ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Наш дом

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
slavi
неориентиран

Регистриран: 19.04.2013
Re: В помощ на домашния майстор
    #3042060 - 23.04.2013 18:13 [Re: Цецо]

благодаря за отговора, свърши ни добра работа, МНОГО БЛАГОДАРЯ

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Зои
неориентиран

Регистриран: 17.01.2015
    #3244855 - 17.01.2015 23:08 [Re: slavi]

Извинявам се че тук пиша,но не намерих къде да си задам въпроса.Купих си пералня АЕГ втора употреба преди две години и досега бях изключително доволна...но днес както переше и просто спря и всички индикатори изгаснаха.Никъде нищо не свети и съответно не тръгва.Въпроса ми е от какво може да е,включвах в други контакти,но уви..

Зои
неориентиран

#3244858 - 17.01.2015 23:14 [Re: Цецо]

Здравейте!Купих си пералня АЕГ втора употреба преди две години и досега бях изключително доволна...но днес както переше и просто спря и всички индикатори изгаснаха.Никъде нищо не свети и съответно не тръгва.Въпроса ми е от какво може да е,включвах в други контакти,но уви..

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #3245394 - 19.01.2015 09:29 [Re: Зои]

Цитат:

просто спря и всички индикатори изгаснаха.Никъде нищо не свети и съответно не тръгва.

Симтомите са като просто да няма ток. Ще ти трябва някой познат с мултицет (уред за мерене на тоци и напрежения). Трябва да се провери първо дали не е прекъснат захранващия кабел. Ако е здрав, да се провери дали няма предпазител (бушон) в самата перална и дали е здрав. Може и просто да е прекъсната някоя жичка вътре.
Мисля, че не е сериозна повреда.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Зои
неориентиран

#3245419 - 19.01.2015 10:55 [Re: Цецо]

Благодаря много за отговора,поне се поуспокоих малко,че може да не е нещо сериозно,защото досега толкова хубава пералня не съм имала,а ги смених много.Ще пиша отново да кажа.Благодаря отново

petq_marinova
неориентиран

Регистриран: 18.08.2015
    #3299666 - 18.08.2015 22:21 [Re: Цецо]

здравейте аз имам следния проблем купихме си пералня втора употреба "внос" сложихме дрехите пуснахме пусна водата напълния с вода и спря не мога и да източа водата сега не ми дава и да я пусна. какво да правя

lulubo
неориентиран

Регистриран: 17.12.2015
    #3327676 - 17.12.2015 02:33 [Re: Цецо]

Здравейте,
Моля да ме извините ако спамя малко, но според мен е важно и мястото му е тук.
Биx искал дa нaпишa няколко дyми зa "peмoнтнaтa ycлyгa", която пoлyчиx oт една фиpмa, зa дa мoгa дa пpeдпaзя и някой дpyг дa нe ce прецака като мeн.
Имaм пepaлня Аrіѕtоn Ноt Роіnt, която ce paзвaли- пpи пускане ce чyвaшe щракане oт заключването нa вpaтaтa, нo пepaлнятa нe тpъгвaшe. Oбaдиx ce нa Бyлcepвиз, нo зa cъжaлeниe нямaxa cвoбoдни дaти зa eднa ceдмицa нaпpeд. После звъняx и в EM Cepвиз- и тaм така. Накрая звъннax в Heбeл Cepвиз, тaм ми вдигнa cпopeд мeн eдинcтвeния cлжитeл в тaзи фимa- Ивaн Aндpeeв и ce yгoвopиxмe зa oглeд нa мяcтo cpeщy 20 лeвa. Дoйдe oщe cъщия дeн. Oщe c влизaнeтo зaпoчнa дa нepвничи. Oтидoxмe и мy показах пepaлнятa. Oтвopи капака. Глeдa, пyли ce, като пpeз цялoтo вpeмe, ce дъpжa толкова нaглo, чe накрая бяx нa косъм дa xвaнa и дa гo изгoня, което зa cъжaлeниe нe нaпpaвиx oбaчe. Дopи cинa ми мe питa: "Какво мy e нa тoя чичo?"
Накрая peши, чe или билa ключалката нa пepaлнятa или билa платката. Cвaли въпpocнaтa платка, каза чe щял дa я нocи някъде, където paзбиpли oт "тия paбoти", взe cи 20 лв зa пoceщeниeтo и cи тpъгнa. 10 дeнa гo чаках "инж. Ивaн Aндpeeв", както ce e нaпиcaл в caйтa cи / www.nebelservice.com /.Ha дeceтия дeн дoйдe пocтaви платката и пepaлнятa тpъгнa. Bзe 95 лeвa и cи зaминa. По-късно ycтaнoвиxмe, чe cyшилнятa нe paбoти. Жeнa ми мy звъннaлa и тoй й oбяcнил, чe сушилката или cи билa прецакана или пpocтo ceгa й билo дoшлo вpeмeтo! Ecтecтвeнo c нaглия, нepвния тoн...
Peшиx, чe щe пoтъpcя cъвeт oт някой нopмaлeн cepвиз. Звъннax в Бyлcepвиз и зaпиcaxмe чac зa cлeд ceдмицa. Дoйдe техника cлeд 7 дни. Oтвopи пepaлнятa и ce оказа cлeднoтo нeщo: въпpocния бacтyн, въpзaл гpeшнo кабелите, дaл нa късо нaгpeвaтeля и тoй изopял!!! Бяx бeceн! Платихме eдни нoви 80 лв. и накрая peмoнтa ни ce въpзa екстра! Бяx peшил дa пycнa жaлбa дo Зaщитa нa пoтpeбитeля, тъй като такива нямат място в жилищaтa нa xopaтa, /а и си пaзя документите oт peмoнтите/ нo жeнa ми мe paзyбeди... Peшиx вce пак, дa нe cъм пac и дa пycнa тeмa пo тoя въпpoc тук-тaм. И така. Имaйтe cи eднo нa yм!!!

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #3327740 - 17.12.2015 09:35 [Re: lulubo]

Първо - мястото на този постинг изобщо не е в тази тема. Идеята на темата е споделяне на опит при самостоятелен ремонт на битови уреди с цел избягване на услугите на "специализирани" фирми.
Второ - ако дадеш "на късо" нагревател, не гори нагревателя, а ел-таблото на апартамента (къщата). Изгарят предпазители, разни жици по инсталацията (зависи от майсторите, правили инсталацията), но не и нагревателя. Ако държиш на практическо нагледно доказателство, можеш да пробваш с обикновен бързовар. Свържи го на късо, включи го в контакта и гледай пиротехнически ефекти. Силно препоръчвам опитът да се извършва с дебели гумени ръкавици!
Трето - при изгорял нагревател пералнята ще пере със студена вода (ако изобщо пере). Пералня и сушилня са различни неща, дори когато са обединени в общ уред.
Айде, няма да пиша четвърто.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

lulubo
неориентиран

Регистриран: 17.12.2015
    #3329968 - 30.12.2015 17:12 [Re: Цецо]

Благодаря ви за мнението.
Понеше поствах и в друг форум, а аз самия не съм много на ти с нещата по пералнята, ми обясниха същото, което и вие. Това означава, че втория майстор нещо е послъгал. Но е факт, че не работеше сушилнята, която ползваме много често. Той смени нагревател и след това тя проработи... Какво е станало мога само да гадая. Това не променя факта, че първия пишман "майстор" от Небел сервиз, се държа като пълен дръвник и не свърши работата качествено, за което аз обаче си платих.
Бихте ли ми казали, коя е темата в която трябва да си постна мнението?

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 10 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 31257

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.