ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Наш дом

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
За IKEA
    #1597316 - 18.01.2007 09:56

IKEA е шведска верига за евтини мебели и др. домакински принадлежности. Мебелите са с много приятен дизайн и са изработени предимно от плоскости или чам и по-рядко от бук. За качеството аз лично имам само един пример-една приятелка на дъщеря ми си купи библиотека и след една седмица и падна (не знам точно какво се е счупило, но монтировката е била добра)

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

Редактирано от Nadin (20.01.2007 01:58)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Kalin72

Регистриран: 04.02.2004
От: Чикаго->Брезник->Чикаго->
Re: Оценка за основен ремонт на апартамент.
    #1598063 - 18.01.2007 16:23 [Re: Shogoun]

Много добре знам какво е ИКЕА, пазаруваме оттам вече осма година. Вярно е, че предимно принадлежности за дома, но преди две години си купихме маса с четири стола, разтегателен диван, разни рафтове, етажерки, и досега няма никакви проблеми с тях. Ползват се доста активно, а и имам две малки момченца, та ти е ясно за какво става дума Макар че и тук много приятели се оплакват от качеството им, ние досега сме много доволни и ще продължим да пазаруваме оттам.
Засега около България магазин на ИКЕА има в Гърция, Солун, и в Турция, Истанбул и Измир. В Румъния се строи все още.

Shogoun
костелив орех

#1599044 - 19.01.2007 08:52 [Re: Kalin72]

Аз го писах за друг , които не знаеше. В Гърция има и в Athina. Благодаря за инфо за качеството, защото имам последния каталог 2007 и някои неща ми харесват особено за цената си -пък колкото издържат. Лошото е че не можеш да поръчаш от разстояние-трябва да се ходи на място.

Да са ти живи и здрави дечицата !

--------------------

Редактирано от Nadin (20.01.2007 01:57)

Kalin72

#1599799 - 19.01.2007 16:28 [Re: Shogoun]

Благодаря за пожеланията
Да, има магазин и в Атина, ама там ми е далечко малко

Shogoun
костелив орех

#1600429 - 19.01.2007 21:56 [Re: Kalin72]

А как смяташ - има ли разлики в цените в различни държави ?

--------------------

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
За IKEA
    #1600948 - 20.01.2007 02:07 [Re: Shogoun]

Отделям темата, като самостоятелна, за да могат при желание и други да вземат участие.

Моите впечатления за IKEA са, че нещата в магазина са много достъпни ( да не кажа направо евтини ) и в повечето случаи са с доста подозрително качество, от там обаче си заслужава да се купуват разни джвъчки, като вазички, растения, свещници, свещи( там са най-хубавите свещи, които съм купувала/ са ми купували някога ) и пр. но не и мебели, Калин е единственият от кръга на познатите ми от който съм чула положителни отзиви за мебелите им

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Abra

Регистриран: 07.01.2005
От: Wienerwald
Re: За IKEA
    #1600958 - 20.01.2007 02:18 [Re: Shogoun]

3a IKEA ... мнението ми се припокрива с това на Nadin.

--------------------
Тайната на нашата вечеря

Kalin72

#1601011 - 20.01.2007 03:33 [Re: Nadin]

Аз имам и други познати, които също имат добро мнение за мебелите на ИКЕА. Така че си е до вкус и претенции.

Kalin72

#1601014 - 20.01.2007 03:33 [Re: Shogoun]

Цитат:

А как смяташ - има ли разлики в цените в различни държави ?

Предполагам има.

Арлина
Тъмна земя

Регистриран: 05.08.2005
От: In the Heart of the Sun
    #1603975 - 22.01.2007 14:52 [Re: Shogoun]

брат ми, който живее в калифорния, има някои мебели оттам - гардеробчета, скринчета и легла за двете му детски стаи, не съм чула нещо да се е счупило, аз лично сглобявах единия му гардероб и ми направи впечатление, че пантите му са доста крехки, но пък на вид много добре го докарват дизайна. аз ги оприличавам като качество с полските Арон - можеш да се натъкнеш и на нещо хубаво, и на нещо гнило. проблемът им е предимно в механизмите и сглобките.

NEW_100
mimi

Регистриран: 09.08.2004
    #1605449 - 23.01.2007 05:54 [Re: Shogoun]

Като цяло имат и качествени и некачествени неща. Трябва да разгледаш внимателно в изложбената зала експонатите,това което не става там обикновено си личи.
Всичките ми мебели са от там и няма проблеми с тях, ползвам ги около 2 години. Аз им харесвам дизайна и мога да си позволя цената. За сега не съм видяла друга фирма която да покрива двете условия.,ако харесам нещо друго то обикновено е много скъпо.
За цените, на мен ми се стува че са еднакви нявсякъде, разликата е само във валутата. Сравнявала съм с немският и канадския сайт и като обърнеш цената по курса евро-> Кад$ се получава горе долу същото.

