ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Наш дом

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
zelenika
почетен член

Регистриран: 27.09.2006
Отново за мухъла
    #2445915 - 20.08.2009 14:20

Попитах в темичката за мухъл, но явно там не сте се ориентирали кое е новото мнение, че ще си позволя в нарочна нова темичка да попитам отново като препиша част от поста си.
"Едно въпросче - има ли проблем тези "сферички" или "силикати" за подобряване на термо свойствата на покритието (ако въобще ги открия, защото май дори и марка не срещнах из писанията) да се добавят към латекс? И последно - дишащ или недишащ латекс да си взема?

ПС: "Антимухъл" НЕ ПОМАГА. САВО не съм ползвала (сега ще опитам, ако не отклия "екочистачите", за което пишете тук)."

Още веднъж извинете за преписването, но отговорите ми трябват максимално бързо.

--------------------
zelenika ;-)
- Това е невъзможно - казала Причината.
- Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
- Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Bubachko
тя

Регистриран: 10.06.2005
От: на тръстиката
Re: Отново за мухъла
    #2447011 - 21.08.2009 21:30 [Re: zelenika]

Като човек отгледал бебе (вече 10 годни с алергия) при нечуван мухъл в нова сграда, ще ти кажа, че какво и да правиш с латекса няма да решиш проблема. Както знаеш (или са ти казали) мухъла се движи, ако го запечаташ на едно място той пробива на друго. В момента мухъла в къщи се появява само през есента и края на зимата и то само по ъглите на стените (изгонихме го от самите стени с изолация)САВО го бори доста сполучливо. Пробвала съм какво ли не и на този етап само това помага.

--------------------
http://www.sosbg.org

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #2449400 - 26.08.2009 13:13 [Re: Bubachko]

Цитат:

с латекса няма да решиш проблема.

Определено. Оказва се, че самият латекс мухлясва. А който не вярва, може да си извърти тавана на банята с латекс - там ефектът е най-бърз.
(Добре, че видях резултата преди да съм преминал към бояджилъка...)

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

zelenika
почетен член

Регистриран: 27.09.2006
    #2449451 - 26.08.2009 14:51 [Re: Цецо]

Цитат:

Цитат:

с латекса няма да решиш проблема.

Определено. Оказва се, че самият латекс мухлясва. А който не вярва, може да си извърти тавана на банята с латекс - там ефектът е най-бърз.
(Добре, че видях резултата преди да съм преминал към бояджилъка...)

И какво ако не латекс тогава? Ти как си решил проблема?

--------------------
zelenika ;-)
- Това е невъзможно - казала Причината.
- Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
- Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата.

Цецо
ПИЧ

#2449510 - 26.08.2009 15:57 [Re: zelenika]

Нямам проблем с мухъла. Просто у нас няма мухъл.

--------------------

Джек Дениъл
вОлен жЕрав

Регистриран: 17.01.2007
От: Cornville, IL
    #2451572 - 30.08.2009 10:48 [Re: zelenika]

Влага (може и от конденз)+ липса на вентилация = мухъл. Отстранете влагата и осигурете вентилация и проблема ще се елиминира. Иначе Саво-маво временно ще изчистват проблема.
Вземете 1л белина от 40 стотинки, разредете я с 50% вода, налейте я в шише с помпичка, и вече имате САВО - свръхпродукта против мухъл! Сещайте се какво се случва с НЕ-белите стени.

mokro_kote_
спец

Регистриран: 20.11.2009
От: Under World
    #2582551 - 26.02.2010 11:11 [Re: Джек Дениъл]

Здравейте, приятели! Чета много от темите и разделите с голям интерес, но ето че и моят ред да искам помощ дойде.

