ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Наш дом

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Markrit
член

Регистриран: 31.03.2006
Re: За IKEA
    #1730795 - 27.04.2007 19:21 [Re: Анонимен]

Цитат:

Е, първият им магазин в България май ще е именно при нас, във Варна. Познавам собственика на една от фирмите, които го строят

Tи сериозно ли ???Ако е така това е много хубава новина.Ще е хубаво един път поне да има нещо ново първо във Варна.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
*MareA*
новак

Регистриран: 10.04.2007
От: Palma de Mallorca
    #1736274 - 02.05.2007 08:47 [Re: Markrit]

май само това и липсваше на варна, да си има една Икеа. Много хубава новина, дано да е вярна
Аз пазаря от Икеа от около 4 години и съм много доволна. купихме си огромно легло за спалнята,сглобихме го с мъжа ми и оЩе не сме паднали. НоЩните шкаф4ета и те са ни от там и издържат геройски под напора на сина ни.Така 4е не мога да се опла4а за момента. Дано така да си остане за в бъдеЩе.

--------------------
Voy esquivando edificios, entre virtudes y vicios y precipicios.

*Axel*
почетен член
**

Регистриран: 19.11.2004
От: София
    #1736298 - 02.05.2007 09:21 [Re: *MareA*]

А в София кога ще има?

--------------------
По-добре аз отколкото никой!

ik7
търсещ
*

Регистриран: 18.06.2007
    #1876339 - 24.08.2007 04:23 [Re: Shogoun]

мое лично мнение - дизайнът на ИКЕА е просто дървен и кошмарен - аз не си купувам от там мебел за нищо на света, нищо че е "ефтинко"! в сравнение с ергономичните форми
на мебели на други европейски фирми, ИКЕА са направо като извадени от 15 век мебели от скрина на баба ми!

освен това за някои може да е без значение, но скоро гледах репортаж на една датска телевизия за под-изпълнителите на ИКЕА - в Индия. На сайта си ИКЕА разправят врели
накипели за екологични норми и равностойно заплащане на работниците и под-изпълнителите, но на практика се показа, че под-изпълнителите са само параван, зад който
стоят други малки фирмички в Индия, в които такова нещо като екологични норми и съответно заплащане за работниците е само мит - дива и жестока експлоатация на жени и деца, хората ходят боси в огромни казани с хлор за избелване на тъкани, бъркат с ръцете си всякакви токсични бои и прочие... себестойността на продукта е в пъти по-малка от
реалната му цена, която заплащаме в ИКЕА, а уж идеята е, че част от печалбата отива именно за екологията и за заплащането на работниците от третия свят!

така че народе тегли им майната и на тия - не си струва нито дизайна, нито "евтинките" им цени за сметка на жестока експлоатация.... На мен лично не ми е все едно дали
дивана на който спя е затрил живота на някое дете в Индия, въпреки че ми е излезнал евтинко!

Нерегистриран

#1878859 - 26.08.2007 20:36 [Re: ik7]

Цитат:

мое лично мнение - дизайнът на ИКЕА е просто дървен и кошмарен - аз не си купувам от там мебел за нищо на света, нищо че е "ефтинко"! в сравнение с ергономичните форми
на мебели на други европейски фирми, ИКЕА са направо като извадени от 15 век мебели от скрина на баба ми!

Баба ти сигурно е имала огромен скрин, щом си е държала там мебелите. На мен пък са ми прекалено модерни, предпочитам класически стил.

освен това за някои може да е без значение, но скоро гледах репортаж на една датска телевизия ... аз пък се чудя, тези датски телевизии занимават ли се с друго, освен да злословят по нечий адрес?! "Икея" са всеизвестни с добрите условия на служителите си. Това, за Индия, сигурно е така, но едва ли килимчетата от пъмучни тъкани, примерно, се правят във фабрика на самата "Икея" - по-скоро ги купуват от местен "чорбаджия". Иначе да, няма как да струват по 2 евро парчето. И не си купувай нищо на "Найк" в такъв случай, щото американците никак не щадят индонезийците, които произвеждат тези стоки, ама това важи за почти всички големи фирми.
А, е "евтино" не се пише с Ф!

ik7
търсещ
*

Регистриран: 18.06.2007
    #1882194 - 29.08.2007 18:37 [Re: Анонимен]

ти като си толкоз "ербап" що не си напишеш първо името, а не да пишеш като анонимен и да коментираш?!
"ефтинкото" ми е в кавички имено защото знам как се пише!!! справка по-надолу в текста го пиша както е "у букваро"!!!

а за Найк - в случая говорим за европейците, които претендират да са с по-хуманни разбирания и съответно действия в сравнение с неандерталските им подобни от другата страна на атлантика, така че въобще няма да коментирам американците.....

а за скрина на баба ми - всъщност тя е ползвала етаж от замъка си за тази цел, но какво да ти обяснявам ,щом това което до тук писах не си го схванал, за баба ми ще ти е невъзможно да го разбереш!

да живее "модерният" дизайн на ИКЕЯ, а датските и прочее телевизии що не вземат да идат по-на изток - в турция например - там свободата на словото е на завидна безпочетност!

Нерегистриран

#1882492 - 29.08.2007 22:47 [Re: ik7]

Не ми се регистрира, затова пиша като анонимен. Пък и един ник не ме прави по-малко неанонимен, нали?
Историята на баба ти не ме интересува, задръж си я. Това, което чета из някои форуми, със съвсем различни участници, ами цяло лято се обсъждаха какво казали /написали/ датските медии - малко на завист от тяхна страна избива. Да не би да е секнал туризмът натам, та се чудят с кого да се захванат?!

edur_rogat
почетен член
**

Регистриран: 20.02.2007
От: Battlestar Galactica
    #1882517 - 29.08.2007 23:24 [Re: ik7]

Цитат:

освен това за някои може да е без значение, но скоро гледах репортаж на една датска телевизия за под-изпълнителите на ИКЕА - в Индия. На сайта си ИКЕА разправят врели
накипели за екологични норми и равностойно заплащане на работниците и под-изпълнителите, но на практика се показа, че под-изпълнителите са само параван, зад който
стоят други малки фирмички в Индия, в които такова нещо като екологични норми и съответно заплащане за работниците е само мит - дива и жестока експлоатация на жени и деца, хората ходят боси в огромни казани с хлор за избелване на тъкани, бъркат с ръцете си всякакви токсични бои и прочие... себестойността на продукта е в пъти по-малка от
реалната му цена, която заплащаме в ИКЕА, а уж идеята е, че част от печалбата отива именно за екологията и за заплащането на работниците от третия свят!

така че народе тегли им майната и на тия - не си струва нито дизайна, нито "евтинките" им цени за сметка на жестока експлоатация.... На мен лично не ми е все едно дали
дивана на който спя е затрил живота на някое дете в Индия, въпреки че ми е излезнал евтинко!

...Индия... а ти знаеш ли, че шефа на ИКЕА развойна дейност за Индия е Българка?

--------------------
Велик завоевател!

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #1882522 - 29.08.2007 23:30 [Re: Анонимен]

Стига сте се разправяли, ако ще обсъждате IKEA - заповядайте, в противен случай намерете друго място за доизясняване !

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Нерегистриран

#2004732 - 15.01.2008 17:50 [Re: Kalin72]

Здравей !
магазин на IKEA ще има догодина в Българиял

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 33208

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.031 seconds in which 0.012 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.