Lady N
експерт

Регистриран: 11.09.2005
От: София
    #1609736 - 25.01.2007 11:34 [Re: Shogoun]

IKEA е магазин с напълно достъпни цени. За качесвото на мебелите не мога да говоря, но имат много интересни и полезни артикули с добро качество. От този магазин имаме разни дребни неща като дръжки за мебели, осветителни тела, завеса за баня с чудесен дизайн, аксесоари за кухненско обзавеждане, прибори за хранене и др.подобни.
Това е магазин за хора средна ръка, млади семейства. В никой случай не е магазин за луксозни стоки и обзавеждане. А цените са напълно достъпни.
На мен най-много ми допада това, че всичко е добре аранжирано, всяка стока си има етикет с характеристики и цена, описано е изложеното обзавеждане за стая с каква квадратура е. Освен това има всякакви удобства за пазаруващите с малки деца...

Night Blooming Jasmine

Регистриран: 20.09.2000
От: чергарка
    #1627653 - 07.02.2007 23:11 [Re: Kalin72]

IKEA определено е "hit or miss". Някои неща са много добри, но други хич ги няма. Толкова неща съм купила оттам, че можех досега да си спретна някакво проучване за зависимостта между страната на производвтво и качеството. Накратко: купихме си обзавеждането за спалнята оттам. Матракът беше добър и мебелите изглеждаха доста добре за цената. Издържаха 5 години и 4 премествания, след това ги изхвърлихме на боклука. Бебешките мебели също купих оттам. Креватчето е с много добро качество и дори след 5 години и 2 деца не е мръднало. Скринът с чекмеджета не е много добре измислен и е направо опасен. синът ми успя да го събори върху себе си и ми скъси живота с 20 години. Краката на гардеробчето се счупиха, но зметка на това нито една панта не е мръднала. Както и да е - след 5 години децата имат нужда от други мебели, така че изобщо не ме е яд.
Много ми харесва кухненската им част, както и тази с цветята.

--------------------
Only dead fish go with the flow...

Arsenal
suspended

Регистриран: 15.11.2004
От: Jerusalem
    #1627719 - 07.02.2007 23:41 [Re: Shogoun]

Цитат:

IKEA е шведска верига за евтини мебели

...която има цехове в БГ и работници простолюдни селяни от захлупени села,пияници и месни алкохолици,в по-голямата си част неграмотни българи и цигани.
Когато "чужбинците" дойдат и натиснат цената с 1 ст по-надолу и ако производителя откаже,му късат договора и му казват да го духа,после отиват в съседния град и стъпват на врата на пордния ЕТърговец ,като му предлагат още по-ниска цена...
Така че ,да им го таковам на шведската верига и бг качество.
Чувал съм,че в Германия най-бедните студенти си купували от тях,или току що оженили се хора.

Kompir

Регистриран: 02.10.2003
    #1631437 - 10.02.2007 07:51 [Re: Arsenal]

Да, това са си мебели за младежи - студенти или млади семейства, особено, ако жилището им не е много голямо. Много ми харесват и идеите за детски стаи. Като цяло май дизайна ми харесва повече от всичко друго, което е на подобни цени.

Ние имаме спалня и разни шкафчета и масички от там и до сега от нищо не мога да се оплача.

Ellisa

Регистриран: 03.01.2007
    #1649312 - 25.02.2007 19:16 [Re: Kompir]

IKEA е магазин с голяма клиентела, независимо от това, че мебелите им могат да се окачествят, като еднодневки или мебели за кратка употреба, определени хора ги харесват и подменят мебели на IKEA с други такива пак на IKEA.

nelka
пълен член

Регистриран: 21.08.2005
От: Norge
    #1675823 - 19.03.2007 16:11 [Re: Ellisa]

Харесвам у IKEA това, че светкавично реагират на модните тенденции: преди другите конвенционални вериги за мебели да направят това.

Качеството е в някои случаи задоволително, в други_ лошо. Някои неща са добри, други_ буквално неизползваеми.
Лично за мен диваните им са може би най_ слабото звено от всичко.

Евтини стоки, удобни поради концепцията "плосък пакет" и почти винаги на място в магазина: отиваш, купуваш и сглобяваш без чакане.
Допада ми разделът им за осветителни тела.

Think
фея

Регистриран: 05.04.2005
От: У дома :)
    #1675976 - 19.03.2007 17:19 [Re: nelka]

мен най-много ме дразни това, че трябва сам да си ги носиш нещата до дома
е, за град като нашия е ужасно неудобно, особено ако нямаш кола или имаш малка такава...можеш да платиш да ти ги транспортират, но ако живееш някъде далеч не е въобще изгодно
така че ние ходим до Икея веднъж-дваж годишно

--------------------
„Не е важно какъв си – важно е да си добър човек!”

nelka
пълен член

Регистриран: 21.08.2005
От: Norge
    #1676207 - 19.03.2007 20:22 [Re: Think]

Ех, права си.
Те затова и са евтини стоките им : защото всичко максимално е орязано отвсякъде (за разноските говоря )
Аз самата за щастие нямам проблем: имаме голяма кола, но доставяне на адрес, ако си във втората пощенска зона, наистина не е кой знае колко изгодно, ако човек не поръчва стока за хиляди .
Иначе и аз съм в ИКЕА приблизително колкото теб.

Elle*
wrong
**

Регистриран: 15.06.2006
    #1685481 - 26.03.2007 15:10 [Re: Shogoun]

Не знам към кого да си адресирам питането, всъщност то е към всички които имат информация - дали ще се отваря скоро магазин на IKEA в България? Знам, че и в момента някъде се продават техни неща - можете да споделите къде сте попадали на тях?

