ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Хомеопатия и Алтернативна медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Нерегистриран

Re: косопад
    #1210922 - 30.03.2006 13:15 [Re: jen]

На колко години си? Хубаво е че пиеш витамини, но ако имаш хормонални проблеми по добре се постаряй да излекуваш тях, тогава и косопада ще се оправи. На лекар ходила ли си, излседвали ли са ти хормоните?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
jen
почетен член
**

Регистриран: 03.02.2006
    #1211312 - 30.03.2006 18:41 [Re: Анонимен]

Да,ходила съм на лекар.изследвали са ми хормоните,но преди доста време.бяха мнооооооооооооооооооооого под нормата.ако минумума например е 10,те бяха 2.пих хормони в продължение на няколко години,но ги спрях,защото промяната беше незначителна,а и съм чувала,че не е хубаво да се пият дълго време.
преди 3г. ходих на диагностика на косата и ми казаха,че има признаци за започване на процес на оплешивяване и ако не се лекувам наистина може да оплешивея.хормоналните проблеми се лекували най-трудно и били най-лоши за косата.
лощото е ,че съм много непостоянна в лечението си.не пия редовно хапчетата и често прекъсвам приемането им,защото накрая ми писва,а и не виждам ефекта.
пих/и все още/ревалид/,но нищо видимо като резултат.
миналата година ходих на специалист,който ми каза да си изследвам хипофизната жлеза и отново хормоните,за да назначи правилното лечение и да се установи точната причина.изписа ми за 3 месеца "центрум","ревалид" и лосион за мазане"дипрозалик",но и тях не пих редовно.
На 23г.съм/за въпроса/.
цикълът ми не е от редовните.на периоди.
какво да правя?!виждам как косата ми си заминава,без дори да пада толкова много.
МОЛЯ ВИ,ПОМОГНЕТЕ!!!ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ!споделете какво знаете или сте чували за косопада...

Нерегистриран

#1215562 - 04.04.2006 10:36 [Re: jen]

Бих те посъветвала отново да си изследваш хормоните, най-вече мъжките - тестостерон и DHEAS. Просто ти трябва добър гинеколог-ендокринолог. За съжаление аз не мога да ти препоръчам, защото още не съм попаднала на такъв. Може предния път да не са ти изписали подходящите хормони. За такъв проблем най-често е изписван Диане 35. Аз лично съм се лекувала при д-р Тонкин-тя е кожен лекар и се занимава с лечение на косопад. На някои помага, на други не може, за това за нея има всякакви отзиви. Аз лично съм доволна (поне засега), въпреки че с настъпването на пролетта, започна да ми пада повечко косата. И при мен проблема е същия, затова ако искаш да обменим опит ми пиши на victoria_85@abv.bg.

Нерегистриран

#1217845 - 05.04.2006 22:01 [Re: jen]

здр. аз имам същия проблем с косата от близо 5 месеца пиех най разлини витамини ревалит цялта серия ползвах скъпи лосионни на дюкре но няма ефект много ми оредя косата правих изследвания хормоните ми са в границата нямям увеличена щитовидна жлеза сега остава да си направя изсл ня яйчниците защото може да има кисти /косопада може да се дължи на кисти по яйчниците/ако може нека и др споделят ако имат проблем

chubavka
неориентиран
*

Регистриран: 05.04.2006
    #1217929 - 05.04.2006 23:10 [Re: jen]

на колко години си и от колко време е косопада.хормоните въобще не са шега работа.при мен също се получи разреждане на косата.ако проблема ти е хормонален никакви витамини няма да ти помогнат.казвам ти го от опит .години наред пих витамини и нищо.сигурна ли си,че причината е в хормоните.лекар ли ти го каза.ако искаш ми пиши.

Наташа Ростова
на път

Регистриран: 26.08.2004
От: Канада
    #1217972 - 05.04.2006 23:44 [Re: chubavka]

Momicheta, sled kato ste vlezli vav forum Homeopatija, shte vi posavetvam vmesto da se tapchete s hormoni, izsledvajte se za da znaete kakva e diagnozata, i idete na njakoj proveren homeopat. Tova ne e shega rabota. Detenceto na prijatelkata mi savsem si zagubi kosata. Trjabva da ja pitam kakva e bila tochno diagnozata. Bjaha spreli procesa s kortikosteroidi, ama za sazhalenie beshe samo vremennno. Kak ne se opitvah da ja ubedja da opita s homeopatija, ama ne se poluchi.

