ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Хомеопатия и Алтернативна медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Отто
Човек

Регистриран: 15.09.2004
The five biological laws
    #1533850 - 30.11.2006 21:53

http://germannewmedicine.ca/English/frames.html
http://www.wisdomofbeing.com/medicinasagrada.html
http://www.pilhar.com/News/Presentation_E.pdf

С молба,темата да бьде zакована поне временно,zа да имат време пове4е хора да про4етат линковете.
Благодаря

--------------------
"Speaking the Truth in times of universal deceit is a revolutionary act" G.Orwell

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Отто
Човек

Re: The five biological laws
    #1534285 - 01.12.2006 10:06 [Re: Отто]

Благодаря на модераторите zа отzивчивостта.

--------------------
"Speaking the Truth in times of universal deceit is a revolutionary act" G.Orwell

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #1535220 - 01.12.2006 19:31 [Re: Отто]

Браво , но какво става с онези , които не знаят английски

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Отто
Човек

#1536004 - 02.12.2006 13:25 [Re: kapitoliq]

Капитолоя,иzвинявай...сьжалявам...Ще опитам да намеря друг еzик..
Пробвай в гугл с zаглавието на темата и бг опция на страниците.

--------------------

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #1536203 - 02.12.2006 18:52 [Re: Отто]

Всъщност аз се оправям с езика , където се налага ползвам речника ( особено за специфични термини ) , но все пак има хора , които не го знаят и няма как да разберат какво пише там .

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

Alfa Beta

Регистриран: 07.11.2006
От: Italy
    #1536944 - 03.12.2006 13:57 [Re: kapitoliq]

Ясно е, 4е много от актуалните теми, за които Промених прякора ни дава сайтове, са на межд.езици. Естествено е на тях да намираме много актуална и общественозна4има информация, която другаде не можем да открием.
Аз намирам темите, които виждам в даден от него сайт, в италианските търса4ки без проблем. Ако някои се оправя добре с италиански, може да про4ете в www.google.it като маркира pagine in italiano Има доста и за 5-тте биологи4ни закона и за новата медицина.

Наташа Ростова
на път

Регистриран: 26.08.2004
От: Канада
    #1537118 - 03.12.2006 18:18 [Re: Отто]

Благодаря много! Дори в първия даден линк намерих и информация за Канада, дори за моя град - за предстоящи лекции, също и координати Ами че то е като международно движение

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

Регистриран: 12.04.2001
От: Варна
    #1537351 - 03.12.2006 22:10 [Re: Alfa Beta]

предлагам, ако имате време преведете по едно експозе
и пледирам за всички, които намират по нещо интересно да започнем да публикуваме във форума интересно инфо...по 1-2 в месеца мисля е ок
така ще се даде академичност, която мисля малко форуми имат, а участниците в този форум по мое мнение това търсят
какво ще кажете?

Отто
Човек

#1537998 - 04.12.2006 12:53 [Re: D-r Kostova]

Гласувам ЗА.
Бих сложил и името на велик учен,както и някои от книгите му,които са сьЩо в врьzка с петте zакона.В книгата има много zа хомеопатия,но придьржането е основно кьм определението "болест",протичането й,преминаването от една "болест" кьм друга,с отклйучваЩите фактори.
Има и таблици,които човек може почти да предвиди какво може да очаква от дадено"zаболяване" по реда на неговото протичане(по биологичните zакони,отдавна пренебрегвани от официалната медицина) и да вzеме необходимите мерки zа пьлното иzлекуване.
Др.Hans-Heinrich Reckeweg
Homotoxikology-Synthese of the Medicine

http://www.explorepub.com/articles/shelton_11_4.html

МОже би Др.КОстова отдавна го zнае..

--------------------

Alfa Beta

#1540783 - 06.12.2006 02:16 [Re: D-r Kostova]

Ок. И за мен академи4ността е важен аспект. И аз съм ЗА.
За съжаление с време не разполагам много, а и спецификата на тези закони е такава, 4е е трудно да се направи кратко експозе.
Но ... може би на 4асти ще успея да ви дам превод на 5-тте закона на др. Хамер - основоположника на Новата медицина, който казва: "Изненадващ е факта, 4е в епохата на компютъра се мисли, 4е 4овешкият организъм произвежда т.нар. "болести" без у4астието на психиката и на мозъка, т.е. на програмиста и на компютъра."

ПЪРВИ ЗАКОН: ТРАВМАТА Е КАТО ДЕТОНАТОР
Всяка болест е при4инена от емоционална травма, която ни среща неподготвени, това е травма, която преживяваме в самота и която не знаем как да разрешим.
С цел да се продължи вида, 4овешкият индивид, с те4ение на времето, е развил биологи4ни програми за оцеляване, които са станали автомати4ни и са се записали в неговия мозък, в неговите клетки.
Съществува една неразрушима триада: ум - мозък - тяло, три 4асти, които действат винаги заедно.
а) Мозъкът не е в състояние да прави разлика между реално и символи4но, между реалност и въображение.
б) Програмирани сме да оцеляваме, следователно болестта, от биологи4на гледна то4ка, е съвършеното решение на мозъка за оцеляване.
в) Всеки път, когато един индивид е поразен от емоционална травма, тя има следните характеристки:
- изживяна е драмати4но
- срещнала ни е неподготвени
- емоцията взема връх над разума
- изживяна е в самота, размишлявайки непрекъснато над проблема
- не се намира удоволетворяващо решение.

Тогава и само тогава мозъкът влиза в действие, като пуска в ход специална биологи4на програма за оцеляване на индивида. Интензитетът на емоционалната травма ще определи сериозността на болестта, а видът емоция ще определи локализацията в тялото. Следователно болестта е едновременна неуравновесеност на психи4еско, мозъ4но и физи4еско ниво, дължаща се на емоционална травма.
Без конфликт няма болест, да си дадеш сметка за това е първата стъпка към оздравяването!

ВТОРИ ЗАКОН: НИЩО НЕ СЪЩЕСТВУВА БЕЗ СВОЯ АНТИПОД
Живеем в полярен свят, няма ден без нощ, здравето е безмислено без болестта и т.н. Официалната медицина е установила около 1000 болести, подразделяйки ги на "студени" болести и "топли" болести. "Студените" са: постоянно състояние на стрес, безсъние, рак, ангина пекторис, невродермити, психопатологии и др., а "топлите" са: инфекции, ревматизми, алергии, езантеми и др.
Всъщност не съществува "студена" или "топла" болест, а по-скоро съществуват сменящи се "топли" и "студени" фази. Вси4ки болести проявяват то4но две фази: "студена" фаза, наре4ена симпатикотониа, и "топла" фаза, наре4ена ваготониа. Винаги "студената" фаза идва първа, последвана от "топлата" фаза или фазата на възстановяването, след като ве4е емоционалната травма е била преодоляна. Преодоляването на травмата е основата за преминаване във фаза на възстановяване.

СТУДЕНА ФАЗА
При нали4ието на емоционална травма, която ни среща неподготвени, неспособни за действие, понеже живеем в самота и не знаем как да разрешим тази травма, трите нива на съществуване (ум - мозък - тяло) влизат във фаза на реакция, за да можем да оцелеем:
- на психи4но ниво: пациентът продължава да премисля проблема си, стресиран е, не изпитва ве4е глад, отслабва, трудно заспива. При това постоянно състояние на тревога вси4ки енергии са мобилизирани с една единствена цел - да се преодолее травмата.
- на мозъ4но ниво: произвеждат се концентри4ни кръгове (огнища) в определена зона на мозъка, която направлява функционирането на то4но определен орган. При скенер на мозъка без контрастираща те4ност огнищата на Хамер са ясно видими.
- на физи4еско ниво: мозъкът може да даде само 4 команди: да създаде маса (тумор, киста етц.), да издълбае дупка (лизис), да блокира, да отблокира орган.

ТОПЛА ФАЗА
Тази фаза запо4ва само в момента на разрешаване на конфликта.
- на психи4еско ниво: запо4ваме да си поемаме дъх, стресът се разсейва, конфликтът е разрешен. Връща се апетита, крайниците запо4ват да се затоплят.
- на мозъ4но ниво: в областта на мозъка, където е станало "късото съединение", запо4ва да се формира отока на възстановяването. Веднъж приклю4ило възстановяването, криза, подобна на епилепти4ната (треперене, студена пот, стрес, уринно незадържане) ще установи дали конфликтуалното събитие е било напълно преодоляно, и ако това е така, отокът ще бъде евакуиран 4рез диуреза, ако ли не, ще се прояви с последвали сменящи се фази - ту на рецидиви, ту на разрешение на проблема, които ще имат като последица образуването на мозъ4на киста на мястото на отока.
- на физи4еско ниво: още преди епилепти4ноподобната криза, болестта престава да се развива и мозъкът се възстановява. Във фаза на ваготониа (топла фаза) пациентът влиза в състояние на възпаление; вси4ки енергии сега са напрегнати за мозъ4но и физи4но решение: може да има трескави състояния, болки на разли4ни места или пък локализирани, и много умора. Вси4ки възпалителни състояния са възстановявания, тук се вклю4ват и инфекциозните болести. Трябва да се има предвид, 4е възстановителната фаза може да бъде дори по-опасна от самата болест.
------
инфо - "Testamento per una Nuova medicina" del dr. Ryke Geerd Hamer

ПП. Ако ви е интересно днес утре ще гледам да ви преведа и другите 3 биологи4ни закона.

