ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Хомеопатия и Алтернативна медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

Регистриран: 12.04.2001
От: Варна
Re: The five biological laws
    #1541248 - 06.12.2006 13:51 [Re: Alfa Beta]

кой каквото преведе да пуска тук..аз ще ги сложа в общ атачмън накрая

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

Регистриран: 12.04.2001
От: Варна
    #1541400 - 06.12.2006 15:28 [Re: Отто]

http://www.rife.org/
интересно

Alfa Beta

Регистриран: 07.11.2006
От: Italy
    #1541861 - 06.12.2006 19:24 [Re: D-r Kostova]

Продължение на предишния ми постинг за 5-тте биологи4ни закона на др. Хамер

ТРЕТИ ЗАКОН: ОНТОГЕНЕТИ4НАТА СИСТЕМА НА ТУМОРИТЕ И НА ЕКВИВАЛЕНТНИТЕ БОЛЕСТИ
Терминът онтогенети4ен се отнася за ембрионалния живот на индивида и се говори за "еквивалентни" болести, защото не само туморите, но и другите болести, се проявяват съгласно изложеното в 5-тте закона.
При4ината за всяко биологи4но поведение води на4алото си от дълбока древност и запо4ва с появата на първата клетка на нашата планета. Ве4е казахме, 4е 4овекът нямаше да може да оцелее до днес, ако не беше интегрирал в мозъка си биологи4ни програми за оцеляване, насо4ени към преодоляването на всякакъв вид препятствия, които в хода на хилядолетията са се явявали по пътя на неговата еволюция. Веднъж преодоляно препятствието, решението се предава на бъдещите поколения: през първите два месеца от вътреутробния живот зародишът въплътява цялата тази памет от на4алото на живота до днес.

- първи етап на еволюцията:
Клетката, за да продължи, трябва да диша, да се храни и да се възпроизвежда. В те4ение на вековете нашата клетка се обединява с др. клетки и става многоклетъ4ен организъм, адаптирайки се по този на4ин на конюнктурните обстоятелства. Ако например, живее на място, където кислородът не достига, влиза във фаза на стрес и намира решение на проблема, увели4авайки специализираните клетки за дишане. Ще създаде нещо като тумор, клетъ4на пролиферация. Следователно, на този стадий на живота, оцеляването е гарантирано 4рез увели4аване на клетките там, където е необходимо, и командата за пролиферация ще подаде една архаи4на мозъ4на структура, която ще стане tronco cerebrale (зона, която освен рефлексите контролира и много вътрешни органи, също и центровете, които регулират дишането и телесната температура, бел. на прев.)
Онова, което става в май4ината утроба, по някакъв на4ин преминава отново през вси4ки стадии на еволюцията и това е така, зашото в хода на своето развитие ембрионът ще изглежда веднъж амеба, после попова лъжи4ка и така нататък.
Какво е наследил съвременният 4овек от първия етап на еволюцията на живота на Земята? Кои са конфликтните събития? Това са конфликти, които се отнасят до ...залъка! Залък хляб, глътка въздух, залък за изхвърляне, залъка в преносен смисъл (хранене, дишане, отделяне). Когато 4овек усеща, 4е вси4ко му се стоварва отгоре, мозъкът задържа те4ностите. Що се отнася до репродуктивната функция, конфликтите ще засягат ендометриума и 4аст от простатата.

- втори етап на еволюцията:
Тук наблюдаваме преминаването на живите организми от водна среда към земна. Сега организмът трябва да се защитава от новия свят, който го заобикаля; там, където ще е атакуван от слън4евите лъ4и, мозъкът ще произведе уплътняване на мембраните, за да избегне смърт от изгаряне. В май4ината утроба зародишът продължава да се усъвършенства, заяквайки вси4ки мембрани: дерма, плевра, перитоний, перикардий.
Кои психи4ни следи ще останат регистрирани в паметта на съвременния 4овек? Най-общо вси4ки конфликти относно страха да бъдем нападнати, да претърпим агресия над физи4еската си цялост на висо4ината на гръдния кош (mesotelioma pleurico), на коремната кухина (mesotelioma peritoneale), на сърцето (mesotelioma del pericardio). Тук влизат и вси4ки конфликти, отнасящи се до това да се 4увстваме по някакъв на4ин поразени в собствената си морална цялост, замърсени: преживени атаки срещу кожата ще дадат повод за меланоми.
Кожата е онази 4аст от нашето тяло, която първа влиза в контакт с другите индивиди.