Ще пиша тук, за да не правя цяла нова тема. Значи аз съм в апартамент под наем, от 2 години живеем тук. Първата ни зима нямаше проблеми, но сега понеже прозореца е повечето време затворен и явно заради това започна да се образува мухъл по стената отгоре. Един път успях да го изчистя със Саво, втори път се появи. Успях и втория път да се преборя, но сега вече е плачевно. Цялата баня, разбирайте цялата е в мухъл, а прозореца вече стои по цял ден отворен. Понеже съм в чужда страна ми е трудно намирането на Саво, го поръчвам на родителите ми от България и стига до мен с колет. Искам да изчистя мухъла и да боядисам наново с боя или латекс (не разбирам грам, затова искам съвет). Живея с приятеля си и той мисли да боядисва направо, без да го чисти мухъла, но аз съм сигурна, че пак ще избие така. Поръчала съм един флакон със Саво сега и днеска дойде колета. Не ми събира главата как може тук да няма препарат за мухъл, проверила съм в 4 големи марки супермаркети и в още почти всички квартални магазинчета и нямат. Помогнете ми да се преборя с това чудо.
Ако искате мога да покажа и снимка, просто положението е отчайващо. И имам чувството,че колкото повече държа отворен прозореца и вратата, толкова повече избива, и то не само в ъглите, ами и по цялата стена.

Как да се преборя трайно с него и с какво да боядисвам отгоре?

Редактирано от mokro_kote_ (26.02.2010 11:23)

Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
    #2582923 - 26.02.2010 17:57 [Re: Bubachko]

Цитат:

Като човек отгледал бебе (вече 10 годни с алергия) при нечуван мухъл в нова сграда, ще ти кажа, че какво и да правиш с латекса няма да решиш проблема. Както знаеш (или са ти казали) мухъла се движи, ако го запечаташ на едно място той пробива на друго. В момента мухъла в къщи се появява само през есента и края на зимата и то само по ъглите на стените (изгонихме го от самите стени с изолация)САВО го бори доста сполучливо. Пробвала съм какво ли не и на този етап само това помага. [image]/images/graemlins/yes.gif" alt="[/image]

От скоро си мисля,по боядисана с вар мазилка от фин хоросан виждал ли е некой мухъл ?

melida
почетен член
**

Регистриран: 27.11.2005
    #2582941 - 26.02.2010 18:19 [Re: Huckleberry]

Здравейте,някъде четох,че с това покритие се решавал проблема с мухъла.Още не съм го пробвала.Казва се термокерамично покритие/ТЕРМОШИЛД/

Креми
най-миличка

Регистриран: 09.06.2004
От: Fort Worth,TX
    #2583123 - 27.02.2010 00:37 [Re: mokro_kote_]

Борбата с мухала е упорита и трудна.Както е казано по-горе, за да има мухъл има много влага.Разкарай я.ЩОм банята има прозорец дръж го постоянно отворен.Проветрявай стаята всеки ден поне за час.Като затвориш прозореца, ако имаш отдушник в стаята го отвори.АЗ ползвам постояно Саво.Маха мухъла спор няма.Стените са ми резидави и няма поражение по тях.На външни стени сме и лятото ше правим изолация и ще слагаме климатик.Надявам се да има ефект.Аз ли1но в банята държа прозореца винаги отворен и тавана ми е боядисан с латекс и нямам грам мухъл по плочките или тавана.

mokro_kote_
спец

#2583501 - 27.02.2010 22:05 [Re: Креми]

Има ли някакъв друг начин да изчистя мухъла, освен със Саво, защото един флакон няма да ми стигне за цялата баня, за целия таван и стените. ;( Незнам какво да правя, ще полудея вече. С всеки ден става повече и повече.
А като го изчистя с какво да боядисвам отгоре? Латекс или боя?

--------------------
...знам защо вървя към теб и защо не те достигам...

toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
    #2583508 - 27.02.2010 22:17 [Re: mokro_kote_]

Цитат:

Има ли някакъв друг начин да изчистя мухъла, освен със Саво, защото един флакон няма да ми стигне за цялата баня, за целия таван и стените. ;( Незнам какво да правя, ще полудея вече. С всеки ден става повече и повече.
А като го изчистя с какво да боядисвам отгоре? Латекс или боя?

