ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Наш дом

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
mokro_kote_
спец

Регистриран: 20.11.2009
От: Under World
Re: Отново за мухъла
    #2583501 - 27.02.2010 22:05 [Re: Креми]

Има ли някакъв друг начин да изчистя мухъла, освен със Саво, защото един флакон няма да ми стигне за цялата баня, за целия таван и стените. ;( Незнам какво да правя, ще полудея вече. С всеки ден става повече и повече.
А като го изчистя с какво да боядисвам отгоре? Латекс или боя?

--------------------
...знам защо вървя към теб и защо не те достигам...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
    #2583508 - 27.02.2010 22:17 [Re: mokro_kote_]

Цитат:

Има ли някакъв друг начин да изчистя мухъла, освен със Саво, защото един флакон няма да ми стигне за цялата баня, за целия таван и стените. ;( Незнам какво да правя, ще полудея вече. С всеки ден става повече и повече.
А като го изчистя с какво да боядисвам отгоре? Латекс или боя?

Охххх, хората вече ти казаха, ама ти.......
1. Като свърши препарата, купи си белина, разреди я 50:50, налей в празната бутилка и пръскай на воля.
2. Трябва задължително да се справиш с конденза помещението! Два основни начина, според причината - по-висока проветривост и/или по-добра изолация.
3. След 1.и 2. - боядисвай със специална боя за влажни помещения. Има няколко компонента в тия бои, които силно затрудняват мухлясването.
Тва е!
Айде - успех

mokro_kote_
спец

#2583542 - 27.02.2010 22:47 [Re: toto2]

Благодаря за отговора ти, питам защото както споменах вече съм в чужда държава, в апартамент под наем, на който няма да тръгна да правя изолация, както ме съветвате. Искам да се преборя с това трайно, защото един ден когато освободя апартамента не искам разправии с хазяите. Ще опитам каквото ми казвате. Надявам се да се получи.

--------------------

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
    #2583567 - 27.02.2010 23:07 [Re: mokro_kote_]

а може би е по-добре да накараш хазяите ти да се погрижат за мухъла... за да не си имат разправии с теб

който има апартамент, следва да си го поддържа, още повече, ако го отдава под наем

д.К.

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

mokro_kote_
спец

#2583598 - 27.02.2010 23:39 [Re: Дон Кихот]

Дон Кихот, проблема е че сградата е на 4 години, демек почти нова. Освен това при нанасянето ни нямаше и следа от мухъл. Първата година също, проблема дойде тази зима. След 2 пъти успешно преборване, сега ''заразата'' е толкова много, че вече не се вижда бялото на тавана и стените. Следователно, щом се е появило докато ние живеем тук, следва ние да сме виновни за това.

--------------------

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
    #2583705 - 28.02.2010 09:39 [Re: mokro_kote_]

още по-добре
щом сградата е на 4 г. значи строителя все още носи отговорност /нормалния гаранционен срок е поне 5 г./ така, че той да си оправи изолацията...

и как сграда на 4 г. няма изолация

д.К.

п.с. мухъл не се появява защото ти живееш там, явно има други фактори, които са го предизвикали
аз живеех в един 20 г. блок, когато в стаята почна да се появява мухъл и прочие - собственика сложи жъншна изолация, сменя дограма и прочие... но като цяло след това се наложи да сменя тапетите до мазилка, за да може да изчисти напълно мухъла, особено този който беше зад секциите

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

Alvisun.
Нахилено луд елф

Регистриран: 05.03.2006
От: NEVER LAND
    #2583730 - 28.02.2010 11:53 [Re: mokro_kote_]

Със съпруга ми имахме такъв проблем в старата къща, която наследихме и в която трябваше да живеем.Доста консултации със специалисти като тези проведохме, преди да решим какво да правим.В крайна сметка се доверихме на Кнауф.Под прозорците, както и във всички ъгли на стаята поставихме хидроизолираща лента и направихме шпакловката с тази Лепилна и Шпакловъчна Маса.И после с грунд и латекс за влажни помещения.

Хубаво ще е да се погрижиш и за вентилацията на помещенията, както и да помислиш и за вида на отопление.Ако се отопляш на газ, тогава неминуемо ще се отделя влага.

Не мога да ти дам 100% гаранция, че това ще проработи, но ние специално вече 2 години нямаме проблеми.

Успех

--------------------
"Прекрасно е да се види
през дупката в хартиения прозорец
Вселената."
Исса

mokro_kote_
спец

#2583743 - 28.02.2010 13:43 [Re: Alvisun.]

]Няма изолация сградата. Всичко се чува, игла да падне на пода на съседа, ще я чуеш. Тук всичкото строителство е такова, няма как да се занимаваме сега и със строители да говориме, а и искам проблема да се отстрани без да се стига до разговор с хазяите. Добри хора са, винаги сме се разбирали, но смятам, че ако го видят това ще полудеят.

Сега като се позатопли малко, след около седмица две ще хванем да изчистиме мухъла с препарата, докъдето стигне и после ще боядисваме с тези бои, за които казвате, че затрудняват появата. Благодаря за съветите, надявам се да се справиме успешно.

--------------------

Редактирано от Nadin (28.02.2010 17:45)

Alvisun.
Нахилено луд елф

Регистриран: 05.03.2006
От: NEVER LAND
    #2583745 - 28.02.2010 13:56 [Re: mokro_kote_]

Това ми е много познато и поради тази причина със съпруга ми предпочетохме да оставим апартамент в центъра на Пловдив и да се преселим на село

Лентата няма да я видят, даже няма и да си личи, че е слагано нещо след шпакловката и боядисването.Препаратите по мое мнение само удължават във времето проблема, не го решават.Трябваше да кажа още нещо - в грунда и латекса се слагат допълнително добавки срещу влага и мухъл, независимо, че са предвидени за тази цел.Най-простичкото решение с вентилацията е да си поставите това на комините, ако има такива.Виждала съм ги и поставени на прозорци.Има моторни и обикновени - в зависимост от възможностите,

--------------------
"Прекрасно е да се види
през дупката в хартиения прозорец
Вселената."
Исса

vankata_80
неориентиран

Регистриран: 07.06.2010
    #2639827 - 07.06.2010 23:22 [Re: Alvisun.]

дам.. лошоо няма спасение от тая напаст.. Само здрава изолация те оправа и дебел слой латекс отгоре но всички чудодейни решения рядко вършат работа ако просто панела ти се разпада. Успех в борбата : )

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 17369

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.