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

#1541248 - 06.12.2006 13:51 [Re: Alfa Beta]

кой каквото преведе да пуска тук..аз ще ги сложа в общ атачмън накрая

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

#1541400 - 06.12.2006 15:28 [Re: Отто]

http://www.rife.org/
интересно

Alfa Beta

#1541861 - 06.12.2006 19:24 [Re: D-r Kostova]

Продължение на предишния ми постинг за 5-тте биологи4ни закона на др. Хамер

ТРЕТИ ЗАКОН: ОНТОГЕНЕТИ4НАТА СИСТЕМА НА ТУМОРИТЕ И НА ЕКВИВАЛЕНТНИТЕ БОЛЕСТИ
Терминът онтогенети4ен се отнася за ембрионалния живот на индивида и се говори за "еквивалентни" болести, защото не само туморите, но и другите болести, се проявяват съгласно изложеното в 5-тте закона.
При4ината за всяко биологи4но поведение води на4алото си от дълбока древност и запо4ва с появата на първата клетка на нашата планета. Ве4е казахме, 4е 4овекът нямаше да може да оцелее до днес, ако не беше интегрирал в мозъка си биологи4ни програми за оцеляване, насо4ени към преодоляването на всякакъв вид препятствия, които в хода на хилядолетията са се явявали по пътя на неговата еволюция. Веднъж преодоляно препятствието, решението се предава на бъдещите поколения: през първите два месеца от вътреутробния живот зародишът въплътява цялата тази памет от на4алото на живота до днес.

- първи етап на еволюцията:
Клетката, за да продължи, трябва да диша, да се храни и да се възпроизвежда. В те4ение на вековете нашата клетка се обединява с др. клетки и става многоклетъ4ен организъм, адаптирайки се по този на4ин на конюнктурните обстоятелства. Ако например, живее на място, където кислородът не достига, влиза във фаза на стрес и намира решение на проблема, увели4авайки специализираните клетки за дишане. Ще създаде нещо като тумор, клетъ4на пролиферация. Следователно, на този стадий на живота, оцеляването е гарантирано 4рез увели4аване на клетките там, където е необходимо, и командата за пролиферация ще подаде една архаи4на мозъ4на структура, която ще стане tronco cerebrale (зона, която освен рефлексите контролира и много вътрешни органи, също и центровете, които регулират дишането и телесната температура, бел. на прев.)
Онова, което става в май4ината утроба, по някакъв на4ин преминава отново през вси4ки стадии на еволюцията и това е така, зашото в хода на своето развитие ембрионът ще изглежда веднъж амеба, после попова лъжи4ка и така нататък.
Какво е наследил съвременният 4овек от първия етап на еволюцията на живота на Земята? Кои са конфликтните събития? Това са конфликти, които се отнасят до ...залъка! Залък хляб, глътка въздух, залък за изхвърляне, залъка в преносен смисъл (хранене, дишане, отделяне). Когато 4овек усеща, 4е вси4ко му се стоварва отгоре, мозъкът задържа те4ностите. Що се отнася до репродуктивната функция, конфликтите ще засягат ендометриума и 4аст от простатата.

- втори етап на еволюцията:
Тук наблюдаваме преминаването на живите организми от водна среда към земна. Сега организмът трябва да се защитава от новия свят, който го заобикаля; там, където ще е атакуван от слън4евите лъ4и, мозъкът ще произведе уплътняване на мембраните, за да избегне смърт от изгаряне. В май4ината утроба зародишът продължава да се усъвършенства, заяквайки вси4ки мембрани: дерма, плевра, перитоний, перикардий.
Кои психи4ни следи ще останат регистрирани в паметта на съвременния 4овек? Най-общо вси4ки конфликти относно страха да бъдем нападнати, да претърпим агресия над физи4еската си цялост на висо4ината на гръдния кош (mesotelioma pleurico), на коремната кухина (mesotelioma peritoneale), на сърцето (mesotelioma del pericardio). Тук влизат и вси4ки конфликти, отнасящи се до това да се 4увстваме по някакъв на4ин поразени в собствената си морална цялост, замърсени: преживени атаки срещу кожата ще дадат повод за меланоми.
Кожата е онази 4аст от нашето тяло, която първа влиза в контакт с другите индивиди.

- трети етап на еволюцията:
Сега ве4е е време нашият малък организъм да се движи, да проу4ва заобикалящия свят. Ще трябва да развие скелет, мускули и сухожилия. Ако оба4е светът, към който се стреми (земята) не е по-добър от този, от който идва (водата), ще реши да се върне назад и затова ще трябва да загуби органите, които специално е развил: ще трябва да направи лизис ( клетъ4на редукция, некроза), да загуби вещество.
В май4ината утроба запо4ва, и е то4но това моментът, когато се появява костната и мускулната система. Тази фаза съответства на развитието на собствената стойност. Тук конфликтите са обезценяване на Аз-а (остеопороза).

- 4етвърти етап на еволюцията:
Това е по-нататъшно усъвършенстване на предишните етапи, преходът от "премествам се на повърхността и се съизмервам с новата околна среда" към "влизам в комуникация с другите индивиди." Сетивните органи стават по-фини.
В психи4ен план наблюдаваме проекция на себе си в един все по-обширен и сложен контекст. Ако се страхувам, 4е ще умра, биологи4ното решение на мозъка ше бъде това да увели4и белодробните алвеоли, за да поеме пове4е въздух и да оцелее, в крайна сметка клетъ4на пролиферация, рак на белите дробове. Ако оба4е "ми отнемат дъха", "липсва ми въздух" или пък е конфликт, зависещ от моето отношение с другите, решението ще бъде да се разрани дроба, за да премине пове4е въздух. А ако конфликтът е свързан с това да се върви едновременно в 2 разли4ни посоки и не знаем какво да решим, биологи4ното решение е парализа на краката (функционално блокиране).

В заклю4ение:
При нали4ието на нео4акван конфликт, без видимото му решение, конфликт, изживян в самота, патологията се изразява едновременно на психи4но, мозъ4но и органи4но ниво.
- на психи4но ниво има състояние на постоянен стрес
- на мозъ4но ниво се осъществява късо съединение в специфи4на зона на мозъка
- на органи4но ниво става клетъ4на пролиферация (тумор) или пък лизис (загуба на вещество) или още функционално блокиране (парализа).
Елиминирането на конфликта е клю4ът, който позволява преминаването към фаза на възстановяване.

4ЕТВЪРТИ ЗАКОН: МИКРОБИТЕ СА В СЛУЖБА НА МОЗЪКА
Микробите са наши съюзници, те са тези, които се занимават с оправянето на щетите по време на втората фаза. Мозъкът е този, който изпраща заповед на нашите приятели вируси, гъби4ки или бактерии.
Вси4ки микроби идват, размножават се и из4езват, за да благоприятстват възстановяването според една много то4на логика, в синхрон с нашия мозък и с нашето тяло. Те са 4аст от биологи4ната програма на Природата.
4овек съжителства с микробите: тялото ни съдържа десетки пъти пове4е бактерии отколко 4овешки клетки - сто хиляди милярда.

ПЕТИ ЗАКОН: НА КВИНТЕСЕНцИЯТА
Всяко поведение на 4овека (а и болестите) е определено от специални програми за оцеляване, записани в мозъка от най-дълбока древност. Болестта е биологи4но решение на мозъка, последната възможност за оцеляване. Всеки жив организъм притежава мозък, пове4е или по-малко развит, който е в състояние да улавя несъзнателно информацията, идваща от света, който го обкръжава. Клетките, бактериите, които живеят в нас, разли4ните органи, вси4ко функционира в унисон със същия ритъм на главния мозък.
Болестта винаги има смисъл. Тя е полезна, необходима, жизнена за индивида и за еволюцията на вида.

Отто
Човек

#1541880 - 06.12.2006 19:38 [Re: Alfa Beta]

Хей,благодаря...страхотен превод си направила Алфа Бета.

--------------------

Отто
Човек

#1541929 - 06.12.2006 20:44 [Re: Отто]

Мога да препорьчам книгата на Walter Hartenbach Prof.dr.zа льжите около холестерола.
https://www.huberlang.com/books/fulldisp...N=9783776622775
Неzнам дали я има на бг еzик или на англ.

Има ли спин наистина?
http://www.virusmyth.net/aids/data/slartefact.htm
http://aids-kritik.de/aids/#ABBOTT1
http://www.virusmyth.com/aids/

или пти4и грип?
http://www.klein-klein-aktion.de/contents/Bird_Flu/bird_flu.html

--------------------

Alfa Beta

#1543304 - 07.12.2006 17:25 [Re: Отто]

Цитат:

Хей,благодаря...страхотен превод си направила Алфа Бета.

Скромно казано... моля.
Голямата благодарност оба4е дължим вси4ки на теб, Промених прякора, защото ни даваш сайтове с информация, до която не бихме могли да достигнем ина4е.

Дано хората В БГ я оценят, защото здравеопазването не е свързано само с това да не ти дават направление, или да не се отнасят с теб любезно като пациент. След години това ще се промени и в България. Едва тогава много хора ще видят и другата страна на медала - когато 4овекът се превръща от субект за лекуване в обект за пласиране на всякакви лекарства, до степен в която няма излизане от тях.
В този смисъл Новата медицина и 5тте биологи4ни закона ни връщат недвусмислено към първоизто4ника, към Природата и голямата мъдрост на генезиса.

нито
една

Регистриран: 04.11.2004
От: София
    #1549958 - 12.12.2006 16:24 [Re: Alfa Beta]

Алфа Бета - хиляди благодарности - чакаме още преводи.
Въпрос към смених си прякора: А как се интерпретират травмите?