Optimistkata
почетен член

Регистриран: 14.03.2006
От: Варна
    #1218436 - 06.04.2006 12:01 [Re: jen]

Скъпа, провериха ли ти щитовидната жлеза?При проблеми с нея също има косопад.
Аз за хормоналния дисбаланс пия пчелни продукти и сега съм супер редовна.А за косопада правих едни маски,които помогнаха,заедно с регулиране на хормоните с пчелните продукти(прополис,пч.прашец,пч.млечице)
Маската за косопад и пърхот: купувам от аптеката корени от коприва и корени от репей,слагам ги в буркан и заливам със зехтин(коккото по-стар по-добре)Стои 10-15 дни и прецеждам.После се маже 2 седмици всеки ден (стои поне 1 час и се мие,но по-добре цяла нощ)После го правя 1-2 пъти седмично .
Сега косата ми видимо се оправи и самия косъм е по-здрав.
За пчелните продукти отиди на медицина,тема тиреоидит на хашимото,че ми омръзна да ги повтарям.Ако не ги намериш пак ще ги напиша.
Успех и не се притеснявай,че то и психиката има значение.Всяка сутрин си казвай,че днес ще е по-добре от вчера.

chubavka
неориентиран
*

Регистриран: 05.04.2006
    #1219345 - 06.04.2006 21:24 [Re: Optimistkata]

много ще съм ти благодарна ако напишеш отново рецептата с пчелните продукти.аз не можах да я намеря.благодаря ти предварително.

jen
почетен член
**

Регистриран: 03.02.2006
    #1220767 - 08.04.2006 09:50 [Re: chubavka]

както писах вече подробно,предполагам,че са ми хормонални проблемите.хормоните ми не са в границата и цикълът ми е нередовен.скоро попаднах случайно на едно здравно предаване и описваха симптомите на поликистозните яйчници и ми звучаха доста познато.дано греша!наистина ще трябва да се изследвам!... при мен нещата са комплексни като се почне от хормоните,нерви,срес...
не знам какво ще ми изпишат и какъв ще е ефекта,но ако продължава така скоро няма да мога вече да прикривам липсата на коса...изтръпвам при мисълта...

Optimistkata
почетен член

Регистриран: 14.03.2006
От: Варна
    #1223123 - 10.04.2006 17:31 [Re: chubavka]

Ето рецептата:
(само да не си алергична към тях! опитай първо съвсем малко количество):
Лечението е от 3 до 6 месеца
започва се при всяко новолуние ,пият се 21 дни, почивка и на следващото новолуние се започва пак:
сутрин на гладно:
1/ 1 супена л. пч.прашец (има го в големите супери,аптеките и пчеларите на пазара) се слага в устата и се джвака докато се стопи
2/после 1 чаена л. 30% спиртен р-р на прополис+малко мед+малко вода се изпива (има го в аптеките като"пч.клей", но по-добре си го приготви сама,защото това от аптеките ми се струва рядко: 30 гр прополис от пчеларите на пазара се нарязва на по-дребно (преди това за малко в камерата)и се добавя 100 гр спирт 95% от аптеките.Стои 1 седмица на тъмно и се разклаща ежедневно енергично.После се прецежда през 2 слоя марля.Аз правя едновременно 3 такива дози за по-лесно, че бързо заминава.Цял живот само с прополис лекувам простудни заполявания на детето-никакви антибиотици)
3/през деня 200 мг пч.плечице на 3 пъти на гладно (има в аптеките лиофилизирано пч.плечице в капсули и се казва апитонин ,3 пъти по 1 капсула)
аз си купувам прясно от пчеларите и го разбърквам с мед (1:100)на 1 г пч.млечице 100 г мед и вземам 3 пъти по 1 ч.л. на гладно,но последното най-късно в 1800 часа.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 7 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 11981

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.126 seconds in which 0.118 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.