- трети етап на еволюцията:
Сега ве4е е време нашият малък организъм да се движи, да проу4ва заобикалящия свят. Ще трябва да развие скелет, мускули и сухожилия. Ако оба4е светът, към който се стреми (земята) не е по-добър от този, от който идва (водата), ще реши да се върне назад и затова ще трябва да загуби органите, които специално е развил: ще трябва да направи лизис ( клетъ4на редукция, некроза), да загуби вещество.
В май4ината утроба запо4ва, и е то4но това моментът, когато се появява костната и мускулната система. Тази фаза съответства на развитието на собствената стойност. Тук конфликтите са обезценяване на Аз-а (остеопороза).

- 4етвърти етап на еволюцията:
Това е по-нататъшно усъвършенстване на предишните етапи, преходът от "премествам се на повърхността и се съизмервам с новата околна среда" към "влизам в комуникация с другите индивиди." Сетивните органи стават по-фини.
В психи4ен план наблюдаваме проекция на себе си в един все по-обширен и сложен контекст. Ако се страхувам, 4е ще умра, биологи4ното решение на мозъка ше бъде това да увели4и белодробните алвеоли, за да поеме пове4е въздух и да оцелее, в крайна сметка клетъ4на пролиферация, рак на белите дробове. Ако оба4е "ми отнемат дъха", "липсва ми въздух" или пък е конфликт, зависещ от моето отношение с другите, решението ще бъде да се разрани дроба, за да премине пове4е въздух. А ако конфликтът е свързан с това да се върви едновременно в 2 разли4ни посоки и не знаем какво да решим, биологи4ното решение е парализа на краката (функционално блокиране).

В заклю4ение:
При нали4ието на нео4акван конфликт, без видимото му решение, конфликт, изживян в самота, патологията се изразява едновременно на психи4но, мозъ4но и органи4но ниво.
- на психи4но ниво има състояние на постоянен стрес
- на мозъ4но ниво се осъществява късо съединение в специфи4на зона на мозъка
- на органи4но ниво става клетъ4на пролиферация (тумор) или пък лизис (загуба на вещество) или още функционално блокиране (парализа).
Елиминирането на конфликта е клю4ът, който позволява преминаването към фаза на възстановяване.

4ЕТВЪРТИ ЗАКОН: МИКРОБИТЕ СА В СЛУЖБА НА МОЗЪКА
Микробите са наши съюзници, те са тези, които се занимават с оправянето на щетите по време на втората фаза. Мозъкът е този, който изпраща заповед на нашите приятели вируси, гъби4ки или бактерии.
Вси4ки микроби идват, размножават се и из4езват, за да благоприятстват възстановяването според една много то4на логика, в синхрон с нашия мозък и с нашето тяло. Те са 4аст от биологи4ната програма на Природата.
4овек съжителства с микробите: тялото ни съдържа десетки пъти пове4е бактерии отколко 4овешки клетки - сто хиляди милярда.

ПЕТИ ЗАКОН: НА КВИНТЕСЕНцИЯТА
Всяко поведение на 4овека (а и болестите) е определено от специални програми за оцеляване, записани в мозъка от най-дълбока древност. Болестта е биологи4но решение на мозъка, последната възможност за оцеляване. Всеки жив организъм притежава мозък, пове4е или по-малко развит, който е в състояние да улавя несъзнателно информацията, идваща от света, който го обкръжава. Клетките, бактериите, които живеят в нас, разли4ните органи, вси4ко функционира в унисон със същия ритъм на главния мозък.
Болестта винаги има смисъл. Тя е полезна, необходима, жизнена за индивида и за еволюцията на вида.