--------------------
Nobody is Perfect. I am Nobody.

Отто
Човек

#1550418 - 12.12.2006 20:47 [Re: нито]

За какви травми става вьпрос?

--------------------

Alfa Beta

#1550737 - 13.12.2006 01:10 [Re: нито]

Цитат:

Въпрос към смених си прякора: А как се интерпретират травмите?

Въпросът ти не е към мен, но ако се про4ете внимателно първия закон, става ясно. Емоционална травма, шокиращо събитие, т.е. нещо, което те е разтърсило дълбоко, загуба на близък например при по-особени обстоятелства, или на дете, може и в професионалната област да е... палитрата е доста голяма.
Според мен по4ти всеки от нас е подложен на какво ли не, в слу4ая същественото е да не "зациклиш" в едно тъжно или ужасно събитие, предавайки психиката си само и изцяло на него, защото отттам следва, 4е мозъкът също се предава, а оттам на физи4еско ниво е само една кра4ка да се проявят болестите /триадата ум-мозък-тяло)
Обърни внимание на последната характеристика, която дава самият др. Хамер на емоционалната травма "не се намира удоволетворявашо решение"...
Ако знаеш само колко материали има по темата, вкл. и снимков от скенерите, с конкретни слу4аи и болестите им...
Поразрови се в нета, ако ти е интересно, все някакъв език знаеш (а каква по-добра мотивация да се усъвършенства)
При първа възможност ще преведа нещо, но засега ми е невъзможно, понеже имам малко време, а и детето ми е с варицела ...

нито
една

#1553308 - 14.12.2006 17:34 [Re: Отто]

Ами физическа травма - падане, счупване, нараняване и др.

--------------------

нито
една

#1553310 - 14.12.2006 17:36 [Re: Alfa Beta]

Попрочетох що-годе на испански...
Много благодаря за преводите.
Не ми стана ясно какви начини за лекуване се препоръчват в различните фази?

--------------------

Отто
Човек

#1553540 - 14.12.2006 21:18 [Re: нито]

Всичко е много сложно...Не бих могьл да ти отговоря с няколко постинга.Про4ети пове4е zа таzи медицина и може би Ще намериШ отговори.

--------------------

Отто
Човек

#1553546 - 14.12.2006 21:21 [Re: нито]

Цитат:

Ами физическа травма - падане, счупване, нараняване и др.

Това няма начин да се лекува по друг начин освен конвенционално.С4упен крак/гипс,наряzана рька/zаШиване и тн...ГНМ не отрича животоспасяваЩи манипулации и други такива в акутни сьстояния.

--------------------

нито
една

#1554165 - 15.12.2006 09:50 [Re: Отто]

Цитат:

Всичко е много сложно...Не бих могьл да ти отговоря с няколко постинга.Про4ети пове4е zа таzи медицина и може би Ще намериШ отговори.

Ами опитай се да го обясниш просто

--------------------

Отто
Човек

#1558533 - 18.12.2006 21:08 [Re: нито]

Това дали Ще помогне...
http://translate.google.com/translate?u=...Flanguage_tools

--------------------

Отто
Човек

#1592916 - 15.01.2007 12:28 [Re: Отто]

Нова Медицина реzюме на няколко еzика(немски,англйиски,френски,холандски,полски,италиански)
http://www.pilhar.com/News/Praesentation_der_GNM.pdf
http://www.pilhar.com/News/Presentation_E.pdf
http://www.pilhar.com/News/Praesentation_F.pdf
http://www.pilhar.com/News/Praesentation_F.pdf
http://www.pilhar.com/News/Praesentation_PL.pdf
http://www.pilhar.com/News/Presentation_I.pdf

--------------------

Alfa Beta

#1594973 - 16.01.2007 18:31 [Re: Отто]

От книгата на Пиер Пеллидзари - "Пробвах "Новата медицина на Хамер"

"Новата медицина е доказуема във вси4ки нейни периметри. Беше доказана пове4е от 30 пъти в присъствието на медици, а веднъж и сред официална университетска среда (на 17.09.1998 г.)
...
Откривателят, дори и да има елементи от нау4но-доказателствен характер (като в слу4ая на Хамер), поставя на дискусия години от историята, изследванията и обу4ението на изследователи и професори, които, ако приемат "новата теория", би трябвало да признаят, 4е са сгрешили, а дори и 4е са преподавали нещо "нето4но" през целия си живот.
Малцина от нас, на тяхно място, биха имали скромността да поставят вси4ко на дискусия...
...
Петте закона на Новата медицина, освен от др. Хамер, са ве4е доказани и от други лекари и терапевти от цяла Европа върху хиляди пациенти, и се оказваха винаги то4ни."

Alfa Beta

#1615710 - 29.01.2007 16:37 [Re: Alfa Beta]

Как си прокарва път Новата медицина на др.Хамер?
Ве4е 25 години се бойкотира информирането за нея, а прилагането й се осъществява все пак...?

Превеждам ви едно писмо, написано от Председателя на АЛБА (организацията на Новата Германска медицина в Италия) на 31.12.2006 г.

"Поради последните тъмни заплахи, решихме да направим обществено достояние тази странна история...

ЕДНА СТРАННА ИСТОРИЯ...
През лятото на 2005 г. при нас дойде 4овек, който поиска да помогнем на негов близък, на когото била поставена пе4алната диагноза "мозъ4ен тумор, невъзможен за опериране". Представи ни се, 4е е 4уждестранен дипламат и ни разказа следното предисловие: тъй като той работил в посолството и имал зада4ата да контролира, класифицира и архивира вси4ки подозрителни данни и файлове, м/у другите неща намерил и Новата Германска Медицина на др. Хамер. На времето бил 4ел доста страници за др. Хамер, защото му се сторили извънредно интересни, но впоследствие ги архивирал.
Когато по-късно, през лятото на 2005г., този негов близък полу4ил гър4ове, го откарали в Бърза помощ, и след ядрено- магнитен резонанс (ЯМР) на мозъка, му било съобщено, 4е поради "мозъ4ен тумор, невъзможен за опериране", му оставали само 3, максикум 4 месеца живот (!), тогава дипломатът си спомнил за Новата Германска Медицина (НГМ).

Преди оба4е да запознае с това своя близък, поискал да е абсолютно сигурен, 4е тази НГМ е наистина нау4ноправилна.
Разказа ни, 4е за тази цел се обърнал директно към "висшите еврейски ложи", за да има сигурно медицинско заклю4ение и когато го поискал относно откритията на др. Хамер, го уверили, 4е са съвършено правилни.
Когато оба4е после, уверен и доволен им казал: "Тогава можем да го лекуваме по този на4ин?", отговорът бил: "Не, това не трябва да се знае... Ако искаш ... " и му дали нашия адрес в Италия, където можел да се обърне. И по този на4ин беше стигнал до нас. (На времето това искане ни се беше сторило странно - защо просто не бяха го лекували в техните клиники мъл4аливо...? Днес може би имаме някаква представа защо...)

И така, дипломатът ни разказа, 4е когато в денят след нашия първи разговор, се върнал в болницата, където преди това бил настанен за ле4ение неговия близък, и поискал ЯМР и клини4ната папка, му било съобщено, 4е "за съжаление" ЯМР и клини4ната папка са се загубили...

Понеже с високослужебното си положение разполагаше с "големи връзки на високо ниво", можеше да упражни натиск в/у болницата, и ..."4удо!" - клини4ната папка излезе на бял свят... но, при внимателното й преглеждане, той забелязал, 4е тя не била оригиналната! Всъщност, доколкото той следеше отблизо историята, си спомняше някои подробности, които ги нямаше ве4е... нова папка беше написана отново!
Не излезе на бял свят и ЯМР на мозъка. Този ден той ни разказа колко бил натъжен от тези събития и 4е той самият, макар 4е познавал много добре този свят, никога не бил мислил, 4е тези тайни сили били толкова бойни... Коментира факта, казвайки: "С положителност искат да избегнат, в слу4ай 4е този мой близък оцелее, да остави следи..."

За този негов близък оба4е ужасът от диагнозата, анатемата "3, максимум 4 месеца живот", фактът да се 4увства отлъ4ен от "официалната медицина" бяха определящи - вси4ко това го отвеждаше непрекъснато до активиране на конфликта на бежанеца или на съществуването (а следователно и "синдромът" с увели4аване на мозъ4ните отоци), увели4авайки следователно и цялата симптоматика, която на свой ред го водеше до тягостното състояние да се бори за съществуването си. Тези постоянни рецидиви, както и поро4ният кръг, където се 4увстваше без изход, го доведоха до смъртта през декември 2005 г. (както злополу4но беше предсказано: ок. 4 месеца след диагнозата).

В последствие този дипломат сподели с нас, 4е все пак има съмнения относно обстоятелствата, при които е настъпила смъртта на неговия близък - не изклю4ваше отравяне...

През пролетта на 2006 г. осъществи отново контакт с нас и ни говореше за крайната необходимост да се отвори експериментална клиника, в която да се прилага НГМ, защото, казваше, като няма предоставена структура, без клиника, където да се помага на хората съгласно 5-тте Биологи4ни закона, по-късно пациентите, имайки усложнения, непрекъснато се тревожат и рецидивират с катастрофални последици.

