ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » История

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
bozman
старо куче

Регистриран: 15.07.2006
От: Madrid
Re: Изворознание и историография на българската история
    #2309442 - 16.02.2009 20:53 [Re: bozman]

Цитат:

Цитат:

Привет на всички!В качеството си на досадна даскалица по история и почитателка на позитивистката школа,предлагам да открием постоянна тема,в която да бъдат давани на разположение всички достъпни извори и историографски данни за българската история.Кажете каква система да предложим и как да разделим изворите,а също и историографските данни.Аз предлагам всеки от съфорумниците,защитаващ определена теза,да дава изворите и историографските данни.Без обсъждане на извори и тези в тази тема,анализа да го оставим за други теми,т.е.да си направим една виртуална христоматия.:)

Това е титулната страница на Клоцовият сборник, където е изписано мнението и на Св. Йероним, засягащ бълг.история.
Приятно четене!

А това е страницата където е целият сборник-
15 МВ е и не може да се качи тук:

Glagolita Clozianus: id est, codicis Glagolitici inter suos facile ...
14 Glagolita Clozianus, Bartholomäus Kopitar, John Chrysostom 1836 Prostat apud Carolum Gerold LCCN94231284 OCLC31783003 OCLC68141207 OXFORDN11984885 Church ...
books.google.es/books?id=Es8GAAAAQAAJ...

--------------------
"Щем доказа необратимо, защо ние сме първите и най-старите жители в Европа..." Г.С. Раковски

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
~^Miss Kapriz^~
почетен член
**

Регистриран: 02.03.2009
    #2339658 - 27.03.2009 15:18 [Re: de13]

Много обичам историята и смятам за напред да се занимавам.А от българската-няма по интересна и по поучителна.

Kaiaktzar
темник
**

Регистриран: 27.06.2008
    #2340663 - 29.03.2009 00:56 [Re: ~^Miss Kapriz^~]

Кажи тогава защо България за две хиляди години,(без малко ), никога не е имала съюзници.Днешния манталитет на българина е следствие може би.Защо?

--------------------
Тцъ, не съм аз.

niama kak
рекордьор

Регистриран: 18.03.2009
    #2341485 - 30.03.2009 13:58 [Re: Kaiaktzar]

Цитат:

Кажи тогава защо България за две хиляди години,(без малко ), никога не е имала съюзници.

Това от къде го разбра?

Kaiaktzar
темник
**

#2342439 - 31.03.2009 21:27 [Re: niama kak]

От книгите.Печенеги и кумани ги броя федерати, опита за съюз със гърците срещу латините завършва печално при Калоян, 1 св война единствения истински съюзник в пълния смисъл на думата май ще се окаже Турция, парадоксално но факт.2 св. война също нямаме съюзници защото не участваме във войната.Русия в първата агресия срещу нас тотално се скатава и даже изтегля офицерите си обучаващи българската армия-егати съюзника.Днес ако Турция стане ислямска държава и ни нагъне, пак нямаме съюзник.После що сме били индивидуалисти, егоисти, и т.н.Като сме били силни, не ни е пукало, като сме се огепцали, станали сме сервилни, което също е индивидуализъм, егоизъм ит.н.За балканските мижитурки наоколо-сърби, румунещи, ромолещи, гърци, няма смисъл да говоря.Виж ги и македонците, изтървеш ги за петдесетина години, и те готови да си забият чикийката в гъза на България.

--------------------
Тцъ, не съм аз.

Редактирано от Kaiaktzar (31.03.2009 21:35)

niama kak
рекордьор

#2342506 - 31.03.2009 23:06 [Re: Kaiaktzar]

Цитат:

От книгите.Печенеги и кумани ги броя федерати, опита за съюз със гърците срещу латините завършва печално при Калоян, 1 св война единствения истински съюзник в пълния смисъл на думата май ще се окаже Турция, парадоксално но факт.2 св. война също нямаме съюзници защото не участваме във войната.Русия в първата агресия срещу нас тотално се скатава и даже изтегля офицерите си обучаващи българската армия-егати съюзника.Днес ако Турция стане ислямска държава и ни нагъне, пак нямаме съюзник.После що сме били индивидуалисти, егоисти, и т.н.Като сме били силни, не ни е пукало, като сме се огепцали, станали сме сервилни, което също е индивидуализъм, егоизъм ит.н.За балканските мижитурки наоколо-сърби, румунещи, ромолещи, гърци, няма смисъл да говоря.Виж ги и македонците, изтървеш ги за петдесетина години, и те готови да си забият чикийката в гъза на България.

Здравей. В книгите също така пише, че няма вечни приятели, а има вечни интереси, така че не се притеснявай за това. По-лошото е, че нашите политици от дълго време не могат или не искат да го разберат, или май става въпрос за лични интереси.

Kaiaktzar
темник
**

#2342518 - 31.03.2009 23:21 [Re: niama kak]

И вечни врагове няма.С едно изключение.За нас целия свят е враг.И руснаците на нас са се метнали.

--------------------
Тцъ, не съм аз.

cherkezsМодератор
ОРИЕНТИРАН будала

Регистриран: 10.02.2004
От: тайна майна
    #2346288 - 06.04.2009 21:38 [Re: niama kak]

Идеята на тази тема е да се дава само инфо за извори, а не да се разискват идеи !
Отворете нарочна тема за целта !

--------------------
http://www.gifpark.ru/Gifs/KISSES/icon_012.gif

niama kak
рекордьор

#2346318 - 06.04.2009 22:26 [Re: cherkezs]

Цитат:

Идеята на тази тема е да се дава само инфо за извори, а не да се разискват идеи !
Отворете нарочна тема за целта !

Извинявай ,но тук доста хора разискват, като интрепретират изворите както им изнася. Прочети внимателно, какво съм писал и дали изказвам определено мнение по въпроса. Приемам всякакво мнение , стига хората които го пускат да не са крайни, и да мислят, че само те са прави.

Редактирано от niama kak (06.04.2009 22:38)

Kaiaktzar
темник
**

#2346457 - 07.04.2009 01:01 [Re: cherkezs]

Пардон.

--------------------
Тцъ, не съм аз.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  cherkezs 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 32324

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.034 seconds in which 0.014 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.