Охххх, хората вече ти казаха, ама ти.......
1. Като свърши препарата, купи си белина, разреди я 50:50, налей в празната бутилка и пръскай на воля.
2. Трябва задължително да се справиш с конденза помещението! Два основни начина, според причината - по-висока проветривост и/или по-добра изолация.
3. След 1.и 2. - боядисвай със специална боя за влажни помещения. Има няколко компонента в тия бои, които силно затрудняват мухлясването.
Тва е!
Айде - успех

mokro_kote_
спец

#2583542 - 27.02.2010 22:47 [Re: toto2]

Благодаря за отговора ти, питам защото както споменах вече съм в чужда държава, в апартамент под наем, на който няма да тръгна да правя изолация, както ме съветвате. Искам да се преборя с това трайно, защото един ден когато освободя апартамента не искам разправии с хазяите. Ще опитам каквото ми казвате. Надявам се да се получи.

--------------------

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
    #2583567 - 27.02.2010 23:07 [Re: mokro_kote_]

а може би е по-добре да накараш хазяите ти да се погрижат за мухъла... за да не си имат разправии с теб

който има апартамент, следва да си го поддържа, още повече, ако го отдава под наем

д.К.

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

mokro_kote_
спец

#2583598 - 27.02.2010 23:39 [Re: Дон Кихот]

Дон Кихот, проблема е че сградата е на 4 години, демек почти нова. Освен това при нанасянето ни нямаше и следа от мухъл. Първата година също, проблема дойде тази зима. След 2 пъти успешно преборване, сега ''заразата'' е толкова много, че вече не се вижда бялото на тавана и стените. Следователно, щом се е появило докато ние живеем тук, следва ние да сме виновни за това.

--------------------

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#2583705 - 28.02.2010 09:39 [Re: mokro_kote_]

още по-добре
щом сградата е на 4 г. значи строителя все още носи отговорност /нормалния гаранционен срок е поне 5 г./ така, че той да си оправи изолацията...

и как сграда на 4 г. няма изолация

д.К.

п.с. мухъл не се появява защото ти живееш там, явно има други фактори, които са го предизвикали
аз живеех в един 20 г. блок, когато в стаята почна да се появява мухъл и прочие - собственика сложи жъншна изолация, сменя дограма и прочие... но като цяло след това се наложи да сменя тапетите до мазилка, за да може да изчисти напълно мухъла, особено този който беше зад секциите

--------------------

Alvisun.
Нахилено луд елф

Регистриран: 05.03.2006
От: NEVER LAND
    #2583730 - 28.02.2010 11:53 [Re: mokro_kote_]

Със съпруга ми имахме такъв проблем в старата къща, която наследихме и в която трябваше да живеем.Доста консултации със специалисти като тези проведохме, преди да решим какво да правим.В крайна сметка се доверихме на Кнауф.Под прозорците, както и във всички ъгли на стаята поставихме хидроизолираща лента и направихме шпакловката с тази Лепилна и Шпакловъчна Маса.И после с грунд и латекс за влажни помещения.

Хубаво ще е да се погрижиш и за вентилацията на помещенията, както и да помислиш и за вида на отопление.Ако се отопляш на газ, тогава неминуемо ще се отделя влага.

Не мога да ти дам 100% гаранция, че това ще проработи, но ние специално вече 2 години нямаме проблеми.

Успех

--------------------
"Прекрасно е да се види
през дупката в хартиения прозорец
Вселената."
Исса

mokro_kote_
спец

#2583743 - 28.02.2010 13:43 [Re: Alvisun.]

]Няма изолация сградата. Всичко се чува, игла да падне на пода на съседа, ще я чуеш. Тук всичкото строителство е такова, няма как да се занимаваме сега и със строители да говориме, а и искам проблема да се отстрани без да се стига до разговор с хазяите. Добри хора са, винаги сме се разбирали, но смятам, че ако го видят това ще полудеят.

Сега като се позатопли малко, след около седмица две ще хванем да изчистиме мухъла с препарата, докъдето стигне и после ще боядисваме с тези бои, за които казвате, че затрудняват появата. Благодаря за съветите, надявам се да се справиме успешно.

