ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » История

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
bozman
старо куче

Регистриран: 15.07.2006
От: Madrid
Re: За сърбите
    #2852139 - 19.11.2011 13:43 [Re: cherkezs]

Още малко материали тогава:
Из интервю със сина на Димитър Талев
- А какво мислеше баща ви за насаждането на македонизма в Македония?

---Разбира се, че в Македония не трябва да се насажда македонизъм, а българизъм и сърбизъм; в България съответно -русизъм и тюркизъм, в Румъния - латинизъм, в Сърбия - босненизъм и т.н.
Това са интрументите за манипулация.
Балканците обаче са все още твърде примитивни за да го осъзнаят, най-вече заради мизерията в която живеят и не могат да вдигнат глави за да погледнат зад плета на комшията. . .
Поздрави.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
    #2852183 - 19.11.2011 18:52 [Re: bozman]

Цитат:

Балканците обаче са все още твърде примитивни за да го осъзнаят, най-вече заради мизерията в която живеят и не могат да вдигнат глави за да погледнат зад плета на комшията. . .
Поздрави.

Точно това исках да кажа по-горе като казах, че трябва да се опознаем по-отблизо.

Друго към Черкез, онези сърби, които са убивали българи НЕ са били всички сърби в Сърбив
и друго, техните деца и внуци не е казано, че също са българомразци!
Всички знаем, че болните амбиции на сърбите за Велика Сърбия им донасят най-големите проблеми,
но това не значи, че всички сърби искат да правят Велика Сърбия и да са против българите в Западните покрайнини и като цяло. Баща ти мисли по един начин, ама ти има голяма вероятност да мислиш по ъсвсем различен, а твоето дете по-още по-различен, времената се менят.
Нали така?

п.п.
ИОще не съм прочел материалите за Тито.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

cherkezsМодератор
ОРИЕНТИРАН будала

Регистриран: 10.02.2004
От: тайна майна
    #2852870 - 22.11.2011 13:05 [Re: Кукера©]

Съгласен съм с теб.

Затова написах преди, че
"Трябва да познаваме добре съседа си, както и той нас.
Така ще се разбираме много по-добре."
В миналото сме се карали, били ... Нека си остане в миналото.
Болните амбиции на някои политици, не трябва да са пречка народите да се разбират и живеят в мир.
Историята не трябва да се забравя, но познавайки я изцяло, нашата и на съседите ни, лесно можем да превъзмогнем насажданите омрази от манипулативната пропаганда в миналото.
Днес времената са други и трябва да се разбираме.
А това се постига най-добре като се познаваме добре.
Боцмана не е съгласен, че трябва да се изучава в училище история на съседните държави, а всеки сам да обучава.
Не е точно така. Всеки сам ще доразвие знанията от училище, но точно там се полагат основите на всички познания.
Тогава няма да има въпроси като тази тема
Цитат:

Предполагам има специалисти историци или добре начетени любознателни и знаещи хора, които могат да кажат нещичко за историята на Сърбия и по-точно - Защо сърбите се наричат сърби, след като в миналото са се наричали рассияни.

Бил съм във всички съседни нам държави и хората, обикновените хора, са ме приемали радушно.
Защо трябва всеки сам да открива топлата вода?

--------------------
http://www.gifpark.ru/Gifs/KISSES/icon_012.gif

Кукера©
борец на капитализма

#2861060 - 28.12.2011 04:38 [Re: cherkezs]

Започнах да чета материалите, които Черкез ми даде.

Много ми е интересно как Тито се е опълчил на Сталин (и е останал жив), защото много добре знем къде да завършвали хората дръзнали да ядосат тавариш Сталин - най-малко в Сибир, а най-много - в гроба.

Цитат:

Той е след малцината, които се противопоставят на Сталин в неговото изискване за абсолютна вярност. Сталин приема случая лично, но за първи път това няма крайни последствия. ”Спри да ми пращаш убийци. Ако ли не, аз ще изпратя един до Москва и няма да има нужда да изпращам втори” пише Тито на Сталин. Югославската партия е изключена от Коминтерна на 28 юни 1948 г.

И друго - Колко ръководители от Източния блок са имали честта да се срещнат на живо с кралицата на Англия?