Отто
Човек

Регистриран: 15.09.2004
    #1541880 - 06.12.2006 19:38 [Re: Alfa Beta]

Хей,благодаря...страхотен превод си направила Алфа Бета.

--------------------
"Speaking the Truth in times of universal deceit is a revolutionary act" G.Orwell

Отто
Човек

#1541929 - 06.12.2006 20:44 [Re: Отто]

Мога да препорьчам книгата на Walter Hartenbach Prof.dr.zа льжите около холестерола.
https://www.huberlang.com/books/fulldisp...N=9783776622775
Неzнам дали я има на бг еzик или на англ.

Има ли спин наистина?
http://www.virusmyth.net/aids/data/slartefact.htm
http://aids-kritik.de/aids/#ABBOTT1
http://www.virusmyth.com/aids/

или пти4и грип?
http://www.klein-klein-aktion.de/contents/Bird_Flu/bird_flu.html

--------------------
"Speaking the Truth in times of universal deceit is a revolutionary act" G.Orwell

Alfa Beta

#1543304 - 07.12.2006 17:25 [Re: Отто]

Цитат:

Хей,благодаря...страхотен превод си направила Алфа Бета.

Скромно казано... моля.
Голямата благодарност оба4е дължим вси4ки на теб, Промених прякора, защото ни даваш сайтове с информация, до която не бихме могли да достигнем ина4е.

Дано хората В БГ я оценят, защото здравеопазването не е свързано само с това да не ти дават направление, или да не се отнасят с теб любезно като пациент. След години това ще се промени и в България. Едва тогава много хора ще видят и другата страна на медала - когато 4овекът се превръща от субект за лекуване в обект за пласиране на всякакви лекарства, до степен в която няма излизане от тях.
В този смисъл Новата медицина и 5тте биологи4ни закона ни връщат недвусмислено към първоизто4ника, към Природата и голямата мъдрост на генезиса.

нито
една

Регистриран: 04.11.2004
От: София
    #1549958 - 12.12.2006 16:24 [Re: Alfa Beta]

Алфа Бета - хиляди благодарности - чакаме още преводи.
Въпрос към смених си прякора: А как се интерпретират травмите?

--------------------
Nobody is Perfect. I am Nobody.

Отто
Човек

#1550418 - 12.12.2006 20:47 [Re: нито]

За какви травми става вьпрос?

--------------------

Alfa Beta

#1550737 - 13.12.2006 01:10 [Re: нито]

Цитат:

Въпрос към смених си прякора: А как се интерпретират травмите?

Въпросът ти не е към мен, но ако се про4ете внимателно първия закон, става ясно. Емоционална травма, шокиращо събитие, т.е. нещо, което те е разтърсило дълбоко, загуба на близък например при по-особени обстоятелства, или на дете, може и в професионалната област да е... палитрата е доста голяма.
Според мен по4ти всеки от нас е подложен на какво ли не, в слу4ая същественото е да не "зациклиш" в едно тъжно или ужасно събитие, предавайки психиката си само и изцяло на него, защото отттам следва, 4е мозъкът също се предава, а оттам на физи4еско ниво е само една кра4ка да се проявят болестите /триадата ум-мозък-тяло)
Обърни внимание на последната характеристика, която дава самият др. Хамер на емоционалната травма "не се намира удоволетворявашо решение"...
Ако знаеш само колко материали има по темата, вкл. и снимков от скенерите, с конкретни слу4аи и болестите им...
Поразрови се в нета, ако ти е интересно, все някакъв език знаеш (а каква по-добра мотивация да се усъвършенства)
При първа възможност ще преведа нещо, но засега ми е невъзможно, понеже имам малко време, а и детето ми е с варицела ...

нито
една

Регистриран: 04.11.2004
От: София
    #1553308 - 14.12.2006 17:34 [Re: Отто]

Ами физическа травма - падане, счупване, нараняване и др.

--------------------
Nobody is Perfect. I am Nobody.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 40545

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.018 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.