ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Наш дом

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
Re: Отново за мухъла
    #2780169 - 12.04.2011 10:34 [Re: Black Adder]

Дадох първия линк само за представа, защото Шемета попита какво чудо е това - иначе ако ще се купува, трябва да се потърси

Мухлата по стените във Варна си расте - особено в панелите, но и другаде - виждаме я, помирисваме я
в интерес на истината тази година включването на мидеята/климатик, не влаголов/ в кухнята ликвидираше конденза
а въпреки проветряването, ремонта и т.н. - мухлата взе първата си жертва в лицето на един шкаф - и как расте отвътре, при положение, че има поне два санта до стената и е затворен, идея си нямам трябва да се е заразил от друго място
че и машинката за пръскане се скапа
офф, да се стопля, че да я избием с гаубицата

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
6emetche
морско пате :)

Регистриран: 14.02.2006
    #2780227 - 12.04.2011 13:38 [Re: Си Ди]

Благодаря много на всички за мненията.

Блеки знаех си аз, че не цветята са основната причина, не винаги сме имали толко мухъл, а цветя е имало и повече. Явно се задълбочава, когато се смени дограмата.

Предложението за влагоуловител е интересно, но не се знае дали ще се приеме. Засега варианта може би най - добре е да се подходи на първо време като се махнат всички възможни тапети, изолационни глупости и да се избере най - оптималния вариант за някаква замазка и шпакловка. И да проветряваме често. Всъщност в стаята има и климатик.

Може ли някой да посъветва как е най - добре да се измаже. С какви тип замазка? Ако сте минали през това де. Оххх, аман вече. ))

Си ша го утепаме.

Ама на мен линка ти що не ми излезе. Чак сега го виждам.

--------------------
You are your very own superhero!

Сияйна
заслужил ветеран

Регистриран: 08.11.2004
    #2780230 - 12.04.2011 13:54 [Re: Black Adder]

Разгледах сайта на Мидея за влагоуловители, но в техническите характеристики не се посочва нивото на шума.

Си Ди
гаргойл

#2780260 - 12.04.2011 15:34 [Re: 6emetche]

ама замазката не ти е проблем!
дадох ти линка за термопокритията, защото ги дават като превантивна мярка срещу поява на конденз, влага и мухла - т.е. шпакловате стените, за да се изравнят повърхностите, и боядисвате с термомакс / това е по-евтиния еквивалент на термошилдс, като има възможности за бял и цветен вариант/
преди да се прави замазката задължително трябва да "избелите" - т.е. да грундирате стените с концентрирана белина за да се убият спорите на гъбите
това е, което знам

- и приключваш с ремонтирането / това ако се налага, иначе съветите са :
http://www.utilitiesbulgaria.com/products/thermoshield/Saveti.pdf

6emetche
морско пате :)

Регистриран: 14.02.2006
    #2780266 - 12.04.2011 15:49 [Re: Дон Кихот]

Това вентилиране на ПВС сефте чувам.
Ако имаш време, може да ни образоваш. Ще е полезно.

--------------------
You are your very own superhero!

Си Ди
гаргойл

#2780275 - 12.04.2011 16:12 [Re: 6emetche]

вентилационни клапи - http://www.klapite.com/?article=33
търсиш под това наименование и ще ти излезе каквото те интересува

Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
    #2780286 - 12.04.2011 16:42 [Re: Дон Кихот]

Цитат:

наскоро попаднах на "Стройко"-то на някаква фирма, която предлагаше начин за вентилиране на ПВЦ дограма, което ме заинтересува, при това изобще не беше скъпо - от порядъка на 50-60 лв на прозорец.
твърдяха, че системата била с някви клапани и при наличие на влага - проветрява... нещо такова

СиДи-то е дала линк към тях, ама е ми се струва малко ала-бала работата... в смисъл просто се разхерметизира дограмата и то на висока цена... и започва да се чува външиня шум (дори при тези модели уж с шумоизолация) - това по отзиви на хора употребяващи тези изделия - в един друг форум преди време разискваха проблема... иначе в общия случай някакъв положителен ефект защото все пак се проветрява постоянно стаята (както при старите дървени дограми), но със същия успех (че и по-голям даже) може просто да си оставим някой прозорец леко открехнат.

Че и не се продават в магазините тези клапани... ами на принципа на "орифлейм" или "ейвън" май че - само с поръчка

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
    #2780288 - 12.04.2011 16:51 [Re: Сияйна]

Цитат:

Разгледах сайта на Мидея за влагоуловители, но в техническите характеристики не се посочва нивото на шума.

Ами то това е сайт на официалния вносител на Мидеа за българия... на техния си сайт май че имаше, не съм 100$ сигурен... но е нещо от рода на 40-45 dB на разстояние 1 метър - доста по-тихо от обикновена прахосмукачка, но и по-шумно от това което обикновено се посочва като много тихо (30 dB) или съвсем безшумно (20 dB и по-малко)... шумът обаче не е дразнещ.

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
    #2780378 - 12.04.2011 20:25 [Re: Black Adder]

очевидно става дума точно за същите
какъв е ефекта - не мога да коментирам - не съм ползвал само споменах, че ми попадна

но като цяло - фирмата си има офис, може да отиде да ги навести човек, да се поинтересува и прочие

д.К.

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

Сияйна
заслужил ветеран

Регистриран: 08.11.2004
    #2780660 - 13.04.2011 12:02 [Re: Black Adder]

Вчера доста рових и от три сайта сравнявах уредите, та тези на Мидея са по-евтини със около 100лв.
Шума при другите се движи от 42-46dB.
При по скъпите обаче има освен въздушен и карбонов филтър.При някои модели въздушния филтър може да се сваля, измива се с вода и пак се поставя.
Опитвам се да намеря добро съотношение между цена и технически характеристики или с други думи, ако е по-висока цената да има защо.
Навих да купувам, ама от кой модел

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 14797

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.01 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.