ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Наш дом

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Нерегистриран

Какви матраци ?
    #1208869 - 28.03.2006 13:03

Затруднена съм какви матраци да избера за ъглови легла в детска стая? Кои са по-добри - с дунапрен, с пружини, с латекс? Трябва ли да се сложи подматрачна рамка или една плоскост също върши работа? Ще бъда благодарна ако някой сподели опит, тъй като до 2 дена трябва да ги купя...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
pables_m
заинтересован

Регистриран: 02.06.2004
От: Plovdiv
Re: Какви матраци ?
    #1209141 - 28.03.2006 16:39 [Re: Анонимен]

С пружини в никакъв случай Обаче не мога да дам съвет, какъв точно, защото ние така и не случихме на матрак. След този с пружините, който имахме, и те изскочиха, си купихме матрак без пружини, дунапренов и след 1година ползване стана на вълнички.Та и аз ще следя за съвети.

qwerta
неориентиран

Регистриран: 28.03.2006
    #1209173 - 28.03.2006 17:22 [Re: pables_m]

да и аз не съм доволна от матраците с пружини. Имахме едни и им изкочиха пружините . Но за съжаление не мога да дам друго инфо

Нерегистриран

#1209404 - 28.03.2006 20:20 [Re: qwerta]

На Тед има едни двулицеви с пружини -100 лв, те добри ли са? А в Метро сега се предлагат едни италиански латексови, за тях някакви отзиви? Искам да са удобни за децата- да не са много твърди и в същото време да издържат поне 5 години.

Нерегистриран

#1209693 - 29.03.2006 08:38 [Re: Анонимен]

Здравейте, преди точно една година си купихме матраци "ТЕД", двулицеви, с основа. За нас със съпруга ми матрак дебел 30см - лятна и зимна страна, за дъщеря ни също.
Преместихме се в нов дом и оставих в старото жилище почти цялото обзавеждане.
Изключително удобни матраци, основата също има пружини.
На нашия модел всяка пружина-клетка е обвита поотделно.
Цената не е ниска, но пък качеството си заслужава.
След години изтезание от "соцпродукти", сега спим непробудно.
Гаранцията е 10 години.

Sleep well!

vanata
неориентиран
**

Регистриран: 25.01.2006
От: София
    #1209729 - 29.03.2006 09:15 [Re: Анонимен]

Здравейте, моя съвет е също да си купите пружинни матраци с т.н. пружинен пакет "Бонел". Такива имат и ТЕД, също и швейцарски. Гаранцията им е добра, има двулицеви (за зима и лято, съответно с вълнена и памучна вложка). Дунапрена отдавна е отречен в "белите" държави, а пенолатекса е доста по-скъп, т.е. нямате сигурност какво е качеството на вноса в България. Задължително трябва подматрачна рамка-всяка плоскост рано или късно ще се огъне. Но рамката трябва да бъде с пластмасови накрайници там където ламелите влизат в страничните летви-иначе скърца. Успех.

Нерегистриран

#1209954 - 29.03.2006 12:38 [Re: Анонимен]

Със съпругата спим на матрак "Happy Dreams" 160/200/30 см, двулицев (зимна и лятна страна), тапицерия жакард. Много прецизна изработка, изключително удобен. Изключително качествени матраци. Не са и много евтини. Преди около 2 години сме го купували за 600 лв.
За "ТЕД" не съм чувал хубави думи, относно изработката и влаганите материали.
Но ти си решаваш...

Нерегистриран

#1604078 - 22.01.2007 15:33 [Re: vanata]

Интересувам се от доста дълго време от предлаганите матраци и все още не мога да разбера дали въпросните "помнещи матраци" са ортопедични и дали са подходящи при хора с дискова херния на гръбначния стълб.Моля,ако някой има подобен проблем и го е разрешил да сподели!

Юнона
разсеяна

Регистриран: 29.03.2006
    #1604240 - 22.01.2007 16:16 [Re: Анонимен]

Съпругът ми е с дискова херния отскоро и в момента си търсим подходящ матрак. Неговият лекар го посъветва да вземем латексов, в момента те се смятали за най-добрите, тъй като са ортопедични и с времето не се променят (за разлика от другите видове, които само след година-две не са това, което сте си купили). Предишната лекарка на мъжа ми буквално "му нареди" да спи на възможно най-твърдо. Тъкмо му се бяха появили първите болки в кръста.Така и направихме - от три години спим на едно ТЕД произведение (дунапрен, като дъска е), което сега с удоволствие ще изхвърля. Съвременните невролози и ортопеди отхвърлят становището за спане на много твърдо. И съвсем логично впрочем ... Сппряхме се на едни русенски латексови матраци, май от тях ще си поръчаме...

Нерегистриран

#1608524 - 24.01.2007 17:19 [Re: Анонимен]

Явно да си избере човек мартак е доста трудно, защото няма много отзиви от вече купилите си. До скоро работех в мебелна фирма и там всички твърдяха, че латексовите матраци са най-добрите. Сега на нас ни предстои такава покупка и честно казано съм раздвоена. Със съпруга ми бяхме миналата седмица в един магазин на ТЕД в Пловдив и пробвахме всички матраци. Извода беше, че матрака с пружинките не е толкова лош. Казва се Беладжио С и има допълнителни шалтета, също така е с лятна и зимна страна, всяка пружинка е увита отдено. Като легнахме на него, беше много удобен, но въпреки това аз все още се колебая. Вярно, че цената му не е никак ниска, но предпочитам да платя сего по-скъпо, но да спя здрав сън. Лошото е, че и латексовите са удобни и преоблема е кой от двата???? Но още нямам отговор.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 103837

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.