Цитат:

Много хора са озадачени от факта, че в периода на Втората световна война Тито научава фехтовка, езда и няколко неспецифични дейности за човек от скромен произход. Обръща се внимание и на факта, че научил и чужди езици, които говорил по-добре от сърбо-хърватския.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

chichovlado
старо куче
**

Регистриран: 20.02.2007
    #2862418 - 05.01.2012 16:10 [Re: bozman]

Цитат:

Второ, ако се разбирахме с турците, нямаше да ни завладеят. Най-много щеше да има Българо-османска империя през тези 500 години
--- Ами тя Е българо - османска империя, след като ВСИЧКИ ПЪРВИ ЖЕНИ НА СУЛТАНИТЕ СА БИЛИ БЪЛГАРКИ. Всички везири са българи по майка до ХVІІІ в. Този тертип е още от Шишманово време - и Баязид Йълдъръм (Светкавицата) е 50 % българин спроде хр. схващания, НО 100 % българин, според юдейските.

преминавайки по-късно само в Християнска Българка Империя
--- Е, няма как една по същество мюсулманска империя, да приеме мурафетите на част от християнската си територия. Все едно СССР да беше станал мюсулмански, защото 30 млн. казахи са такива.

Трябва да живеем в мир и разбирателство!
--- Кой отрича мира и разбирателството.да живееш в мир с комшиите и да йм уйдисваш на акъла са РАЗЛИЧНИ НЕЩА.

Всеки да зачита съседа си, а не Турция да иска Тракийската низина, Гърция - цяла Южна България, Румъния - Североисточна България, Сърбия - западната половина от България, в същото време да владеят българска земя и да не признават българите от там.
--- Това коя държава, какво иска не са актуални неща. Тези претенции за територии са умряла котка отпреди 50 г. Да се съсредоточим върху персоналните мнения. Българи, да смятат македонците за българи, какво е !? Не е ли същото безумие в исторически план, след като македонското име е по древно от българското минимум с 1500 г.!?
Поздрави.

Не е така Боце! Важно е на кого и как служиш, а не от кой етнос е майка ти! Ами да ти припомня че завладяването на Балканския п-ов от османлиите става преди всичко с войските на самите балкански народи - разединени и настръхнали едни срещу други! Че синът на Иван-Шишман какъв става след падането на баща му? - Османски управител на Измир! Дори не са го карали да се помохамеданчва какъвто е бил обичаят с друговерците. Ами че 90% кажи-речи от болярите са се помохамеданчили за да си запазят властта и имотите! А не са се вдигнали на въстания и прочие загубени каузи щото са били "реалисти". Ами днешният ни "елит" (комсомолските изроди) напр. какви са? А пък антрополозите отдавна си знаят че съвременният турски етнос е със 70% поне български гени. Както и съвременните шибани гърци! Но се различават по поведението си от нас, нали? Що ли така?
ЧичоВладо

chichovlado
старо куче
**

#2862421 - 05.01.2012 16:15 [Re: bozman]

Цитат:

Още малко материали тогава:
Из интервю със сина на Димитър Талев
- А какво мислеше баща ви за насаждането на македонизма в Македония?

---Разбира се, че в Македония не трябва да се насажда македонизъм, а българизъм и сърбизъм; в България съответно -русизъм и тюркизъм, в Румъния - латинизъм, в Сърбия - босненизъм и т.н.
Това са интрументите за манипулация.
Поздрави.

Боце, това изявление е "евросъюзническо", нали? А можеш ли да ни кажеш дали Евросъюзът е цел или инструмент? А да си обърнал внимание напоследък за идеята за оформяне на Евразийски икономически блок, т.е. Евразията на Джордж Оруел? Опитът ми от последните двайсет и нещо години показва, че хората които отхвърлят т.нар. конспиративни теории са или умствено закъсали или са лицемери. Друго не!
ЧичоВладо

Кукера©
борец на капитализма

#2862691 - 06.01.2012 08:12 [Re: chichovlado]

Цитат:

А пък антрополозите отдавна си знаят че съвременният турски етнос е със 70% поне български гени. Както и съвременните шибани гърци! Но се различават по поведението си от нас, нали? Що ли така?
ЧичоВладо

Това от къде го знаеш и може ли да дадеш източник, който го потвърждава?

