ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Наш дом

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Нерегистриран

Re: добри препарати за почистване на баня
    #1402985 - 30.08.2006 15:19 [Re: Shogoun]

Аз използвам Аполон обезмаслител, пръскам плочките и ги оставям 30 мин. след това леко търкане и обилно изплакване, силно мирише но има отличен ефект.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Liebling
старо куче

Регистриран: 28.03.2005
От: Чехия
    #1407546 - 01.09.2006 23:19 [Re: Анонимен]

Освен Доместос и Циф много добре избелва, особено фугите българския Меджик (Magic).
Но обикновено с тези драстични препарати боравя по-рядко - на месец един път - през останалото време след всяко къпане едно измиване на ваната с други течни препарати за плочки, ароматизирани и пенещи се. Пък и винаги се къпем с дущ гелове и пяна за вана, които не се пресичат като обикновения тоалетен сапун и не се отлагат като налеп по стените.
За фугите да не забравя, особено по ъглите - използвам стара четка за зъби и този Меджик - невероятен е, .........и мухъл отстранява.....

petruss
неориентиран

Регистриран: 12.05.2007
От: Варна
    #1751140 - 12.05.2007 20:57 [Re: Liebling]

Ще си позволя да копирам информацията, която имам за препарата използван у нас. Не мирише гадно и дори почиства без много труд.

ЛОК за бани
( Amway )

Цена: 14 лв
Има антибактериален ефект. Премахва остатъци от сапунена пяна, петна от твърдата вода, предотвратява наслагването на котлен камък. Почиства и полира, без да надрасква повърхностите. След изплакването изсъхва, без да оставя следи. Употреба: Разрежда се в пръскалка ЛОК с вода в съотношение 1:3. Нанася се с пръскалката върху замърсената повърхност и се забърсва с влажна кърпа или гъба. При по-силни замърсявания и за премахване на карбонатни замърсявания се разрежда 1:1 с вода, напръсква се и се оставя да подейства няколко минути, след което се избърсва. Да се пази от деца и да не попадне в очите. Да не се ползва върху мрамор, друг камък или медно покритие. Опаковка 500 мл.

skarlet.
ентусиаст

Регистриран: 30.04.2007
    #1751850 - 13.05.2007 16:58 [Re: petruss]

Цитат:

... Нанася се с пръскалката върху замърсената повърхност и се забърсва с влажна кърпа или гъба. При по-силни замърсявания и за премахване на карбонатни замърсявания се разрежда 1:1 с вода, напръсква се и се оставя да подейства няколко минути, след което се избърсва. Да се пази от деца и да не попадне в очите. Да не се ползва върху мрамор, друг камък или медно покритие. Опаковка 500 мл.

Ако може няколко въпроса:
Пулверизаторът отделно ли се купува или е в комплект с препарата и ако не е от къде мога да си купя само пръскалка, защото всичките ми са заети със съответните препарати.
След като не се прилага върху мрамор, то тогава не се ли разяждат фугите на теракота?
За колко измивания стига една опаковка, защото не е малка сумата 14 лева?

Алиса
лъвица

Регистриран: 15.02.2006
От: BG
    #1752655 - 14.05.2007 10:54 [Re: Arsenal]

има един препарат на Медикс за фаянс и терикот,които успешно премахва и котлен камък. доста силен е и не мирише лошо.

--------------------
Догони ме в тази нощ на лудост,
остави ме, за да се изгубя
Остави ме в тази нощ на лудост,
намери ме, ако се изгубя.

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #1753080 - 14.05.2007 15:04 [Re: skarlet.]

Въпросната фирма е търговец, като Телешоп, Ейвън, Орифлейм и прочие подобни. Продават се само по заявка. А цената е формирана така, че да може да осигури някакви доходи на всички дистрибутори по пирамидалната верига, наречена "Мулти левъл маркетинг". Иначе реалната цена вероятно не е повече от три до четири лева...

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

petruss
неориентиран

Регистриран: 12.05.2007
    #1753612 - 14.05.2007 19:42 [Re: skarlet.]

След проведена консултация с отговорника по почистването, ето каква информация получих:
Пулверизаторът не е в комплект с препарата, а ако желаете във всеки магазин за бои, лакове или в цветарски, можете да си закупите пръскалка. Препаратът се ползва в рамките на 6 до 10 месеца, зависи колко сте старателни и колко мъже цапат отзаде ви /коментар на чистача в къщи/. Не се разреждал наведнъж, а само в количеството необходимо ви за едно почистване, за да се запазят качествата на концентрата. Не разяждал фугите. Препоръката за неползване върху мрамор, не е изяснена. Като си направим мраморна банята ще го изпробваме.

Фактът, че държите разни препарати в пръскалки, беше коментиран така: Ако един препарат се разреди и не се ползва в рамките на 24 до 48 часа, той или ще разложи и ще загуби качествата си, ако е органичен или ще завъди гъбички, ако не съдържа достатъчно химия от рода на консерванти и антибактериални химикали.
Брей, колко съм умен, като ми казват какво да пиша

Цецо
ПИЧ

#1754619 - 15.05.2007 12:59 [Re: petruss]

Жена ти да не е дистрибутор на Амуей?

Цитат:

... ако е органичен или ще завъди гъбички, ако ...

Неорганичните материали не завъждат гъбички. Гъбичките се хранят с органична материя. А ако този шамуей мухлясва, когато се разреди, мога да си правя изводи колко му е почистващо почистването.
Всички почистващи препарати съдържат достатъчно много химия. Те са си чиста химия. И не съдържат консерванти. Консерванти има в лютеницата.

--------------------

Optimistkata
почетен член

Регистриран: 14.03.2006
    #1754759 - 15.05.2007 14:21 [Re: petruss]

Аз преди ползвах тези препарати и бях много доволна ,но загубих връзка с дистрибутора си на Amway.Моля те пиши ми на лична откъде във Варна се снабдявате с него.

Цецо
ПИЧ

#1754997 - 15.05.2007 16:25 [Re: Optimistkata]

Да, добри са. Наистина. Просто са неоправдано скъпи...

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 39631

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.031 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.