ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Разни » Съвети

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
mailinka
неориентиран

Регистриран: 11.02.2007
Проблем с гаранционно обслужване на телевизор
    #1896249 - 14.09.2007 21:40

Здравейте,
преди 1 година закупихме телевизор 29'/гаранция 1 година/. След известно време този прекрасен телевизор започна да образува цветни петна по кинескопа и се изкривява геометрията. Обадих се в двата сервиза подадени ми любезно от централата на Филипс България и в двата сервиза любезно ми обясниха, че телевизорът трябва да се занесе при тях за да се извърши гаранционното обслужване /нали съм млада дама, господата бяха много любезни/. Моят мъж и един приятел натовариха телевизора /тежи доста/ и го занесоха до сервиза.
Там обаче любезността, която аз срещнах по телефона се изпарява доста бързо, посреща ги някакъв кисел човечец и приема телевизора за да се провери какъв му е проблема, като отговаря че след около седмица ще се обади да ни информира какъв е проблема /това се случва в средата на август/. Две седмици никаква вест от този сервиз. Решаваме ние на третата седмица да се обадим, за да видим какъв е проблема и намерили ли са решение. От сервиза отговарят няма никакъв проблем - добре де, а поне геометрията оправихте ли? - Ами елате след два дни, ще е готов. И след два дни се оказа че тези симпатяги въобще не са го погледнали и че нямало питан, а изкривяването в геометрията е в допустимите граници ?!?!? Да де ама докато е още в сервиза петната се появяват и този път техника няма как да каже - е няма петна. Та телевизора остава там още 2 седмици, докато се достави частта поръчана от производителя и се извърши ремонта..... Да ама след тези две седмици телевизора отново е с променена геометрия и отново има петно, което е на друго място този път, кинескопа, който са подменили с нов се оказва нещо крив, а на всичкото отгоре не е сложен вероятно правилно, тъй като когато погледнеш телевизора отгоре има ДУПКА между рамката на кинескопа и останалата част на телевизора, а върха на черешата е, че тази подменена част има гаранция само до края на гаранцията на телевизора, т.е. още месец, но за тази подменена не каква да е част, а кинескоп няма документ с какъв точно произход е, ами може и да е трета ръка при това положение...............
Междувременно се опитвам да се свържа с официалния представител на производителя за България, но от там лицето отговарящо за тези въпроси все го няма или не може да говори в момента.
може ли някой да ме посъветва какво да направя в тази ситуация.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Karlsson
хвърковато прасе

Регистриран: 07.08.2007
От: кочинката
Re: Проблем с гаранционно обслужване на телевизор
    #1896663 - 15.09.2007 08:06 [Re: mailinka]

Кой е производителя и не се разбра в крайна сметка гаранционен ли е телевизора?

--------------------
Прилично дебел мъж в разцвета на силите си.

Светльо
Обичам, значи живея!

Регистриран: 06.07.2005
От: качалка
    #1897173 - 15.09.2007 18:39 [Re: Karlsson]

E как не разбра...? Ти прочете ли постинга? Има още около месец гаранция, а телевизора е Philips.

Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
    #1897295 - 15.09.2007 22:26 [Re: Светльо]

Ся,че ти завиждам за Питрова ти си знаеш.Тиха завист е, не боли джигер,нема се косиш Как се уреди,баси и пича,Е ! Тъкмо отворих филтъра на пералнята,жината врънка от милиард години,а нова е ,пералнята де.Един апанденсит излиза,но нищо де,четох,изучих се.
Завиждам ти,кво толку

Grim

Регистриран: 13.04.2007
    #1897598 - 16.09.2007 12:58 [Re: Huckleberry]

Не е пералня ве Петров, телевизор е AGE

Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
    #1897605 - 16.09.2007 13:04 [Re: Grim]

Цитат:

Не е пералня ве Петров, телевизор е AGE

Стига ве,не е телевизор,в банята е.Тва стъкленото отпред кинескоп ли да е
Не Петров ! Искам да съм Петър Петров

mailinka
неориентиран

Регистриран: 11.02.2007
    #1903586 - 22.09.2007 10:20 [Re: Huckleberry]

а бе на вас ви е весело, ама на мен не ми е - телевизора тежи повече от мен

!НА-КОЙ-МУ-ПУКА
Nevermore

Регистриран: 26.02.2004
Значи, след като си се свързала с Филипс,
    #1905476 - 25.09.2007 14:50 [Re: mailinka]

откъдето са ти дали телефоните на сервизите, звънни им пак на тях. Предполагам това имаш предвид под: "официалния представител на производителя за България".
Така. Лице, отговарящо за тези неща няма в тези офиси.Това са всички лица. И ако искаш верно да не ти се спече работата повече- няма да ги оставяш на мира, включително ще говориш с шефа им. Разбира се-любезно.
Тези фирма имат задължението да се държат не само любезно, но и да се информират в съответния сервзи как върви ремонта. Нещата са прости,ако получат достатъчно оплаквания за даден сервиз, Филипс заменя сервиза с друг, и настоящия губи "клиентелата" си.
Има и комисия за защита на потребителя.
Упсех! И действай бързо и непоколебимо.

--------------------
Аз съм човекът, когото тормозеше като малък...
Не бъди безразличен,
Бъди различен!

liubo_iotoff
McAroff

Регистриран: 25.10.2005
От: явлен
Re: Значи, след като си се свързала с Филипс,
    #1905509 - 25.09.2007 15:43 [Re: !НА-КОЙ-МУ-ПУКА]

моят съвет е следния:

напиши един гневен мейл (на английски) до филипс бг с копие до централата, customer services или нещо от сорта отдел. аз съм го правил с мерлони-индезит, по повод една пералня аристон и отвратителното отношение на местния им сервиз. ефекта беше поразителен - сервиза беше сменен с друг, частта, за която ми скъсаха нервите, ми беше доставена лично от неккъв шеф от софия, заедно с много извинения и дори ми поискаха съвет с кой друг сервиз да сменят мухльовците от стария

като не става со кротце, со благо - пробвай со малко кьотек

найш кви глоби раздават онез западняци за неизпълнение на ангажиментите към клиентите

!НА-КОЙ-МУ-ПУКА
Nevermore

Регистриран: 26.02.2004
Зависи-
    #1905578 - 25.09.2007 16:55 [Re: liubo_iotoff]

От една друга, много голяма фирма, производител на техника, подобна на тази на филипс, когато изпратят мейл до централата в ...., оттам веднага го връщат на представителството в държавата, от която е изпратен. Независимо на къв език е. та-с други думи, пак ще го върнат в Бг.
Знам,че се получава малко затворен кръг,но......
Така процедират,иначе рискуват централата на Филипс или който и да е да бъде презалята от подобни оплаквания, някои недотам коректни.
Но , нека да пробва-въпрос на политика, може би.

П.п.=иначе, с почуда забелязвам как драгите ни съфорумци се бъзикат във форум Съветина гърба на човека.Странно,а?или типично за родната ни действителност?

--------------------
Аз съм човекът, когото тормозеше като малък...
Не бъди безразличен,
Бъди различен!

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 6 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3864

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.