ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » История

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
ISTORIK
Guardian of Time

Регистриран: 02.05.2004
От: Разхожда се по китайската стен...
Re: Васил Левски
    #647044 - 15.02.2005 20:57 [Re: Ivan4o]

http://forum.boinaslava.net/forumdisplay.php?f=291

Разгледайте темите в раздела "Възраждане"...

Някои от тях са свързани и с Васил Левски.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Feanor`
headbanger
**

Регистриран: 06.11.2004
От: на изток от рая
    #703264 - 24.03.2005 09:47 [Re: ISTORIK]

http://tribal.abv.bg/levski/belezhnik/
Тук можете да прочетете личният блежник на апостола или по-точно, това което е останало от него.

--------------------
Невежеството е демонична сила, която ще стане причина за хиляди нещастия.

blag009
новак

Регистриран: 01.04.2005
    #748967 - 24.04.2005 16:58 [Re: Feanor`]

Ех,чада едно нещо търсих, но се натъкнах на тази статия и книга за Васил Левски и се сетих за Вас.Прочетох я ,за някои неща съм съгласен с други не,но не е лошо да и хвърлите по едно око!
НЕ ИСКАМ ДА ИЗПАДАТЕ В ИСТЕРИЯ,ВЪВ ВСЯКА ПЛЯВА ИМА СТОТИЦИ ЗЪРНА ИСТИНА.Знам го от собдтвен опит.
--""Масонската ложа и братството на Левски

Автор: Румен Василев
Обем: 200 стр.
Формат в мм.: 130х200
Издател: ИК "Персей"
Мека подвързия
Дата на включване: 2005-04-17
Нашата цена: 8.98 лв.

--------------------------------------------------------------------------------

Историческото разследване е непознат в България, но много популярен в Европа и САЩ жанр. Такова разследване е книгата на Румен Василев. Изследвайки забравени и потулени спомени на съвременници на Апостола, неговите писма и историографията отпреди 1944 г., авторът разкрива неизвестни страни от живота и личността на Левски, неговата тайна организация и изобщо българското революционно движение през XIX век.
Книгата проследява нишките, които тръгват от разпъването на Иисус Христос, кръстоносните походи и тамплиерите, минават през буржоазно-демократичните революции в Европа през XVIII и XIX век и стигат до Васил Левски. Оказва се, че най-великият българин е повлиян от масонството и организира комитетите си по матрицата на тайните общества на Свободните зидари. Книгата съдържа множество автентични свидетелства в подкрепа на тази теза и запълва бели петна в историята ни.
Авторът разследва как още преди Освобождението българите са част от грандиозния древен проект на масоните за единство на народите. Проект, който бавно и неотклонно се осъществява през вековете, като първият успешен опит е създаването на САЩ. България е брънка от веригата на организацията "Млада Европа" от първата половина на XIX век. В контекста на тези факти личността на Апостола придобива характеристиките на модерен и надскочил времето си политик.
Масонството е натоварено с негативен смисъл заради това, че всички диктатури са го заклеймявали и забранявали. Жертва на подобен идеологически натиск е истинската история на Левски. Затова тя има нужда от пренаписване, от изваждане наяве на всички премълчавани и подценявани имена и събития. Решаваща крачка в това отношение е книгата на "Персей".
Авторът

Румен Василев е роден на 29 юли 1961 г. в Търговище. Завършва българска филология в СУ "Св. Климент Охридски", но винаги се е интересувал от история. Бил е отговорен секретар на в. "Подкрепа", в. "Новинар" и сп. "Паралели". През 1989 г. се запознава с големия историк Николай Генчев. Следват многобройни срещи, на които двамата обсъждат темата за тайните общества, които дърпат конците на световната история. Колкото повече се занимава с масонството и разклоненията му в България, пред очите на автора излиза фигурата на Левски. В продължение на десетина години проучва връзките на масонската ложа с революционната организация на Апостола на свободата. Независимо от спънките, които среща, той успява да стигне до забравени и потулени източници и спомени на съвременници на Левски. Наред с Раковски изникват образите на Иван Касабов и Данаил Попов - и тримата масони, които имат тясна връзка с Апостола. Левски е посветен в масонството през 1861 г. от Христо Буйнов, Стоил Д. Попов или Йосиф Дайнелов. Фактът, че Апостола е имал дългогодишни връзки с ложата, е неоспорим. Останалото са подробностите, събрани в тази книга.