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

Kalin72

#1687617 - 27.03.2007 19:08 [Re: Elle*]

Цитат:

Не знам към кого да си адресирам питането, всъщност то е към всички които имат информация - дали ще се отваря скоро магазин на IKEA в България? Знам, че и в момента някъде се продават техни неща - можете да споделите къде сте попадали на тях?

От прочетеното в новините, вероятно до година-два ИКЕА ще отвори магазин в България. Къде ще бъде - засега не се знае.
Най-близките до България засега са в Солун и в Букурещ. Така че ако имаш нужда от нещо ИКЕА-ско, отскочи до съседите ни

Elle*
wrong
**

#1687624 - 27.03.2007 19:12 [Re: Kalin72]

Година-две??!! Ей го бе! Идва! Горе-долу така си се и движим - година-две след румънците.
За отскачане за свещници и лъжици става. Ама ако си харесам диван, как ще си го довлека? Или да ходя да поразгледам само?

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

Kalin72

#1687868 - 27.03.2007 21:53 [Re: Elle*]

Това, че нямаме ИКЕА не е показател дали се движим след румънците
Ами отиваш с кола+ремарке, или с вен. Поне аз така смятам да направя, когато ми дойде нуждата.
Ако ИКЕА в България е в Плевен (дано ), а ти живееш в Пловдив, как ще си закараш диванчето

Elle*
wrong
**

#1688056 - 28.03.2007 00:02 [Re: Kalin72]

В пределите на малката ни страна, мога и да наема превоз или да помоля този, който има ван, да пътуваме заедно. С ремарке до Букурещ определено не си се представям да тръгна. (това си е лично до мен)

Цитат:

Това, че нямаме ИКЕА не е показател дали се движим след румънците

Да, не е. Просто брънка в цялата верига от показатели. Сега нали няма да ме караш да вадя списъците със статистиките.

--------------------

К. Вонегът

Kalin72

#1688068 - 28.03.2007 00:13 [Re: Elle*]

Е, ти си знаеш, само че сега след като вече няма граници между България и Гърция/Румъния, не виждам какъв е проблема да се вдигна от София до Букурещ (същото разстояние е и до Варна) и да си напазарувам квото искам. Все пак отиването, пазаруването и връщането ще отнемат един ден.
Но да, ти си решаваш все пак

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #1688222 - 28.03.2007 08:52 [Re: Elle*]

Цитат:

Ама ако си харесам диван, как ще си го довлека?

Тургаш на гръб и лОвиш на стоп някой тир.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Арлина
Тъмна земя

Регистриран: 05.08.2005
От: In the Heart of the Sun
    #1688229 - 28.03.2007 08:56 [Re: Elle*]

чух, че имало влак до Солун, пуснат със специалната цел да се ползва за пазаруване. двупосочен билет струвал 30 лева.

*Snow White*
crisp white

Регистриран: 30.07.2005
    #1688491 - 28.03.2007 11:45 [Re: Арлина]

Да, ама ако си купиш билета 3 месеца предварително.

--------------------
blind love is true

Elle*
wrong
**

#1689226 - 28.03.2007 18:15 [Re: Kalin72]

Мдааа... аз понеже съм от София и хич нямам навика да ходя на пазар във Варна. Същият проблем бих имала, ако открият ИКЕА точно там. Вероятно тогава ще предпочета алтернативата Солун. Но предполагам и предлагам първият им магазин да бъде на ремонтираното (да се надяваме) Околовръстно на София.

--------------------

К. Вонегът

Павел
Нерегистриран

#1728909 - 26.04.2007 15:04 [Re: Elle*]

Е, първият им магазин в България май ще е именно при нас, във Варна. Познавам собственика на една от фирмите, които го строят

Markrit
член

Регистриран: 31.03.2006
    #1730795 - 27.04.2007 19:21 [Re: Павел]

Цитат:

Е, първият им магазин в България май ще е именно при нас, във Варна. Познавам собственика на една от фирмите, които го строят

Tи сериозно ли ???Ако е така това е много хубава новина.Ще е хубаво един път поне да има нещо ново първо във Варна.

*MareA*
новак

Регистриран: 10.04.2007
От: Palma de Mallorca
    #1736274 - 02.05.2007 08:47 [Re: Markrit]

май само това и липсваше на варна, да си има една Икеа. Много хубава новина, дано да е вярна
Аз пазаря от Икеа от около 4 години и съм много доволна. купихме си огромно легло за спалнята,сглобихме го с мъжа ми и оЩе не сме паднали. НоЩните шкаф4ета и те са ни от там и издържат геройски под напора на сина ни.Така 4е не мога да се опла4а за момента. Дано така да си остане за в бъдеЩе.

--------------------
Voy esquivando edificios, entre virtudes y vicios y precipicios.

*Axel*
почетен член
**

Регистриран: 19.11.2004
    #1736298 - 02.05.2007 09:21 [Re: *MareA*]

А в София кога ще има?

--------------------
По-добре аз отколкото никой!

ik7
търсещ
*

Регистриран: 18.06.2007
    #1876339 - 24.08.2007 04:23 [Re: Shogoun]

мое лично мнение - дизайнът на ИКЕА е просто дървен и кошмарен - аз не си купувам от там мебел за нищо на света, нищо че е "ефтинко"! в сравнение с ергономичните форми
на мебели на други европейски фирми, ИКЕА са направо като извадени от 15 век мебели от скрина на баба ми!

