ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » История

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
krume
рекордьор

Регистриран: 25.09.2006
Re: Ооооо....
    #1728527 - 26.04.2007 10:05 [Re: admiral]

Цитат:

Цитат:

в същата гробница откриха и осуариите на двама -трима от апостолите- на св.Петър...

Някой явно е решил да подлее вода на Ватикана.

Добрутро,
чак сега ли забеляза?

Че то очите ще ти извади тази тенденция!
Още от "Исус Христос супер звезда" на сам Холивуд здраво подкопава и оплюва християнството християнството.
Писнало ми е да гледам американски филми в които прикрито се подиграват с папата.
А филма "Тялото" какво беше според теб? Точно същата тъпня - и то с добри артисти!
Ами Дан ти Браун? Остави че тя е мътна и кървава....

На тая тема - съзнателните манипулации на Холивуд срещу християнството много може да се изпише!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
krume
рекордьор

#1728543 - 26.04.2007 10:11 [Re: Leontina]

Цитат:

Ами, на кого му пука за Ватикана, че да си дава чак толкова зор! Този образ май беше решил да се прави на интересен, да вдигне медиен шум и да спечели някой и друг долар.Ама като не го бива чак толкова като Дан Браун...

Да ти завиди на наивитета човек
Е как на кого бе Леонтинче, как на кого - ми на цялото християнство - ето на кого!
А Холивуд е еврейски, естествено че ще гледа да удари по устоите на християнството.
Как да "заробиш" група хора (пък било то и само финансово), ако преди това не им оплюеш духовните лидери и идеали???

miroslavp
пристрастен
**

Регистриран: 28.10.2006
От: Варна
    #1728546 - 26.04.2007 10:12 [Re: krume]

Абе дали са им съзнателни манипулациите? .... аз пък все си мисля че цялата работа опира до нещо много просто - пари. Измисли някаква сензация, за да ти се раздуе банковата сметка. На мен ми изглежда това да е водещото при всички тези откриватели на "истини" в стил Холивуд.

--------------------

krume
рекордьор

#1728584 - 26.04.2007 10:50 [Re: miroslavp]

Точно така мой човек!
Много добре си разбрал! Само дето плана просто е по-голям - не да печелят отделните писачи - а цялата еврейска гилдия!
Затова точно се правят и войните и империите и подмолните действия - само и само в крайна сметка да си увеличат паричките!
Най много се печели от войни - а не от наркотици или проституция например!
А за да им минават еврейските номерца - трябва да няма "християнска" опозиция или поне да е максимално отслабена!

Редактирано от krume (26.04.2007 10:55)

Legatus
пристрастен

Регистриран: 07.07.2006
    #1728649 - 26.04.2007 11:26 [Re: Leontina]

Обяснявам:
1.Не само се е чувствал заплашен, заплашвали са го.
След падането на Константинопол всички са били шокирани и българите не по-малко. Това събитие е внесло голям и всъщност лесно обясним респект. Скоро след коронацията на Балдуин за император (9.05.1204) Калоян изпраща пратеници за преговори. Смята се, че е целял установяване на добросъседски отношения - това е във връзка с очакваното признание на титлата му от папата, а и във връзка с гореспоменатия респект. Предложенията му обаче са грубо отхвърлени, като му е дадено да разбере, че латинците считат неговите владения за свои, тъй като те са откъснати от Византия в резултат на бунт (въстанието на Асеневци и последвалите събития), а себе си - за имперски правоприемници. Това показва на Калоян, че ще трябва да вземе бързи мерки и към края на същата година или в самото начало на 1205г. той приема предложения му от ромейската аристокрация в Тракия антилатински съюз, т.е. подготвя се за превантивен удар. И когато в края на зимата на 1205г. ромеите в част от тракийските градове вдигат въстание и започват да избиват латинските гарнизони (може би това е било предварително планирано с участието на Калоян), българските войски им се притичат на помощ, явявайки се в района на Адрианопол - той е най-големият от бунтовните градове. Така че - поне фактографски погледнато - латинци на българска територия не нахлуват, а Калоян навлиза на латинска.

