ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Хомеопатия и Алтернативна медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
jen
почетен член
**

Регистриран: 03.02.2006
косопад
    #1160361 - 14.02.2006 19:37

моля Ви,кажете ми как да спра косопада!проблемът не е от скоро.дължи се на хормонални проблеми и ако продължава така скоро може и да оплешивея!косата ми е почти двойно по-рядка!!!изписха ми ревалид и центрум,но не помага.явно проблема е по-сериозен.дадоха ми и лосион,но-няма особен ефект!чух,за маската със собствена урина,но не я правя редовно,заради миризмата.ПОМОГНЕТЕ!!!моля ви,споделете ваш опит или полезни съвети в тази област!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
jen
почетен член
**

Re: косопад
    #1164192 - 17.02.2006 19:11 [Re: jen]

Моля ви,защо не пишете!помогнете с малко информация относно косопада!!!

all
почетен член

Регистриран: 01.11.2005
    #1164208 - 17.02.2006 19:33 [Re: jen]

Всичко е строго индивидуално. Може и да е на психологична основа. Аз когато съм притеснена/под стрес / косата ми така си пада,че няма нужда да си я скубя заради проблемите си.
Ако не си ходила на лекар съвета ми е да отидеш. Обърни внимание на скалпа си. Много често косата пада защото има прекалено мн. омазняванв или изсушаване, има пърхут или себорея. Трябва да си изясниш причината. Потърси специалист и го давай по-споко-ако това е възможно.
Каква коса имаш? Знаеш ли ,че на мен са ми урочасвали косата. Може да ти се стори глупаво, НО не ме питай как по бабешки се оправях.А може и да е въпрос на самовнушение...

jen
почетен член
**

#1164229 - 17.02.2006 20:12 [Re: all]

да,чувала съм за урочасване на косата.на моя приятелка така и я урочасаха и едвам я спаси.нейната коса е наистина невероятна!
В моя случай нещата са комплексни-хормонални проблеми,произтичащи от нередовен цикъл,стрес/както ти каза/,изправяне със сешоар/макар,че не съм сигурна,че оказва чак такова въздействие/ и напоследък се замазнява по-често.моля те,кажи какво да правя,за да не пада повече.даже имам чувството,че напоследък не пада толкова много,а я виждам все по-оредяла.УЖАС!!!ти какви маски си й правила?

jen
почетен член
**

#1178956 - 04.03.2006 21:02 [Re: jen]

тооолкова ли са малко хората с косопад?защо никой не обръща внимание на тази тема?моля ви,бе хора,помогнете!!!дайте съвет!

Наташа Ростова
на път

Регистриран: 26.08.2004
От: Канада
    #1179007 - 04.03.2006 21:49 [Re: jen]

Този форум се посещава много рядко. Опитай в клуб Хомеопатия и Медицина на дир.бг. Успех!

jen
почетен член
**

#1179008 - 04.03.2006 21:50 [Re: Наташа Ростова]

мерси!!!

Редактирано от jen (04.03.2006 21:53)

Нерегистриран

#1196577 - 20.03.2006 19:37 [Re: jen]

Не, не са малко, напротив. А това, че не ти отговарят, е защото почне ли да пада - няма спасение. Това е. Ако някой си е излекувал косопада, моля, нека сподели. Изключвам разбира се онова междинно падане пролетно време, дето е за кратко и малко. Говорим за истински косопад-няма излекували се, които да споделят, защото няма такива! За съжаление.

jen
почетен член
**

#1196769 - 20.03.2006 23:17 [Re: Анонимен]

Е, не бъди толкова крайна/краен дее!не може да няма нещо оптимистично в цялата работа.поне някакво минимално подобрение или най-малкото да се спре косопада!ти така направо обезмисли всякакви опити за лечение!защо тогава хората предлагат различни методи,че и доктори има за тая работа!а какъв начин предлагаш тогава за позгъстяване?някакъв нов метод за пооределите места?
не може все пак да се оставиш на произвола!!!чувала съм,че собствената урина правела чудеса?!

elaps
ентусиаст

Регистриран: 25.05.2004
    #1210455 - 29.03.2006 22:14 [Re: jen]

Свържи се с класически хомеопат - когато се нацели точното лекарство - косопадът спира и косата се възстановява. Много често това се дължи на стрес/хормонален дисбаланс.
на тел. 0885286453 - Хомеопатично общество - ще ти дадат координати на класически хомеопати. Не можеш да очакваш че някой по нета ще ти препоръча твоето ИНДИВИДУАЛНО лекарство, това е невъзможно.

