ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Наш дом

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
mihter
неориентиран

Регистриран: 15.06.2013
Някои слагал ли си е черни плочки за баня?
    #3064033 - 19.06.2013 11:34

Здравейте,
Сравнително нова съм във форума. Ще ми е приятно да обменим заедно опит по въпросите, които ни вълнуват. Предстои ми ремонт на банята и се чудя много какво да сложа. Харесала съм си едни плочки в gaudi-ds и много се чудя дали да рискувам. Чудя се, защото плочките са черни - уникални са, толкова наситен цвят не съм виждала. Представете си абсолютно дюсови, гланцирани плочки за баня, комбинацията към която съм се насочила е с един стъклен черен фриз, абе страшна работа. Всичко е чудесно, ама не знам дали да рискувам - все пак това са черни плочки. Някои пробвал ли е подобно нещо? По заведения, примерите са много, но за жилище не знам. Като цяло целия ми апартамент е решен в черно и бяло и има доста модерен вид.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
асегаде:)
ми аз съм си

Регистриран: 20.01.2012
От: Maina Town
Re: Някои слагал ли си е черни плочки за баня?
    #3064114 - 19.06.2013 17:04 [Re: mihter]

Черните плочки са много ефектни, но изискват някой постоянно да се грижи за тях с парцала. Искам да кажа, че водните капки и котления камък се виждат много повече, отколкото на белите и цветните плочки, така че ако не са абсолютно чисти, банята изглежда зле.

--------------------
Оти да се косим, като че ми мине.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3064373 - 20.06.2013 02:07 [Re: асегаде:)]

Цитат:

Искам да кажа, че водните капки и котления камък се виждат много повече, отколкото на белите и цветните плочки

В момента, в който прочетох за черните плочки, това беше първата ми мисъл.

Преди време правихме всички бани в къщата и въпреки цветните плочки, котления камък си е досаден проблем, а ние за жалост си го имаме в изобилие

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

barbarit
неориентиран

Регистриран: 21.06.2013
    #3064765 - 21.06.2013 10:54 [Re: Nadin]

Колегите са много прави. Не е за предпочитане черни плочки. Но все пак всичко е въпрос на избор!

mihter
неориентиран

Регистриран: 15.06.2013
    #3065570 - 24.06.2013 11:21 [Re: barbarit]

Това са основно и моите притеснения - че ще се задърват всякакви мръсотии като котлен камък, сапунената водата и всякакви други гадости. В крайна сметка, те не се ли задържат главно на пода? Аз си мисля, да сложим бели плочки за пода - не някакво супер бяло, а едно такова по-мръсно стои, няма да се забелязва много-много. Пак да попитам - има ли някой опит с черни плочки за баня, да прати някакви снимки, ако може?

Jores
Tester Independent

Регистриран: 15.05.2012
От: Пловдив, България
    #3065598 - 24.06.2013 12:47 [Re: mihter]

Цитат:

Здравейте,
Сравнително нова съм във форума. Ще ми е приятно да обменим заедно опит по въпросите, които ни вълнуват. Предстои ми ремонт на банята и се чудя много какво да сложа. Харесала съм си едни плочки в gaudi-ds и много се чудя дали да рискувам. Чудя се, защото плочките са черни - уникални са, толкова наситен цвят не съм виждала. Представете си абсолютно дюсови, гланцирани плочки за баня, комбинацията към която съм се насочила е с един стъклен черен фриз, абе страшна работа. Всичко е чудесно, ама не знам дали да рискувам - все пак това са черни плочки. Някои пробвал ли е подобно нещо? По заведения, примерите са много, но за жилище не знам. Като цяло целия ми апартамент е решен в черно и бяло и има доста модерен вид.

Подът в банята съм облицовал с черна теракота. След къпане се налага да се подсуши подът с мопа. Предпочетох черен под, за да не замяза банята ми на морга, понеже стените й до тавана са с бели фаянсови плочки. Черен фаянс за стените в банята ви - особено съчетан с цветен фриз на метър и осемдесет над пода, ей... то си е шик!