--------------------

Редактирано от Nadin (28.02.2010 17:45)

Alvisun.
Нахилено луд елф

Регистриран: 05.03.2006
От: NEVER LAND
    #2583745 - 28.02.2010 13:56 [Re: mokro_kote_]

Това ми е много познато и поради тази причина със съпруга ми предпочетохме да оставим апартамент в центъра на Пловдив и да се преселим на село

Лентата няма да я видят, даже няма и да си личи, че е слагано нещо след шпакловката и боядисването.Препаратите по мое мнение само удължават във времето проблема, не го решават.Трябваше да кажа още нещо - в грунда и латекса се слагат допълнително добавки срещу влага и мухъл, независимо, че са предвидени за тази цел.Най-простичкото решение с вентилацията е да си поставите това на комините, ако има такива.Виждала съм ги и поставени на прозорци.Има моторни и обикновени - в зависимост от възможностите,

--------------------
"Прекрасно е да се види
през дупката в хартиения прозорец
Вселената."
Исса

vankata_80
неориентиран

Регистриран: 07.06.2010
    #2639827 - 07.06.2010 23:22 [Re: Alvisun.]

дам.. лошоо няма спасение от тая напаст.. Само здрава изолация те оправа и дебел слой латекс отгоре но всички чудодейни решения рядко вършат работа ако просто панела ти се разпада. Успех в борбата : )

mitko3
ентусиаст

Регистриран: 23.03.2005
От: 60657
    #2654653 - 30.06.2010 18:52 [Re: mokro_kote_]

Проблема не е твой, а на хазяйте, обади им се те са отговорни за поддръжката на апартамента, ако откажат да направят ремонт, просто се изнесете от тази квартира. Никой не може да ви задължи да живеете в жилище с мухъл, страшно е вредно. При мене имаше теч от тавана, живея на последния етаж. Обадих се на мениджера на блока и и казах за проблема. Те правиха някакъв ремонт по покрива, дано са го направили вече 2 месеца не е текло и изпратиха специалист да изследва за мухъл вътре в апартамента, Той взе 3 проби от въздуха вътре и една отвън с малка въздушна помпа, също взе и проби от стените, за мой късмет се оказа че няма мухъл.

6emetche
морско пате :)

Регистриран: 14.02.2006
    #2779814 - 11.04.2011 20:08 [Re: mitko3]

Пиша тук, за да не отварям нова тема.
Ние сме в панелен апартамент и борбата с мухъла е трудна.
В голяма стая в единия ъгъл обикновено зимата поставяме цветарник, стаята е с ПВС дограма и вътрешна изолация. Но явно поради цветарника, в този ъгъл се е появил малко повечко мухъл и избил по тапета, а не искам да разкарвам цветята.

Чудя се как да постъпя. Някакви идеи?

--------------------
You are your very own superhero!

Креми
най-миличка

#2779842 - 11.04.2011 20:58 [Re: 6emetche]

.Проветрявай всеки божи ден.

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2779905 - 11.04.2011 22:24 [Re: 6emetche]

саво или обикновена белина пръскане, без бърсане да не с е разнесе, иначе с влагоуловител пробвахте ли?

6emetche

#2779988 - 12.04.2011 00:08 [Re: Си Ди]

Нямаме влагоуловител. Къде го има тва техническо чудо?

Креми, ти имаш ли много саксии? Какъв е твоят чалъм за да не се появи мухъл изобщо?

Явно не проветряваме достатъчно често. Но ми е важно какво е най - добре да се направи за да се предотврати изобщо появата му. Ако това е възможнао де.

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2780001 - 12.04.2011 00:38 [Re: 6emetche]

с термо покритие евентуално
но панел, морски климат, дишащи - няма как да стане да няма влага , а от влага до мухла - е стъпчица

Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
    #2780007 - 12.04.2011 00:45 [Re: 6emetche]

Не е от цветята, ако ги махнеш няма да се промени особено ситуацията. Голямата влажност идва от човека и уплътнените дограми - човек само с дишането отделя във въздуха над литър вода на денонощие - ако стаята е малка (примерно 10 м2) само един човек стига за да вдигне влажността на въздуха над 70% (идеалната за развитие на мухъл и плесен и т.н.), а въздуха във Варна и без друго си е доста влажен. А пък ако е спалня и спите 2-ма - мухъла около външните ъгли и стени е гарантиран.