Нерегистриран

#1210922 - 30.03.2006 13:15 [Re: jen]

На колко години си? Хубаво е че пиеш витамини, но ако имаш хормонални проблеми по добре се постаряй да излекуваш тях, тогава и косопада ще се оправи. На лекар ходила ли си, излседвали ли са ти хормоните?

jen
почетен член
**

#1211312 - 30.03.2006 18:41 [Re: Анонимен]

Да,ходила съм на лекар.изследвали са ми хормоните,но преди доста време.бяха мнооооооооооооооооооооого под нормата.ако минумума например е 10,те бяха 2.пих хормони в продължение на няколко години,но ги спрях,защото промяната беше незначителна,а и съм чувала,че не е хубаво да се пият дълго време.
преди 3г. ходих на диагностика на косата и ми казаха,че има признаци за започване на процес на оплешивяване и ако не се лекувам наистина може да оплешивея.хормоналните проблеми се лекували най-трудно и били най-лоши за косата.
лощото е ,че съм много непостоянна в лечението си.не пия редовно хапчетата и често прекъсвам приемането им,защото накрая ми писва,а и не виждам ефекта.
пих/и все още/ревалид/,но нищо видимо като резултат.
миналата година ходих на специалист,който ми каза да си изследвам хипофизната жлеза и отново хормоните,за да назначи правилното лечение и да се установи точната причина.изписа ми за 3 месеца "центрум","ревалид" и лосион за мазане"дипрозалик",но и тях не пих редовно.
На 23г.съм/за въпроса/.
цикълът ми не е от редовните.на периоди.
какво да правя?!виждам как косата ми си заминава,без дори да пада толкова много.
МОЛЯ ВИ,ПОМОГНЕТЕ!!!ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ!споделете какво знаете или сте чували за косопада...

Нерегистриран

#1215562 - 04.04.2006 10:36 [Re: jen]

Бих те посъветвала отново да си изследваш хормоните, най-вече мъжките - тестостерон и DHEAS. Просто ти трябва добър гинеколог-ендокринолог. За съжаление аз не мога да ти препоръчам, защото още не съм попаднала на такъв. Може предния път да не са ти изписали подходящите хормони. За такъв проблем най-често е изписван Диане 35. Аз лично съм се лекувала при д-р Тонкин-тя е кожен лекар и се занимава с лечение на косопад. На някои помага, на други не може, за това за нея има всякакви отзиви. Аз лично съм доволна (поне засега), въпреки че с настъпването на пролетта, започна да ми пада повечко косата. И при мен проблема е същия, затова ако искаш да обменим опит ми пиши на victoria_85@abv.bg.

Нерегистриран

#1217845 - 05.04.2006 22:01 [Re: jen]

здр. аз имам същия проблем с косата от близо 5 месеца пиех най разлини витамини ревалит цялта серия ползвах скъпи лосионни на дюкре но няма ефект много ми оредя косата правих изследвания хормоните ми са в границата нямям увеличена щитовидна жлеза сега остава да си направя изсл ня яйчниците защото може да има кисти /косопада може да се дължи на кисти по яйчниците/ако може нека и др споделят ако имат проблем

chubavka
неориентиран
*

Регистриран: 05.04.2006
    #1217929 - 05.04.2006 23:10 [Re: jen]

на колко години си и от колко време е косопада.хормоните въобще не са шега работа.при мен също се получи разреждане на косата.ако проблема ти е хормонален никакви витамини няма да ти помогнат.казвам ти го от опит .години наред пих витамини и нищо.сигурна ли си,че причината е в хормоните.лекар ли ти го каза.ако искаш ми пиши.