--------------------
Если нельзя, но очень хочется, то можно!

admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3065606 - 24.06.2013 13:01 [Re: mihter]

Зависи къде (в кой град си).
В София водата е доста мека и проблеми с отлагане на варовик по фаянса няма.
Но има една подробност: ако банята е тясна, от черния цвят изглежда още по-тясна.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Mayte
anti-hero

Регистриран: 23.02.2009
От: Karl's Lair
    #3066645 - 26.06.2013 02:30 [Re: Nadin]

Извън темата, ама защо не си сложите омекотител на водата на входните тръби към къщата? Тук (СА) това е масова практика.

--------------------

the purpose of the modern American suburb is to make sure that no citizen is ever more than 500 yards from a food product featuring melted cheese.
--Bill Bryson

cvetikio
неориентиран

Регистриран: 26.06.2013
    #3066697 - 26.06.2013 10:23 [Re: admiral]

Цитат:

Зависи къде (в кой град си).
В София водата е доста мека и проблеми с отлагане на варовик по фаянса няма.
Но има една подробност: ако банята е тясна, от черния цвят изглежда още по-тясна.

Моби си прав но в моя район ще е мног трудно с черни полчки!

anastasius ІІ
папа

Регистриран: 07.02.2006
    #3066720 - 26.06.2013 12:06 [Re: cvetikio]

На Адолф Хитлер банята му е била с черни плочки.По този повод в комунизма бях залепил ГДР-тапети в банята имитиращи черни плочки - ефекта беше поразителен, защото тогава освен бели и отвратителни светло сини плочки за баня други май нямаше. И никакви проблеми с котления камък.
Така, че няма какво да се чудиш, дерзай

--------------------
Die Seienden sollen nicht ohne Notwendigkeit vervielfacht werden.
Ockhams Rasiermesser

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #3067181 - 27.06.2013 08:44 [Re: anastasius ІІ]

Цитат:

защото тогава освен бели и отвратителни светло сини плочки за баня други май нямаше.

Имаше и едни, биещи на резеда. Общо взето бяха някакъв нюанс на зеленото.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

асегаде:)
ми аз съм си

Регистриран: 20.01.2012
От: Maina Town
    #3067184 - 27.06.2013 09:01 [Re: mihter]

Цитат:

Пак да попитам - има ли някой опит с черни плочки за баня, да прати някакви снимки, ако може?

Собствен- не, но работата ми е да ходя по чуждите къщи, та имам представа. Ето какво казва чичко Гугъл и патилите от bg- мамата:

Цитат:

Цитат на: beep_one в Нед., 20 Юни 2010, 00:45
Леле момичета,знаете ли каква играчка и какво търкане е с черен под?Имаме познати,които една от банята им е с черни плочки,и след всяко капване на вода по пода остават бели петънца.Хубавото при тях,че банята им е за гости и рядко я ползват,но няма такова чистене с тъмни плочки.Вярно,изглежда страхотно,но такова бърсане ще падне,че....Нашата баня е със тъмно кафяви плочки,но на места където не се мокри...
Та,това си е мое мнение,но се почувствах длъжна да споделя.Иначе,ако не сте се отказали пуснете снимки да видим черните плочки Mr. Green

Ами и аз това казах още в предишната тема. Ние сме с плочки от същата серия само че са кафеви- Много красиво, но такива отвратителни петна остават ,че нямам думи.По-късно ще си подкрепя мнението със снимки Wink

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=505180.30

--------------------
Оти да се косим, като че ми мине.

angelche
ориентиран

Регистриран: 27.06.2013
    #3067190 - 27.06.2013 10:04 [Re: асегаде:)]

Ако банята не е много просторна, ще имат кофти ефект черни плочки, свиват и смачкват визуално.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2578

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.