освен това за някои може да е без значение, но скоро гледах репортаж на една датска телевизия за под-изпълнителите на ИКЕА - в Индия. На сайта си ИКЕА разправят врели
накипели за екологични норми и равностойно заплащане на работниците и под-изпълнителите, но на практика се показа, че под-изпълнителите са само параван, зад който
стоят други малки фирмички в Индия, в които такова нещо като екологични норми и съответно заплащане за работниците е само мит - дива и жестока експлоатация на жени и деца, хората ходят боси в огромни казани с хлор за избелване на тъкани, бъркат с ръцете си всякакви токсични бои и прочие... себестойността на продукта е в пъти по-малка от
реалната му цена, която заплащаме в ИКЕА, а уж идеята е, че част от печалбата отива именно за екологията и за заплащането на работниците от третия свят!

така че народе тегли им майната и на тия - не си струва нито дизайна, нито "евтинките" им цени за сметка на жестока експлоатация.... На мен лично не ми е все едно дали
дивана на който спя е затрил живота на някое дете в Индия, въпреки че ми е излезнал евтинко!

Нерегистриран

#1878859 - 26.08.2007 20:36 [Re: ik7]

Цитат:

мое лично мнение - дизайнът на ИКЕА е просто дървен и кошмарен - аз не си купувам от там мебел за нищо на света, нищо че е "ефтинко"! в сравнение с ергономичните форми
на мебели на други европейски фирми, ИКЕА са направо като извадени от 15 век мебели от скрина на баба ми!

Баба ти сигурно е имала огромен скрин, щом си е държала там мебелите. На мен пък са ми прекалено модерни, предпочитам класически стил.

освен това за някои може да е без значение, но скоро гледах репортаж на една датска телевизия ... аз пък се чудя, тези датски телевизии занимават ли се с друго, освен да злословят по нечий адрес?! "Икея" са всеизвестни с добрите условия на служителите си. Това, за Индия, сигурно е така, но едва ли килимчетата от пъмучни тъкани, примерно, се правят във фабрика на самата "Икея" - по-скоро ги купуват от местен "чорбаджия". Иначе да, няма как да струват по 2 евро парчето. И не си купувай нищо на "Найк" в такъв случай, щото американците никак не щадят индонезийците, които произвеждат тези стоки, ама това важи за почти всички големи фирми.
А, е "евтино" не се пише с Ф!

ik7
търсещ
*

Регистриран: 18.06.2007
    #1882194 - 29.08.2007 18:37 [Re: Павел]

ти като си толкоз "ербап" що не си напишеш първо името, а не да пишеш като анонимен и да коментираш?!
"ефтинкото" ми е в кавички имено защото знам как се пише!!! справка по-надолу в текста го пиша както е "у букваро"!!!

а за Найк - в случая говорим за европейците, които претендират да са с по-хуманни разбирания и съответно действия в сравнение с неандерталските им подобни от другата страна на атлантика, така че въобще няма да коментирам американците.....

а за скрина на баба ми - всъщност тя е ползвала етаж от замъка си за тази цел, но какво да ти обяснявам ,щом това което до тук писах не си го схванал, за баба ми ще ти е невъзможно да го разбереш!

да живее "модерният" дизайн на ИКЕЯ, а датските и прочее телевизии що не вземат да идат по-на изток - в турция например - там свободата на словото е на завидна безпочетност!

Нерегистриран

#1882492 - 29.08.2007 22:47 [Re: ik7]

Не ми се регистрира, затова пиша като анонимен. Пък и един ник не ме прави по-малко неанонимен, нали?
Историята на баба ти не ме интересува, задръж си я. Това, което чета из някои форуми, със съвсем различни участници, ами цяло лято се обсъждаха какво казали /написали/ датските медии - малко на завист от тяхна страна избива. Да не би да е секнал туризмът натам, та се чудят с кого да се захванат?!

edur_rogat
почетен член
**

Регистриран: 20.02.2007
От: Battlestar Galactica
    #1882517 - 29.08.2007 23:24 [Re: ik7]

Цитат:

освен това за някои може да е без значение, но скоро гледах репортаж на една датска телевизия за под-изпълнителите на ИКЕА - в Индия. На сайта си ИКЕА разправят врели
накипели за екологични норми и равностойно заплащане на работниците и под-изпълнителите, но на практика се показа, че под-изпълнителите са само параван, зад който
стоят други малки фирмички в Индия, в които такова нещо като екологични норми и съответно заплащане за работниците е само мит - дива и жестока експлоатация на жени и деца, хората ходят боси в огромни казани с хлор за избелване на тъкани, бъркат с ръцете си всякакви токсични бои и прочие... себестойността на продукта е в пъти по-малка от
реалната му цена, която заплащаме в ИКЕА, а уж идеята е, че част от печалбата отива именно за екологията и за заплащането на работниците от третия свят!

така че народе тегли им майната и на тия - не си струва нито дизайна, нито "евтинките" им цени за сметка на жестока експлоатация.... На мен лично не ми е все едно дали
дивана на който спя е затрил живота на някое дете в Индия, въпреки че ми е излезнал евтинко!

...Индия... а ти знаеш ли, че шефа на ИКЕА развойна дейност за Индия е Българка?

--------------------
Велик завоевател!