Има много неща които могат да се направят за да се спре повторното появяване на мухъла (след като е почистех и напръскан със препарат и т.н.). Обаче, най-сигурният начин за справяне с това е обезвлажнител на въздуха известен още като "влагоуловител" "влагоабсорбатор" а на английски "dehumidifier". Това е електрически уред подобен на климатик - има компресор, вентиалатор изпарител и т.н.

Влагоуловителите имат няколко недостатъка, като най-големия е цената - тези които заслужават внимание са между 200 и 500 лева, в зависимост от мощността и екстрите... има и по-скъпи, но за малка стая нещо около между 200 и 300 лева върши работа... за по-големи помешения трябва и по-мощен уред. Друг недостатък е че не са съвсем безшумни... има и които имат регулируема скорост на вентиалтора, но самият компресор също не е съвсем безшумен. Третия недостатък е че харчат ток... не чак толкова много, но все пак харчат
- примерно колкото една обикновена електрическа крушка.

Аз моя влагоуловител си го пускам само през деня и вечер докато ме няма - през нощта го спирам, за да не ми бръмчи докато спя (въпреки че съм спал и на включен - не е кой знае колко силен шум, но това зависи от модела) - това е достатъчно за да спре мухъла, въпреки че нощем може и да се вдигне доста влажността, през деня като е с нормална влажност (около 45-50% относителна влажност се смята за най-добрата стойност).

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

Black Adder
Advanced

#2780019 - 12.04.2011 01:05 [Re: Си Ди]

Цитат:

с термо покритие евентуално

Тези работи са хубави, от гледна точка на енергийна ефективност и т.н. но няма гаранция че няма да се образува мухъл поради високата влажност - за мухъла даже не е необходимо да има кондез, а просто висока влажност на въздуха...

Иначе има и боя която пречи на развитието на мухъла (не знам доколко е безвредна, в интерес на истината, но иначе била много ефективна, както съм чувал). Обаче прекалено високата влажност не е полезна дори да няма мухъл по стените - има други проблеми.

Друг вариант е да се разхерметизират дограмите - има такива решения уж по интелигентни - които отварят дограмата само над определена влажност или нещо такова... но са ми много съмнителни и най-вероятно си представляват просто отвор в дограмата... аз така по едно време просто оставях вратата леко открехната и влажността в стаята падаше до сравнително по-нормалано ниво... но с нашия влажен въздух... а и енергийната ефективност отива на кино.

--------------------

Black Adder
Advanced

#2780027 - 12.04.2011 01:25 [Re: Си Ди]

Цитат:

влагоуловител - http://www.klimafrost.com/index.php?option=com_content&view=article&id=236&Itemid=76

Мидея предлагат малко по-добри цени: http://www.midea-bg.com/bg/products/obezvlazhniteli/ а също и една друга марка популярна във влагоулотелостроенето има на нашия пазар, но и забравих името - някакво китайско пак има ги масово по магазините - Технополис, Карфур, Денси и т.н. ... в техномаркет за мое най-голямо учудване не бяха чували за такива уреди

--------------------

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#2780121 - 12.04.2011 08:41 [Re: 6emetche]

наскоро попаднах на "Стройко"-то на някаква фирма, която предлагаше начин за вентилиране на ПВЦ дограма, което ме заинтересува, при това изобще не беше скъпо - от порядъка на 50-60 лв на прозорец.
твърдяха, че системата била с някви клапани и при наличие на влага - проветрява... нещо такова
някъде си прибрах една брошурка от тях, но трябва да я потърся, ако те интересува

д.К.

