ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » История

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Ventor

Регистриран: 01.05.2006
Re: Васил Левски
    #1491522 - 28.10.2006 21:12 [Re: anastasius ІІ]

Стремежът ти да привлечеш някакво внимание към себе си е достоен за съжаление. Това, че неистово се стремиш да изместиш и да опорочиш темата за великия българин е повече от ясно. Явно нищо не си прочел за него или малкото, което си прочел е било по време на междучасията в прогимназията. Не се подигравай с Васил Левски. Ясно е, че изобщо не си в час. Освен това не представяй незнанието си за неговото велико дело като някакво едва ли не "оригинално" мнение. Смешно е.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
anastasius ІІ
папа

Регистриран: 07.02.2006
    #1491553 - 28.10.2006 21:38 [Re: Ventor]

Вентор/що ли не вземеш да се кръстиш Ментор?! /,

ако се беше родил навремето, от тебе би излезнал чудесен комунист/член на БКП/- имаш всичките дадености за това- праволинейност,
вяра/ бронирана здраво в гърдите/ и най вече качеството че не можеш да спориш нормално.
Заеби ги сега тия работи.Не желая да се караме.
Тука във форума а и в "бойна слава" се лансираше тезата, че Левски не е роден в 37-ма, а в 46-та.Дори имало издадена книга за това/ нито съм я чел нито съм я виждал/.Та викам ако обсъдим това, естествено и с други участници, би ли било светотатство спрямо паметта на Апостола? Според мене-не.

--------------------
Die Seienden sollen nicht ohne Notwendigkeit vervielfacht werden.
Ockhams Rasiermesser

Ventor

#1491576 - 28.10.2006 21:45 [Re: anastasius ІІ]

Светотатство е да пускаш какви ли не слухове, само да очерниш Дякона. Да, това е нечувано светотатство. И никой не си го е позволявал. Това не е дискусия за безсмъртния българин, а едно необосновано заяждане. Не се опитвай да изместваш проблема със съвсем други неща. Всички знаем кога е роден Левски. А ти си дискутирай каквото искаш по този всеизвестен факт.
П.С. Аз съм антикомунист. Ти виж себе си - такива манипулатори навремето бяха комунистите. Те изкривяваха историята.

anastasius ІІ
папа

#1491827 - 29.10.2006 00:34 [Re: Ventor]

Цитат:

пускаш какви ли не слухове, само да очерниш Дякона

този злонамерен слух/дето Левски щял да коли жената на бай Ивана/ го е пуснал Захари, а не аз. Пък, че взел и го написал в "Записките", мръсникът му с мръсник!
Ама си прав - безпредметно е да спорим...ти такъв левскар, пък аз, така малко цесекар...

--------------------
Die Seienden sollen nicht ohne Notwendigkeit vervielfacht werden.
Ockhams Rasiermesser

Ventor

#1491838 - 29.10.2006 00:50 [Re: anastasius ІІ]

Дори да е така /което не вярвам/, не смятам, че това трябва да се акцентира от делото на великия българин. Той е живял в революционна обстановка и е спазвал много стриктно и точно устава на БРЦК. Преди доста време съм чел "Записките" и пак ще ги прочета. Освен това лично аз не вярвам буквално на всичко написано от всеки автор, което касае нещо "негативно" за неговия живот и дело. И това ли трябва да "изтъкваш" като нещо "съществено"? А истината, известна на всички честни българи е, че основаните лично и единствено от Левски местни революционни комитети в цялата страна оцеляха и през 1976 г. в тях избухна Априлското въстание. Именно това въстание предизвика вниманието на Великите сили към България и последва Руско-турската война. В резултат на което България беше освободена от петвековното турско робство. Така че делото на ръководителя на българската национална революция Васил Левски донесе Освобождението ни. От него тръгна пътят ни към свободата. И всички непроверени злонамерени слухове, лъжи и клевети по адрес на Васил Левски са страшен грях на този, който ги е произнесъл.