Наташа Ростова
на път

Регистриран: 26.08.2004
От: Канада
    #1217972 - 05.04.2006 23:44 [Re: chubavka]

Momicheta, sled kato ste vlezli vav forum Homeopatija, shte vi posavetvam vmesto da se tapchete s hormoni, izsledvajte se za da znaete kakva e diagnozata, i idete na njakoj proveren homeopat. Tova ne e shega rabota. Detenceto na prijatelkata mi savsem si zagubi kosata. Trjabva da ja pitam kakva e bila tochno diagnozata. Bjaha spreli procesa s kortikosteroidi, ama za sazhalenie beshe samo vremennno. Kak ne se opitvah da ja ubedja da opita s homeopatija, ama ne se poluchi.

Optimistkata
почетен член

Регистриран: 14.03.2006
От: Варна
    #1218436 - 06.04.2006 12:01 [Re: jen]

Скъпа, провериха ли ти щитовидната жлеза?При проблеми с нея също има косопад.
Аз за хормоналния дисбаланс пия пчелни продукти и сега съм супер редовна.А за косопада правих едни маски,които помогнаха,заедно с регулиране на хормоните с пчелните продукти(прополис,пч.прашец,пч.млечице)
Маската за косопад и пърхот: купувам от аптеката корени от коприва и корени от репей,слагам ги в буркан и заливам със зехтин(коккото по-стар по-добре)Стои 10-15 дни и прецеждам.После се маже 2 седмици всеки ден (стои поне 1 час и се мие,но по-добре цяла нощ)После го правя 1-2 пъти седмично .
Сега косата ми видимо се оправи и самия косъм е по-здрав.
За пчелните продукти отиди на медицина,тема тиреоидит на хашимото,че ми омръзна да ги повтарям.Ако не ги намериш пак ще ги напиша.
Успех и не се притеснявай,че то и психиката има значение.Всяка сутрин си казвай,че днес ще е по-добре от вчера.

chubavka
неориентиран
*

#1219345 - 06.04.2006 21:24 [Re: Optimistkata]

много ще съм ти благодарна ако напишеш отново рецептата с пчелните продукти.аз не можах да я намеря.благодаря ти предварително.

jen
почетен член
**

#1220767 - 08.04.2006 09:50 [Re: chubavka]

както писах вече подробно,предполагам,че са ми хормонални проблемите.хормоните ми не са в границата и цикълът ми е нередовен.скоро попаднах случайно на едно здравно предаване и описваха симптомите на поликистозните яйчници и ми звучаха доста познато.дано греша!наистина ще трябва да се изследвам!... при мен нещата са комплексни като се почне от хормоните,нерви,срес...
не знам какво ще ми изпишат и какъв ще е ефекта,но ако продължава така скоро няма да мога вече да прикривам липсата на коса...изтръпвам при мисълта...

Optimistkata
почетен член

Регистриран: 14.03.2006
От: Варна
    #1223123 - 10.04.2006 17:31 [Re: chubavka]

Ето рецептата:
(само да не си алергична към тях! опитай първо съвсем малко количество):
Лечението е от 3 до 6 месеца
започва се при всяко новолуние ,пият се 21 дни, почивка и на следващото новолуние се започва пак:
сутрин на гладно:
1/ 1 супена л. пч.прашец (има го в големите супери,аптеките и пчеларите на пазара) се слага в устата и се джвака докато се стопи
2/после 1 чаена л. 30% спиртен р-р на прополис+малко мед+малко вода се изпива (има го в аптеките като"пч.клей", но по-добре си го приготви сама,защото това от аптеките ми се струва рядко: 30 гр прополис от пчеларите на пазара се нарязва на по-дребно (преди това за малко в камерата)и се добавя 100 гр спирт 95% от аптеките.Стои 1 седмица на тъмно и се разклаща ежедневно енергично.После се прецежда през 2 слоя марля.Аз правя едновременно 3 такива дози за по-лесно, че бързо заминава.Цял живот само с прополис лекувам простудни заполявания на детето-никакви антибиотици)
3/през деня 200 мг пч.плечице на 3 пъти на гладно (има в аптеките лиофилизирано пч.плечице в капсули и се казва апитонин ,3 пъти по 1 капсула)
аз си купувам прясно от пчеларите и го разбърквам с мед (1:100)на 1 г пч.млечице 100 г мед и вземам 3 пъти по 1 ч.л. на гладно,но последното най-късно в 1800 часа.