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2780169 - 12.04.2011 10:34 [Re: Black Adder]

Дадох първия линк само за представа, защото Шемета попита какво чудо е това - иначе ако ще се купува, трябва да се потърси

Мухлата по стените във Варна си расте - особено в панелите, но и другаде - виждаме я, помирисваме я
в интерес на истината тази година включването на мидеята/климатик, не влаголов/ в кухнята ликвидираше конденза
а въпреки проветряването, ремонта и т.н. - мухлата взе първата си жертва в лицето на един шкаф - и как расте отвътре, при положение, че има поне два санта до стената и е затворен, идея си нямам трябва да се е заразил от друго място
че и машинката за пръскане се скапа
офф, да се стопля, че да я избием с гаубицата

6emetche

#2780227 - 12.04.2011 13:38 [Re: Си Ди]

Благодаря много на всички за мненията.

Блеки знаех си аз, че не цветята са основната причина, не винаги сме имали толко мухъл, а цветя е имало и повече. Явно се задълбочава, когато се смени дограмата.

Предложението за влагоуловител е интересно, но не се знае дали ще се приеме. Засега варианта може би най - добре е да се подходи на първо време като се махнат всички възможни тапети, изолационни глупости и да се избере най - оптималния вариант за някаква замазка и шпакловка. И да проветряваме често. Всъщност в стаята има и климатик.

Може ли някой да посъветва как е най - добре да се измаже. С какви тип замазка? Ако сте минали през това де. Оххх, аман вече. ))

Си ша го утепаме.

Ама на мен линка ти що не ми излезе. Чак сега го виждам.

--------------------

Сияйна
заслужил ветеран

Регистриран: 08.11.2004
    #2780230 - 12.04.2011 13:54 [Re: Black Adder]

Разгледах сайта на Мидея за влагоуловители, но в техническите характеристики не се посочва нивото на шума.

Си Ди
гаргойл

#2780260 - 12.04.2011 15:34 [Re: 6emetche]

ама замазката не ти е проблем!
дадох ти линка за термопокритията, защото ги дават като превантивна мярка срещу поява на конденз, влага и мухла - т.е. шпакловате стените, за да се изравнят повърхностите, и боядисвате с термомакс / това е по-евтиния еквивалент на термошилдс, като има възможности за бял и цветен вариант/
преди да се прави замазката задължително трябва да "избелите" - т.е. да грундирате стените с концентрирана белина за да се убият спорите на гъбите
това е, което знам

- и приключваш с ремонтирането / това ако се налага, иначе съветите са :
http://www.utilitiesbulgaria.com/products/thermoshield/Saveti.pdf

6emetche

#2780266 - 12.04.2011 15:49 [Re: Дон Кихот]

Това вентилиране на ПВС сефте чувам.
Ако имаш време, може да ни образоваш. Ще е полезно.

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2780275 - 12.04.2011 16:12 [Re: 6emetche]

вентилационни клапи - http://www.klapite.com/?article=33
търсиш под това наименование и ще ти излезе каквото те интересува

Black Adder
Advanced

#2780286 - 12.04.2011 16:42 [Re: Дон Кихот]

Цитат:

наскоро попаднах на "Стройко"-то на някаква фирма, която предлагаше начин за вентилиране на ПВЦ дограма, което ме заинтересува, при това изобще не беше скъпо - от порядъка на 50-60 лв на прозорец.
твърдяха, че системата била с някви клапани и при наличие на влага - проветрява... нещо такова

СиДи-то е дала линк към тях, ама е ми се струва малко ала-бала работата... в смисъл просто се разхерметизира дограмата и то на висока цена... и започва да се чува външиня шум (дори при тези модели уж с шумоизолация) - това по отзиви на хора употребяващи тези изделия - в един друг форум преди време разискваха проблема... иначе в общия случай някакъв положителен ефект защото все пак се проветрява постоянно стаята (както при старите дървени дограми), но със същия успех (че и по-голям даже) може просто да си оставим някой прозорец леко открехнат.