NadinАдминистратор
Charmed

#1882522 - 29.08.2007 23:30 [Re: Павел]

Стига сте се разправяли, ако ще обсъждате IKEA - заповядайте, в противен случай намерете друго място за доизясняване !

--------------------

Нерегистриран

#2004732 - 15.01.2008 17:50 [Re: Kalin72]

Здравей !
магазин на IKEA ще има догодина в Българиял

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #2005262 - 16.01.2008 10:54 [Re: Павел]

Кой изрови тая стара тема пак отгоре?
Ми хайде да взема да споделя - посетихме с мъж ми преди няколко месеца и аз един от магазините на ИКЕА.
Не знам, може би очакванията ни бяха прекалено големи, обаче и двамата останахме разочаровани тук-там някоя дреболийка за домакинството ми харесаха, иначе...

--------------------
Ние сме ора естете.

Цецо
ПИЧ

#2005425 - 16.01.2008 13:07 [Re: Пипи^]

Къде го докопахте бе, нали чак догодина ще има по българско!...

--------------------

Elle*
wrong
**

#2005477 - 16.01.2008 13:52 [Re: Цецо]

Всяка година казват, че ще се появи догодина.

--------------------

К. Вонегът

Пипи^
суросинкява на цепленки

#2005609 - 16.01.2008 16:17 [Re: Цецо]

Лятото, га бях по Германия eto tuk

--------------------
Ние сме ора естете.

Fleur interdite
scrumptious

Регистриран: 14.12.2006
От: несена от вихъра
    #2007440 - 18.01.2008 12:33 [Re: Пипи^]

Добрутро, Пипилота, ИКЕА е боклук, но на ниски цени, затова се харчи. Колкото пъти сме купували оттам, толкова пъти сме се проклинали. Или нещо не пасва, или не достигат винтчета, шарнири или нещо друго, бе с две думи, само ядове. От ИКЕА се купуват чаши, щот са по пет за лев и не ти е жал като се потрошат, свещи, щото са евтини и разнообразни, и едни шоколадови бисквити, за които мъжо човек убива. Ми ... това е. А, и рекламите им са много готини.

Ей ся щи покажа нещо жестоко, но в ценово отношение невъзможно. Мека мебел - убиец

--------------------
Battle-khaki personality with red underwear.

Нерегистриран

#2007781 - 18.01.2008 18:19 [Re: Fleur interdite]

Цитат:

Ей ся щи покажа нещо жестоко, но в ценово отношение невъзможно. Мека мебел - убиец

Е, в моите очи това е много грозно!

Fleur interdite
scrumptious

#2008235 - 19.01.2008 02:16 [Re: Павел]

Мдаааа, вероятно. Когато кичът се рафинира достатъчно, се превръща в стил.

--------------------

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
    #2008380 - 19.01.2008 10:03 [Re: Fleur interdite]

Добър дизайн, свежи идеи, цените са по-високи от ИКЕА, но не бих казала високи.
Ние си избрахме спални и матраци от ИКЕА, които скоро ще купим. Дано имаме късмет. Офис обзавеждането им не е добро и ще трябва да си купувам американско такова. Иначе си купих една сферична тенджера от ИКЕА, много добро изпълнение и качество!

Пипи^
суросинкява на цепленки

#2009743 - 20.01.2008 23:11 [Re: Fleur interdite]

ДобрЮтрЮ, Фльор, аз споделих първите си впечатления от ИКЕА, в случай, че не си забелязала.
У Резервато, смЕтам, сещаш се, не се срещат път път и над път ИКЕА...

--------------------
Ние сме ора естете.

Fleur interdite
scrumptious

#2009799 - 21.01.2008 00:31 [Re: Пипи^]

Да беее, ясТно. Първите ... баси, като влязох за пръв път, ми стана лошо от сичката навалица и взе да не ми стига въздух и се ометохме скоропостижно.

Дръж се здраво, ИКЕА иде!

--------------------

Shogoun
костелив орех

#2010947 - 22.01.2008 10:39 [Re: Fleur interdite]

Аз влязох за пръв път в ИКЕА(Атина) тази есен като си пътувах за БГ-имах време до следващия полет,а тя е до летището,та си убих времето...
Има много неща наистина и ми се зави свят просто. Не пазарувах,защото нямаше как да нося.
Сядах на почти всички дивани,то се и уморих,де...
Какво да кажа? Диваните са меки и удобни,не знам колко са здрави, сглобяемите дървени мебели не ми се сториха много добри...Харесах дизаина на 2 скрина,но не знам дали бих ги купила...Най-много ми харесаха някои дребни неща и 1-2 осветителни тела...

--------------------

friend

**

#2024927 - 04.02.2008 09:40 [Re: Shogoun]

Ние вече напазарувахме. Купихме повече отколкото планувахме. Много са им удобни матраците и спалните, направо са супер! Качеството е много по-добро от американскиет мебели и донякъде съжалявам, че си купих американско бюро и шкаф. Недостатък на ИКЕА е мениджмънта, може би в Европа нямат такива проблеми, но тук се купува много и те не могат да спогнат да доставят нещата в магазина. Например, ние се запънахме в проблеми по една библиотека (всъщност две, но от един модел Беста), която имаше голяма дифицитност на вратички. Какви ли не комбинации правихме, направо кошмар за нас, които имаме опит в обзавеждането, а не знам за американците! Друг недостатък, който знаехме от един ам. форум и се оказа и при нас, ИКЕА не слагат достатъчно части за сглобяване. Всичко останало си е супер. Заплюх си един оранжев кожен диван, който може би ще го купим жълт поради разногласие с половинката, освен ако не купим и двата.