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #1491865 - 29.10.2006 01:45 [Re: Ventor]

Цитат:

Дори да е така /което не вярвам/

...През друга къща влизам у едного чорбаджия, комуто бяха поискали помощ за заточениците в Диарбекир. А това куче, [след] като не дал ни парà, напсувал ги и ги укорил, че били разваляли спокойствието му! - на шкембетата. Аз исках да го [убия] и [да взема] парите му, но както правих сметката си вкъщи, на пазара не излезе така. Да видим каква [излезе]. Ние [бяхме] скрити в къщата му. Фамилията му беше отишла на Троянския манастир, а той [бе останал] само с калфата си, 24-годишен момък. Според както изпитах, от дюкана си дохождал всеки път един час и половина преди момчето, [но] то не беше така. Към 3 часа дохожда калфата му, отваря портата, която беше заключена отвън, и влиза... Ако беше дошел той пръв, нямаше да става никакъв шум, а то дойде първо момчето. Посрещна го другарят ми. [Момчето] нададе вик: "Тичайте, хора!" Докато пристигна от мястото, дето бях на двора, то все вика и се бори с другаря ми. Пристигнах. Ръгнах го с камата на смърт, та дано народът да сбърка посоката на гласа му, [защото] улицата беше пълна с хора. Не умря изведнъж. Захвана да вика повече, което не можеше да се укрий вече. Ръгнах го още веднъж, за да не се мъчи и да не може да каже какви са били [нападателите]. Жално за невинното момче! Но ако не беше така, бе оцапано на много страни. Докато постигнем целта си, ще отидат и доста невинни хорица.

Левски до Л. Каравелов,
25.08.1872 г.

на това ще повярваш ли , питам се
да, Левски е наш национален герой, но е напълно обяснимо, защо останалото в наследство от него не се изучава в училище, а само отделни цитати..

Голия плам не върши работа, винаги е по-добре първо да потърсиш първоизточника..

Руско-турската освободителна война не е в интерес на България- да се мисли такова нещо е наивно..
да, използвано- като всяко нещо, което може да се използва за подобни цели..
Дай да не боравим толкова лесно с думички като грях, анатема и разпни го , а?

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Ventor

#1491934 - 29.10.2006 07:36 [Re: Си Ди]

С написаното от теб какво се опитваш да втълпиш? Всички знаем този случай. Целта на темата е да се дикутира великото дело и героизма на Апостола на свободата Васил Левски, а не да се търсят някакви измислени "кусури". Защото няма безгрешен човек. Вместо да коментираш революционната дейност и огромното общочовешко дело на Дякона ти от девет кладенци вода търсиш за да изкараш някакъв "аргумент", който да измести същността на темата, коята касае саможертвата на най-великия ни българин. Левски строго спазва устава на БРЦК и през целия си живот не е направил нито една погрешна постъпка. Точно обратното - през целия си живот е работил единствено за България. И е оставил такава дълбока диря, че във всяко българско сърце има запазено място за него. И докато на света съществува България неговото име ще бъде символ за безкрайна честност, бескористност, саможертва и родолюбие.
Написаното от теб не се нуждае от коментар. Но все пак ще кажа, че когато става въпросния инцидент Левски с група революционни дейци посещават къщата на един чорбаджия. Това момче, което толкова защитаваш, се е разкрещяло и е имало огромна опасност Дякона и другарите му да бъдат заловени от турците. Левски няколко пъти го е предупредил да не крещи, но тоя се е развикал още по-силно, та да го чуят в цялата махала. Дори се е нахвърлил върху Левски и продължил да крещи, опитвайки се да го убие. Левски отново го е предупредил напълно човешки, но тоя продължавал да вика и се е нахвърлил да убие Апостола. Виждайки, че не само той е изложен на опасност, а и другарите му, Левски е действал при неизбежна самоотбрана, както го изисква устава на БРЦК. В противен случай е щял да бъде заловен той и другарите му и от тук нататък да пропадне цялата му революционна дейност за българското освобождение.
Толкова ли няма какво да кажеш за Апостола, а точно това трябва да драскаш из форума? Защо не кажеш, че Левски три пъти е обиколил България и е основал навсякъде тайни революционни комитети? Защо не кажеш, че през цялата си революционна дейност той е имал на стомаха отворена рана и не се е оплакал на никой за това? Защо не кажеш, че през най-големия студ през зимата, посред нощ е преминал по Дунав по замръзналана река и след като ледът се пука Дякона пада във водата? Защо не кажеш, че за него не е имало ден, нощ, почивка, студ, пек, семейство, благополучие, а е живял само с идеята за българската свобода?
Недей да говориш глупости за Руско-турската война, защото "мнението" ти граничи с богохулство. Разбира се, че Русия е имала свои интереси на Балканите и нейната цел е да има Проливите. Но БЕЗСПОРЕН ФАКТ е, че в оцелелите местни комитети, основани от Васил Левски, през 1876 г. избухва Априлското въстание, което предизвиква вниманието на Великите сили и Русия обявява война на Турция. Така че нашето Освобождение от турско робство започва от идеолога и ръководителя на българското революционно движение Васил Левски.
Стремежът на някои дребни душици да търсят под вола теле и да отклоняват същността на темата с какви ли не измислени "кусури" само показва колко велик и недостижим е Левски. Същото това нещо показва срамния факт какви хора се намират днес - които не дискутират същественото в личността на Левски, а искат по всякакъв начин да ни "убедят", че и той не е бил "безгрешен". Може и така да е. Но за мен от всички българи в нашата история Васил Левски е най-чистият и най-великият. Поклон пред светлата му памет!

