ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Наш дом

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Ия.
самодива

Регистриран: 02.05.2001
От: Варна
Мебелни фирми
    #1363416 - 01.08.2006 10:33

Много ви моля да ми препоръчате добри фирми за мебели. Естествено, може и да се споменат фирми, към които е по-добре човек никога да не припарва - ще се радвам на всякакви мнения.
В момента се интересувам конкретно от мебели "Арон" - някой нещо знае ли?
Най-вече става въпрос за обзавеждане за младежка стая и евентуално за хол.

--------------------
Ти знаеш ли, че аз знам, че нищо не знам?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
newhope
неориентиран

Регистриран: 27.07.2006
Re: Мебелни фирми
    #1363533 - 01.08.2006 11:47 [Re: Ия.]

Ами ние си търсим фирма да ни произведе едни шкафове. гледахме в "ТС Мебели" на Шипка 5 срещу руския център, РЕА-4 на ъгъла на Шипка и Евлоги Георгиев. Дадоха ни аналогични цени, малко повече в РЕА-4, но пък и изглеждат като че ли една идея по-добре мебелите им. Отзивите уж са добри за двете фирми. После гледахме в Мебели Сигет на бул.Г.Делчев 43 (не съм сигурен за номера). Там ни дадоха най-добра цена за шкафовете, но не съм чувал нищо за тази фирма и сега се чудим дали да ги поръчаме там или не (ако някой е чувал нещо за тази фирма да каже). За ретро-изглеждащи мебели ми казаха че добра фирма е Адара, на Оборище 131.

newhope
неориентиран

Регистриран: 27.07.2006
    #1363535 - 01.08.2006 11:47 [Re: Ия.]

Ами ние си търсим фирма да ни произведе едни шкафове. гледахме в "ТС Мебели" на Шипка 5 срещу руския център, РЕА-4 на ъгъла на Шипка и Евлоги Георгиев. Дадоха ни аналогични цени, малко повече в РЕА-4, но пък и изглеждат като че ли една идея по-добре мебелите им. Отзивите уж са добри за двете фирми. После гледахме в Мебели Сигет на бул.Г.Делчев 43 (не съм сигурен за номера). Там ни дадоха най-добра цена за шкафовете, но не съм чувал нищо за тази фирма и сега се чудим дали да ги поръчаме там или не (ако някой е чувал нещо за тази фирма да каже). За ретро-изглеждащи мебели ми казаха че добра фирма е Адара, на Оборище 131.

Ия.
самодива

#1363551 - 01.08.2006 11:58 [Re: newhope]

Явно говорите за София, а аз съм от Варна.
Като поставих темата нямах в предвид конкретни магазини за мебели, а производители, защото всеки някъде из БГ си продава продукцията.

--------------------

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #1363642 - 01.08.2006 13:03 [Re: Ия.]

За качеството на мебели "Арон" имаше тема някъде из форума.Общо взето всички май се изказаха негативно за тях.Същото каза и мъжът ми, който се занимава с мебели от доста време и беше отделил 2 часа, за да ги разглежда най-подробно в новооткритият магазин при нас.Бяха го викали някъде да сглобява детско обзавеждане, тогава мнението му за тях се затвърди и изобщо не можах даго убедя да си купим спалня от тях.
А много ми харесваше и цената и не беше никак лоша

--------------------
Ние сме ора естете.

Ия.
самодива

#1364593 - 01.08.2006 22:50 [Re: Пипи^]

Аха... Ясно.
Да, намерих после темата за "Арон". Обаче имат доста свежи мебели и жалко, че май няма да ги ползвам! Чакам идеи за добри производители!
Поздрави!

--------------------

Shadows Fall
Shadow
**

Регистриран: 30.06.2004
От: Поп Фолка, Балкания
    #1364968 - 02.08.2006 10:03 [Re: Ия.]

мога да ти препоръчам ако имаш път до софия, има един магазин за мебели COMO - относително добро качество на средни цени, работи се и по поръчка
също така Платан, но са скъпички

--------------------
Amici Dei Inemici Mundi

ГолЕмо Диване
чЮфстФителна

Регистриран: 13.02.2004
От: в стаята на откачалките
    #1365029 - 02.08.2006 10:48 [Re: Shadows Fall]

къде са тия мебели СОМО? Кухни има ли?