Mentha
настояща

Регистриран: 01.08.2005
От: 32°5′ N, 34°48′ E
    #2025897 - 05.02.2008 01:37 [Re: friend]

И аз пазарувах преди две седмици в местната Икеа, също библиотека, но от серията Billy.
Гледахме и Беста, именно това ме впечатли - разнообразието на вратички. Части за сглобяване дори ни останаха (имаш предвид разни джаджи за свързване на модулите и пр., или нещо друго? ). Но това, че не смогват е факт - ние мислихме да вземем 3 модула, единият вид просто липсваше. Миналата година имаше подобен проблем с някакви рафтчета - явно не смогват да заредят магазина с темпото, с което се купува...

Съотношението качество-цена е оптимално, поне според моите представи, лесно се сглобават и, ако няма много хора, е много забавно да се пазарува в магазина им - вече 3 или 4 години пазаруваме там.

Накупихме най-различни аксесоари за кухня, и нови пердета, и какво ли не. Не открих стол за бюро, просто не ми бяха удобни (този, който ми беше удобен, се оказа от изкуствена кожа, което ме отказа)

--------------------

До свадьбы заживет

friend

**

#2025901 - 05.02.2008 01:49 [Re: Mentha]

Проблемът не е защото се пазарува. Например в нашият случай, вратички нямаха от 2 седмици (!) и още никой не бил ги поръчал (!!!).
Ние купихме стол за сина ни, прозрачен, много готин и страшно удобен. Направо съм влюбена в дизайна. Ако нямах стол щях и аз да си купя. Ето го, на снимката не се вижда чара му, така, че потърси го и си прецени. http://www.ikea.com/us/en/catalog/products/20115038 Кухенски стол е, но Идеално може да бъде и офис стол. Като седнеш в нещо забравяш за подлакътници, за кожи и въртележки. Трябва да се седне за да се усети, а и така усвежава пространството с невидимостта си!
А за дребните неща въобще не отварям дума, там пръснахме поне 300 долара.

Mentha
настояща

Регистриран: 01.08.2005
От: 32°5′ N, 34°48′ E
    #2025909 - 05.02.2008 02:27 [Re: friend]

Столът е оригинален - свеж и младежки! При нас не видях нещо с подобен дизайн, но и аз търсех от тези по-класическите...

Дребните неща... тях най-много ги обичам с хиляди приложения, и са в пъти по-евтини от повечето "стандартни" магазини.

Между впрочем, американският сайт е по-практичен и удобен от тукашния израелски

Със здраве да си ползвате придобивките!

--------------------

До свадьбы заживет

Редактирано от Mentha (05.02.2008 02:27)

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2026171 - 05.02.2008 12:00 [Re: friend]

Цитат:

Недостатък на ИКЕА е мениджмънта, може би в Европа нямат такива проблеми

Явно като цяло ИКЕА имат такава стратегия на мениджъмънт, че свят може да ти се завие. През есента като се мебелирахме, отидохме в местната ИКЕА, тази за която Шогун казва- харесахме си една трапезария и малка холна масичка. В момента ги нямаше в наличност. Ходихме още няколко пъти- никога ги нямаше. Бяхме записали кодовете и се обадихме по телефона " Имате ли ги?". Отговор " Да", Ние търчим / не можеш да си запазиш, и се оказва, че те свършили, докато отидем / 30 мин/. Втори път така- по телефона проверяваме дали ги имат " Да". " Колко бройки имате"?- да знаем поне да тръгваме от къщи или не, " Имаме по 3 бройки". Отиваме, питаме на етажа- свършили били току- що. Тогава гаджето ми се ядоса и както бяхме в магазина им звънна в отдела, който отговаря за това " Имате ли маса еди кой си код?", " Да, имаме 4 бройки от нея ", " е, имате, ама ние сме в магазина и нямате". Отговор " Ох, извинете, погледнала съм друг код".
Някак много обидно е след като човек за да отиде до там първо харчи бензин, време и си плаща през тол-овете, за да го лъжат.
И така- купихме си трапезария и холна маса от друго място. Оставам с впечатлението, че по скоро ИКЕА имат за цел да продават дребните неща по обзавеждането, а не мебелите, щото то е ясно, че като отидеш и не намериш каквото търсиш, все нещо друго ще си вземеш.
По тоя повод влизахме в един американски сайт с форум за въпросната фирма и хората там се оплакваха от същия проблем. Дори имаше някакво момче, което похарчило 25 000$ и си обзавело къщата изцяло от там, а все му казвали, че някакво канапе го нямат и така месеци наред.
Иначе има интересни нещица безспорно, обаче не ми понася да се бутам сред толкова много народ.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

friend

**

#2026409 - 05.02.2008 16:48 [Re: Дзвер]

Цитат:

Бяхме записали кодовете и се обадихме по телефона " Имате ли ги?". Отговор " Да", Ние търчим / не можеш да си запазиш, и се оказва, че те свършили, докато отидем / 30 мин/. Втори път така- по телефона проверяваме дали ги имат " Да". "

