ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Наш дом

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
ozone
неориентиран

Регистриран: 07.03.2005
От: София
Душ-кабина?
    #709762 - 28.03.2005 16:54

Някой може ли да ми кажи в какъв порядък вървят цените на сносните душ-кабини? Нямам предвид тези с екстри като хидро-масажи и т.н. Просто кабина. Тенкс предварително

--------------------
www.odyssey-bg.com

--------------------

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
HeHaCuTHa
HenPegcKa3yeMa

Регистриран: 10.01.2005
От: Варна
Re: Душ-кабина?
    #712310 - 30.03.2005 12:35 [Re: ozone]

300-1000лв

RAVAK
Нерегистриран

#713409 - 30.03.2005 21:07 [Re: ozone]

Претендирам,че доста разбирам от тези неща.В никакъв случай не си купувайте душ кабина от 300 или 500лв.Само параваните са поне 580лв.за овална кабина.За квадратни са поне 450лв.Това са цени за размер 90X90см.Освен това ви трябва и ваничка(поддушово корито)-заедно със сифон и уплътнения около 320лв.Общо около 800лв.за квадратни до около 900лв(+-15,20лв)за овални.Става въпрос за качествени неща.При това тези цени са наистина за семпли модели без излишни екстри и остъклени в пластмаса.За стъкло прибавете поне още 90лв.Не се подвеждайте по ниските цени на разни китайски,турски или български кабини.Да не говорим за евтини италиански или испански.Гледайте да не са на ролки,а движението да се извършва от плъзгачи.Никакви компромиси не бива да се правят с душ кабината.Тя е нещо,което се ползва често(лятото и по няколко пъти на ден)!Не можете постоянно да седите с отвертка в ръка-ако си вземете кабина на ролки това ще ви се случи!Знам точно кои са най-добрите кабини,но ще си помислите,че ги рекламирам,затова ще се спра до тук.Пообиколете малко магазините-на всяка цена настоявайте вие лично да отваряте и затваряте вратите на душ кабините.От мен толкова и запомнете ПЛЪЗГАЧ-А НЕ РОЛКИ(КОЛЕЛЦА)Успех!

ozone
неориентиран

Регистриран: 07.03.2005
    #713818 - 31.03.2005 09:21 [Re: RAVAK]

Thanx!

--------------------
www.odyssey-bg.com

--------------------

Sуbil Ramkin
щастлив заплес

Регистриран: 21.01.2004
От: София най-често
    #728179 - 10.04.2005 16:52 [Re: RAVAK]

а кое ми викаш плъзгач???

--------------------
matador..!!, matador..!! a donde vas matador

Нерегистриран

#1156514 - 11.02.2006 09:48 [Re: RAVAK]

Цитат:

Претендирам,че доста разбирам от тези неща.В никакъв случай не си купувайте душ кабина от 300 или 500лв.Само параваните са поне 580лв.за овална кабина.За квадратни са поне 450лв.Това са цени за размер 90X90см.Освен това ви трябва и ваничка(поддушово корито)-заедно със сифон и уплътнения около 320лв.Общо около 800лв.за квадратни до около 900лв(+-15,20лв)за овални.Става въпрос за качествени неща.При това тези цени са наистина за семпли модели без излишни екстри и остъклени в пластмаса.За стъкло прибавете поне още 90лв.Не се подвеждайте по ниските цени на разни китайски,турски или български кабини.Да не говорим за евтини италиански или испански.Гледайте да не са на ролки,а движението да се извършва от плъзгачи.Никакви компромиси не бива да се правят с душ кабината.Тя е нещо,което се ползва често(лятото и по няколко пъти на ден)!Не можете постоянно да седите с отвертка в ръка-ако си вземете кабина на ролки това ще ви се случи!Знам точно кои са най-добрите кабини,но ще си помислите,че ги рекламирам,затова ще се спра до тук.Пообиколете малко магазините-на всяка цена настоявайте вие лично да отваряте и затваряте вратите на душ кабините.От мен толкова и запомнете ПЛЪЗГАЧ-А НЕ РОЛКИ(КОЛЕЛЦА)Успех!

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #1156783 - 11.02.2006 16:41 [Re: RAVAK]

Какъв е смисъла някой да цитира чуждо мнение без да даде какъвто и да е коментар заедно с цитата ?

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Нерегистриран

#1208982 - 28.03.2006 14:30 [Re: RAVAK]

Не е ли скъпичко за душ кабина

Нерегистриран

#1339245 - 13.07.2006 14:54 [Re: RAVAK]

Цитат:

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #1339907 - 13.07.2006 23:07 [Re: RAVAK]

Пак ли се самоцитираш? Или модераторските препоръки не важат за теб?
Май е време анонимни да не могат да пишат тук... МОД, какво ще кажеш?

