ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » История

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
miroslavp
пристрастен
**

Регистриран: 28.10.2006
От: Варна
Re: Ооооо....
    #1724167 - 23.04.2007 20:17 [Re: cherkezs]

Ами така е.... изследваха всичко за траките, българите и всички цивилизации развивали се някога по нашите земи - затова се насочиха към "интересна" и "значима" за нас област от историческите изследвания. Като приключат този проект може да се насочат и към предколубовите индиански цивилизации, няма лошо...

--------------------

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
cherkezsМодератор
ОРИЕНТИРАН будала

Регистриран: 10.02.2004
От: тайна майна
    #1724194 - 23.04.2007 20:42 [Re: miroslavp]

Цитат:

Проектът "По дирите на тамплиерите в българските земи" е логично продължение на кампанията "Величие българско", която е насочена към младите българи. Надявам се, че с двете инициативи ще накараме хората да се гордеят със своята страна и народ и никога да не забравят, че България е една от най-древните държави в Европа, с богата история и култура, заяви Приор Румен Ралчев

Това изказване направо ме хвърли от коня .

... Абе, тоя мушмурок, българин ли е индианец ли е ....

--------------------
http://www.gifpark.ru/Gifs/KISSES/icon_012.gif

krume
рекордьор

Регистриран: 25.09.2006
    #1725193 - 24.04.2007 11:29 [Re: cherkezs]

Ааааа, ама те затова ли побързаха да го погребат Калоян?
Да не пречи на новоизлюпените "кръстоносчета", "тамплиерчета" ли?
Щото точно той ги е спрял, преди 800 години кръстоносците, а тамплиерите са си точно вид кръстоносци - та сега да не ги дразни мамините синчета, така ли?

Сакън да не би някой да се сети, че да има "кръстоносци" (в частност "тамплиери") в България си е висша форма ду*едавство и чуждопоклонничество!
Щото те "тамплиерите" не били те масонски слуги не не не не!
Появата на такива унас не е то гавра с делото на Калоян не не не не!

(Само да уточня - Калоян на практика спира IV-тия кръстоносен поход и резултата е че християнстиянството си връща Константинопол. Това има огромно значение за цялото християнство.
Масоните не са християни - следователно и техните слуги, както и да се наричат също не са християни а само се преструват на такива!
И сега "тамплиерите" каво всъщност правят, готвят се да, "превземат крепостта от вътре" ли?
Да подкопаят християнството още, щото малко е подкопано до сега?
Или чисто и просто - масоните си отглеждат нови "тамплиерчета"?)

Редактирано от krume (24.04.2007 11:52)

Legatus
пристрастен

Регистриран: 07.07.2006
    #1725502 - 24.04.2007 14:33 [Re: krume]

Е, чакайте, де...
Има намерени в Източна България надгробни камъни, отбелязани с характерен кръст - показаха ги по телевизията. Само че кръстът, който видях, не беше тамплиерски, а малтийски (равнораменен). Пък малтийците са хоспиталиери, а не тамплиери.
Май Индиана Овчаров прави PR.

krume
рекордьор

#1725521 - 24.04.2007 14:41 [Re: Legatus]

Е така де (не че бях забелязал раликата ама нещо странно ми се видя - толкова големи кръстове пък нито съборени или счупени, нито описани от някой друг) - и как да го уважаваш сега???
Направо язък, аз поне на него до сега вярвах!

А между другото - Балдуин Фландърски - както какъв се явява?
Е ли той или не е член на конкретен орден - защото ако не греша "кръстоносци" е малко обобщително?

Редактирано от krume (24.04.2007 14:49)

Legatus
пристрастен

#1725540 - 24.04.2007 14:51 [Re: krume]

Не е член. Той си слага кръст на турнира в Екри, но с това просто се обявява за пилигрим, а не влиза във военно-монашески орден.

krume
рекордьор

#1725592 - 24.04.2007 15:21 [Re: Legatus]

А останалите рицари с него, всъщност има ли орден който стои зад завладяването на Константинопол и последвалия поход към България или всичките или повечето рицари там са били все като Балдуин?

Legatus
пристрастен

#1725618 - 24.04.2007 15:36 [Re: krume]

Е, правилно си се писал ентусиаст - наистина си такъв.
Орден, който да стои зад похода (като движеща сила на идеята за него и провеждането му) няма. Походът е организиран от папата, а за отклоняването му от маршрута най-голямата отговорност носи Венеция.
Дали в този поход са участвали тамплиери? Не е изключено, но за да дам сигурен отговор, ще трябва първо да хвърля едно око на хрониката на Вилардуен - човек няма как да помни всичко. Във всеки случай и да са, не са имали някаква особена роля в ръководството му, защото ако имаха, нямаше как да забравя подобно нещо.
И, ако позволиш, една поправка: след завладяването на Константинопол не е последвал никакъв поход към България.

krume
рекордьор

#1725756 - 24.04.2007 16:57 [Re: Legatus]

Позволявам поправка разбира се!

За ентусиаст явно ме е обявил по подразбиране софтуера на сайта, заради броя изказвания мисля си - (като бяха под 200 и аз бях почетен член) - аз само ника си дадох.
Може би е редно да се обявя за Дърдорко

Ама чакай сега - как тогава - като няма поход към България се стига до сблъсъка с Калоян - аз досега все си мислех, че те са нахлули, па той ги спрял?
(признавам си че за това освен от учебника по история - от преди 25 години - друго не съм чел)

Редактирано от krume (24.04.2007 17:01)

Legatus
пристрастен

#1726780 - 25.04.2007 10:03 [Re: krume]

Не са нахлули. През 1204г. отправят известни заплахи, но до материализацията им така и не се стига. Когато се разиграва Адрианополската битка, всъщност Калоян е на територията на латинската империя, където е вдигнато антилатинско ромейско въстание.
Останал си с това впечатление, защото нашата наука много обича да изкарва другите лоши (агресивни, вероломни и пр.), а нас - хрисими и благородни. Но в повечето случаи не е така. А за учебниците, смятам, е ясно - учебникарската литература е поръчкова и целта й е по-скоро т.нар. патриотично възпитание, отколкото историческата истина.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  cherkezs 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 13596

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.039 seconds in which 0.017 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.