Хе-хе и нас ни се случи, но не исках да разказвам с подробности. Казват, че има, а се оказва, че го няма, не даже, че са го свършили. Има големи пропуски, не знам защо допускат това.

friend

**

#2040060 - 20.02.2008 07:07 [Re: friend]

Случайно попаднах на това http://www.indabamusic.com/people/matt/blog/882-why-you-shouldn-t-make-color-copies-at-fedex-kinkos , което е разказ на един човек искащ да си направи цветни копия. Та, той се обаждал на известна в САЩ фирма за подобни услуги Кинкос и се оказва, че те са инструктирани по телефона да обещават всичко. Същото ни се случвало с друга голяма търговска фирма. Явно големите търговци се надяват като те накарат да им отидеш на место да си купиш нещо, пък другото, за което си ги питал ще си биеш главата от къде да го намериш. Така, че не е само ИКЕА в тази нечестна игра.

Lucid
член-потребител

Регистриран: 01.01.2006
    #2042948 - 23.02.2008 06:08 [Re: friend]

IKEA имат, и що годе добро качество мебели, и големи боклуци. Като дизайн ми допадат. Все пак като цена, качество и дизайн в Канада, няма друга фирма да ми харесва повече.Имам мебели от 5 години и са си напълно здрави.

Цитат:

Проблемът не е защото се пазарува. Например в нашият случай, вратички нямаха от 2 седмици (!) и още никой не бил ги поръчал (!!!).

Това и тук се случва. С една масичка го имах този проблем. Накрая много се ядосах и голямо мрънкане му ударих. Тръгнах си без масичката, но с подарък някава ваза - евтинка естесвено.

--------------------
"If you want to tell people the truth, make them laugh, otherwise they'll kill you."
Oscar Wilde

totev
почетен член
*

Регистриран: 16.07.2005
    #2043115 - 23.02.2008 15:31 [Re: friend]

хехе аз ли съм единствения които след като са му казали че даден модел дивани е свършил и не се произвежда, съвсем отидох да го търся по стилажите го намерих опакован и т.н. на касата ме изненадаха приятно с 10Е отстъпка защото/както знаех от учебника по маркетинг/- цените на Икея в каталога са максималните! т.е. спестяваш си нерви от рода на from... ама само ако си го купиш в сряда между 14ч. и 15ч

friend

**

#2043367 - 23.02.2008 22:43 [Re: totev]

Аз тия уроци съм ги изпуснала изглежда Би ли уточнил, пазарлъка с кого се прави в сряда между 2 и 3?

Иначе, добра идея е за тези, които искат наспокойствие да огледат и да напазаруват да отидат в делничен ден.

friend

**

#2043368 - 23.02.2008 22:50 [Re: Lucid]

Като сме далече от Европата... не се сещам за друга верига магазини тук, които да продават на масово достъпни цени мебели с европейски дизайн и ергономия, към който ние родените и възпитани на старият континент сме привързани. Да ви кажа от както съм в Америка не съм спала на по-удобно легло. Направо сама на себе си се чудя как съм го изтърпяла това. Въпреки недостатъците на ИКЕА ще продължавам да пазарувам от там. Сега следва хола и моят любим оранжев диван.

Think
фея

Регистриран: 05.04.2005
От: У дома :)
    #2043377 - 23.02.2008 23:07 [Re: friend]

хм, и тук има спешъл уенсдей, но може би не навсякъде е така...

--------------------
„Не е важно какъв си – важно е да си добър човек!”

friend

**

#2043899 - 25.02.2008 02:23 [Re: Think]

Може и тук да има, но да не знам. А какви отстъпки правят? 10 евро за диван от 2 хил не е кой знае какво.

smug
любопитна

Регистриран: 31.01.2007
    #2054012 - 09.03.2008 03:02 [Re: friend]

IKEA имат хубав дизайн, но материалите им не винаги са качествени. За малки помещения са гениални, спестяват много място, но в големи помещения мебелите им изглеждат непропорционални. И мисля, че някои модели са различни за Европа и Америка.

--------------------
Whatever It Takes

Нерегистриран

#2140970 - 01.07.2008 09:57 [Re: Kalin72]

IKEA ve4e e zakupil trern vav Sofia, i ve4e mislia, 4e e zapo4nat da se stroi!!!
Do godina , ili malko pove4e vav Sofia 6te ima IKEA, I Carrefour, Vaob6te ne sme po nazad ot Romania, tova si go izbite ot glavite !!!

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
    #2140973 - 01.07.2008 10:00 [Re: Павел]

това че въпросните фирми строят магазини и представителства у нас, не означава, че не сме по-назад от Румъния... в толкова много неща сме по-назад от тях, че направо не е истина...

д.К.

п.с. и ако пишеш следващо мение - напиши го на КИРИЛИЦА
във форума има вграден кирилизатор

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

night_mistery
неориентиран

Регистриран: 13.05.2015
    #3276106 - 13.05.2015 12:21 [Re: friend]

Някой от вас пазарувал ли е от Икеа, по-скоро от онлайн магазина им.
Много ми харесва, че вече магазина е и при нас в България.
Доколкото знам от сина ми, който учи в Швеция, по скандинавието всички пазаруват от Икеа, най-евтино им било. Намерих един интернет сайт в който има интересни отзиви за Икеа, казва се uznai.bg.
Ето ви и линк за тези от вас които се интересуват: [url=

Редактирано от Nadin (10.12.2015 02:10)

Цецо
ПИЧ

#3276485 - 14.05.2015 09:12 [Re: night_mistery]

Плащат ли ти за рекламата?
Икея е евтиняшка фирма (за западноевропейския потребител) с нискокачествени мебели. Обаче в България минават за "маркови".