Обясни ни много добре, 4е всъщност академи4ната медицина е стигнала до първона4алната си то4ка, в улица без изход (достатъ4но е да припомним, 4е на Националния американски онкологи4ен конгрес през 2005г. бе ясно заявено, 4е въпреки 200 милиарда долара, инвестирани през последните 30 години за изследвания, смъртностността от рак е останала абсолютно непроменена от 1945 г.)
Каза ни оба4е, 4е тъй като 4ове4еството не е готово още да полу4и цялата тази свобода, която НГМ неизбежно ще му донесе, е по-добре, за да се избегне хаоса (...) това да става бавно ... и забележете, без др. Хамер (който с положителност няма да е съгласен да се прави клиника за малцина, без да се бори пламенно, 4ове4еството да може най-накрая да ползва свободно НГМ!)"

Следва (в следващия постинг)

Отто
Човек

#1616060 - 29.01.2007 20:24 [Re: Alfa Beta]

Ах това zавеЩание... ...блаzе ти..

--------------------

Alfa Beta

#1616321 - 30.01.2007 00:02 [Re: Отто]

Завещанието е наистина невероятно за 4етене ... препоръ4вам го на тези, които искат да разберат пове4е за тази медицина - това е последната (засега) книга на др. Хамер - "Завещание за една нова медицина", 1300 стр., с много доказателствен материал (комптърна томография), много клини4ни слу4аи и развоя им. 4ете се с лекота дори и от немедици - обяснение на всеки медицински термин е даден в полето на страницата.
Блазе ми наистина... ... откакто го 4ета няма време за много неща..
Но писмото от предишния ми постинг не е от Завещанието, а от сайта на Новата Германска медицина в Италия. Ето и края на историята:

"През лятото се върна отново, предлагайки ми да взема в свои ръце организацията на тази експериментална клиника и да координирам работата на лекарите, които щяха да практикуват НГМ.
Каза ни буквално, 4е неговите приятели евреи досега са се стремили да държат НГМ изклю4ително за себе си, и имал доказателства, 4е НГМ се използвала в италианските клиники "в полза на малцина" и 4е "те" пък, неговата група - тази на "белите ложи", тясно свързани с папата, сега решили да практикуват НГМ и за неевреи, оба4е... без др. Хамер. Тъй като с др. Хамер фалитът на сегашната система (Матрицата) щял да бъде неизбежен... В действителност намеренията били този проект да се разработи тихомълком, на тайно място...

Аз му отговорих, 4е естествено съм на разположение за вси4ко, ако с това мога да помогна и да подкрепям подобаващо дори и само един пациент, но 4е ще се 4увствам свободен да го направя, само след като "се даде на Цезар Цезаровото", т.е. само след като се направи публи4но проверка - на официално място с лекари, пациенти, а също и със самия др.Хамер...

От този момент нататък не се обади пове4е!

Отново се свърза с мен през септември, след като бяхме оповестили международната манифестация в Рим, и ме попита агресивно какво ни е дошло на ум (!) - да се прави манифестация в Рим, щяло да бъде извънредно компроментиращо за проекта за клиниката... За да се изясним по-добре, уговорихме среща и се срещнахме в на4алото на октомври (октомври 2006, бел. на пр.).
Този ден ни съобщи, 4е той бил повишен в степен от самия папа в "Кавалер на Ордена на Големия кръст", и като условие за нашата невредимост, а също и тази на АЛБА, заплашително претендираше да бъде веднага разтрогната международната манифестация(!), а нашата асоциация АЛБА да бъде поставена "под комисарство" (на нашия въпрос "На кого?", кой според него трябваше да вземе в ръцете си АЛБА, той отговори, натъртвайки, 4е е само като пример, името на проф. Веронези).
Освен това претендираше в следващите 2 години да не се предприемат пове4е никакви публи4ни инициативи, за да не се безпокои проекта за клиниката...

В този миг "сложихме картите на масата" - поискахме да видим какво то4но се раздвижваше. Казахме му, 4е до този момент само ни е плашил с възможни проекти, без да ни даде никакво доказателство за реално намерение да се осъществи клиника, и 4е не знаехме дали наистина това не беше само на4ин да ни спре в намерението ни или пък да ни подтикне да действаме без официалното представяне на откритията на др.Хамер.
А той, по4ервенял от гняв, ни каза: "4уйте добре! Вие не можете да предявявате никакви претенции! Можете само да ги изпълнявате!

Това са неща, които плашат, др.Хамер отдавна ни ги повтаряше, но да ги 4уеш така, процедени през зъбите, уверявам ви, 4е за нашата "романти4на" визия за света, за справедливистта, за демокрацията и т.н. беше все пак един силен удар. Не знам дали вси4ко това той ми каза, защото е наистина гран маестро на ложата или е само емисар.
О4евидно неговите заплахи не ни спряха и продължихме напред.

На 12 декември (12 декември 2006), 1 година след смъртта на неговия близък, полу4ихме информацията, 4е той и неговите "приятели" ни подготвяли "шега" (не знаех наистина какви намерения имаше и кои са неговите "приятели"), а също и 4е др.Хамер (който между другото никога не е имал нищо общо с този пациент) трябвало да плати...

В момента на освобождаването от затвора на др. Хамер, този странен персонаж ни каза нещо любопитно... по4ти като доказателство за неговата "свръзка" с "висшите сфери на властта": всъщност др. Хамер бе пуснат на 16 февруари 2006 г., но този персонаж знаеше то4но, 4е заповедта за освобождаване от затвора е била подписана на 13 февруари в 13 4аса(!). В на4алото сметнахме, 4е това твърдение е опит да се насо4и вниманието ни към тайнствени твърдения от езотери4ен характер (13,13). На 21 декември оба4е др.Хамер ли4но ми потвърди, 4е заповедта за освобождаване е била действително подписана на 13 февруари 2006 г.

Желаем ви една година на "прозра4ност", защото само разбирайки реално какво става на световно ниво, се разбира защо една нау4на медицина, която може да се докаже за няколко 4аса от всеки лекар или сериозен у4ен, медицина, която никога не е опровергавана, е скривана от света в продължение на 25 години!

Alfa Beta

#1707369 - 12.04.2007 13:15 [Re: Отто]

Новата Германска медицина на др. Хамер и прилагането й в разли4ни страни - ето историята на известната италианска актриса ЕЛЕОНОРА БРИЛИЯДОРИ в борбата й с рака и осмислянето на теорията за 5-тте биологи4ни закона.

ЕЛЕОНОРА БРИЛИЯДОРИ - "ПОБЕДИХ РАКА, БЕЗ ДА СЕ ЛЕКУВАМ"

Журналиста: Вие имахте една много сериозна болест...

Брилиядори: Преди 10 години ми казаха, 4е до 6 месеца ще умра. Тъй като ве4е бях загубила майка си и баба си, и ги бях видяла как угасват в ужасни страдания, дължащи се на химиотерапията, се убедих, 4е болни4ният път е само един от на4ините да умреш - възможно най-лошия. Затова не предприех никакво ле4ение, дори и инвазивни изследвания. В една такава екстремна ситуация като тази, която изживявах, с4итах за абсурдно да се подложа да ме дуп4ат, режат, отварят... Не съм се подлагала дори на химиотерапия. Не само защото така се предизвиква създаването на нови физи4ески проблеми, но и защото се задействат страхови механизми. След 3 години карциномът, който имах на 4ерния дроб, из4езна - отиде си, когато вирусът на хепатита го метаболизира...

Журналиста: Вирусът на хепатита?

Брилиядори: На ниво 4ерен дроб той е симбионтът, който, когато е приклю4ил конфликта, разрешава карцинома на 4ерния дроб. Това техни4еско обяснение го разбрах по-късно, когато открих теорията на Хамер за туморите. След оздравяването ми наистина запо4нах своя път на познания по тази тема. Сред системите за самоизлекуване на индивида, които изу4авах, НОВАТА ГЕРМАНСКА МЕДИЦИНА ми се струва най-напредналото достижение. Нейният основоположник е др. Reek Geer Hamer, по-известен с историята, слу4ила се в Корсика, когато синът на Хамер беше застрелян с пушка, за което бе обвинен принц Емануеле ди Савоя.
Именно в следствие на тази тъжна история, лекарят развива рак на тестисите, а съпругата му - рак на гръдта. Оттам интуицията му го отвежда до революционизиране на самите основи на медицината - Хамер разбира, 4е канцерогенните механизми имат биологи4на зависимост.

Журналиста: Така според Вас тялото би оздравяло само' от туморите...

Брилиядори: Да, когато 4овек отива за поставяне на диагноза, туморът е ве4е в процес на самоизлекуване. Лекарите оба4е прекъсват естествения процес на ле4ение и предизвикват метастази, които не са нищо друго освен нови конфликти, дължащи се на самата интервенция.

Журналиста: Зна4и Вие не направихте нищо, за да се лекувате?

Бралиядори: Направих много неща, които оба4е имаха отношение към моите хранителни предпо4итания, поради факта, 4е си останах в къщи, докато бях зле. Всъщност, има хора, които имат тумор и си живеят много добре. Според Хамер вси4ки естествени терапии имат своето основание да съществуват, затова достатъ4но е да гладуваш или да практикуваш хомеопатия, за да разрешиш един проблем. Ако 4овек е решил да се лекува с "цветове", със "слън4еви води" или с уринотерапия, е все добре. Стига да не се възпрепятстват ествествените процеси, винаги може да се търси собствения път. Туморът тръгва винаги от мозъка, т.е. от скрито изискване и е "конструктивен", следователно не трябва да се страхуваме от него.

Журналиста: В заклю4ение, това какво озна4ава?

