ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Разни » Съвети

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
mimoza(kseni)

**

Регистриран: 09.06.2006
Re: интересно
    #1552927 - 14.12.2006 13:24 [Re: zelenika]

казах ти го информативно ,не за да се заяждам (но след като знаеш , защо ли питаш )
не смятам , че е твърде обобщено понятие -от арабско семейство съм и претендирам да знам какъв е характерния чай в арабския свят ,та освен черния другото разпространено е мътте (пак е вид чай),това че твойте познати са те почерпили с т.н.зелен чай ,не значи че е традиционния и мен ме черпят приятели афганистанци с т.н. зелен - сигурно по логиката ти и за тях е характерен, макар че афганистанците нямат общо с арабите , а ти как разбра , че е истински зелен чай , който си пила - по начина на пресипването ли, по това ,че араби са те почерпили , по вкуса ли ..... понеже не претендирам да знам всичко ,когато попаднах в магазин за чай в китай и исках да си купя за бг. зелен , те изключително любезни ми казаха ,че няма как да издържи , разваля се много бързо ,ако не е в хладилник, показаха ми как изглежда, опитах го разбира се и беше страхотен....казаха ми ,че всичко ,което се предлага на пазара под името зелен чай и е изсушен- просто не е такъв е купих си друг не по- малко лош от оригиналния зелен и сега черпя всички познати и приятели с него и много му се кефят , пак се прави с изхвърляне на водата няколко пъти..... по китайски обичай
поне на мен ми беше интересно и полезно да науча за някои видове чай от "извора" надявам се да съм съм била полезна и на други като мен

а ето и чайчето , което си купих , взех си и специален инструмент за да мога да си отделя нужното количество
http://www.fuzing.com/vli/001821f27287/Yunnan-Chitsu-Pingcha-Pu_erh-Tea-Cake-Beeng-Cha

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
c´est moi
;)

Регистриран: 11.12.2006
Re: Как се приготвя истински зелен чай, според вас?
    #1553045 - 14.12.2006 14:27 [Re: zelenika]

Не твърдя че съм голям познавач ,но много обичам чай и съм опитвала много видове.Лично на мен най-много ми допада зеления чай на "PICKWICK" ,има го на БГпазар и във вариации със аромати(мента,жасмин...).Бързо, лесно, удобно. Освен това,ако разгледате добре пакетчето,ще видите,че се разкъсва на две независими части,т.е. ако не сте привърженици на силен чай това е решението

--------------------
But she did ask...and well she is special

Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
    #1553081 - 14.12.2006 14:52 [Re: mimoza(kseni)]

Цитат:

скоро сред завръщането ми от китай, разбрах, че зелен чай трябва задължително да се съхранява в хладилник, той е свеж ,като току що откъснат и всичко ,което ние пием и ни продават за зелен чай изсушен, за отслабване и бла бла... е чай, но не и зелен

Еми има и изсушен зелен чай... както и жълт, червен, кафяв, сив, черен, бял и др., също както и многобройни разновидности на тези "цветове".
На мен ми се иска да пробвам от жълтия вид

П.С. това с хладилника е доста смешно - нали не смяташ че през средновековието са имали хладилници за да си съхраняват "зеления" чай... просто предполагам че като си казала "зелен чай" и те са те разбрали "пресен чай" или нещо такова - в смисъл не изсушен Примерно на китайски "черния" чай се нарича всъщност "червен".

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

mimoza(kseni)

**

#1553107 - 14.12.2006 15:15 [Re: Black Adder]

много правилно си ме разбраха хората, а като са нямали хладилници през средновековието как ли са съхранявали мляко, месо, зеленчуци и т.н. свежи много е смешно нали
"Еми има и изсушен зелен чай"- да но той вече не е зелен чай(нали това обеснявам, че ми казаха хората ,които за разлика от мен и теб(незнам) това им е професия )този който пих там е коренно различен от всички други дори и от на най- известните марки като вкус, аромат , предполагам че и по качествата лечебното въздействие също, казаха ми ,че т.н. зелен чай (изсушен) е по скоро име от колкото "истински "продукт (както например памперс -за пеленките....)
купих си и дъвки и бонбони с зелен чай- но да не очакваш че в тях има истински зелен чай и трябва да ги съхранявам в хладилник ...хихихихихихи
само да добавя , там чая се пие без подсладители

Black Adder
Advanced

#1553430 - 14.12.2006 19:46 [Re: mimoza(kseni)]

Цитат:

а като са нямали хладилници през средновековието как ли са съхранявали мляко, месо, зеленчуци и т.н. свежи много е смешно нали

Еми да - доста смешно - не са ги съхранявали свежи, а сушени, осолени, озахарени, мариновани и т.н. ...

Иначе чая и аз го пия без подсладители... и какво от това?!

Цитат:

"Еми има и изсушен зелен чай"- да но той вече не е зелен чай

Еми ние тук (както и повечето хора по света) говорим именно за този зелен чай (изсушения), който също има доста разновидности.
Иначе е интересен опита който споделяш, но сега остава и да го подкрешиш с нещо повече от митове, легенди и сарказъм. Също сравнението с памперсите не е коректно.