--------------------
"Упорствай до тогава, докато твоите слабости станат твои особености"

Shadows Fall
Shadow
**

Регистриран: 30.06.2004
От: Поп Фолка, Балкания
    #1365037 - 02.08.2006 10:54 [Re: ГолЕмо Диване]

COMO-то е хипермаркет за мебели
намира се до Технополис и до новата Арена над Бизнес парка
ходи да видиш
има много интересни интериорни решения
аз оттам ще си пазарувам декорация
има и кухни, работи се по поръчка
но зависи най-вече от материала - ако ще правиш MDF ще ти излезе скъпо, ПДЧ е cheap
http://www.como.bg/

--------------------
Amici Dei Inemici Mundi

Нерегистриран

#1367031 - 03.08.2006 17:42 [Re: Shadows Fall]

прегледай мебелите на магазин ЯВОР имат си сайт
обаче не знам точния адрес но на гуглето ще го намериш

Нерегистриран

Re: Мебелни фирми Силвия
    #1383122 - 15.08.2006 16:25 [Re: newhope]

Здравеи те!
За мебели Арон имам доста информация,мои роднини си зкупиха спалня и сега съжеляват,имам приятел които работи в една фирам и прави на часно на добри цени кавото си пожелаеш,и за 20 дени изпълнява.Много сме доволни имаме много неща които тои ни е правил.може да разгледате на http://www.bgphoto.net/Start.aspx?UserId=5752
надявам се да си пишем пак ,до скоро

Ия.
самодива

#1383656 - 15.08.2006 22:27 [Re: Анонимен] Прикрепен файл (121 тегления)

Обаче не пишете от кой град сте???
Ще може ли да се изработи нещо подобно:

--------------------

Редактирано от Ия. (15.08.2006 22:36)

Нерегистриран

#1385846 - 17.08.2006 13:09 [Re: Ия.]

Цитат:

Обаче не пишете от кой град сте???
Ще може ли да се изработи нещо подобно:

ОТГОВОРЪТ ЕВРОМЕБЕЛ -СЛИВЕН.Знам го от опит и са много добри.Приемат поръчки за страната и монтират навсякъде.

Ия.
самодива

#1388658 - 19.08.2006 12:27 [Re: Анонимен]

Дайте ми повече инфо за тях. Не откривам такава фирма Евромебел - Сливен. Попаднах само на Нимис мебели - Сливен - за тях ли става въпрос?

--------------------

Klark
член

Регистриран: 16.08.2004
От: седмото небе
    #1391056 - 21.08.2006 14:22 [Re: Ия.]

Това могат да направят и Траяна91- Стара Загора. Те правиха всички мебели у нас с изключение на спалнята. Супер са. Много добре работят. Повечето материали са техен внос и излиза по-ефтино. Идейни са, а и не на последно място-монтажът е удоволствие за домакинята: поискаха си метла и лопатка и всичко си почистиха.

Нерегистриран

#1391189 - 21.08.2006 15:35 [Re: Ия.]

Има достатъчно фирми във Варна за мебели,където правят кухни-там правят и други неща.Така или иначе материала основно си е ПДЧ.Паприков-на ул.Битоля,малко е скъпичко,около него има още фирми;под Синия пазар до Часовника също има много такива фирми,на Цар Освободител-Класик май се казваха,малко преди кръстовището на Окръжна Болница;на базар Чаталджа до Клас Пиле има също.Поразходи се малко,поразпитай познати къде са поръчвали.Няма смисъл - всъщност зависи какво искаш-да се поръчва от друг град,често пристига не това което си поръчал.Има и много дърводелци,които си работят самостоятелно.