Брилиядори: Понятието за ле4ение, разбирано според традиционния подход, не помага, защото 4овек мисли, 4е оздравяването му зависи от "надбягване с екипировка" - т.е. от лекарствата, които му се дават. Трябва оба4е да се разбере, 4е се оздравява само с интегрирането на биологи4ните системи: вирусите и бактериите, вместо да се поразяват, трябва да се осмислят в тяхната положителна функция. 4есто, когато има вирус, организмът само се опитва да завърши един "възстановителен" процес - в слу4ая на хепатита при тумор на 4ерния дроб. Ракът не възниква от една полудяла клетка, а е знак за някаква необходимост на даден 4овек. Ракът задейства механизми, които имат биологи4на цел. Ако се оставят да завършат процеса, ще обработят конфликта.
Туморът, всъщност, се излекува сам в 90 % от слу4аите.

Журналиста: Методът на Хамер практикува ли се в Италия?

Брилиядори: Аз, откакто посетих курс за законите на Хамер (5-тте биологи4ни закона, бел. на пр.), предназна4ен за лекари, нямам ве4е сред приятелите такива, които да умират от рак, защото ги съветвам, без да се правя на доктор (защото не съм такъв) как да се отнасят.
Лекарите на Новата медицина ве4е на лекуват химиотерапизирани хора, защото все пак те рано или късно стигат до смъртта по при4ина на опустошенията, извършени от болни4ната медицина.

Журналиста: Вси4ко това законно ли е?

Брилиядори: Проблемът е вътре в болницата, където, според мен, трябва да се ходи само за диагностиката. После свободно се взема решение.
Откакто познавам връзката душа-тяло не вземам ве4е лекарства. Здравето ми е по-добро днес, отколкото когато бях на 20 год., и смятам, 4е го доказах в "Нощ върху леда", където показах класа и на младите моми4ета."

Инфо - сп."ВИВЕРСАНИ Е БЕЛЛИ", март 2007

Отто
Човек

#1747553 - 10.05.2007 12:48 [Re: Alfa Beta]

http://www.explorepub.com/cgi-bin/explor...;keywords=hamer

И оЩе един артикел е иzляzьл на Caroline Markolin,но не мога да го намеря в списанието.

--------------------

Отто
Човек

#1749993 - 11.05.2007 19:15 [Re: Отто]

Ще си поzволя да сложа снимка от комп.томография с ясно виждаЩите се "конфликти"

Тук е увеличена.
http://www.investireoggi.it/phpBB2/immagini/1127599171tacdihamer.jpg

Дуктален мама карцином

--------------------

Alfa Beta

#1750292 - 11.05.2007 23:47 [Re: Отто]

Цитат:

http://www.explorepub.com/cgi-bin/explor...;keywords=hamer

И оЩе един артикел е иzляzьл на Caroline Markolin,но не мога да го намеря в списанието.

Това ли е статията, която търсиш?
http://germannewmedicine.ca/documents/Explore%20GNM%20Website%20Update.pdf

Caroline Markolin е референта на НМГ в Канада.
Линка е

http://germannewmedicine.ca/documents/welcome.html

Редактирано от Alfa Beta (11.05.2007 23:48)

Отто
Човек

#1750585 - 12.05.2007 10:45 [Re: Alfa Beta]

Да,благодаря ти.
Намерих я и в самото списание.Брой 16,а не 6.

--------------------

Отто
Човек

#1760106 - 19.05.2007 11:33 [Re: Отто]

Темата е погледната 100 пьти откакто сьм сложил снимките.

--------------------

Отто
Човек

#1786022 - 08.06.2007 11:18 [Re: Отто]

http://www.thescientificworld.com/SCIENT...amp;From=Result

НА Тоzи Линк има само мальк абсттракт от самата статия.Цялата може да се порьча онлайн.
Засега са поне хубави новини и вьрви напред с верификацията на теорията му.

--------------------

Отто
Човек

#1791584 - 12.06.2007 10:38 [Re: Отто]

Статията е отворена временно свободно да се 4ете.
В самият форум от линка има и нови постинги на Др.Хамер.

http://cgi.thescientificworld.co.uk/cgi-bin/processHtml.pl?Id=2005.03.16.html&format=Dreamweaver

INTRODUCTION

The aim of this paper was to review, from a theoretical perspective, the Hamer system of holistic cancer medicine[1,2,3,4] that he called "the new medicine", with the purpose of guiding both the physician and the patient in the very difficult area of holistic treatment of cancer. We all want the best for our patients and we believe that the solution is a wise combination of conventional and holistic therapies, in medicine in general and also in the treatment of cancer. We were not aware of the work by Ryke Geerd Hamer until recently, when his work was discussed at the First International Conference on Holistic Healthcare in Copenhagen, November 1-2, 2004, in connection with the presentation of the first papers from our own holistic cancer healing project[5,6]. This paper is a critical review of the publications of Hamer[1,2,3,4] after reading his material and conducting an Internet and Medline search. Our aim is to examine if the medical principles found by Hamer, what he called his "medical laws", are substantiated by contemporary holistic medical theory.

RYKE GEERD HAMER

Ryke Geerd Hamer, MD was born in 1935 and grew up in Frisia, Germany. He started medical and theological studies in Tubingen and at age 20 years, passed the preliminary examination in medicine and completed his theological examinations at 22. At 24 years of age, Hamer passed his medical state examination in Marburg and after his residency 2 years later, he was granted a professional license as a doctor of medicine. Then followed a number of years at the University Clinics of Tubingen and Heidelberg and in 1972 his specialization in internal medicine[1].

Hamer is now 70 years old and his professional life finished. He has not been allowed to practice medicine since 1986. The reason for revoking his license, according to his own biography, was due to his lack of ability to cooperate with the German biomedical physicians[1]. To our knowledge, he is still in prison for practicing without a license even after being sentenced to prison in 1993 and 1997 for unlawful practice of medicine in Germany. Followers of Hamer in Austria and France have been investigated for murder after cancer patients have terminated their prescribed chemotherapy to follow the treatment scheme of Hamer.

Holistic treatment of cancer has become increasingly popular and the Hamer system of holistic cancer treatment has been one of the most popular, but also one of the most controversial. Hamer received his experience from working with more than 10,000 patients[1] and several self-help groups are building on his ideas in Germany, Austria, Italy, and Norway today. Hopelessly sick patients from all over the world study his system to find hope for themselves, while texts, audiotapes, and books by him and about him[1,2,3,4] have been widely distributed and translated into numerous languages. Hamer worked together with his wife, Sigrid, also a physician, in private practice and together they had two girls and two boys. He worked on several projects and created several inventions, like the nontraumatic Hamer-scalpel for plastic surgery (which cuts 20 times more sharply than a razor), a special bone saw for plastic surgery, a massage table that automatically adjusts to the contours of the body, and a device for transcutaneous serum diagnosis. In August 1978, his son, Dirk, was accidentally shot. Dirk's battle before death lasted for almost 4 months, while his father watched him day and night. It became clear to Hamer, 3 years later, that this sad life event had created an internal shock that he believed resulted in the development of a testicular carcinoma. He worked on understanding his own disease and, during this process, experienced a spontaneous remission. This gave him the understanding that the things he corrected within himself during this process of accelerated personal growth was actually what cured his own cancer. He later named this type of cancer-inducing conflict the "Dirk Hamer Syndrome": a biological conflict or shock that catches one unexpectedly and remains in the body for years leaving it vulnerable to development of disease[1].

In 1981, Hamer thought that these connections applied to cancer and submitted his discovery to the University in Tubingen as a postdoctoral thesis for qualification as a university lecturer. The main objective of the thesis was to provide his results to the University in order to test his hypothesis on patients. In May 1982, the University rejected the work on the interconnections between the psyche and cancer. Over the next few years, Hamer tried repeatedly to open a hospital or clinic as a refuge for his patients so that they could benefit from his knowledge. This was made impossible by court actions against him. In 1986, the District of Koblenz initiated an action to stop Hamer from practicing medicine on the basis that he "failed to deny the iron rule of cancer and failed to convert to the tenets of official medicine." The court also ordered that the University of Tubingen should continue his postdoctoral thesis proceedings. Nothing happened until January 3, 1994, when the judgment to validate Hamer's thesis was executed, but after 13 years, it was unlikely that the University would test his ideas and on the 22nd April, the University announced that "a verification within the framework of the postdoctoral thesis was not planned."

In 2003, branches of the "New Medicine" opened in Oslo and Bergen, where they (through the writings of Hamer) claim that international Jewry knows the cure for cancer and other lethal diseases, but refuses to disclose it in order to exterminate the non-Jews of the world. Hamer has drawn heavily on the racist writings of British New Age conspiracist David Icke, but in this review we will concentrate on his claims for a cure of cancer. The activities of the New Medicine were condemned by the Norwegian Research Council in March 2003.