Че и не се продават в магазините тези клапани... ами на принципа на "орифлейм" или "ейвън" май че - само с поръчка

--------------------

Black Adder
Advanced

#2780288 - 12.04.2011 16:51 [Re: Сияйна]

Цитат:

Разгледах сайта на Мидея за влагоуловители, но в техническите характеристики не се посочва нивото на шума.

Ами то това е сайт на официалния вносител на Мидеа за българия... на техния си сайт май че имаше, не съм 100$ сигурен... но е нещо от рода на 40-45 dB на разстояние 1 метър - доста по-тихо от обикновена прахосмукачка, но и по-шумно от това което обикновено се посочва като много тихо (30 dB) или съвсем безшумно (20 dB и по-малко)... шумът обаче не е дразнещ.

--------------------

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#2780378 - 12.04.2011 20:25 [Re: Black Adder]

очевидно става дума точно за същите
какъв е ефекта - не мога да коментирам - не съм ползвал само споменах, че ми попадна

но като цяло - фирмата си има офис, може да отиде да ги навести човек, да се поинтересува и прочие

д.К.

--------------------

Сияйна
заслужил ветеран

#2780660 - 13.04.2011 12:02 [Re: Black Adder]

Вчера доста рових и от три сайта сравнявах уредите, та тези на Мидея са по-евтини със около 100лв.
Шума при другите се движи от 42-46dB.
При по скъпите обаче има освен въздушен и карбонов филтър.При някои модели въздушния филтър може да се сваля, измива се с вода и пак се поставя.
Опитвам се да намеря добро съотношение между цена и технически характеристики или с други думи, ако е по-висока цената да има защо.
Навих да купувам, ама от кой модел

Цецо
ПИЧ

#2781124 - 14.04.2011 08:06 [Re: Black Adder]

Цитат:

...както при старите дървени дограми...

Ми то тогаз що да си слагаме найлонова дограма и после да я дупчим?

--------------------

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

#2781130 - 14.04.2011 08:31 [Re: Цецо]

Цитат:

Цитат:

няма перфектно щастие

живял съм известно време в подобна мухлясала стая - след като се сложи ПВЦ дограма - стана ужас

след като аз се изнесох от там - цялата стая я бяха изстъргали до панел, за да ликвидират последиците

д.К.

--------------------

Black Adder
Advanced

#2781844 - 15.04.2011 18:09 [Re: Цецо]

Цитат:

Цитат:

Точно Но все пак са модерни френски дупки

--------------------

Black Adder
Advanced

#2781856 - 15.04.2011 18:29 [Re: Сияйна]

Цитат:

При по скъпите обаче има освен въздушен и карбонов филтър.При някои модели въздушния филтър може да се сваля, измива се с вода и пак се поставя.
Опитвам се да намеря добро съотношение между цена и технически характеристики или с други думи, ако е по-висока цената да има защо.
Навих да купувам, ама от кой модел

Допълнителните филтри според мен са по-скоро минус - в смисъл трябва да се занимава човек и с тях, имат и ограничен живот, оскъпяват както първоначалната цена така и експлоатацията.

Въздушния филтър би трябвало на всички модели да се сваля и мие, дори да не е специално посочено това като екстра, то се подразбира, иначе е доста несериозно - като се набие с прах и пепел и т.н. какво правим? Вече ако има модели със самопочистващ се филтър (както при някои климатици) това би било добре, но цената на така екстра не ми се мисли каква ще е.

Избери модела който отговаря на обема/жилищната площ за която ще го ползваш - от там нататък гледай гаранционен срок, сервиз (примерно Мидеа имат доста сервизни бази в България, не съм ги ползвал но знам че имат ), цена. За влагоуловителите, според мен, най-важните неща са 1) да имат режим на работа при който подържат зададена влажност 2) да имат и режим на непрекъсната работа 3) да имат възможност за непрекъснато отвеждане на водата (т.е. отвор през който се монтира външен маркуч) 4) да могат лесно да се местят - т.е. да имат колелца, дръжка 5) да може лесно да им се сваля/почиства/слага въздушния филтър 6) по възможност да има регулируеми степени на вентилатора 7) да се изключват като им се напълни резервоара за вода (че иначе...). Всичко друго е общо взето излишно.