Ия.
самодива

#1392932 - 22.08.2006 20:16 [Re: Анонимен]

Благодаря за информацията! Това правя обаче - разхождам се и питам и получавам такива главозамайващи отговори, че се чудя какво да правя! Не, не държа да поръчвам от друг град, но ако се наложи, защо не. И без това повечето добри фирми за мека мебел например, са извън Варна, така че искам, не искам пак ще поръчвам от друг град, но това, което най-много ме безпокои е, че почти всички работят с каталози и има голямо разминаване в очакванията.
Благодаря на всички, които взеха отношение дотук!!!

--------------------

Elle*
wrong
**

Регистриран: 15.06.2006
От: София
    #1401649 - 29.08.2006 15:57 [Re: Ия.]

А имате ли мнение за АЙКО - мебелен магазин на Околовръстното, но предполагам, че не само там.

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #1401694 - 29.08.2006 16:26 [Re: Ия.]

Ето още една мебелна фирма която е във вашия край.

--------------------
Ние сме ора естете.

unheard lullaby
an imaginary friend

Регистриран: 26.08.2004
От: The Darkest Blackness
    #1401722 - 29.08.2006 16:41 [Re: Elle*]

Ние си взехме преди 2 дни легло от там, имаха промоции на детски стаи. Доста сносни са цените, изглеждат качествени нещата, но ще видим нататък. Много съм доволна, че доставката им е когато на теб ти е удобно, цепят секундата. Нямаха в наличност искания от нас матрак, но ни беше спешно леглото и взехме друг (работят с матраци Тед). Имаха голям асортимент, за всякакви вкусове и джобове направи ми впечатление, че продават и аксесоари (свещи, репродукции на картини, спално бельо, вази и т.н.)
Но адски много ме дразни, че логото им е почти 1:1 изкопирано от Икеа.

--------------------
A bitter poison is everything that I've become...

Elle*
wrong
**

#1401844 - 29.08.2006 18:19 [Re: unheard lullaby]

Аз съм ходила там доста пъти, но не съм купувала мебели, а сега съм напът. И питах за качеството на нещата, дали някой има впечатление. Иначе самия магазин ми идва да им го подредя. Ужасен е вътре. Както и един "Лабиринт" в Люлин. Направо не ми се купува от там каквото и да било. Ходила съм там само веднъж и май трайно ме изгониха.

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

unheard lullaby
an imaginary friend

#1401970 - 29.08.2006 20:06 [Re: Elle*]

Цитат:

А имате ли мнение за АЙКО - мебелен магазин на Околовръстното, но предполагам, че не само там.

От мнението ти не се разбира какво точно питаш и че си била там. Не мога да чета мисли.

--------------------

Elle*
wrong
**

#1402260 - 29.08.2006 23:45 [Re: unheard lullaby]

Ама то това няма отношение към въпроса ми. При положение, че не съм купувала нищо от там, дали съм била или не съм, няма никакво значение. Аз не с това се хваля.
Просто харесахме една кухня там и се чудим - събирам мнения, така да се каже.

--------------------

К. Вонегът

unheard lullaby
an imaginary friend

#1402580 - 30.08.2006 10:41 [Re: Elle*]

Хех, аз не казвам, че се хвалиш, просто предположих, че искаш всякакви мнения. За качеството, както казах, не знам, по-скъпите неща вероятно са и по-качествени.

--------------------

Elle*
wrong
**

#1403739 - 30.08.2006 22:49 [Re: unheard lullaby]

Не знам.... Днес си направихме минифорум и в офиса... Лошото е, че цената изобщо не гарантира качеството. Имам колега, който е много доволен от мебели Арон. Не спира да ги хвали и твърди, че почти всичко у тях е на тази фирма.
Приятелка на друга колежка пък се е разочаровала тотално от качество, изпълнеие и доставка на "Боге" - не знам дали знаете тази фирма, но ние я рекламираме и за нас това бяха много скъпи и почти недостъпни за средния българин мебели. По принцип има едно правило - колкото хора, толкова и мнения. Но винаги е хубаво, да чуеш още едно, нали

--------------------

К. Вонегът

Ия.
самодива

#1404414 - 31.08.2006 11:04 [Re: Пипи^]