A CRITICAL REVIEW OF THE WORK OF HAMER

As it seems that Hamer found something of importance for many patients, we found it of importance to understand how his problems with the academic society and "medical establishment" came about, since it seemed as if he was successful in many cases, highly loved, and appreciated by thousands of his patients. Unfortunately, a Medline search (www.pubmed.gov) showed that we completely lack clinical trials testing his method. From a scientific point of view, Hamer's life and work are interesting and important for the development of scientific holistic medicine. Most of the problems of Hamer's work (seen from the written texts on his work only) seemingly arose from the way Hamer structured his understanding into an idiosyncratic system of holistic healing with five fundamental "medical laws", intending to address the healing of the patient as a whole person, while healing spirit, mind, and body at the same time. Some of these "medical laws" are in agreement with the theories acknowledged by modern holistic medicine such as the theory of coherence by Aaron Antonovsky (1923-1994) that explains that health comes from re-establishing coherence[7,8,9,10,11,12]. This is related to the work and ideas of Abraham Harold Maslow (1908-1970) and Viktor Emil Frankl (1905-1997) and the most progressive resilience literature, as well as our own work: the theory of the purpose of life and the life mission theory that explain that the cause of much suffering and disease results from resignation of the purpose of life[13,14,15,16,17,18,19,20,21]. The simple explanation is that we repress our deep wishes and needs (our self) to adapt to our early environment and our parents; when we do so too radically, we accumulate vulnerability, which becomes an important co-factor in a later development of diseases like cancer. Other medical principles Hamer identified and called "medical laws" unfortunately lack the content and structure that is normally expected from medical science, as they do not acknowledge and incorporate the established knowledge of immunology, toxicology, and other medical fields.

While reading his book, it appears that Hamer was a truly holistic physician: "The most important of everything is that the patient… have obtained new understanding, deep trust in the physician and a real insight in what is going on"[1, p. 45]. In his work, Hamer used the well-known efficiency and healing power of first winning the trust of his patients and then letting the patient do the work of healing himself. From our perspective, built on many such meaningful statements, his widespread reputation, and popularity among patients, Hamer was a great clinical physician. From our review of his writings, it seems that he was not, however, so great on theory. The lack of an academically acceptable explanation for his work is really very sad. Had Hamer only known more of Hippocrates and the holistic medical histories of Hinduism, Buddhism, and Islam, he would have been much better off referring to these traditions instead of insisting on finding out everything for himself and making his own new system.

On the other hand, we need the wheel of medicine to be reinvented again and again to keep it fresh and useful for the patients of our time and in the actual cultural setting. Hamer did this with great effort and with the intent to benefit his patients. Many of his patients apparently rejected the help they could have gotten from conventional physicians, like chemotherapy and radiation therapy, and turned to Hamer, but that made him open for criticism by other physicians who saw him as responsible for harming these patients. What is stated by Hamer in his book[1] might very well be understood as a warning to the patients towards his biomedical colleagues and thus he might actually be responsible for inspiring some patients to choose not to accept a documented cure and, thus, if not cured by Hamer, dying in spite of the existence of a cure.

We believe that an adult patient must be respected for his autonomy and integrity, but at the same time, a physician must do whatever he can to convince the patient to accept the most rational treatment. When it comes to metastatic cancer, the problem is that there often is little to do, which has a documented clinical significant effect, the NNT (numbers needed to treat) to obtain an effect going up to between 10-20[6,13]. Patient autonomy must therefore (from a medical ethical perspective) be stressed more and the paternalistic position of the physician stressed less. Still, if we as physicians can understand the Hamer system and give advice to the patients about this system, we will be able to form a good dialog with the autonomous and often desperate cancer patient.

In the present work, we have no intention of testing the Hamer system clinically, but only of analyzing it from a theoretical point of view. We want to compare the Hamer system with contemporary theoretical holistic medicine to see what must be acknowledged in his system as true and valuable insight into the mechanism of holistic health and healing and what must be seen as not true (from our present state of knowledge).

In the future, a deeper theoretical understanding of holistic medicine might show that this analysis is unjust to Hamer's system. To make it simple, we have chosen to build this paper on a small book based on interviews with Hamer called "Cancer - The Riddle That Does Not Exist"[1] instead of on the very comprehensive and complex presentations[2,3,4] of his work. We believe that an analysis of the five principles or "medical laws" presented as the fundamentals of his holistic system of healing is sufficient for establishing the theoretical value of the Hamer system. In this paper, we use our own wordings of Hamer's last four "medical laws", so as not to confuse the subject with the many idiosyncratic concepts of Hamer.

Law Number 1: The Hamer "Iron Law of Cancer"

Hamer claims that all cancer forms arise from an emotional and "biological" shock[1, p. 12], causing the patient to retract from the world with a destructive resignation regarding his fundamental wishes. He stresses that this shock must go so deep that it influences the whole biology of the patient's organism and it must go deeper into existence than just the mind. Interestingly, this law is consistent with both Antonovsky's work on coherence[7,8,9,10,11,12] and on our own life mission theory[14,15,16,17,18,19,20,21], which explains development of nongenetic and nontraumatic disease in general and in the same way. Unfortunately, Hamer insists that there are no genetic causes of cancer and that no drug can cause cancer either[1, pp. 49-54]. In his radical insistence on an all-psychological approach, Hamer intimidates a generation of physicians doing research in genetics and the toxicological dangers of smoking. Nevertheless, his "Iron Law of Cancer" (stating the psychosomatic element) seems basically to be in accordance with the works of Antonovsky, Frankl, and our own work in holistic medicine. From a theoretical perspective, we therefore conclude that Hamer's first law of cancer is substantiated.

Interestingly, the process of healing according to Hamer includes a period called the "epileptoform crises" (analogous to an epileptic attack with muscle spasms), where the patient spontaneously regresses to the trauma to integrate this crisis[22]. Only after this incident of healing will the patient improve[1, p. 20]. It is most noteworthy that Hamer observed that the crisis must be sufficiently strong for the patient to heal[1, p. 21]. What Hamer describes here is exactly the same process of healing as described in most work with holistic healing of the patient's whole existence, improving health, quality of life, and ability in general, as explained by the Antonovsky concept of salutogenesis and the holistic process theory of healing[22,23].

The fundamental understanding of the psychosomatic cause of cancer and the ability to win the patients trust and take them into the process of holistic healing of life and existence might very well explain why Hamer's clinical work has been successful for his patients. Claiming that traumas can produce cancer, we can also comprehend (with our present knowledge), but also understand, why he was not well understood and received 20 years ago. As a hypothesis for further research, we would like to see this simple and somewhat provocative statement of Hamer expressed in a little more complex and deeply rooted way to embrace a better understanding of human consciousness[24,25,26,27,28,29,30,31]. Only after decades of theoretical work, and only after we recently have been able to induce similar healing processes with cancer patients in our own research clinic, have we been able to accept and understand the controversial first law of Hamer.

Law Number 2: Every Disease has a Pathogenetic and Salutogenetic Phase

Unfortunately, Hamer did not know of Aaron Antonovsky[7,8,9,10,11,12] who did his clinical work and constructed his theory of salutogenesis at the same time. Antonovsky simply explained what Hamer observed, making the process of healing the reverse process of the process of pathogenesis (getting sick). Hamer's understanding of pain also seems to be in accordance with the contemporary understanding of pain (physically, emotionally, and existentially) as a necessary part of the process of healing[1, p. 56]. Most importantly, Hamer stressed the importance of solving existential problems in real life, not only in the psyche[1, p. 20]. Understanding the process of healing and being able to take the patient into the process is really what makes a good holistic physician. From the success of Hamer with his patients, it seems he was able to do this.

Law Number 3: Cancer Development Follows a Simple System of Symbolic Transformation from Psyche to Brain and the Organs of the Body

Many holistic physicians and some of the very popular health prophets of our time, like Louise Hay[32], have claimed the existence of such simple systems that can be used to read the mental and spiritual cause of a physical disease. Unfortunately, we have not yet seen such a system. Quite the contrary, it seems from our research that repressed emotional problems can be moved around in the body and resettle wherever it is most convenient for the organism. The chronic state of whiplash-associated disorder is an example of this[33].

So Law Number 3, for which Hamer gives fylogenetic and ontogenetic arguments, seems to be less accurate from our present state of knowledge. Still, there might be a considerable symbolic element in the disease making the patients able to "listen to the body", but not as schematic as Hamer believed, although we must admit that there could actually be such a symbolic psychosomatic system working in our organism, only with a more complex and not yet discovered set of rules. This is also an important hypothesis for further research.

Law Number 4: Bacteria and Virus are Controlled by the Body and Help the Body in the Process of Healing

This law seems in complete contradiction with our present knowledge of immunology, so it is not likely to be true. The reason for this understanding seems to be the benefit for the patient of going deeply into the salutogenic crisis, which often is taking so many resources from the patient that (s)he will get an opportunistic infection.

Law Number 5: All Diseases are Rational and for the Benefit of the Patients

Hamer agues thus from an evolutionary and possibly teleological perspective. We have not found contemporary knowledge to support this law.

DISCUSSION

Ryke Geerd Hamer wanted his peers to acknowledge his discoveries as hard science. He therefore used the CT scanner to make images of the brain and found that circular patterns (well known as artefacts from the CT scanner) carry vital information on the process of disease and healing. After studying the patterns for years, he claimed that visual pattern, which he then called the "Hamer Herd" or "Hamer Focus" (the German word "herd" means "hearth", the central place of fire in the house) was always present in the CT scan of a cancer patient's brain in the pathogenic phase, revealing the path to healing for this patient. The Hamer focus looks like concentric circles around the part of the brain that represented the sick organ in Hamer's interpretation.

There is a slight possibility that the Hamer focus is actually a great new scientific discovery. It is much more likely to be an artefact that Hamer, for lack of other hard evidence of his theory (which he desperately needed to get his position back in the medical society), gave too much importance. Unfortunately, we do not have the resources necessary to test this part of Hamer's work. The concentric circles in the Hamer focus, shown on the front page of his book[1], looks like an artefact and very little as a biological phenomena, which in humans are almost never seen as concentric circles. If the center of the phenomena actually is placed in the brain according to the system Hamer described, this must be given further analysis.

