ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » История

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
ичиргу боила -- атиша
философ
**

Регистриран: 13.01.2005
ВАСИЛ ЛЕВСКИ
    #2145701 - 08.07.2008 20:54 [Re: Mirovk]

Круме, не виждаш ли че в дребни спорове с разни неразумни юроди се прецака същината на темата......

--------------------
ПРОМЕНЯЙ НЕЩАТА В СЕБЕ СИ, А НЕ ОКОЛО СЕБЕ СИ !

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Kaiaktzar
темник
**

Регистриран: 27.06.2008
Re: Васил Левски
    #2145726 - 08.07.2008 21:23 [Re: Mirovk]

Малко задълбочаване няма да е излишно.Левски поема свой собствен курс на освободително движение именно пренебрегвайки външна намеса.Абе вие книги не четете ли.За пиратите.Не забравяйте времето и епохата.По това време се доизграждат принципите на хуманизма.Е американците още возят роби и даже вече британците не ги дебнат, свободната мисъл в Германия вече обвинява колониализма, а Русия току що се е справила с вътрешните малцинства включая геноцида над украинците.Тероризъм или не започват малко по малко да определят хора като Виктор Юго и сие.

--------------------
Тцъ, не съм аз.

Редактирано от Kaiaktzar (08.07.2008 21:56)

Kaiaktzar
темник
**

#2145738 - 08.07.2008 21:48 [Re: Kaiaktzar]

Солунските атентатори нямат нищо общо с вътрешния курс на Левски и душевния срив на закъснелия Ботев.(чисто самоубийство без невинни жертви).Да не сте посмели да нареждате македонските комити петдесетина години по късно до възрожденците.Последователи - може, но уникалните духовни водачи изпълзели от робските коптори и балкански кошари и извисили се в светоусещането до европейски величини(лесно им е било на италианските, полските и унгарските революционери)не сравнявайте с македонските дето не били готови, и им бил мокър барута щото "са си срали и пикали на барута"(цитат)през 76 г.

--------------------
Тцъ, не съм аз.

Редактирано от Kaiaktzar (08.07.2008 21:52)

Kaiaktzar
темник
**

#2145746 - 08.07.2008 22:01 [Re: Kaiaktzar]

Лесно е да си революционер като имаш гръб.Трудното е ако никой хабер си няма, даже тия дето трябва да мрат.

--------------------
Тцъ, не съм аз.

Mirovk
перхидролен
**

Регистриран: 20.06.2008
От: Квартала
Re: ВАСИЛ ЛЕВСКИ
    #2145890 - 09.07.2008 08:38 [Re: ичиргу боила -- атиша]

Цитат:

Круме, не виждаш ли че в дребни спорове с разни неразумни юроди се прецака същината на темата......

Да Круме, с тази си твоя дребнавост да оплюваш всяка моя дума ,оспами яко темата....да ти отговоря защото не само че само плюнчиш ами и не четеш Ботев щеше да е съден по закона на Австро-Унгарската империя, или по точно на Австрийските Хабсбурги на чиято територия е извършил престъплението, относно Левски , не ми каза какво е правил тия 10г от уж активния си революционен живот , и ЗАЩО Е ИЗБЯГАЛ ОТ ЧЕТАТА като е бил байрактар (най-важния човек след командира), и защо никога не е участвал в сражение освен уж участието му при Белград, и то пак са митове защото никой не е сигурен какво точно е правил там!!
Круме не е завист това което не намираш думи да го оприличиш ,защото не съществува а са чисти и ясни принципи.
Казах и пак повтарям ,ако искаш ще направим анкета кои са достойни за национални герои, да за мен Момчил е много по-достоен от Левски, както и Фружин или цар Симеон но това са отделни теми. Проблема идва от това че когато се говори за НАЦИОНАЛНИ СИМВОЛИ трябва да са точно и ясно определени по някакви критерии, а не да се казва и набива в главите на хората че са такива , а реално никой да не знае защо!!
Това че Хайтов написа едно книжле по въпроса нищо не означава, изказах доводи в поста си които оплюваш без да мислиш, поне кажи защо не съм прав а не "който не вярва в левски не е Българин", това не е коректно нито спрямо мнението ми , нито спрямо другите които четат постовете ни защото запхрилича на караница прид блока дето, освен да "люпим семки и да плюем" друг кеф няма да имаме....

--------------------
Sub sole nihil novi est

anastasius ІІ
папа

Регистриран: 07.02.2006
    #2146042 - 09.07.2008 13:01 [Re: krume]

Крумчо,
Mirovk пише интересни работи.Не, че с всичко съм съгласен.
Крехката ти възраст, предопределила недостътъчни още интелектуални и психологически дадености ти пречат да разбереш за какво става въпрос...Но ако се освободиш от някои предръзсъдъци, то след 20-тина години може бе ще разбереш, че за съжаление "историята не е това което е ставало, а това което е написано".

--------------------
Die Seienden sollen nicht ohne Notwendigkeit vervielfacht werden.
Ockhams Rasiermesser

krume
рекордьор

Регистриран: 25.09.2006
    #2146663 - 10.07.2008 10:38 [Re: anastasius ІІ]

Още не можеш да ми простиш че не те признавам за лекар ли?