Благодаря ти, Пипи! Знам я много добре - майка ми има ъголова холова гарнитура оттам и е доволна, но скоро ходих в самия цех - не останах особено впечатлена от това, което видях - всичко правят с дунапрен, като използват и внаждат дори и малките парчета, а да не говорим за дизайна - много издишат и не са си променили нищо от 10 г. насам. Честно казано - разочаровах се.
Да ти кажа за още една фирма, в която ходихме с дъщеря ми - "Идеален дом" - италиански мебели. Наистина качеството е много добро, но цените са просто убиец. Направиха ми един проект за нейната стая - излезе 4759 лв. без матрака и като погледнеш - нищо особено: ъглово бюро за компютър, подвижен скрин, джаджи над бюрото, нещо като диван или кушетка и наистина страхотен ъглов гардероб-тройка /само той струва 2720 лв./... Сега дъщеря ми ходи като буреносен облак из къщи - познай защо?!
Наистина откриват се хубави мебели, но засега са просто недостъпни /поне за мен тази цифра е доста висока, а да не говорим, че за една юношеска стая трябват още куп неща като дамаски, килими, щори, пердета и т.н./...
Някой нещо да е чувал за "Нов дом - Симеонов"? Имат интресни неща на сайта, ама гледам нещо, че са предимно от Турция и се притеснявам... Нов дом - Симеонов
А това са сайтовете на "Идеален дом":
италианският сайт
Идеален дом

--------------------

Нерегистриран

#1426705 - 14.09.2006 17:15 [Re: Ия.]

Силно препоръчвам магазини Линеа Стар. Знам в София за два - в края на бул. Витоша и на Раковска. Може и във Варна да имат магазин - не знам, но на фона на магазините, които ми се наложи да избродя, са просто върха и затова ги споменавам. Аз лично работих с този, който е на Раковска. Първата ми покупка беше кухня, след това купих и мебели за спалнята. Много са точни, любезни са, идват на място да вземат мерки, доставката и монтажът са включени в обявената цена на мебелта,т.е. няма просташко пазарене за това по колко на етаж вземат или да ти изсипят кашоните пред входа. Винаги с монтажната група идва и човека, с който досега си се срещал в магазина за да контролира работата на монтажниците. Освен това спазват си графика на доставките, като се има предвид, че работят с италиански производители и обичайния срок на доставка е 2 месеца. То този срок май го има при всички фирми, работещи с чуждестранни доставчици, само че от други места ти го казват чак след като си платил капарото.
Тъй като видях в по-горните постинги реклами на евтини магазини като Айко и Комо, да предупредя, че Линеа Стар са доста по-висока класа, мебелите които предлагат са средна ръка по италианския стандарт, съответно доста скъпи за българския потребител.

Нерегистриран

#1436711 - 22.09.2006 10:56 [Re: Ия.]

Те зареждат от различни производители. Само от BRW стават/гледай само техния каталог/

Ия.
самодива

#1437789 - 22.09.2006 22:29 [Re: Анонимен]

Дай малко повече инфо - може ли?

--------------------

Нерегистриран

#1441170 - 25.09.2006 10:12 [Re: Ия.]

Цитат:

Дай малко повече инфо - може ли?

Кухнята ми е на италианската фирма Gory и е от масив (вратичките), гардеробът е МДФ на Europeo, a спалнята е испанска от желязо на Dupen. След като купих кухнята, настана голямо издирване за спалня, която да е в същия стил - въпреки че са в различни помещения ми се искаше да запазя стила в целия апартамент. Консултантката от Линеа Стар даже ходи до друг магазин в който бях видяла нещо подобно и след това се свърза с производителя и поиска каталога им по който да си направя поръчката. Освен това ми направиха много добра отстъпка за гардероба и леглото. Изобщо много съм доволна от работата на Линеа Стар и затова ги препоръчвам. Ако искаш и друга информация - кажи.

Ия.
самодива

#1441775 - 25.09.2006 18:22 [Re: Анонимен]

Лошото е, че досега не съм ги открила из Варна. Не знам, аз нещо съм се отчаяла вече - почти нищо не ми допада... Не знам, или във Варна няма такива добри магазини. Най-неприятното е, че може би пропускам някои, защото са в едни малки помещения и няма нищо вътре, а само каталози, а аз нещо съм Тома Неверни и докато око не види и ръка не пипне, не мога така да се реша да си поръчам нещо само по снимка - такава разлика има наяве и на фото... Уфффф...