In the way we recommend holistic medicine to be practiced[34,35,36,37,38,39,40,41,42,43,44,45,46,
47,48,49,50,51] and understood[14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,52,53,54], the use of CT scans and other high-tech tools are not necessary, as the direct communication and emotional contact with the patient gives all the necessary information for the anamnesis and treatment. One of Hamer's mistakes, in our opinion, might have been to connect what seems to be an important rediscovery of the Hippocratic tradition of holistic treatment used on cancer patients with the CT scan picture, which made it very easy for his peers to ridicule his "spiritistic readings" of the CT images.

The most problematic consequence of this attachment to his third law and the CT scans was his belief that cancers were not able to metastasize[1, p. 47]. He believed that metastases were new cancers developed by the new shocks patients received when they encountered biomedicine. This conviction made him highly unpopular with many biomedically oriented oncologists (cancer physicians) because it made many of his believers avoid conventional physicians. Our own position is the opposite and we believe that modern holistic medicine should acknowledge the well-documented and sad fact that cancers do metastasize, often with the death of the patient as a consequence.

It seems to us that Hamer was too little rooted in the science of biology to make sufficient theories of the highly dynamic picture of cancer he experienced in his clinical practice. On the other hand, biology definitely needs an upgrade to embrace this dynamic[27,28], as already stressed by big thinkers like Nobel laureate (in 1933) Erwin Schrödinger (1887-1961)[55]. Our review of the work of Hamer came to the same conclusion as the Swiss Study Group for Complementary and Alternative Methods in Cancer (SCAC)[56], who found no evidence that most of his assertions were correct, no case of a cure has been published, and an investigation by Der Spiegel through the German authorities identified 50 cancer patients that had been in the care of Hamer and only 7 survived[56]. Still we find that when treated only with psychosocial intervention, a success rate of 15% with this group of mortally ill metastatic cancer patients is remarkable and encouraging for further research.

CONCLUSION

For decades, Ryke Geerd Hamer has been a controversial figure in holistic medicine with the claim that cancer was a simple thing to heal with holistic medicine. He gave his peers gray hair because of his reference to his five "medical laws", most of which were not substantiated and some of which were in direct conflict with existing medical theory. It is pretty clear from our analysis that the two most fundamental principles of Hamer's work (his first and second laws) are well-established principles of holistic medicine today, worded nicely by the Jewish thinker Aaron Antonovsky, but in reality going all the way back to the father of medicine, Hippocrates[57]. Hamer's understanding of symbols in medicine, virus and bacteria, and the evolutionary process itself differs a great deal from traditional science and we cannot find support for his last three principles or "medical laws" in contemporary holistic medical theory. As Hamer's understanding of cancer metastasis was built on these failing principles, we suggest that this aspect of Hamer's thinking (which has been a major reason for controversy) is also not substantiated: Cancer metastasis is not likely to be new cancers induced by the shock the modern biomedical physician gives his patient.

Altogether, it seems that Hamer is in accordance with contemporary holistic medical theory, as the most fundamental principles of his work are built on an understanding very similar to holistic medical thinkers of today and of the past; regarding the most fundamental postulate that cancer patients can be healed by his system of holistic medicine could actually be the case for some of the motivated patients. This must be tested scientifically, however, before being accepted. If proven, we must recommend a rehabilitation of the name and work of Ryke Geerd Hamer. Clinical testing of a cure for cancer based on Hamer's system must be considered worth the effort; it must be done with physicians trained by Hamer if at all possible.

At the Research Clinic for Holistic Medicine in Copenhagen, we do clinical research to understand how to use Hamer's first two "laws of cancer": that we are often damaged by emotionally painful life events making us vulnerable also to the development of cancer and that we can heal by reversing the pathogenetic process into a salutogenic process and regaining biological order[5,6,22,23,33,51,58]. It is of utmost importance that we test and document the effect of such experimental treatments, and we have therefore developed a simple, easy-to-use, and low-cost strategy for documenting holistic healing[59]. We invite the scientific medical community to cooperate in this important new field of evidence-based holistic medicine growing from an emerging scientific understanding of the connections between health, quality of life, and consciousness[31]. We encourage governments and research foundations to give funding in the promising area of holistic cancer treatment a high priority; many patients now want this kind of treatment as it is becoming increasingly popular. The chance of succeeding with the development of a scientific holistic cure for cancer seems fair from a theoretical perspective, and Hamer's work has pointed out a direction to follow, even if we do not want to use his particular system.

ACKNOWLEDGMENT

This study was supported by grants from IMK Almene Fond. The quality of life research was approved by the Copenhagen Scientific Ethical Committee under number (KF)V.100.2123/91.

--------------------

Отто
Човек

#1929815 - 24.10.2007 18:21 [Re: Отто]

Intra-ductal breast cancer

SBS – SIGNIFICANT BIOLOGICAL SPECIAL PROGRAM OF NATURE

BREAST CANCER
written by Dr. med. Ryke Geerd Hamer

On an emotional level, a woman predominantly experiences the bond with her child (as well as that with her partner) in her breasts. This is why breast cancers are the most frequent diseases in women.

German New Medicine (GNM) recognizes two types of breast cancer:

1. Glandular breast cancer, clinically also called adenoid mammary carcinoma, noticeable as a solid compact lump.

2. Milk duct cancer, clinically known as intra-ductal carcinoma, which is not noticeable during the conflict active phase. The woman might feel only a slight pulling sensation in the affected breast area.

Additionally, the exterior skin of the breast can develop squamous epithelial skin carcinomas or neurodermatitis - which can occur elsewhere on the body as well.

In general, the conflicts linked to a breast gland carcinoma always relate to an argument conflict or worry conflict, while for milk duct ulcerations it is always a separation conflict.

The significance of right-handedness and left-handedness: anyone can establish the laterality for oneself. Clap your hands as you would when applauding in a theatre.

The hand that is on top is the prominent or leading hand, indicating the person's biological handedness. If the right hand strikes the left, then one is right-handed, and conversely, if the left hand strikes the right, one is left-handed. This test is very important for finding out from which brain hemisphere a person functions, because there are untold rehabilitated left-handed people who deem themselves right-handed. Simply put, the right hemisphere of both the cerebellum and the cerebrum predominantly control the left side of the body, and conversely, the left hemisphere of both the cerebellum and the cerebrum control the right side of the body.

In short: a right-handed woman associates her left breast with her child, her mother, and her nest (dwelling, house). Her right breast not only relates to her partner (spouse or friend), but also to partners such as her father, brother, sister, mother-in-law, boss, neighbor, etc. She can also consider small children or animals as her ‘children’.

If a right-handed woman develops breast gland cancer in the left breast, then she has either a worry conflict related to her child, her mother, or her nest, or she has an argument conflict with her child, her mother, or in association with her nest. With milk duct ulceration, on the other hand, she is conflict active with a separation from her child, her mother, or her nest.

With a left-handed woman it is the reverse: the right breast relates to her child, her mother, or the nest, and the left breast relates to her partner or other partners, as described above. Therefore, if she has a breast gland cancer in the right breast, she has a worry conflict concerning her child, her mother, or her nest. With milk duct ulceration in the right breast she is active with a separation conflict related to her child, her mother, or her nest.

Since the conflict content of both types of breast cancer is different, the control centers in the brain are also in different locations. The brain relay for breast gland cancer (mesoderm) is in the lateral area of the cerebellum, the control center for the milk duct ulcerations (ectoderm) is in the sensory cortex of the cerebrum. Both brain relays control the organ (breast) on the opposite side.

Breast gland cancer belongs to cancers that are controlled from the old brain, which, according to the ”Ontogenetic System of SBS“ (Third Biological Law) generate cell proliferation during the conflict active phase. In contrast, milk duct ulcers are directed from the cerebrum with ulceration (tissue degeneration) during the conflict active phase.

In the healing phase, everything proceeds the other way around: compact tumors that grew during the conflict active phase through cell proliferation are now broken down and decomposed (caseated) by microbes, e.g., fungi or mycobacteria, such as tubercular bacteria (if present). Cerebrum-directed tissue loss is restored through cell augmentation during the healing phase.

In standard medical practice, these correlations are not known, nor does anyone differentiate between a conflict active phase and a healing phase. One simply designates everything that causes cell proliferation or tissue changes as "malignant".

[color=darkred]Glandular breast cancer

Example: A mother suffered a DHS, when she dropped her baby. The baby hit its head on the floor and was unconscious for a while. Since the woman experienced the shock as a mother-child worry conflict and was right-handed, an adenoid breast gland cancer developed in her left breast. This response is by no means meaningless. The purpose of the increase of additional breast gland tissue is to assist her baby by providing more breast milk than before. This way the mother’s organism tries to compensate for the inflicted harm.

The breast gland tumor continues to grow (with increased milk production) as long as the conflict persists. Thus, during sympathicotonia, i.e., in the conflict active phase, the nursing mother has in her ”sick“ breast more milk than before. The resolution only occurs when the child is well again. This is the moment when the breast gland cells stop multiplying.

We can see now that the changes that we previously called diseases are in fact exactly the opposite, namely very meaningful interactions with Nature's biological processes, e.g., between a mother and her child, or between a woman and her mate.

Another woman had a worry conflict in relation to her husband, which caused a cancer in her breast glands. Since she remained conflict active until after she gave birth to their child, she continued to produce abundant milk on the right partner breast long after the milk production of her left breast had ceased. At the end of nursing, the breast gland cancer underwent tubercular caseation with the usual night sweats, and finally decomposed.