--------------------

Сияйна
заслужил ветеран

#2782877 - 18.04.2011 13:03 [Re: Black Adder]

Благодаря за съветите!

Креми
най-миличка

#2784749 - 22.04.2011 13:13 [Re: Сияйна]

.Ние миналата година имахме голям проблем с него в спалнята.Сложихме климатик , който доста спомогна за премахването му .Отделно в спалнята има комин , който съм оставила постоянно отворен , за да може да има някаква циркулация на въздух.Демек издишаното от нас да има къде да излиза.Редовно проветряване не е за подценяване.Това Саво има само временен ефект.При нас преди да сложим климатика стъклата на дограмата буквално течаха.Всеки ден бършех със Саво.Изчетах целия нет и разбрах, че климатика изсушава въздуха и задължително трябва да има или клапите за дограмата или както аз съм оставила комина, за да не вирее мухъла.

Креми
най-миличка

#2784751 - 22.04.2011 13:20 [Re: Black Adder]

Цитат:

Не е от цветята, ако ги махнеш няма да се промени особено ситуацията. Голямата влажност идва от човека и уплътнените дограми - човек само с дишането отделя във въздуха над литър вода на денонощие - ако стаята е малка (примерно 10 м2) само един човек стига за да вдигне влажността на въздуха над 70% (идеалната за развитие на мухъл и плесен и т.н.), а въздуха във Варна и без друго си е доста влажен. А пък ако е спалня и спите 2-ма - мухъла около външните ъгли и стени е гарантиран

Получава се и от температърната разлика.Прозорците и стените в случая са най-студената точка в стаята.Конденза е готов, а от там влагата и мухъла.Мухъла обича влагата, заради това първо трябва да се справим с нея или по-точно с гадния конденз от дограмите.Както написах по-горе аз си реших проблема с климатик.Това лято ще направим и вътрешна изолация на стаята .

ivan_bonev
неориентиран

Регистриран: 25.11.2014
    #3224745 - 25.11.2014 14:05 [Re: Креми]

Мухъл с бори само с проветрение!
Аз сложих автоматични клапи на прозорците и сега е по-добре.
Виж видеото тук:

Редактирано от Nadin (27.11.2014 14:50)

fionna
неориентиран
**

Регистриран: 26.06.2012
    #3226564 - 29.11.2014 10:24 [Re: Креми]

Е, не, тази тема ми е супер болна!
Където и да се преместя да живея, все ме преследва този мухъл!!!
Защо в панелките от детството ми нямаше, а само в новите сгради като че ли...?
Даже и в офиса ми има мухъл. Да им имам "новото стройтелство"

В момента в апартамента правим саниране и се надявам този проблем да изчезне.
Друго решение не виждам. Препаратите са временно и неефектно решение.

zara8
неориентиран

Регистриран: 30.05.2015
    #3282284 - 03.06.2015 16:17 [Re: zelenika]

Няколко години подред се сблъскваме с този проблем,цялата ми кухня беше в мухъл,живея във Варна близо до морето и е някаквъ ужас с тази влага.Сега последното ми решение е една боя ,за влага и за мухъл,доста от познатите ми вече са я пробвали,казаха че била като гланцирана и може да се мие,марки не знам,но от утре почвам да ходя по магазините да видим къде ша я намерим тая боя! Ще споделя какво е положението след ремонта.

jess7
неориентиран

Регистриран: 25.08.2016
    #3374537 - 08.11.2016 12:01 [Re: zara8]

да не говориш за това B1 - грунд против мухъл, защото моята приятелка с подобен грунд пробва и каза, че уж сега не е толкова тежко положението

--------------------
Виж цветната страна на живота!

Редактирано от Nadin (08.11.2016 13:59)

Цецо
ПИЧ

#3374777 - 09.11.2016 10:23 [Re: jess7]

Не говори за грунд, говори за боя! И за година и нещо сигурно вече е боядисала.
Аман от рекламатори на простотии!

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 14763

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.018 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.