--------------------

Нерегистриран

#1443173 - 26.09.2006 15:07 [Re: Анонимен]

Много ми хареса това което имат на сайта си Линеастар, но каква е ценовата категория?

Нерегистриран

#1443348 - 26.09.2006 16:26 [Re: Анонимен]

Цитат:

Много ми хареса това което имат на сайта си Линеастар, но каква е ценовата категория?

За мен лично беше висока, но поносима - все пак цената зависи от гледната точка а и какво точно купуваш. Кухнята, която купих струваше в първоначалния си гиздав вид около 5800 лв. Тъй като не можех да отделя толкова за кухня, се наложи да се откажа от повечето гиздавини и я сведох до около 3400 лв. Друг по-общ ориентир - на фона на цитираните Айко и Комо цените са високи, но са и със съответното качество.

Ия.
самодива

#1443810 - 26.09.2006 20:00 [Re: Анонимен]

Разгледах им сайта - страхотни неща предлагат и много ми напомнят на мебелите от Идеален дом - като нищо са от един и същ италиански производител. Предполагам, че и цените са им подобни, след като една детска при тях е от порядъка на 4-500 лв. и вече зависи кой какво може да си позволи.

--------------------

Signiorita
добро момиче

Регистриран: 28.01.2005
От: от мечтите
    #1450441 - 30.09.2006 23:30 [Re: Ия.]

Само се прикачам за теб
Днес ходихме в НДК на мебелното изложение, което утре го приключват доколкото разбрах и ми допаднаха доста неща. Едно от тях е една китайска фирма, чийто стил на мебелите изобщо не е подходящ са малки помещения, но има някои много сполучливи и качествени работи (колко е истина това човек го разбира след ползане, но изглеждаха стъбилни за плетени) от не знам какво си дърво.
Ще се опитам да кача снимки, но качеството им ще е отчайващо, защото ще са правени с телефона ми от каталога им и няма да дадат точна представа за изделията.

В интерес на истината не са ми по вкуса точно такъв стел, но за моя изненада скриновете, секциите, писалищата и т.н. ми се видяха доста подходящи и за друг тип мебелировка (мое мнение де )

--------------------
Няма непревземаеми крепости, има лоши стратези.

Нерегистриран

#1945879 - 11.11.2007 01:31 [Re: Elle*]

Относно Боге Стил - аз, като човек работил при тях, Ви уверявам, че никога няма да успеят да постигнат нужното качество (което поне според мен не е на нужното ниво) за парите които вземат от клиентите си. Освен това почти е сигурно, че няма да спазят срока от 75 дена за изпълнение на поръчките.

Kriss
неориентиран

Регистриран: 28.04.2016
    #3351769 - 28.04.2016 11:41 [Re: Анонимен]

Момичета гарантирам за тази мебелна фирма, имат голям избор на мебели имат и доставка за цялата страна. Направихме детската стая на децата от там и съм много доволна. Следващата покупка ще е спален комплект и ще си го избирам тия дни
/mebelizavseki.bg

Редактирано от Nadin (29.04.2016 00:45)

jess7
неориентиран

Регистриран: 25.08.2016
    #3371317 - 11.10.2016 11:58 [Re: Анонимен]

а, какво ще кажете заламарината в интериора като разделяща стена декроаитвна например? Или металните стълби като тези, които могат да се изпозлват за по градски

--------------------
Виж цветната страна на живота!

Редактирано от Nadin (14.10.2016 21:11)

Btrend
новак

Регистриран: 08.03.2016
    #3394395 - 15.03.2017 16:21 [Re: Ия.]

аз мога да препоръчам фирма Сико, специално за мебели за баня. Имат много продукти, но на скоро си правих банята и съм изключително доволен от тях. Мисля, че имат магазини в доста градове.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 24234

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.045 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.