ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » История

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
бледоликия
бродещия бродяга

Регистриран: 15.08.2004
От: В истинния свят
Re: Бунтът на 52 боляри срещу Борис Михаил - причини и последици
    #3044538 - 29.04.2013 12:42 [Re: Legatus-1]

Здравей
За источниците не знам, но не бутай логиката. Противното би значело че изкарваме нашия Велик цар Борис 1 малоумник разчитащ на слепия случай, вместо стратег който е развъртял две империи на пръста си за да постигне своето. В неговите действия има последователни стъпки и професора много точно ги е посочил. Друг е въпроса ако се влияеш от личноста на автора, тогава каквото и да напише все не е така.
Представи своята теза, вместо да оборваш чуждата. Ако е по Разумна и права....Евала.
Погледни колко време тече тази тема, 5години мъдруване върху един абсурд, измисляме си кал и после се търкаляме в нея.

--------------------
Да чуеш цветове и видиш звуци.....

Редактирано от бледоликия (29.04.2013 13:03)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
    #3044542 - 29.04.2013 12:55 [Re: Legatus-1]

Цитат:

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=7745&hl=%2B12+%2B%EC%E8%F2%E0#entry72029

Благодаря, чета го с голям интерес.

Цитат:

Според мен неслучайно авторът на книгата подминава с мълчание папските отговори, когато коментира бунта 74.

По конкретиката, забелязвам, че и тук, ако и да пуснах линк към въпросната глава от документа (отговорите на папа Николай), или се подминава с мълчание, което е написал Николай, или се обявяват преводите за "мошенически"....а отговорът е еднозначен.

Или, както си споменал Манасиевата летопис

bozman
старо куче

Регистриран: 15.07.2006
От: Madrid
    #3064962 - 21.06.2013 18:57 [Re: бледоликия]

Цитат:

Здравей
За источниците не знам, но не бутай логиката. Противното би значело че изкарваме нашия Велик цар Борис 1 малоумник разчитащ на слепия случай, вместо стратег който е развъртял две империи на пръста си за да постигне своето. В неговите действия има последователни стъпки и професора много точно ги е посочил. Друг е въпроса ако се влияеш от личноста на автора, тогава каквото и да напише все не е така.
Представи своята теза, вместо да оборваш чуждата. Ако е по Разумна и права....Евала.
Погледни колко време тече тази тема, 5години мъдруване върху един абсурд, измисляме си кал и после се търкаляме в нея.

--- Като НЕ ЗНАЕШ за източниците, какво знаеш всъщност. Да ти подскажа - знаеш дивотиите на простаци, кожито СИ ИЗМИСЛЯТ историйки - много "логично"
Ето виж тук източниците и кажи, къде е упомената личност "цар Борис" ? Да те улесня - НЯМА ТАКЪВ:
https://sites.google.com/site/runiyistoriabozman/dominus-michael-princeps-bulgarius

--------------------
"Щем доказа необратимо, защо ние сме първите и най-старите жители в Европа..." Г.С. Раковски

бледоликия
бродещия бродяга

#3065050 - 21.06.2013 22:13 [Re: bozman]

Здравей
За источниците не знам, но не бутай логиката. Противното би значело че изкарваме нашия Михаил малоумник разчитащ на слепия случай, вместо стратег който е развъртял две империи на пръста си за да постигне своето. В неговите действия има последователни стъпки и професора много точно ги е посочил. Друг е въпроса ако се влияеш от личноста на автора, тогава каквото и да напише все не е така.

--------------------

bozman
старо куче

Регистриран: 15.07.2006
От: Madrid
    #3065136 - 22.06.2013 10:08 [Re: бледоликия]

Противното би значело че изкарваме нашия Михаил малоумник разчитащ на слепия случай, вместо стратег който е развъртял две империи на пръста си за да постигне своето.
--- Къде прочете, че е "стратег" или нямаш представа, че стратег е римска/ромейска военна титла !?
Къде прочете, че е "развъртял" две империи на пръста си - в Шеферазада ли ?

--------------------
"Щем доказа необратимо, защо ние сме първите и най-старите жители в Европа..." Г.С. Раковски

Редактирано от bozman (22.06.2013 10:09)

бледоликия
бродещия бродяга

#3065512 - 23.06.2013 21:17 [Re: bozman]

Здравей
За източниците не знам, но не бутай логиката. Противното би значело че изкарваме нашия Михаил малоумник разчитащ на слепия случай, вместо умел държавник който е развъртял две империи на пръста си за да постигне своето(триезичната догма).. В неговите действия има последователни стъпки и професора много точно ги е посочил. Друг е въпроса ако се влияеш от личността на автора, тогава каквото и да напише все не е така.
Представи своята теза, вместо да оборваш чуждата. Ако е по Разумна и права....Евалла.
Погледни колко време тече тази тема, 5 години мъдруване върху един абсурд, измисляме си кал и после се търкаляме в нея.

--------------------

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3065550 - 24.06.2013 00:55 [Re: бледоликия]

Цитат:

Здравей
За източниците не знам, но не бутай логиката. Противното би значело че изкарваме нашия Михаил малоумник разчитащ на слепия случай...

Бледолики, тя логиката в нашата история не е толкова желязна, за да не можем да я бутаме...И не виждам страшно, ако можем да се доближим повече до истината...Той и сляп човек би видял(ако започне по-сериозно да разучава нашата история), че в нея има много места, които могат и трябва да се бутнат, което е за добро. А и в крайна сметка винаги е добре да има дискусия...и свобода на мненията(дори и някои от тях да са грешни)...

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

бледоликия
бродещия бродяга

#3066468 - 25.06.2013 22:07 [Re: Бяло Конче]

Здравей
"(дори и някои от тях да са грешни)" ???
А според теб как е? Клал ли ги е, или не ги е клал?

--------------------

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3067127 - 26.06.2013 23:50 [Re: бледоликия]

Цитат:

Здравей
"(дори и някои от тях да са грешни)" ???
А според теб как е? Клал ли ги е, или не ги е клал?

Сигурно е позаклал някой и друг болярин. Сурови времена. Тогава дори и царят(имам предвид най-висшият управител на България), ако се провали - например загуби важна битка - се наказвал със смърт. А какво остава за потушаването на един явен бунт. Това си е държавна измяна. А щом царят обвинен в такова престъпление се наказва със смърт, какво остава за останалите надолу по стълбицата...
П.П. Гледах един японски исторически филм в който, когато се говори за съответния исторически герой се обяснява с подробности къде живял, какво обичал да яде и пие, каква е била философията му, какви били взаимоотношенията с хората, какъв му бил характера. Отделно се показва къде живял, какви дрехи носел, какво построил, къде бил погребан. Всичко с подробности и то за време от преди 500 години. А ние тук се чудим дали умник Гюро е имал глава или не.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

cumomniprolesua
неориентиран

Регистриран: 03.11.2013
    #3105329 - 03.11.2013 23:42 [Re: Бяло Конче]

Меко казано клал!
Изтребил е тогавашната интелигенция, в това число и невинните и невръстните!
Едно, обаче не мога да проумея? Защо е светец?
Ако погледнем средновековната практика, избиването на хора едва ли би учудило живеещите тогава... И Крум, Калоян са избивали с хиляди... не ги съдя! Според средновековната норма! Но защо Борис е светец? Дори да не е избил безмилостно десетките невръстни дечица, майки, лели, вуйчовци, чичовци, братовчеди и пр. челяд САМО един да бе убил - ПАК не би следвало да бъде обявен за СВЕТЕЦ!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  cherkezs 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 30311

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.031 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.