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Gita Og
шантав тип

Регистриран: 01.04.2006
От: каменната къща под боровата го...
    #1352273 - 24.07.2006 00:20 [Re: Цецо]

Благодаря за препоръките. Точно сега избирам душ кабината и много се чудех освен дизайн, къде аджаба е скритата разлика.Разбрах ролки - които тайно подозирах - или плъзгачи. в нашия град сичко дет го продават е на ролки без значение дали е 350 или 850 -900 лв! Някой за пореден път ни мами! Така, че за себе си реших, купувам си за 350 хром мат, с релефно плекси стъкло и тва е!

jpt

Регистриран: 21.04.2006
    #1357401 - 27.07.2006 10:15 [Re: ozone]

Я и аз да попитам, виждам, че има хора с опит тук.
Търся стъклен параван за душ кабина. Без рамка и на панти - вратата се отваря, а не се плъзга.
Испанските обаче са 1300-2000лв. Ама са ми множко.
Има и китайски - на външен вид изглеждат добре, както и испанските, само че цената е 300лв-300евро. Струва ли си? Някой има ли опит?
Знаете ли производител на темперирано стъкло в БГ, дали мога да си поръчам в БГ такъв параван?

Gita Og
шантав тип

#1357784 - 27.07.2006 13:36 [Re: jpt]

Български производител не знам, но според мен няма смисъл и да знаех. Ние в бг все още сме толкова назад в производството на мебели за баня, че............Аз си поръчвах по мой проект най-обикновена колона за банята и дойде с такава изработка, че аз да я бях правила по-добре щях да се справя.Излющени профили, непочистени ъгли и краища. Силикона така беше лепнат по стъклото, че да ти се приреве!
За китайските..........ми не са лоши, на дизайн го докарват, купих си душ-кабина китайска. Като си купиш нещо ефтинко, хвърляш сол през рамо и се молиш да не е пълен боклук, и задължително трябва да имаш умения с отвъртката ! Аз лично се уверих, че повечето вносители са толкова некоректни, че и това , което уж представят за италианско, испанско.........са 3-то качествени продукти, които тук ни продават на цена за 1-во качество! Успех в избора и късмет!

Gita Og
шантав тип

#1357786 - 27.07.2006 13:36 [Re: jpt]

Български производител не знам, но според мен няма смисъл и да знаех. Ние в бг все още сме толкова назад в производството на мебели за баня, че............Аз си поръчвах по мой проект най-обикновена колона за банята и дойде с такава изработка, че аз да я бях правила по-добре щях да се справя.Излющени профили, непочистени ъгли и краища. Силикона така беше лепнат по стъклото, че да ти се приреве!
За китайските..........ми не са лоши, на дизайн го докарват, купих си душ-кабина китайска. Като си купиш нещо ефтинко, хвърляш сол през рамо и се молиш да не е пълен боклук, и задължително трябва да имаш умения с отвъртката ! Аз лично се уверих, че повечето вносители са толкова некоректни, че и това , което уж представят за италианско, испанско.........са 3-то качествени продукти, които тук ни продават на цена за 1-во качество! Успех в избора и късмет!

Нерегистриран

#1358744 - 28.07.2006 09:17 [Re: Gita Og]

Някой да каже къде мога да намеря ДУШ КАБИНА с плъзгачили на панти, защото обиколих половин София и откривам все само на ролки.

Нерегистриран

#1443409 - 26.09.2006 16:50 [Re: ozone]

Приятел най-евтино и най-здраво е когато си я направиш сам. Купуваш профили, ПВЦ плскости, силикон и др. малко труд, повече фантазия и става по-добра и адаптирана към банята и от купените.

Нерегистриран

#1444324 - 27.09.2006 01:07 [Re: RAVAK]

Тц!
Не става мой човек!Несравнимо е спрямо професионалното изпълнение.
Ако беше толкова лесно...

Нерегистриран

#1444961 - 27.09.2006 14:05 [Re: RAVAK]

Цитат:

Някой да каже къде мога да намеря ДУШ КАБИНА с плъзгачили на панти, защото обиколих половин София и откривам все само на ролки.

И аз така. Интересувам се от същото. Mейлът ми е:

slimarkov@abv.bg

Нерегистриран

#1445579 - 27.09.2006 20:08 [Re: RAVAK]

Или е на плъзгане(желателно с плъзгачи) или е с отваряема врата(врати),тоест на панти.
Не може да е едновременно с плъзгачи и на панти!

