ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Наш дом

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
NEW_100
mimi

Регистриран: 09.08.2004
Re: За IKEA
    #1605449 - 23.01.2007 05:54 [Re: Shogoun]

Като цяло имат и качествени и некачествени неща. Трябва да разгледаш внимателно в изложбената зала експонатите,това което не става там обикновено си личи.
Всичките ми мебели са от там и няма проблеми с тях, ползвам ги около 2 години. Аз им харесвам дизайна и мога да си позволя цената. За сега не съм видяла друга фирма която да покрива двете условия.,ако харесам нещо друго то обикновено е много скъпо.
За цените, на мен ми се стува че са еднакви нявсякъде, разликата е само във валутата. Сравнявала съм с немският и канадския сайт и като обърнеш цената по курса евро-> Кад$ се получава горе долу същото.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Lady N
експерт

Регистриран: 11.09.2005
От: София
    #1609736 - 25.01.2007 11:34 [Re: Shogoun]

IKEA е магазин с напълно достъпни цени. За качесвото на мебелите не мога да говоря, но имат много интересни и полезни артикули с добро качество. От този магазин имаме разни дребни неща като дръжки за мебели, осветителни тела, завеса за баня с чудесен дизайн, аксесоари за кухненско обзавеждане, прибори за хранене и др.подобни.
Това е магазин за хора средна ръка, млади семейства. В никой случай не е магазин за луксозни стоки и обзавеждане. А цените са напълно достъпни.
На мен най-много ми допада това, че всичко е добре аранжирано, всяка стока си има етикет с характеристики и цена, описано е изложеното обзавеждане за стая с каква квадратура е. Освен това има всякакви удобства за пазаруващите с малки деца...

Night Blooming Jasmine

Регистриран: 20.09.2000
От: чергарка
    #1627653 - 07.02.2007 23:11 [Re: Kalin72]

IKEA определено е "hit or miss". Някои неща са много добри, но други хич ги няма. Толкова неща съм купила оттам, че можех досега да си спретна някакво проучване за зависимостта между страната на производвтво и качеството. Накратко: купихме си обзавеждането за спалнята оттам. Матракът беше добър и мебелите изглеждаха доста добре за цената. Издържаха 5 години и 4 премествания, след това ги изхвърлихме на боклука. Бебешките мебели също купих оттам. Креватчето е с много добро качество и дори след 5 години и 2 деца не е мръднало. Скринът с чекмеджета не е много добре измислен и е направо опасен. синът ми успя да го събори върху себе си и ми скъси живота с 20 години. Краката на гардеробчето се счупиха, но зметка на това нито една панта не е мръднала. Както и да е - след 5 години децата имат нужда от други мебели, така че изобщо не ме е яд.
Много ми харесва кухненската им част, както и тази с цветята.

--------------------
Only dead fish go with the flow...

Arsenal
suspended

Регистриран: 15.11.2004
От: Jerusalem
    #1627719 - 07.02.2007 23:41 [Re: Shogoun]

Цитат:

IKEA е шведска верига за евтини мебели

...която има цехове в БГ и работници простолюдни селяни от захлупени села,пияници и месни алкохолици,в по-голямата си част неграмотни българи и цигани.
Когато "чужбинците" дойдат и натиснат цената с 1 ст по-надолу и ако производителя откаже,му късат договора и му казват да го духа,после отиват в съседния град и стъпват на врата на пордния ЕТърговец ,като му предлагат още по-ниска цена...
Така че ,да им го таковам на шведската верига и бг качество.
Чувал съм,че в Германия най-бедните студенти си купували от тях,или току що оженили се хора.

Kompir

Регистриран: 02.10.2003
    #1631437 - 10.02.2007 07:51 [Re: Arsenal]

Да, това са си мебели за младежи - студенти или млади семейства, особено, ако жилището им не е много голямо. Много ми харесват и идеите за детски стаи. Като цяло май дизайна ми харесва повече от всичко друго, което е на подобни цени.

Ние имаме спалня и разни шкафчета и масички от там и до сега от нищо не мога да се оплача.

Ellisa

Регистриран: 03.01.2007
    #1649312 - 25.02.2007 19:16 [Re: Kompir]

IKEA е магазин с голяма клиентела, независимо от това, че мебелите им могат да се окачествят, като еднодневки или мебели за кратка употреба, определени хора ги харесват и подменят мебели на IKEA с други такива пак на IKEA.

nelka
пълен член

Регистриран: 21.08.2005
От: Norge
    #1675823 - 19.03.2007 16:11 [Re: Ellisa]

Харесвам у IKEA това, че светкавично реагират на модните тенденции: преди другите конвенционални вериги за мебели да направят това.

Качеството е в някои случаи задоволително, в други_ лошо. Някои неща са добри, други_ буквално неизползваеми.
Лично за мен диваните им са може би най_ слабото звено от всичко.

Евтини стоки, удобни поради концепцията "плосък пакет" и почти винаги на място в магазина: отиваш, купуваш и сглобяваш без чакане.
Допада ми разделът им за осветителни тела.

Think
фея

Регистриран: 05.04.2005
От: У дома :)
    #1675976 - 19.03.2007 17:19 [Re: nelka]

мен най-много ме дразни това, че трябва сам да си ги носиш нещата до дома
е, за град като нашия е ужасно неудобно, особено ако нямаш кола или имаш малка такава...можеш да платиш да ти ги транспортират, но ако живееш някъде далеч не е въобще изгодно
така че ние ходим до Икея веднъж-дваж годишно

--------------------
„Не е важно какъв си – важно е да си добър човек!”

nelka
пълен член

Регистриран: 21.08.2005
От: Norge
    #1676207 - 19.03.2007 20:22 [Re: Think]

Ех, права си.
Те затова и са евтини стоките им : защото всичко максимално е орязано отвсякъде (за разноските говоря )
Аз самата за щастие нямам проблем: имаме голяма кола, но доставяне на адрес, ако си във втората пощенска зона, наистина не е кой знае колко изгодно, ако човек не поръчва стока за хиляди .
Иначе и аз съм в ИКЕА приблизително колкото теб.

Elle*
wrong
**

Регистриран: 15.06.2006
От: София
    #1685481 - 26.03.2007 15:10 [Re: Shogoun]

Не знам към кого да си адресирам питането, всъщност то е към всички които имат информация - дали ще се отваря скоро магазин на IKEA в България? Знам, че и в момента някъде се продават техни неща - можете да споделите къде сте попадали на тях?

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 31366

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.