"Във всички случаи това е едно разчупване на шаблона, от което нашата историческа наука има нужда, особено днес, когато ставаме част от евроатлантическите структури."
Акад. Росен Милев

В края на краищата винаги е по-важно да осъзнаеш, че иконите са малко и никой няма нужда да си ги измисля сам. Тази книга е за това - или ще се отърсиш от нещо фалшиво в представата си за Левски, или ще го обикнеш още повече! Красимир Проданов, сп. "АЗ"

"Трябва да призная, че от 50 години следя всичко писано за Левски. Притежавам близо стотина книги за него. Над 2000 статии от вестници и списания, отнасящи се за Апостола на свободата, съм подвързал в 15 тома. Но темата "Левски масон" за първи път срещам. И намирам, че авторът сериозно се е потрудил да предизвика запълване на още бели петна в нашата история… А това че ще се докаже, че и Левски е бил повлиян от масонството няма да омаловажи делото му, в интерес на истината ще се разкрият повече връзки на нашите революционни дейци с масонските практики и с други движения".
Йордан Георгиев, краевед ""
В интерес на истината за втори път съм чел за МАСОНСКАТА ЛОЖА И ЛЕВСКИ.До сега не му бях обърнал внимание.Так че умната и бих ПОМИЛИ ЧЕРКЕЗА ДА НЕ ГО ТЪРКА.
БЛАЖЕ

cherkezsМодератор
ОРИЕНТИРАН будала

Регистриран: 10.02.2004
От: тайна майна
    #750738 - 25.04.2005 21:34 [Re: blag009]

Що да го трия бе Блаже ?

То от време оно се знае , че Левски е масон .
И какво лошо има в това .

--------------------
http://www.gifpark.ru/Gifs/KISSES/icon_012.gif

blag009
новак

Регистриран: 01.04.2005
    #753970 - 27.04.2005 17:53 [Re: cherkezs]

Е па Черкез колко му е да го изскарат ,ЧЕ Е МРЪСЕН ЕВРЕИН И ОТИДЕ КОНЯ У РЕКАТА.

cherkezsМодератор
ОРИЕНТИРАН будала

#754004 - 27.04.2005 18:22 [Re: blag009]

Какво против евреите имаш ???

А за масоните какво знаеш ?

Много отдавна е известно , че Левски е бил масон .
Много известни люде отпреди и след освобождението са били масони .

Това нещо лошо ли е според теб ?

--------------------

temujin
Horse Archer

Регистриран: 15.07.2004
От: Архи Петриций
    #754106 - 27.04.2005 19:53 [Re: cherkezs]

дали е бил масон или не само Левски си знае. ако можеше да се доказва кой е масон и кой не е немаше да са тайна организация.

за масоните никой нищо не знае освен самите масони

--------------------
Големия Туз is watching you!

Джуджето_GIMLY

Регистриран: 19.06.2004
    #754163 - 27.04.2005 21:01 [Re: temujin]

Наследници са Тамплиерите откъм шотландската част на Ордена. Поне това е една от теориите.
За Левски да е бил масон нещо не ми се вярва. Що па е бил масон те кви интереси са имали да бутат Османската империя?

temujin
Horse Archer

Регистриран: 15.07.2004
От: Архи Петриций
    #754366 - 28.04.2005 00:31 [Re: Джуджето_GIMLY]

бе то понеже са един и два вида масони (и се истински се барат).

според мен парата за масонството на Левски се дига под некакъв предлог, с неясна (поне за мене) цел.

--------------------
Големия Туз is watching you!

cherkezsМодератор
ОРИЕНТИРАН будала

#757892 - 30.04.2005 16:57 [Re: temujin]

Преди няколко години четох (вече не помня къде) за масоните . Там се упоменаваха доста възрожденци и по сетнешни известни българи (всички с принос към отечеството).
А за Левски , бях чувал и преди .

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  cherkezs 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 47055

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.064 seconds in which 0.041 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.