Цецо
ПИЧ

#1446421 - 28.09.2006 12:04 [Re: RAVAK]

Цитат:

Или е на плъзгане(желателно с плъзгачи) или е с отваряема врата(врати),тоест на панти.
Не може да е едновременно с плъзгачи и на панти!

Ако не четеше диагонално, щеше да видиш, че човекът просто е пропуснал(а) един интервал пред "или".

--------------------

Нерегистриран

Душ-кабина на плъзгач
    #1465109 - 11.10.2006 00:53 [Re: RAVAK]

такива душ кабини има на бул Г.М.Димитров точно до бензиностанция Лукойл там е фирмен магазин и екипа са професионалисти-аз сум доволен. магазина е с голям надпис RAVAK

Нерегистриран

Re: Душ-кабина на плъзгач
    #1466457 - 11.10.2006 20:50 [Re: RAVAK]

Кое им е професионалното,ако не е тайна?

Нерегистриран

#1502400 - 05.11.2006 07:54 [Re: RAVAK]

Цитат:

Някой да каже къде мога да си купя стъкло извито дълго 180см за душ кабина

Нерегистриран

#1502575 - 05.11.2006 13:14 [Re: RAVAK]

Поясни,извито 180 см.,какво значи?Високо 180см.,ако е не уточняваш какви размери трябва да е този параван(така си го представям)80х80 см.ли,90х90 см.ли?И освен това може да е на 1(трудно решение) ,2,3,че дори и на 4 части,има какви ли не варианти...една цяла врата-централен вход(лява или дясна?),с две неподвижни части в краищата и(за стабилност на тежкото стъкло);две врати(централен вход)с две неподвижни части от двете им страни;една врата и една неподвижна част(страничен вход)пак лява или дясна....изясни се за да ти се помогне....

trouble555maker
новак

Регистриран: 19.01.2009
    #2305510 - 11.02.2009 10:57 [Re: jpt]

ако искаш ми пиши на halkof@abv.bg - ще ти кажа откъде може да си поръчаш кабина със закалено или триплексово стъкло

Цецо
ПИЧ

#2306547 - 12.02.2009 15:42 [Re: trouble555maker]

Ти да не си мислиш, че от три години чака да изровиш стара тема?
Такава кабина можеш да си поръчш на практика вече във всеки специализиран магазин. Не ти е успешна рекламата.

--------------------

trouble555maker
новак

Регистриран: 19.01.2009
    #2308109 - 14.02.2009 16:39 [Re: Цецо]

за каква реклама говориш малоумник

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #2308260 - 14.02.2009 20:52 [Re: trouble555maker]

Ако още веднъж си позволиш да обиждаш, достъпа ти до форума ще бъде ограничен.
Чувствай се предупреден!

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Цецо
ПИЧ

#2309368 - 16.02.2009 19:22 [Re: trouble555maker]

Като ти гледам икспириънса у форума, въпросът за малоумника е твърде спорен. Явно имаш дарбата да си тробъл мейкър. Обаче юърселф. Или дет викат братушките - сам себе. Щом си се заял и с Диването...
Абе брой си сам.

--------------------

Ооо ...
~

Регистриран: 06.09.2006
Re: Душ-кабина - подръжка
    #2414427 - 08.07.2009 02:18 [Re: ozone]

И аз да се включа във възкръсналата тема с въпрос към натрупалите опит.

Лесно ли се поддържа душ кабина, така че да не развитие на мухъл?

Освен това какво е усещането да си затворен в такава клетка?

Цецо
ПИЧ

#2419654 - 15.07.2009 09:28 [Re: Ооо ...]

Усещането не е като клетка. Освен това можеш да си държиш вратичките отворени...
Мухъл развива при некадърен монтаж на поддушовото корито. Най-добрият вариант е плочките да застъпят коритото отгоре, т.е. самото корито да е опряло до хастара. След фугиране на плочките се минава със силикон по всички възможни фуги, включително и между кабината и коритото. Трябва да се използва неутрален силикон, а не обикновен санитарен. На опаковката на неутралния силикон е нарисувана душкабина. Неутралния силикон се препоръчва за акрилни вани и поддушови корита. Освен това съдържа фунгициди, които предотвратяват развитието на мухъли и плесени.

--------------------

Ооо ...
~

Регистриран: 06.09.2006
    #2422786 - 18.07.2009 01:33 [Re: Цецо]

10x Действаме!

jess7
неориентиран

Регистриран: 25.08.2016
    #3368047 - 19.09.2016 15:56 [Re: Цецо]

а, знаете ли къде могат да ми изработят душ кабина по зададени параметри...тъй като стандартните не ми вършат работа

--------------------
Виж цветната страна на живота!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 28693

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.037 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.