Не, че не ти вярвам, но ми стана интересно.

--------------------

chichovlado
старо куче
**

#2862697 - 06.01.2012 09:27 [Re: Кукера©]

Цитат:

Цитат:

А пък антрополозите отдавна си знаят че съвременният турски етнос е със 70% поне български гени. Както и съвременните шибани гърци! Но се различават по поведението си от нас, нали? Що ли така?
ЧичоВладо

Това от къде го знаеш и може ли да дадеш източник, който го потвърждава?

Не, че не ти вярвам, но ми стана интересно.

Това за първи път го пише д-р Ганчо Ценов в началото на миналия век. Но оттогава има доста антроположки и генетични изследвания, които го потвърждават само че трябва да се поровиш из специализирани сайтове или литература. Съжалявам че не мога да ти посоча конкретен източник.
ЧичоВладо

chichovlado
старо куче
**

#2862701 - 06.01.2012 09:40 [Re: bozman]

Цитат:

Някакво конкретно предложение да имаш, как да стане последното?

Тръгнал виенския кафеджия да кара българите да се бъхтат за оня дето духа - в края на войната територии бол, седнат да пишат на масата - още по-бедни на територии, отколкото преди това. Защото цялата ни работа е наопаки - първо се пише, а след това се прави каквото и да е, Ганю първо работи, а после най-вероятно . . . духа супата, защото ги е свършил по ганьовски, а не по Божиите писания. Сина му Борис се опита да оправи работата, но тя вече е осрана и не може да се оправи. Та така до днес с комшиите на България. Не вярвам да те ползват рецептите - но пък имаш достатъчно акъл да си имаш твои лични.
Поздрави.

Здравей Боце,
С казаното по-горе от тоя абзац съм съгласен. Може би трябва да се уточни, че преди 09.09.1944 г. българинът не е бил такъв категорично - мърляч и лайнотворец в раБотата си! Такъв го направи социализма/комунизма и не знам дали ще може да се възстанови някога. Само ще спомена че през 20-те години на миналия век български фирми са били подизпълнители на Круп мисля - произвеждали са някакви детайли, които големият производител е влагал в своите машини. Това е изключително признание за майсторлък и качество и съвестна работа - един от най-големите германски индустриалци да те признае и да ти се довери да правиш някакви детайли за него!
По последния абзацъ - кой е виенският кафеджия и за кои точно събития говориш би ли уточнил. Ако е за Фердинанд - да, глупостта му е била голяма при подписването на договорите със Сърбия и Гърция именно поради липсата на прецизност и детайлност и то още когато се е формирал балканския съюз с/у Турция. Но не бива да забравяме и Великите сили, нали? Защото мръсниците не се съобразиха с решенията на Цариградската конференция, които самите те бяха приели и одобрили? Може би защото - за разлика от нашите историци и политици - помнят добре, че по времето на Крум и Омуртаг Свещената Римска Империя е граничела с контролираните от тях територии (каквото и формирование да е имало върху тези територии - държава/царство България или нещо друго) а не с Източната Римска Империя?
ЧичоВладо

Sydneysider
старо куче

Регистриран: 18.11.2004
От: Sydney, Australia
    #2862739 - 06.01.2012 11:33 [Re: chichovlado]

Българите са много далеч от анадолските турци, това го казват всички генетични изследвания, както по хаплогрупи, така и аутозомно по всички хромозоми.
Остава въпросът за българските турци и резултатите засега са, че не сме едни и същи, макар те да са много по-близо до нас от анадолските. Основната разлика е техния по-голям азиатски примес, който обаче може да се дължи на измесване с татари след 18 век, когато е напливът изселници от Русия.
Имаме и доста силна генетична разлика със съвременните гърци, може би заради консолидация на етноса с преселници от Анадола, понтийски гърци и прочие елинизирани местни хора.
Най-близки сме с румънците, следват сърби, македонците не ги броя, защото засега има малък брой тествани.
Ето осреднените резултати от Balkan Similarity Project от тествали се балканци с компанията 23andme:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?...;hl=en_US#gid=1

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  cherkezs 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 6798

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.035 seconds in which 0.015 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.