ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Наш дом

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
zelenika
почетен член

Регистриран: 27.09.2006
Отново за мухъла
    #2445915 - 20.08.2009 14:20

Попитах в темичката за мухъл, но явно там не сте се ориентирали кое е новото мнение, че ще си позволя в нарочна нова темичка да попитам отново като препиша част от поста си.
"Едно въпросче - има ли проблем тези "сферички" или "силикати" за подобряване на термо свойствата на покритието (ако въобще ги открия, защото май дори и марка не срещнах из писанията) да се добавят към латекс? И последно - дишащ или недишащ латекс да си взема?

ПС: "Антимухъл" НЕ ПОМАГА. САВО не съм ползвала (сега ще опитам, ако не отклия "екочистачите", за което пишете тук)."

Още веднъж извинете за преписването, но отговорите ми трябват максимално бързо.

--------------------
zelenika ;-)
- Това е невъзможно - казала Причината.
- Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
- Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Bubachko
тя

Регистриран: 10.06.2005
От: на тръстиката
Re: Отново за мухъла
    #2447011 - 21.08.2009 21:30 [Re: zelenika]

Като човек отгледал бебе (вече 10 годни с алергия) при нечуван мухъл в нова сграда, ще ти кажа, че какво и да правиш с латекса няма да решиш проблема. Както знаеш (или са ти казали) мухъла се движи, ако го запечаташ на едно място той пробива на друго. В момента мухъла в къщи се появява само през есента и края на зимата и то само по ъглите на стените (изгонихме го от самите стени с изолация)САВО го бори доста сполучливо. Пробвала съм какво ли не и на този етап само това помага.

--------------------
http://www.sosbg.org

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #2449400 - 26.08.2009 13:13 [Re: Bubachko]

Цитат:

с латекса няма да решиш проблема.

Определено. Оказва се, че самият латекс мухлясва. А който не вярва, може да си извърти тавана на банята с латекс - там ефектът е най-бърз.
(Добре, че видях резултата преди да съм преминал към бояджилъка...)

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

zelenika
почетен член

Регистриран: 27.09.2006
    #2449451 - 26.08.2009 14:51 [Re: Цецо]

Цитат:

Цитат:

с латекса няма да решиш проблема.

Определено. Оказва се, че самият латекс мухлясва. А който не вярва, може да си извърти тавана на банята с латекс - там ефектът е най-бърз.
(Добре, че видях резултата преди да съм преминал към бояджилъка...)

И какво ако не латекс тогава? Ти как си решил проблема?

--------------------
zelenika ;-)
- Това е невъзможно - казала Причината.
- Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
- Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата.

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #2449510 - 26.08.2009 15:57 [Re: zelenika]

Нямам проблем с мухъла. Просто у нас няма мухъл.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Джек Дениъл
вОлен жЕрав

Регистриран: 17.01.2007
От: Cornville, IL
    #2451572 - 30.08.2009 10:48 [Re: zelenika]

Влага (може и от конденз)+ липса на вентилация = мухъл. Отстранете влагата и осигурете вентилация и проблема ще се елиминира. Иначе Саво-маво временно ще изчистват проблема.
Вземете 1л белина от 40 стотинки, разредете я с 50% вода, налейте я в шише с помпичка, и вече имате САВО - свръхпродукта против мухъл! Сещайте се какво се случва с НЕ-белите стени.

mokro_kote_
спец

Регистриран: 20.11.2009
От: Under World
    #2582551 - 26.02.2010 11:11 [Re: Джек Дениъл]

Здравейте, приятели! Чета много от темите и разделите с голям интерес, но ето че и моят ред да искам помощ дойде.

Ще пиша тук, за да не правя цяла нова тема. Значи аз съм в апартамент под наем, от 2 години живеем тук. Първата ни зима нямаше проблеми, но сега понеже прозореца е повечето време затворен и явно заради това започна да се образува мухъл по стената отгоре. Един път успях да го изчистя със Саво, втори път се появи. Успях и втория път да се преборя, но сега вече е плачевно. Цялата баня, разбирайте цялата е в мухъл, а прозореца вече стои по цял ден отворен. Понеже съм в чужда страна ми е трудно намирането на Саво, го поръчвам на родителите ми от България и стига до мен с колет. Искам да изчистя мухъла и да боядисам наново с боя или латекс (не разбирам грам, затова искам съвет). Живея с приятеля си и той мисли да боядисва направо, без да го чисти мухъла, но аз съм сигурна, че пак ще избие така. Поръчала съм един флакон със Саво сега и днеска дойде колета. Не ми събира главата как може тук да няма препарат за мухъл, проверила съм в 4 големи марки супермаркети и в още почти всички квартални магазинчета и нямат. Помогнете ми да се преборя с това чудо.
Ако искате мога да покажа и снимка, просто положението е отчайващо. И имам чувството,че колкото повече държа отворен прозореца и вратата, толкова повече избива, и то не само в ъглите, ами и по цялата стена.

Как да се преборя трайно с него и с какво да боядисвам отгоре?

Редактирано от mokro_kote_ (26.02.2010 11:23)

Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
    #2582923 - 26.02.2010 17:57 [Re: Bubachko]

Цитат:

Като човек отгледал бебе (вече 10 годни с алергия) при нечуван мухъл в нова сграда, ще ти кажа, че какво и да правиш с латекса няма да решиш проблема. Както знаеш (или са ти казали) мухъла се движи, ако го запечаташ на едно място той пробива на друго. В момента мухъла в къщи се появява само през есента и края на зимата и то само по ъглите на стените (изгонихме го от самите стени с изолация)САВО го бори доста сполучливо. Пробвала съм какво ли не и на този етап само това помага. [image]/images/graemlins/yes.gif" alt="[/image]

От скоро си мисля,по боядисана с вар мазилка от фин хоросан виждал ли е некой мухъл ?

melida
почетен член
**

Регистриран: 27.11.2005
    #2582941 - 26.02.2010 18:19 [Re: Huckleberry]

Здравейте,някъде четох,че с това покритие се решавал проблема с мухъла.Още не съм го пробвала.Казва се термокерамично покритие/ТЕРМОШИЛД/

Креми
най-миличка

Регистриран: 09.06.2004
От: Fort Worth,TX
    #2583123 - 27.02.2010 00:37 [Re: mokro_kote_]

Борбата с мухала е упорита и трудна.Както е казано по-горе, за да има мухъл има много влага.Разкарай я.ЩОм банята има прозорец дръж го постоянно отворен.Проветрявай стаята всеки ден поне за час.Като затвориш прозореца, ако имаш отдушник в стаята го отвори.АЗ ползвам постояно Саво.Маха мухъла спор няма.Стените са ми резидави и няма поражение по тях.На външни стени сме и лятото ше правим изолация и ще слагаме климатик.Надявам се да има ефект.Аз ли1но в банята държа прозореца винаги отворен и тавана ми е боядисан с латекс и нямам грам мухъл по плочките или тавана.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 17384

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.