А чайчето което си си купила със специалния инструмент е доколкото виждам черен чай и е оф-топик в тази тема

--------------------

zelenika
почетен член

Регистриран: 27.09.2006
    #1554173 - 15.12.2006 09:59 [Re: zelenika]

Струва ми се, че малко се отклонихме от темата. Вярно, че все са азиатци, но аз говорех за японци, не за китайци. От край време се каня да напиша едно кратичко писмо на мои японски познати с молба да ми разкажат повече за техния зелен чай, но английския ми е малко слаб, та не знам до колко ще мога да обясня. Така или иначе, струва ми се, че момента много назря! Ще опитам! Когато получа някаква информация, ще ви кажа.

--------------------
zelenika ;-)
- Това е невъзможно - казала Причината.
- Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
- Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата.

mimoza(kseni)

**

#1554331 - 15.12.2006 12:23 [Re: Black Adder]

"Еми да - доста смешно - не са ги съхранявали свежи"-искаш да кажеш , че са консумирали само мариновани, осолени и т.н. храни -глупости на глупостите , мариновали са ги т.н...за да издържат по дълго време както и сега ,иначе както и зеления чай, всеки един пресен плод или зеленчук .....се развалят..

"Иначе чая и аз го пия без подсладители... и какво от това?!"- ами нищо , аз пък до скоро го консумирах с подсладители но вече не

"Еми ние тук (както и повечето хора по света) говорим именно за този зелен чай (изсушения"- айде не говори от името на ХОРАТА ПО СВЕТА , защото за разлика от теб именно от ХОРАТА ПО СВЕТА научих какво е зелен чай

"Иначе е интересен опита който споделяш"- имам опит споделям
" но сега остава и да го подкрешиш с нещо повече от митове, легенди и сарказъм"- ааа нееее на нивото ТИ не ми се изпада- да обеснявам , какво и как са правили хората през средновековието , за да покажа колко знам или незнам за това ,какво и как правят хората днес

"Също сравнението с памперсите не е коректно."- напротив, то е абсолютно идентично , но едва ли ще го разбереш...

"А чайчето което си си купила със специалния инструмент е доколкото виждам черен чай "- ами не е черен чай не е и зелен както казах , или сега Ти ще ми обесняваш Аз какво съм си купила

да добавя , че има доста написано по темата за зелен чай , как , къде, кога се събира, къде се съхранява ,при каква температура и колко дена му е срока на годност ....който се интересува доста може да научи....

mimoza(kseni)

**

#1554354 - 15.12.2006 12:42 [Re: zelenika]

"но аз говорех за японци, не за китайци"- зеления чай е открит от китайците(това ти го казвам само информативно, ако те интересува де) ,така че другите народи са го взаимствали от тях , а и няма някаква фрапантна разлика в начина му на приготвяне при японците , по скоро в самата церемония . Всеки един народ си има различни традиции при приготвянето без значение какъв е,ако искаш може да прочетеш в нета има доста инфо конкретно за зеления чай (на английски)понеже от него се интересуваш , а виждам , че и в други форуми питаш за това - моя съвет е вземи отиди до япония и после ни сподели как е бил зеления чай там
малко японски green tea bagshttp://www.o-cha.com/green-teas/green-tea-bags/

Black Adder
Advanced

#1554393 - 15.12.2006 13:15 [Re: mimoza(kseni)]

Цитат:

" но сега остава и да го подкрешиш с нещо повече от митове, легенди и сарказъм"- ааа нееее на нивото ТИ не ми се изпада- да обеснявам , какво и как са правили хората през средновековието , за да покажа колко знам или незнам за това ,какво и как правят хората днес

Ако наистина имаш нещо полезно да кажеш по темата за зеления чай която обсъждаме го кажи, това твоето "не ми се обяснява", или пък "бих обяснила но едва ли ще ме разберете" и т.н. не ни върши работа... а че иначе си доста си под моето ниво се вижда и от самолет.

--------------------

mimoza(kseni)

**

#1554422 - 15.12.2006 13:41 [Re: Black Adder]

"Ако наистина имаш нещо полезно да кажеш по темата за зеления чай която обсъждаме го кажи"- вече го направих и то без да се повтарям с вече известни на по- голямата част от хората неща
"не ми се обяснява", или пък "бих обяснила но едва ли ще ме разберете" и т.н. не ни върши работа... " НЕ МИ СЛАГАЙ ДУМИ ИЗМИСЛЕНИ ОТ ТЕБ И ТО, КАТО ЦИТАТИ
"а че иначе си доста си под моето ниво се вижда и от самолет. "- ПИШЕШ В ТЕМАТА ЗА ЧАЙ ЗА ДА СРАВНЯВАШ НИВОТО СИ ЛИ ???? ХАХАХА ТА КОЕ НИВО СИ СРАВНЯВАШ ХАХАХАХАХА

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 16382

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.096 seconds in which 0.067 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.