2.Вярно е, че каквото не е ограбено от светските власти и папата от тамплиерите, е предадено на йоанитите и в този смисъл те са тамплиерски наследници. Но ако тези гробове са от XIII век, както се говори, орденът на тамплиерите още си съществува - съвсем официално. А и друго - т.нар. малтийски кръст е йоанитски, но той влиза в употреба във време, когато Светите земи са вече напълно загубени - може би когато йоанитите са в Родос (а не изключвам да е и още по-късно - когато вече центърът на ордена е на Малта). Във времето на тамплиерите, хоспиталиерите използват същият кръст като техния (неравнораменен) - само че друг цвят.

Legatus
пристрастен

Регистриран: 07.07.2006
    #1728661 - 26.04.2007 11:38 [Re: krume]

Дан Браун просто заимства идеята от авторите на "Светата кръв и свещения Граал" - те дори го съдиха за плагиатство, но без успех. Тяхната книга е също тъй пълна с щуротии, а за разлика от "Кода" претендира за документалност. Бая се забавлявах с нея.
Но все пак възможността Исус да е бил женен не бива да се отхвърля a priori, тъй като има известни податки за такова нещо. Евангелията (и каноничните, и неканоничните) са си евангелия, но смятам, че за нас освен "свети писания" те са и исторически извори и нищо не ни задължава да им вярваме безрезервно, ако критичният анализ на текстовете им дава основание за някакви други идеи.

cherkezsМодератор
ОРИЕНТИРАН будала

Регистриран: 10.02.2004
От: тайна майна
    #1728898 - 26.04.2007 14:54 [Re: ичиргу боила -- атиша]

??? Е, какво направи сега ?
Две теми в една
Оставих без надзор за малко форума и всеки си говори що му е на душа ...
Трябва ли аз да ви възспирам и да разделям темите ...

--------------------
http://www.gifpark.ru/Gifs/KISSES/icon_012.gif

bozman
старо куче

Регистриран: 15.07.2006
От: Madrid
    #1728951 - 26.04.2007 15:30 [Re: krume]

1. " че християнстиянството си връща Константинопол. Това има огромно значение за цялото християнство. "
Не християнството, а гърците си възвръщат Константинопол. Това НЯМА огромно значение за цялото християнство, особено за българите - дори напротив.

--------------------
"Щем доказа необратимо, защо ние сме първите и най-старите жители в Европа..." Г.С. Раковски

krume
рекордьор

#1728991 - 26.04.2007 15:49 [Re: bozman]

Рано или късно са щели да ни напднат и нас!
Не мисля че е имал друг избор. Похвално е че е действал изпреварващо!

(А Константинопол не е бил Гръцки а Ромейски - е да, сега Гърците земята ше издрапат ама гръцки ще го изкарат!
То само тая гръцка лъжа да беше....)

Редактирано от krume (26.04.2007 15:49)

Leontina
50%капанка

Регистриран: 11.05.2005
От: тук-там
    #1729344 - 26.04.2007 19:12 [Re: Legatus]

Никой не отхвърля възможността Исус да е бил женен-нито той самият някъде проповядва безбрачие,нито осъжда брака някъде, нито би било нещо странно за един все пак, ортодоксален юдей да е женен. Тук въпросът е в спекулациите, дали е бил женен точно за Мария Магдалена, за евентуалните деца от този брак и т.н.Всеки си пише каквото си иска по въпроса с цел да предизвика сензация и спечели парици....
А твърденията, че точно дъщеря му на Калоян била по- късно императрица на Константинопол и съпруга на брата на Балдуин, Анри Фландърски, верни ли са? Визирам небезизвестната книга "Дъщерята на Калояна", както се сещаш...

Редактирано от Leontina (26.04.2007 19:23)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  cherkezs 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12372

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.038 seconds in which 0.019 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.