Нерегистриран

#1227882 - 14.04.2006 11:50 [Re: Optimistkata]

Здравейте, аз също имам този проблем с косата. При мен изключително бързо ми се омазнява скалпа, въпреки че използвам само шампоани за мазна коса (за на нивеа, доста е добър), но въпркеки това се омазнява само след едно денонощие. А след хиляди изследвания ми казаха че ми пада на нервна почва и малко генетична предразположеност. Което ми се струва меко казано несериозно.За това моля всеки един който е намерил някакво решение на проблема нека да го сподели.

Нерегистриран

#1228749 - 15.04.2006 12:22 [Re: Анонимен]

Здравей:))
Омязняването на скалпа също може да е в следствие на стрес, както и да се дължи да хормонален дисбаланс. Ако имаш някакви други оплаквания като нередовен цикъл, повищено окосмение и т.н е добре да се прегледаш на лекар и да си изследваш хормоните. От това което аз съм ползвала, съм доволна от продуктите на Kath - серия за мазна коса, имат също и против косопад и пърхут, съчетаването им също дава добри резултати. Има информация за тях в нета. Успех

Ananda
Fair Lady

Регистриран: 15.01.2004
    #1229383 - 16.04.2006 12:09 [Re: jen]

Бях пуснала тема за косопада през февруари 2004 година.Ако можеш да я откриеш, ще ти бъде от голяма полза.

--------------------
Научих се да живея днес, без да се обременявам с грижи за утрешния ден.

Д. Дикс

Нерегистриран

#1229398 - 16.04.2006 12:42 [Re: Ananda]

кажи поне в кой форум!

Нерегистриран

#1229451 - 16.04.2006 14:00 [Re: Анонимен]

Мисля, че беше в говорилнята или в медицина, но не съм сигурна.

Ananda
Fair Lady

Регистриран: 15.01.2004
    #1229454 - 16.04.2006 14:03 [Re: Анонимен]

Цитат:

Мисля, че беше в говорилнята или в медицина, но не съм сигурна.

Този постинг е мой.
Ако не откриеш темата ми, ще я пусна отново, когато разполагам с повече време.

--------------------
Научих се да живея днес, без да се обременявам с грижи за утрешния ден.

Д. Дикс

VEKA
почетен член

Регистриран: 01.07.2005
    #1232391 - 19.04.2006 12:23 [Re: jen]

Давам ти адрес на лечител,но незнам дали ако проблема е хормонален ще ти помогне.Аз самата ще ходя ,защото имам подобен проблем.

гр.Казанлък
ул.Константин Иричек 2\до розариума\

Нихтиян
тел.043144033

Нерегистриран

#1234688 - 21.04.2006 09:32 [Re: VEKA]

След посещението ти при този специалист сподели с нас какво е станало.

jen
почетен член
**

#1235281 - 21.04.2006 15:26 [Re: Анонимен]

Казанлък ми е малко далечко,защото съм от Варна,но стигна ли се дотам-задължително ще информирам!
Благодаря предварително!!!

VEKA
почетен член

#1235824 - 22.04.2006 07:16 [Re: Анонимен]

Едва ли ефектът ще е светкавичен.
На братовчедка ми детето ,когато е било малко, косата му е започнала да опадва на петна.Сега вече е 10 годишен и косата му е много гъста.
Не искам да давам големи надежди.
На всеки проблема е различен.
Аз самата скоро си открих едно такова петно.
До скоро не знаех за този случай с роднините ми ,но сега вече имам адреса и ще се радвам ако помогне и на други хора

chubavka
неориентиран
*

#1243146 - 28.04.2006 21:02 [Re: jen]

Моля ви бе хора,помагайте!Ако някой знае лекар който му е помогнал,съвети,рецепти или нещо друго,споделете.Щом сме прибегнали до форумите,това означава,че не сме намерили спасение в нищо!Помагайте!

chubavka
неориентиран
*

#1244061 - 29.04.2006 20:53 [Re: chubavka]

Явно форумите за повечето от вас са за уплътнение на свободното време!И за модераторите също.....

