ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Хардуер

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
SweetHeart
почетен член

Регистриран: 11.04.2005
Re: какъв лаптоп да си взема!??!
    #945400 - 05.09.2005 12:14 [Re: Защото така]

Знам че не са марка, а процесора, имах предвид да бяга от всички процесори Athlon. Аз лично, също не бих се доверила и на Селерона, малко по-евтино ще му е, но след това само ще си има главоболия. Dell обаче правят яки компютри, дори не ти трябва гаранция. Според за какво ще му е вече може да си определи параметрите и какво точно ще пожелае.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
    #947046 - 06.09.2005 20:59 [Re: SweetHeart]

SweetHeart, гледаш много телевизия ми се струва

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

SweetHeart
почетен член

Регистриран: 11.04.2005
    #947553 - 07.09.2005 10:48 [Re: Black Adder]

Що?
Съвсем сериозно си говорих, патила съм си и от Селерона и от Атлона...

Tytko
новак

Регистриран: 02.06.2004
    #947709 - 07.09.2005 13:24 [Re: Milky]

Погледни тук, аз си взех 2-я...
http://www.computer.bg/new/index.php?p=prod&id=67

Black Adder
Advanced

#949698 - 08.09.2005 22:43 [Re: SweetHeart]

Цитат:

Що?
Съвсем сериозно си говорих, патила съм си и от Селерона и от Атлона...

Ами най-малкото защото примерно "Атлон" е събираелно наименование да доста голямо при това растящо семейство съдържащо няколко групи принципно различни помежду си процесори. Същото важи и за "Селерон". А ти как си си патила и от атлона и от селерона все пак? Какво толкова ужасно ти се е случило?

А това за телевизията го казах заради "Дел"

--------------------

Нерегистриран

#951460 - 10.09.2005 02:41 [Re: Black Adder]

Mи щото съм имала такива компютри (и още имам). Какво съм си патила ли. Ами примерно Селерона, незнам коя година беше, не можеше да работи на пълния си капацитет. 450 МхЗ, а намален на 300, увеличиш го доколкото си е и изпушва. След това още един подобен май се подхвърляще вкъщи, и неслед дълго замина на тавана. А Атлона, точно на лаптоп ми е - пълна скръб и кал по шушоните. Не самия процесор, той си е добре уж, ама все нещо му става. Колкото за Делл, оттам компютрите наистина са много добри. Твърдо държат на качеството. Такива компютри не сме купували, но пък имаме един подарен (от работата), досега като цяло не е имал абсолютно никакъв проблем вече 3-та година. Определено има значение къде ще ти го сглобят, не мислиш ли:) Не, не им правя реклама:)

Black Adder
Advanced

#952482 - 10.09.2005 23:17 [Re: Анонимен]

Цитат:

Ами примерно Селерона, незнам коя година беше, не можеше да работи на пълния си капацитет. 450 МхЗ, а намален на 300, увеличиш го доколкото си е и изпушва.

Това за селерона е много смешно което казваш. Даже се чудя дали някой не те е метнал с овърклокнат селерон 300МХц като ти е казал че е 450... защото на селероните не може да им се сменя току-така честотата - селерона е направен за 66МХц шина, а ти долколото разбирам си се опитвала да го пуснеш на 100МХц шина за да "работи на пълния капацитет"
Искала си да постигнеш 33% овърклок - по принцип е напълно реално за тогавашния селерон, но трябва по-добро охлаждане и някои други препоставки. и малко повече четене!

Цитат:

А Атлона, точно на лаптоп ми е - пълна скръб и кал по шушоните. Не самия процесор, той си е добре уж, ама все нещо му става.

А това какво би трябвало да означава?!

Цитат:

Колкото за Делл, оттам компютрите наистина са много добри. Твърдо държат на качеството. Такива компютри не сме купували, но пък имаме един подарен (от работата), досега като цяло не е имал абсолютно никакъв проблем вече 3-та година. Определено има значение къде ще ти го сглобят, не мислиш ли:) Не, не им правя реклама:)

Хехех Ами ако DELL-a е със Celeron или с Athlon, тогава какво правим...

--------------------

Защото така
Чак пък неориентиран...

Регистриран: 11.06.2004
От: Bay Area, CA
    #952653 - 11.09.2005 09:03 [Re: Black Adder]

Цитат:

Ами ако DELL-a е със Celeron или с Athlon, тогава какво правим...

Със Celeron може да е, но Dell досега не са предлагали (и май няма и да предлагат) нищо, различно от Intel. Този факт се използва в момента от AMD в техния антимонополен иск срещу Intel.
ИНаче няма нищо лошо в това лаптоп да е със Celeron. Ще харчи по-малко от батерията, и ще топли по-малко. И за 90% от приложенията на лаптопа (пък и на настолната систеама) Celeron или Sempron са повече от достатъчни.

Black Adder
Advanced

#952903 - 11.09.2005 15:01 [Re: Защото така]

Да знам че правят само с Интел... но се очаква от другата година да почнат да правят и с АМД процесори, марак че не знам дали това се отнася за лаптопите или само за сървърите им. Те това го планират още от миналата година. Откакто излязоха на пазара Athlon 64 и Opteron и особено Dual Core Opteron много фирми търсят точно тези продукти (64-битовата архитектура има големи предимства при сървърите точно) а Дел няма как да ги предложи и губи дялове от пазара.

--------------------

Нерегистриран

#953049 - 11.09.2005 17:44 [Re: Black Adder]

Я стига си ми махал с пръст и да ми говориш, че това е смешно, защото ти ставаш смешен май. Естествено, че ще може да се сменя честотата, лъгали ме били. От БИОС, разгледай, ако имаш селерон {bukluk}. И да ти кажа честно писна ми да споря с радио като теб, май си тук само за спора, а? Или толкова разбираш от железа, че да ми препоръчваш буклуци, достатъчно компютри са ми минали през ръцете за 10 години, за да си имам мнение, така че запази си своето за себе си!

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6933

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.