ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Хомеопатия и Алтернативна медицина

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Нерегистриран

варицела и хомеопатия
    #1287775 - 04.06.2006 00:23

здравеите,
днес имахме на гости детенце което не знаеше че е болно от варицела и няколко часа след като си тръгна е избила температурата и пъпките.Аз и двете ми дечица (едната на 1 г. другата на 3) не сме карали тази гадория и ще сме в очакване както разбрах до три седмици с голяма вероятност да ни погне.
знам че благодарение на хомеопатията може много леко да се мине ако известно времне преди разболяването започнеш да се лекуваш.
Може ли някои да ми каже кое лекарство би НИ помогнало в случая,има ли симптоматично такова или трябва да се занесем трите като отделни случеи на хомеопат.Нещо ми се върти за нукс вомика като пречистващо такова че се изписва ,но не съм сигурна.Мисля че съм чувала и за рус токсикодендрон?Знам че всичко е индивидуално ,но все пак ако има едно подходящо за трите ни да парираме гадорията ,ще съм много щастлива.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

Регистриран: 12.04.2001
От: Варна
Re: варицела и хомеопатия
    #1291945 - 07.06.2006 11:43 [Re: Анонимен]

трябва да из4акате
л-во се предписва по симптоматика
може да вземате биопродукти за увеличаване на виталитета

Нерегистриран

#1292967 - 07.06.2006 23:12 [Re: D-r Kostova]

Цитат:

трябва да из4акате
л-во се предписва по симптоматика
може да вземате биопродукти за увеличаване на виталитета

ква симптоматика бе нали хомеопатите не лекуват симптомите а организма като цияло...

дрб

leshnik
неориентиран

Регистриран: 10.03.2005
    #1294461 - 08.06.2006 22:41 [Re: D-r Kostova]

Благодаря че ми отговорихте.
Разбрах че би могло да се изпише Рус.Токс при силен сърбеж или сулфор ако е по лек ,при поява на обрива.Не знам защо съм останала с впечетление че може превантивно да се подготви организма ,за да се изкара по леко варицелата с хомеопатично лекарство.

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #1295473 - 09.06.2006 15:58 [Re: leshnik]

Моята дъщеря изкара варицелата на около 2 години . Тогава й давах рус токсико дендрон 15 СН. Цялото чудо бе за 3 дни с 5 пъпки . Малко температура , която не се опитвах да сваля и намазване с мастика . Аз също не съм я карала , но отново се разминах , въпреки , че според личната ми лекарка шансът да не се разболея е 1% от 100 . Е явно съм била в този един процент .

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #1295609 - 09.06.2006 17:06 [Re: kapitoliq]

А може и да е някакъв ген (който дъщеря ти в такъв случай не е наследила): имах позната, която твърдеше, че и тя, и майка й имат вроден имунитет срещу шарки - не са карали нито една и не биха могли (според нея) да се заразят. Звучи добре, ако е истина

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #1301014 - 13.06.2006 21:11 [Re: Sol y Sombra]

Ами не знам . Факт е обаче , че не съм боледувала от никакви шарки . Брат ми като малък я е преболедувал , а аз тогава не съм се разболяла . После е изкарал и ситната шарка и от нея не съм се разболяла . Освен това изкара ситна шарка и когато бе на 17 - аз съответно на 20 и пак не се разболях . Не ме хвана и от малката .
Ген ли е или имунитет - знам , че относно варицелата си е страшно да не съм я изкарала . Предстои ми раждане и съответно още един рунд с шарката и се моля пак да не я изкарам , че и годинките ми нарастнаха .
Според личната ми лекарка има вероятност да съм я изкарала много леко , само вътрешно , но знам ли . Със същите резултати мога да се похваля и за жълтеницата - като дете бях яла една ябълка заедно с болно дете ( без да предполагаме ) и не се раболях , а и на един чин седях с нея . Разминах се и със заушката ( гаджето я изкара , аз не ) и мога да кажа , че като изключа дребните проблеми със бъбреците - съм много здрав човек .

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Отто
Човек

Регистриран: 15.09.2004
    #1302531 - 14.06.2006 21:52 [Re: kapitoliq]

Много от детските болести се карат от вьzрастните беz никакви симптоми.Ако си направиШ иzследвания може да се види дали си ги карала или не...Има специални тестове,но неzнам дали се покриват от касата.
Няма страШно zа бебето,ве4е си напреднала..

--------------------
"Speaking the Truth in times of universal deceit is a revolutionary act" G.Orwell

Нерегистриран

#1606899 - 23.01.2007 19:19 [Re: kapitoliq]

Цитат:

Моята дъщеря изкара варицелата на около 2 години . Тогава й давах рус токсико дендрон 15 СН.

Вероятно разбирате нещичко от хомеопатия. Бихте ли ме посъветвали какво да дам на хлапето (5г.), за да не започне сърбеж - в момента има само петънца, но съм сигурна, че е варицела - беше контактен с няколко болни дечица точно преди 14 дни, а и петънцата - кандидат-пъпчици са много - има и под мишничките, и по личицето 1-2, и по коремчето повечко...
Благодаря предварително!

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

Регистриран: 12.04.2001
От: Варна
    #1607502 - 24.01.2007 00:42 [Re: Анонимен]

температура има ли?
като цяло не трябв ада се подтиска обрива
трябва да избият пъпките
а за да не се чеши може да ги мажете с силицилов спирт или бебешки крем с цинк

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 11944

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.008 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.