Нерегистриран

#1244328 - 30.04.2006 09:36 [Re: chubavka]

Аз съм се лекувала при Д-р Надежда Тонкин, наистина много ми помогна, от 200+ на ден 4 месеца ми падаха по 50ина и косата ми много се сгъсти. По това време обаче пиех и Диане 35, защото причината при мен е хормонален дисбаланс, но сега като се замисля може и стреса да играе голяма роля. Преди 3 месеца спрях хапчетата, след 6ия месец вместо след 12, защото зная колко са вредни, а и мислех че вече са ми помогнали. От 2 седмици обаче косопада пак се увеличи, не знам от пролетта ли е или от спирането на хапчетата. Но реших да си доизкарам лечението и пак ги почнах. За Д-р Тонкин мога да кажа, че има всякакви мнения, някои не са доволни, обаче тя самата казва, на тези на които не може да помогне. Опира се на класическата медицина при лечението на причината. Не е много подходящо да го споменавам в този форум:)) обаче искам да споделя какво ми е помогнало на мен. Успех на всички. Инфо за нея - тел, адрес има в нета.

VEKA
почетен член

#1244806 - 30.04.2006 21:10 [Re: Анонимен]

Здравейте!Мислех да не пиша ,защото лично не съм използвала нищо от тези неща.Дано да не подведа някой ,но ако положението е отчайващо ,не пречи да се пробва.
Та ,една съфорумка ,след като прочела за моя проблем ,беше така любезна да сподели ,че майка и се излекувала с мравчена киселина.Местото ,на което е опадала косата, се третира с тази мравчена киселина ,ако не намерите питайте с какво може да я замените\оцет например\.Слага се по мъничко, за да не ви изгори кожата.Също местото се натрива със скилидка чесън.Ако нещо не съм разбрала ,надявам се тя след като прочете да ме поправи.
За Анонимната ,на която косата се омазнява :
Препоръчаха ми за косопада ,да си правя отвара от репей\има го в аптеките\, но аз се отказах, защото изсушава косата ,а моята е много суха.Така, че за теб може да е от полза.

Нерегистриран

#1246223 - 02.05.2006 13:40 [Re: chubavka]

Ето един линк http://www.rozali.com/beauty.php?l=a&p=202,
ако имате търпение да прочетете мненията има страшно много информация, за причините, за видове лечение-маски, лекарства. Има и още една статия пак с много мнения в същия сайт-май се казва "Косопад-как да се преборим с него". Дано откриете нещо, което да ви помогне. Успех:))

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #1246317 - 02.05.2006 14:46 [Re: chubavka]

Цитат:

Явно форумите за повечето от вас са за уплътнение на свободното време!И за модераторите също.....

Да, точно това са форумите - забавление за свободното време Модераторите не са на щат тук, ако така си мислиш.

Нерегистриран

#1272303 - 23.05.2006 13:28 [Re: jen]

Какъв е хормоналния ти проблем.Докато не решиш него нищо няма да ти помогне.Ако ми обясниш точно за какво става въпрос ще ти помогна.Пиши на личния ми емеил.doni_85@abv.bg

stt311
неориентиран
*

Регистриран: 24.01.2014
    #3129027 - 24.01.2014 12:58 [Re: chubavka]

Хапчета срещу косопад - .......

Редактирано от Nadin (24.01.2014 13:51)

abi
неориентиран
*

Регистриран: 19.01.2014
    #3132708 - 04.02.2014 17:17 [Re: stt311]

Ако се касае за сезонен косопад рецепти и маски има много.Аз лично ползвам тривитаминол и го смесвам с жълтък,кис.мляко,мед,зехтин и ракия.Сточ завита с кърпа 3 часа и мич-много ефикасна маска.Спира косопада,подхранва и косата расте гъста.Освен това пия периодично капсули за коса,кожа и нокти Цинк Биотин, който укрепва и имунната система.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 11979

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.126 seconds in which 0.112 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.