Доколкото разбрах даже май си психолог - е доста ефтини психотрикчета се опитваш да въртиш, все с една и съща "атака", че видите ли съм бил малолетен!

Съжалявам ... но ако наистина си психолог, то явно си мноооого слаб психолог, така че ...мнението ми за теб явно е основателно!

krume
рекордьор

Регистриран: 25.09.2006
    #2146738 - 10.07.2008 11:57 [Re: Mirovk]

Цитат:

Да Круме, с тази си твоя дребнавост да оплюваш всяка моя дума ,оспами яко темата....да ти отговоря защото не само че само плюнчиш ами и не четеш Ботев щеше да е съден по закона на Австро-Унгарската империя, или по точно на Австрийските Хабсбурги на чиято територия е извършил престъплението

Дребнавост показваш ти! Хванал си се като удавник за сламка, за дребна подробност и я дъвчиш ли дъвчиш!
Впрочем - да не би да искаш да кажеш че Козлодуй е бил на територията на Австроунгария?
Цитат:

относно Левски , не ми каза какво е правил тия 10г от уж активния си революционен живот

След като ти пускаш неясни недомлъвки с цел охулване и то доста дребнаво, съвсем логично е да получиш точно тези отговори които получи от мен! Ти постави разговора на тази "основа" така че си береш твоите си плодове!
За Левски е изписано предостатъчно - така че чети, а недей да повтаряш като папагал че "не било ясно" защо именно той е най-големия ни национален герой!Много е ясно даже!

Но не ти предпочиташ слухове да пускаш!
Цитат:

, и ЗАЩО Е ИЗБЯГАЛ ОТ ЧЕТАТА като е бил байрактар

Къде го пише това че бил избягал ??? - не си казал нали!!! - еми явно е че просто пускаш слух! Пишеш неверни неща, а се засягаш като ти го посочат!
Цитат:

и защо никога не е участвал в сражение освен уж участието му при Белград, и то пак са митове защото никой не е сигурен какво точно е правил там!!

Ти какво очакваш, точно разписание на действията на всеки един бунтовник, та от там да се ОТЧЕТЕ точно какво "бил правил" ли?!?!?! Много добре знаеш че такова нещо не е възможно - това да не ти е счетоводсто на фирма! Сводка колко точно патрона е изстрелял ли искаш що ли? Ами не са се водили такива "отчети" тогава....
Разбира се че е учасвал при Белград и разбира се че важното не е това а последващата му дейност по подготовяне и рзбуждане на населението!
Тя е направо основополагаща - без нея до сражения няма да се стигне!!!
Но не, ти скаш "в сраженийце да бил участвал" - ами Загинал е докато е подготвял тия сражения!!!Затова не ги е доживял!

Цитат:

Казах и пак повтарям ,ако искаш ще направим анкета кои са достойни за национални герои...,

ВЕЧЕ СЕ НАПРАВИ тая анкета!!! - народа чрез SMS-и КАТЕГОРИЧНО избра именно ЛЕВСКИ!!!

Забележи - SMS-ите са платени, значи хората от собствения си джоб дадоха, само и само Левски да си остане на заслужения пиедестал!
Съвсем наскоро и съвсем шумна беше анкетата - и даже специалистите по статистики се учудиха колко единодушен се оказа народа в подкрепта си за ЛЕВСКИ!
Как така я пропусна?!?!?
Цитат:

оплюваш без да мислиш, поне кажи защо не съм прав ...

Е колко пъти да повтарям!?!?!?
1 - Излагаш с нищо неподкрепени подмятания!
2 - Правиш абсурдни съждения - като това че признавнето на Левски било "русофилство"!
3 - Опитваш се да раздуеш незначителни дреболии (неизбежни и напълно нормални за ония времена) и да ги изкривиш, а с тях да засенчиш цялата дейност!
4 - Повтаряш небивалици измислени от чужда очерняща кампания и то по конкретни съображения!

5 - ВАДИШ НЕЩАТА ОТ КОНТЕКСТА НА ВРЕМЕТО ИМ, ОПИТВАЙКИ СЕ ДА "ПРЕОЦЕНИШ" НЕЩА ОТ 19 ВЕК С НЕДОИЗЧИСТЕНИ НОВОИЗЛЮПЕНИ "ПРИНЦИПИ" ОТ КРАЯ НА 20-ти И НАЧАЛОТО НА 21-ви ВЕК!

Spoko
newbie

Регистриран: 20.09.2006
Re: Васил Левски *DELETED*
    #2147401 - 10.07.2008 22:46 [Re: anastasius ІІ]

Мнението изтрито от cherkezs

Kaiaktzar
темник
**

#2147413 - 10.07.2008 23:12 [Re: krume]

Не беше ли разпусната Белградската легия на Раковски от сърбите?И това е било османско условие при примирието.Или май сърбите ги разпускат преди мира.

--------------------
Тцъ, не съм аз.

Редактирано от Kaiaktzar (10.07.2008 23:15)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  cherkezs 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 43068

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.012 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.