ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Хомеопатия и Алтернативна медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Отто
Човек

Регистриран: 15.09.2004
The five biological laws
    #1533850 - 30.11.2006 21:53

http://germannewmedicine.ca/English/frames.html
http://www.wisdomofbeing.com/medicinasagrada.html
http://www.pilhar.com/News/Presentation_E.pdf

С молба,темата да бьде zакована поне временно,zа да имат време пове4е хора да про4етат линковете.
Благодаря

--------------------
"Speaking the Truth in times of universal deceit is a revolutionary act" G.Orwell

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Отто
Човек

Re: The five biological laws
    #1534285 - 01.12.2006 10:06 [Re: Отто]

Благодаря на модераторите zа отzивчивостта.

--------------------
"Speaking the Truth in times of universal deceit is a revolutionary act" G.Orwell

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #1535220 - 01.12.2006 19:31 [Re: Отто]

Браво , но какво става с онези , които не знаят английски

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Отто
Човек

#1536004 - 02.12.2006 13:25 [Re: kapitoliq]

Капитолоя,иzвинявай...сьжалявам...Ще опитам да намеря друг еzик..
Пробвай в гугл с zаглавието на темата и бг опция на страниците.

--------------------

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #1536203 - 02.12.2006 18:52 [Re: Отто]

Всъщност аз се оправям с езика , където се налага ползвам речника ( особено за специфични термини ) , но все пак има хора , които не го знаят и няма как да разберат какво пише там .

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Alfa Beta

Регистриран: 07.11.2006
От: Italy
    #1536944 - 03.12.2006 13:57 [Re: kapitoliq]

Ясно е, 4е много от актуалните теми, за които Промених прякора ни дава сайтове, са на межд.езици. Естествено е на тях да намираме много актуална и общественозна4има информация, която другаде не можем да открием.
Аз намирам темите, които виждам в даден от него сайт, в италианските търса4ки без проблем. Ако някои се оправя добре с италиански, може да про4ете в www.google.it като маркира pagine in italiano Има доста и за 5-тте биологи4ни закона и за новата медицина.

Наташа Ростова
на път

Регистриран: 26.08.2004
От: Канада
    #1537118 - 03.12.2006 18:18 [Re: Отто]

Благодаря много! Дори в първия даден линк намерих и информация за Канада, дори за моя град - за предстоящи лекции, също и координати Ами че то е като международно движение

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

Регистриран: 12.04.2001
От: Варна
    #1537351 - 03.12.2006 22:10 [Re: Alfa Beta]

предлагам, ако имате време преведете по едно експозе
и пледирам за всички, които намират по нещо интересно да започнем да публикуваме във форума интересно инфо...по 1-2 в месеца мисля е ок
така ще се даде академичност, която мисля малко форуми имат, а участниците в този форум по мое мнение това търсят
какво ще кажете?

Отто
Човек

#1537998 - 04.12.2006 12:53 [Re: D-r Kostova]

Гласувам ЗА.
Бих сложил и името на велик учен,както и някои от книгите му,които са сьЩо в врьzка с петте zакона.В книгата има много zа хомеопатия,но придьржането е основно кьм определението "болест",протичането й,преминаването от една "болест" кьм друга,с отклйучваЩите фактори.
Има и таблици,които човек може почти да предвиди какво може да очаква от дадено"zаболяване" по реда на неговото протичане(по биологичните zакони,отдавна пренебрегвани от официалната медицина) и да вzеме необходимите мерки zа пьлното иzлекуване.
Др.Hans-Heinrich Reckeweg
Homotoxikology-Synthese of the Medicine

http://www.explorepub.com/articles/shelton_11_4.html

МОже би Др.КОстова отдавна го zнае..

--------------------

Alfa Beta

Регистриран: 07.11.2006
От: Italy
    #1540783 - 06.12.2006 02:16 [Re: D-r Kostova]

Ок. И за мен академи4ността е важен аспект. И аз съм ЗА.
За съжаление с време не разполагам много, а и спецификата на тези закони е такава, 4е е трудно да се направи кратко експозе.
Но ... може би на 4асти ще успея да ви дам превод на 5-тте закона на др. Хамер - основоположника на Новата медицина, който казва: "Изненадващ е факта, 4е в епохата на компютъра се мисли, 4е 4овешкият организъм произвежда т.нар. "болести" без у4астието на психиката и на мозъка, т.е. на програмиста и на компютъра."

