ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Наш дом

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
Re: В помощ на домашния майстор
    #2113078 - 23.05.2008 16:49 [Re: Shogoun]

Сега се сетих да попитам-извинявам се предварително ако прозвучи глупаво,но да не са карам напразно-възможно ли е всички тия регулатори и нам кво си да са на тез платки неотлъчно и за това да трябва да се сменят?

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #2117812 - 30.05.2008 13:06 [Re: Shogoun]

Сигурно вече е късно, но поради твърде ограничения ми достъп до нет този месец (по разни причини) не мога да наглеждам форума честичко...
Не знам точно каква е конструкцията на твоя хладилник, възможно е да ползва и електронни регулатори. Но по принцип в масовите хладилници се слагат конвенционални терморегулатори. Представляват метална кутийка, от която излиза една "жица" и има ос, на която се поставя врътката (копчето с деленията, от което се задава температурата). Сложих думата жица в кавички, защото това всъщност е тънка тръбичка, пълна със специална течност. Предния край на тази тръбичка обикновено е леко удебелен - това е чувствителния край. Вътре в кутийката тръбичката е свързана с барометричен датчик, който реагира на налягането (разширението и свиването на течността в тръбичката в зависимост от температурата). На същия принцип са и терморегулаторите на фурните в готварските печки.
(Баси разработката на тема терморегулатори...)
Ако твоят хладилник е с електронни терморелета, във всички случаи трябва да има термочувствителен елемент, изнесен от платката и поставен на подходящо място, като връзката му с платката е с някаква жица. (Имаше преди време и едни такива български бойлери с електронно термореле. С такова е и настоящият ми проточен бойлер.)
Ако все още не сте оправили хладилника (в което се съмнявам) викайте сервизен техник по битова електроника - телевизори, кас'тофони и разни.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

cvety_bg1
нов

Регистриран: 22.04.2009
От: София, БГ
    #2358493 - 22.04.2009 14:36 [Re: Цецо]

Имам проблем с пералнята ми, моля някой да ми помогне, тя е само на 3 год, но тръгва пуска вода и изведнъж изключва - нито работи нито свети. Предполагам, че има проблем в капака защото като го отворя и затворя по силно пак светва, пак започва да вкарва вода и след 15 сек отново спира и изгасва Някой има ли обяснение какво става с моята индезит, мислех, че тези с горния капак имат по-дълъг живот.......

--------------------
цн

Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
    #2358673 - 22.04.2009 19:06 [Re: cvety_bg1]

Цитат:

Някой има ли обяснение какво става с моята индезит, мислех, че тези с горния капак имат по-дълъг живот.......

Вероятно имаш хлабава връзка към ключето на капака,вържи го директно и пробвай.Ама ся ше искаш и мъж,да го върже директно

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2380138 - 20.05.2009 09:59 [Re: Цецо]

Първо да кажа , макар и с голямо закъснение, че хладилника беше оправен след като му смениха 2 платки - 400 евро, от които 30 бяха за работата. Цялата манипулация трая 15 мин. срещу 30-так и ме накара да се замисля дали не съм със сбъркана професия, но това е друга тема...
Та сега имам друг въпрос - имам значи няколко симпатични магнитчета за тоз хладилник, но децата не ме оставят да си ги сложа, че можело магнита да повреди платките. Те обаче са отзад, а магнитите отпред. Та знае ли някой дали е вярно, че може да стане гаф, защото не ми се плащат пак 3-цифрени суми

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

Цецо
ПИЧ

#2384949 - 26.05.2009 09:17 [Re: Shogoun]

Не, невъзможно е магнитчетата да повредят хладилника. Самата врата на хладилника е магнитен екран и не пуска магнитните силови линии навътре.

--------------------

dake
неориентиран

Регистриран: 31.10.2011
От: В.Тьрново
    #2848371 - 01.11.2011 21:33 [Re: Shogoun]

колега когато мотора на пекарната се затормозва по време на месенето значи тестото е много твьрдо и има нужда от малко вода.И на мен ми се е случвало.Всяка нова партида брашно изисква различно количество вода.

Цецо
ПИЧ

#2848457 - 02.11.2011 08:53 [Re: dake]

Ако си беше направил труда да прочетеш темата, щеше да видиш, че проблемът е решен още тогава и не е бил във връзка с тестото...

--------------------

slavi
неориентиран

Регистриран: 19.04.2013
    #3040888 - 20.04.2013 09:51 [Re: mirkata]

пералнята ми индезит непрекъснато пълни вода ако не я спра автоматично препълва барабана и дзапочва да тече през люка. Дайте съвет

Цецо
ПИЧ

#3041580 - 22.04.2013 09:22 [Re: slavi]

Провери маркучето към датчика за нивото.
Тази повреда беше разисквана тук преди време от Хък. Беше а кръстил "апендиксът на пералнята"...
На кратко - от долната страна на казана излиза тънко маркуче, което отива нагоре към барометричен датчик. Когато казана се пълни с вода, тя влиза и в това маркуче, като повишава налягането в него. При определено ниво на водата налягането в маркучето задейства датчика и той изключва клапана за пълнене. Понякога това маркуче се запушва в долния край и водата не може да влезе в него. Така пералнята си мисли, че е празна и точи вода докато има ток... Провери го (откача се лесно).
Освен ако не си с някоя от модерните перални с електронни датчици, собствено мнение и странно чувство за хумор.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 8 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 29735

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.