anastasius ІІ
папа

#1492028 - 29.10.2006 09:58 [Re: Си Ди]

Цитат:

Докато постигнем целта си, ще отидат и доста невинни хорица

.

точно това е Революцията, дето се вика няма 6-5!Левски е имал поразителна дисциплина и решителност.Нещо което други, чийто имена също ги четат на 2-ри са ги нямали/ Димитър Общи напр./. Затова е всявал страшен респект.Може би затова Раковски не го е обичал и не го взема със себе си в Румъния когато се разпада легията."Отлюспил " го е дето се вика, защото се е страхувал от него.Или защото е виждал че е човек на действието, а не е суетник като него./ така и Иван Костов разкара бая свястни хора около него/
И въобще не е разчитал на външни сили- Русия там или Сърбия.По неговите "сметки" е трябвало да се освободим сами- някъде към 1885 год.
Радвам се че си "цесекар", СиДи/всъщност убеден "левскар"/

Редактирано от anastasius ІІ (29.10.2006 10:13)

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #1492359 - 29.10.2006 14:29 [Re: Ventor]

не смятам , че фактите опорочават делото му , нито го обезмислят ..
напротив - допълват го ..
аз, а и по принцип хората , нямаме нужда от лъжи и удобни истини ..нямаме нужда някой да прекроява нещата.. да ни внушава определено виждане .. хората не са овце ..нито глупави..
за себе си, си предпочел удобната история, виждам
нямам какво да добавя - определено , щом дори на написаното от Апостола не вярваш..

за Руско-Турската война.. да, при започването й се разиграва славянската / забележи/ кауза..
а коя е под ред тази война между тези две страни

а уж историята е за да се учим ..
с какво една икона се различава от друга

Ventor

#1492403 - 29.10.2006 14:44 [Re: Си Ди]

Цитат:

щом дори на написаното от Апостола не вярваш..

Ето това е една НАХАЛНА ЛЪЖА. Абсолютно НИКОГА не съм казвал такова нещо. Аз ВЯРВАМ на всичко написано от Васил Левски. Не се опитвай да изместваш проблема. Пределно добре се изразих, че някои хора търсят под вола теле и ровят какви ли не незначителни неща с единствената цел да омаловажат великото дело на Васил Левски. По някакъв начин все ти се иска да не коментираш същественото и непреходното в него, а да търсиш какви ли не несъществуващи "недостатъци". Много ясно се изразих. Не ми вменявай думи, които НИКОГА не съм употребил.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  cherkezs 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 46406

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.