--------------------

kristiya
почетен член

Регистриран: 28.01.2014
    #3324688 - 02.12.2015 12:00 [Re: night_mistery]

Идеален магазин за запълване на времето, за разходка и за добиване на някоя и друга идея. Цените изобщо не са ниски, но пък хот - дога е евтин и много вкусен

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #3324691 - 02.12.2015 12:12 [Re: kristiya]

Ако знаеш от кога не съм била в IKEA , та чак ми се приходи.

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Пачо
старо куче

Регистриран: 11.01.2014
    #3324747 - 02.12.2015 19:17 [Re: Цецо]

Цитат:

Плащат ли ти за рекламата?
Икея е евтиняшка фирма (за западноевропейския потребител) с нискокачествени мебели. Обаче в България минават за "маркови".

И в щатите минават за маркови. Не и между назе емигрантите, де, ние сме аристократи и знаеме по-маркови.

Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
    #3324752 - 02.12.2015 19:54 [Re: Цецо]

Цитат:

Икея е евтиняшка фирма (за западноевропейския потребител) с нискокачествени мебели.

Ай ся!
По-скоро сносно качество на сносна цена. Като западноевропейски потребител съм купувала и по-евтини мебели. И даже ни мъ'й срам.

Пачо
старо куче

#3324768 - 02.12.2015 20:37 [Re: Хуанита]

Цитат:

Цитат:

Икея е евтиняшка фирма (за западноевропейския потребител) с нискокачествени мебели.

Ай ся!
По-скоро сносно качество на сносна цена. Като западноевропейски потребител съм купувала и по-евтини мебели. И даже ни мъ'й срам.

Взех си маса с 6 стола. Дебела, ака маса, играеме на пинпонки с хлапетата. И две неща като табуретки, дървени, по 10 долара парчето, един шкаф за документи също. Пазрувала била в европа и по-евтини, ела тук да видиш в США отчайващи мебели. Жена ми е живяла всъюза, вика невероятно колко си приличат русские с американские, въпреки на пръв поглед коренната разлика. Тук за офисите купиха мебелите от Канада, толко не намериха нещо местно дето да е здраво, ергономично, и приятно на гледане.

Хуанита
couch potato

#3324775 - 02.12.2015 21:07 [Re: Пачо]

Цитат:

ела тук да видиш в США отчайващи мебели.

Гледайте си ги вий!
Качеството е важно нещо. Но пък от друга страна за цената на един диван deutsche Qualitaet можеш да обзаведеш стая и половина от ИКЕА или 3 стаи от по-евтина верига. Вярно, че диванът вероятно ще те надживее, ама като полигамен вероятно ще ти се прииска да се опънеш на нещо дружко. Та нужно ли е да се обвързваш толкова?

Пачо
старо куче

#3324782 - 02.12.2015 21:17 [Re: Хуанита]

Цитат:

Цитат:

ела тук да видиш в США отчайващи мебели.

Гледайте си ги вий!
Качеството е важно нещо. Но пък от друга страна за цената на един диван deutsche Qualitaet можеш да обзаведеш стая и половина от ИКЕА или 3 стаи от по-евтина верига. Вярно, че диванът вероятно ще те надживее, ама като полигамен вероятно ще ти се прииска да се опънеш на нещо дружко. Та нужно ли е да се обвързваш толкова?

Но аз подкрепям! Тия мебели дето казах, маса това онова, всичкото от ИКЕА взех, един микробус мебел. Е, два стола за компутер ги бях взел без краката та после ходих пак

Хуанита
couch potato

#3324784 - 02.12.2015 21:27 [Re: Пачо]

Цитат:

Тия мебели дето казах, маса това онова, всичкото от ИКЕА взех, един микробус мебел. Е, два стола за компутер ги бях взел без краката та после ходих пак

Разбрах те още първия път. Само за краката нямаше как да се досетя.

NadinАдминистратор
Charmed

#3326242 - 10.12.2015 02:11 [Re: night_mistery]

IKEA Thanks, but no thanks!

--------------------

Пачо
старо куче

#3326266 - 10.12.2015 03:58 [Re: Nadin]

Цитат:

IKEA Thanks, but no thanks!

Ю аре велкоме
Имаше такива цигари едно време, когато пропуших към 5-ти клас. Няква бяла кутия имаха, вносна работа!

Maret2
член

Регистриран: 28.04.2016
    #3355217 - 19.05.2016 16:41 [Re: Пачо]

И аз съм чувала доста противоречиви мнения за ИКЕА. Определено не бих се насочила към този магазин, ако трябва да купя някакви по-масивни мебели, но другите дреболии за дома не са лоши. От тях си взима редовно.

jess7
неориентиран

Регистриран: 25.08.2016
    #3368332 - 21.09.2016 15:28 [Re: Арлина]

харесвам масичките им, но повечето неща не са ок

--------------------
Виж цветната страна на живота!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 29045

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.