са на други цени. А изобщо е възможно да го намериш и под 65 лева. Просто трябва да задействаш приятелите си из страната,но все пак това не е от масовите стоки на ТСМ и няма да го намериш навсякъде.

--------------------
Каквото и да е, аз съм против!

ERROR
ентусиаст

Регистриран: 11.04.2004
    #867258 - 12.07.2005 08:30 [Re: Борис]

Току що прегледах и линковете. Тези устройства са с доста екстри, които според мен не са ти нужни - ДУ например. TCM нямат и USB кепчър, т.е. трябва ти TV out на видеокартата.

--------------------
Каквото и да е, аз съм против!

ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #867629 - 12.07.2005 12:35 [Re: Борис]

За видеото се ползва обикновен коаксиален кабел. Можеш да ползваш по-тънкия, 50 ома, цената му е около 25 цента на метър. Купуваш два RCA куплунга (мъжки) за около 2 долара и ги запояваш в двата края на кабела. И видеовръзката ти е осигурена. За аудио можеш да ползваш какъвто и да е кабел. Желателно е да е екраниран. Има такива нискочестотни кабели - две жила в обща оплетка. От едната страна запояваваш стерео жак (към звуковата карта), а от другата - два чинча (или какъвто ти е аудиовхода на телевизора). Мушкаш всичко по дупките и се наслаждаваш на филма...

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Еди
заслужил ветеран

Регистриран: 04.06.2005
От: Варна
    #868464 - 12.07.2005 20:41 [Re: Цецо]

Не се слага кабел с импеданс 50, 75 ома. А за звука има аудио кабели също на доста приемливи цени.

Ванка5

Регистриран: 30.08.2002
От: Бърлингейм, Калифорния
Re: От компютър към телевизор?
    #868886 - 13.07.2005 06:44 [Re: Ванка5]

Благодаря на всички за отговорите.
На телевизора ми няма "ес видео" изход. Има само за стандартните цветни кабели "видео ин/аут" и "аудио ин/аут".
На ДВД плейъра ми обаче има "ес видео аут" изход. На видеото ми също няма "ес видео" изход, а само същите изходи като на телевизора.
До кабела, където е включен монитора в компютъра има още два изхода, единият е голям колкото изхода където е включен монитора, другият е по-голям.
Как да разбера каква видео карта имам точно?
Работя под Уиндолс.
Има ли начин работата да стане през ДВД плейъра?
Искам само да гледам неща от компютъра на телевизора.
Благодаря отново.

--------------------
Уикипедия

Борис

#868908 - 13.07.2005 08:07 [Re: Ванка5]

Ванка5: Как да разбера каква видео карта имам точно?

Името на чипсета можеш да видиш в
Start -> Programs -> Accessories {-> System Tools} -> System Information
После погледни в Components -> Display

А модела на конкретната видео карта с този чипсет можеш да видиш като си отвориш компютъра, макар че понякога може и по логото, което се появява при стартиране.

Ванка5: До кабела, където е включен монитора в компютъра има още два изхода, единият е голям колкото изхода където е включен монитора, другият е по-голям.

Преброй броя на пиновете - за обикновен монитор са 15, а по-големия най-вероятно е за цифров (LCD) монитор. Така или иначе този, който е колкото мониторния изход едва ли е изход към телевизор. Имаш два варианта - да си вземеш преходник на видео сигнала PC -> ТВ или (като мен) да си купиш нова видео карта с RCA и/или S-видео изходи, които директно могат да се забучат в телевизора (ако е наблизо).

МишоАдминистратор
виртуален

Регистриран: 07.09.1999
От: Юесофей
    #868955 - 13.07.2005 09:13 [Re: Ванка5]

Ванка, да не би просто да искаш да гледаш DivX филми на телевизора си? Ако е така - можеш да си купиш DVD плейър, който може да ги разчита. Аз преди половин година си взех един Philips който ми върши перфектна работа. Дори има възможност да показва субтитри на кирилица.

--------------------
.\\:):

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6680

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.