ПЪРВИ ЗАКОН: ТРАВМАТА Е КАТО ДЕТОНАТОР
Всяка болест е при4инена от емоционална травма, която ни среща неподготвени, това е травма, която преживяваме в самота и която не знаем как да разрешим.
С цел да се продължи вида, 4овешкият индивид, с те4ение на времето, е развил биологи4ни програми за оцеляване, които са станали автомати4ни и са се записали в неговия мозък, в неговите клетки.
Съществува една неразрушима триада: ум - мозък - тяло, три 4асти, които действат винаги заедно.
а) Мозъкът не е в състояние да прави разлика между реално и символи4но, между реалност и въображение.
б) Програмирани сме да оцеляваме, следователно болестта, от биологи4на гледна то4ка, е съвършеното решение на мозъка за оцеляване.
в) Всеки път, когато един индивид е поразен от емоционална травма, тя има следните характеристки:
- изживяна е драмати4но
- срещнала ни е неподготвени
- емоцията взема връх над разума
- изживяна е в самота, размишлявайки непрекъснато над проблема
- не се намира удоволетворяващо решение.

Тогава и само тогава мозъкът влиза в действие, като пуска в ход специална биологи4на програма за оцеляване на индивида. Интензитетът на емоционалната травма ще определи сериозността на болестта, а видът емоция ще определи локализацията в тялото. Следователно болестта е едновременна неуравновесеност на психи4еско, мозъ4но и физи4еско ниво, дължаща се на емоционална травма.
Без конфликт няма болест, да си дадеш сметка за това е първата стъпка към оздравяването!

ВТОРИ ЗАКОН: НИЩО НЕ СЪЩЕСТВУВА БЕЗ СВОЯ АНТИПОД
Живеем в полярен свят, няма ден без нощ, здравето е безмислено без болестта и т.н. Официалната медицина е установила около 1000 болести, подразделяйки ги на "студени" болести и "топли" болести. "Студените" са: постоянно състояние на стрес, безсъние, рак, ангина пекторис, невродермити, психопатологии и др., а "топлите" са: инфекции, ревматизми, алергии, езантеми и др.
Всъщност не съществува "студена" или "топла" болест, а по-скоро съществуват сменящи се "топли" и "студени" фази. Вси4ки болести проявяват то4но две фази: "студена" фаза, наре4ена симпатикотониа, и "топла" фаза, наре4ена ваготониа. Винаги "студената" фаза идва първа, последвана от "топлата" фаза или фазата на възстановяването, след като ве4е емоционалната травма е била преодоляна. Преодоляването на травмата е основата за преминаване във фаза на възстановяване.

СТУДЕНА ФАЗА
При нали4ието на емоционална травма, която ни среща неподготвени, неспособни за действие, понеже живеем в самота и не знаем как да разрешим тази травма, трите нива на съществуване (ум - мозък - тяло) влизат във фаза на реакция, за да можем да оцелеем:
- на психи4но ниво: пациентът продължава да премисля проблема си, стресиран е, не изпитва ве4е глад, отслабва, трудно заспива. При това постоянно състояние на тревога вси4ки енергии са мобилизирани с една единствена цел - да се преодолее травмата.
- на мозъ4но ниво: произвеждат се концентри4ни кръгове (огнища) в определена зона на мозъка, която направлява функционирането на то4но определен орган. При скенер на мозъка без контрастираща те4ност огнищата на Хамер са ясно видими.
- на физи4еско ниво: мозъкът може да даде само 4 команди: да създаде маса (тумор, киста етц.), да издълбае дупка (лизис), да блокира, да отблокира орган.

ТОПЛА ФАЗА
Тази фаза запо4ва само в момента на разрешаване на конфликта.
- на психи4еско ниво: запо4ваме да си поемаме дъх, стресът се разсейва, конфликтът е разрешен. Връща се апетита, крайниците запо4ват да се затоплят.
- на мозъ4но ниво: в областта на мозъка, където е станало "късото съединение", запо4ва да се формира отока на възстановяването. Веднъж приклю4ило възстановяването, криза, подобна на епилепти4ната (треперене, студена пот, стрес, уринно незадържане) ще установи дали конфликтуалното събитие е било напълно преодоляно, и ако това е така, отокът ще бъде евакуиран 4рез диуреза, ако ли не, ще се прояви с последвали сменящи се фази - ту на рецидиви, ту на разрешение на проблема, които ще имат като последица образуването на мозъ4на киста на мястото на отока.
- на физи4еско ниво: още преди епилепти4ноподобната криза, болестта престава да се развива и мозъкът се възстановява. Във фаза на ваготониа (топла фаза) пациентът влиза в състояние на възпаление; вси4ки енергии сега са напрегнати за мозъ4но и физи4но решение: може да има трескави състояния, болки на разли4ни места или пък локализирани, и много умора. Вси4ки възпалителни състояния са възстановявания, тук се вклю4ват и инфекциозните болести. Трябва да се има предвид, 4е възстановителната фаза може да бъде дори по-опасна от самата болест.
------
инфо - "Testamento per una Nuova medicina" del dr. Ryke Geerd Hamer

ПП. Ако ви е интересно днес утре ще гледам да ви преведа и другите 3 биологи4ни закона.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 40548

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.