This healing process might be painful; the so-called ‘cerebellum pain’ is typical for healing of the corium skin: The corium skin or under skin is the skin layer underneath the epidermis. It is our first skin which developed during the course of evolution}, particularly with shingles. Women describe it as a sharp pain at the site of the tumor. The pain is caused by the formation of scars (cicatrisation). At the end of the healing phase, a breast CT scan (computer tomogram) will show a cavern at the previous site of the tumor.

These processes also occur outside the actual nursing period and in non-nursing women, in general. If, for example, a woman experiences a mother/child worry conflict after the nursing has stopped, a breast gland tumor will nevertheless still grow, simulating the intent to offer more milk to her nursling, even if the baby is no longer an infant. This has prompted our modern medical doctors to regard such tumors as something totally senseless and diseased - as an error of nature - because they completely lost the understanding of its original purpose.

In the healing phase – provided, the conflict can be resolved - the tumor is decomposed by tubercular bacteria (if they are present). If no TB bacteria are available, the tumor encapsulates and stays, of course without caseation.

But how can anyone then die of breast cancer, you might ask.

Apart from long lasting conflicts, which in rare cases lead to death, one must say that iatrogenic, i.e., doctor-caused panic conflicts such as a fear of cancer panic (see ”frontal fear conflicts“, a death panic, or a self devaluation conflict that follow a breast cancer diagnosis often trigger new cancers (orthodox medicine calls this 'metastases'. Unfortunately, this is the rule these days - and one can very easily die from those fears. However, all this is totally unrelated to the original disease.

Intra-ductal breast cancer

[color=darkred]While there is cell proliferation in the conflict active phase of a breast gland cancer, we see ulceration or tissue loss in the milk duct lining during the ca-phase of a milk duct SBS. From a psychological point of view, we are always dealing with a separation conflict either from a child, the mother, or a partner. We have to look at this type of conflict in an entirely realistic and literal manner as if two individuals are glued together, and along with the separation a piece of the skin is pulled off. This is what we typically see in the clinical picture of neurodermatitis. However, these ulcerations are only one symptom, the other is a sensory paralysis of the milk ducts.

If the sensory paralysis reaches to the outer skin of the breast, the woman has no sensitivity at the nipple. This is usually not noticed, as opposed to breast gland carcinoma where, depending on the breast size and the location, a lump can already be felt after a few weeks.

An exception with milk duct cancer is the so-called cirrhotic lump which occurs if the conflict continues practically non-stop. In a mammogram, such a cirrhotic lump can sometimes take the shape of a compact nodule. Typical also are small calcium deposits (micro-calcification).

Once the separation conflict is resolved, a complication emerges that is biologically not planned because in the course of a natural healing process the baby would normally suck the breast dry. As no milk is being produced (in a non-nursing woman), the wound secretion has often no outlet and therefore becomes congested in the breast. As a result, the breast becomes hot, bright red, and swells up quickly. In this case, the breast becomes larger only at the beginning of the healing phase, while with breast gland cancer the process is the reverse.

A leaking breast is an encouraging sign and a good indication that the affected milk ducts are not completely congested as the secretion can empty outwardly through the nipple (sometimes the discharge literally drips off). Unpleasant as it may be, the sensitivity now returns, almost excessively (hypersensitivity or hyperesthesia). If the conflict has lasted for a long time, the woman may sometimes notice a sensation of internal shrinking of the breast.

One should operate a breast cancer only if it appears advisable. For instance, when a woman feels disfigured because of the lump, or when a DHS-related melanoma develops and/or if, for some reason, the epithelial layer bursts. This would result in an open, suppurating, fetid breast, which can be very problematic. The same also happens when the breast is opened through a cut, or through a puncture.

© Dr. med. Mag. theol. Ryke Geerd Hamer

Testimonial Cherry Trumpower
Testimonial Silvia Herzig
Testimonial Gisella Kerstin

[color=red]Lung Cancer Testimonial - Dave T.

Intra-bronchial cancer (squamous epithelial carcinoma)

Pulmonary lung cancer (adeno carcimoma)

[color=red]Pleural carcinoma

[color=red]Small-cell bronchial carcinoma

[size=14pt]"Does smoking cause lung cancer?" [/size]

SBS – SIGNIFICANT BIOLOGICAL SPECIAL PROGRAM OF NATURE

[color=red]LUNG CANCER and ”LUNG CANCER“ is not the same

written by Dr. med. Ryke Geerd Hamer

The Third Biological Law of German New Medicine, the ”Ontogenetic System of SBSs", organizes all so-called diseases according to germ layer affiliations, i.e., in relation to the inner germ layer, the middle germ layer, and the outer germ layer, which all develop right from the beginning of the embryonic development.

Each cell, that is to say every organ of the body, can be assigned to a specific germ layer and, in accordance with the evolutionary developments, each of these germ layers correlates to certain brain areas as well as to certain histological formations. In addition, as far as cell proliferation and cell loss are concerned, cerebral cortex directed organs and old brain controlled organs respond during the conflict active phase and during the healing phase exactly in a reverse manner.

Cells and organs that develop from the inner germ layer have their control relays in the brainstem. In the case of cancer, they always generate cell augmentation with compact adeno-cell type tumors. Cells and organs which develop from the outer germ layer, on the other hand, are controlled from the cerebral cortex and always cause cell decrease in form of ulcers or functional changes, as seen in diabetes and paralysis.

With regard to the middle germ layer, we distinguish an older and a younger group. Cells and organs that belong to the older group have their control relay in the cerebellum, that is to say, they still belong to the old brain and produce, in the case of cancer, adeno-cell type tumors during the conflict active phase. The cells and organs which belong to the younger group have their control center in the cerebral medulla and cause tissue loss in the form of necroses.

This clearly shows that cancer is not a senseless event of madly proliferating cells but a comprehensible and even foreseeable process that abides very precisely by ontogenetic laws.

[color=red]Bronchial carcinoma

The intra-bronchial squamous epithelial ca or bronchial carcinoma belongs to the outer germ layer and is controlled from the cerebrum. Thus, during the conflict active phase there is no cell proliferation (tumor growth) in the bronchial mucosa but rather the opposite, namely an ulceration, i.e., a bronchial carcinoma is in fact an ulcerous lesion.

During the healing phase the bronchus can occlude due to the swelling of the mucosa. This occlusion, called atelectasis, is often merely a temporary lack of aeration which together with pruritus (itching) provokes intense coughing. It is tragic that in most cases it is only in the repair phase that the bronchial carcinoma is discovered. If these patients were to find their way to German New Medicine before they are given a negative diagnosis and prognosis, 95% of these patients would survive, because they are already in the healing phase.

Starting with the cerebellum, right- and left-handedness becomes relevant in order to establish which side of the patient's brain is predominant. For all control centers of the cerebellum and cerebrum there is a cross-over correlation from the brain to the organ.

The conflict that is linked to the bronchia is always one of fear in the territory. The territorial fear can be experienced in two ways: as a motor conflict or as a sensory conflict. The sensory territorial fear manifests itself during the healing phase as pneumonia and in the epileptoid crisis as a pneumonic lysis. "Asthma" involves the bronchial musculature which responds to a motor, i.e. not being able to move or maneuver, territorial fear conflict.

A territorial fear can only be experienced by men or by post-menopausal women. However, a left-handed young woman can also develop a bronchial carcinoma, but only as a result of a female scare-fright conflict. The bronchial carcinoma would in this case be accompanied with a depression. Here too, the exceptions would be the constellations and hormonal changes (e.g., birth control pill).

According to the Fourth Biological Natural Law of German New Medicine, ”The Ontogenetic System of Microbes“, during the healing phase old brain directed organs decompose their tumors with the help of specialized microbes, while any holes or ulcerations of cerebrum directed organs are refilled with the help of certain bacteria and viruses (if they exist!!!)

[color=red]Pulmonary lung cancer (adeno carcinoma)

An alveolar adeno carcinoma, also called pulmonary lung cancer, pertains to the inner germ layer, is directed by the brainste and always relates to a death fright conflict. The tumor grows during the conflict active phase, is decomposed in the healing phase by mycobacteria such as tubercular bacteria (provided they are present), becomes caseated and is coughed out. All that is left are caverns (holes).

Previously we thought that microbes cause so-called infectious diseases. This seemed to be a reasonable assumption as these microbes are always present in infectious diseases. However, this wasn’t quite right, because every infectious disease is preceded by a conflict active phase and only when the related conflict is resolved are those micro-organisms allowed to become active. In fact, they are activated and directed from the brain. Microbes assist the healing process by breaking down tumors, which have become superfluous, or they reconstruct and refill gaps, necroses, and tissue ulceration, which are controlled from the cerebrum. Microbes are our loyal helpers. The notion of an immune system as an army that fights the evil microbes is patently wrong.

If the tubercular bacteria are absent during healing, the lung nodules remain. There are many patients who have a number of pulmonary lung nodules of varying sizes as a carry-over condition originating from a death fright e.g., that concerned a relative who has met with an accident (or a pet). Such pulmonary nodules are often accidentally discovered during a routine examination - often years later, while the patients are no longer ill. If they had tubercular bacteria present at the time, they would now have lung caverns and nobody would speak of a lung tumor.

Healing pulmonary nodules also used to be diagnosed as lung tuberculosis. Now they are more and more diagnosed as lung cancer. This way, tuberculosis diminished (as a disease) and cancer increased. Strange, that nobody noticed this.

When a patient receives a ”cancer" diagnosis, this is often experienced as a devastating shock that instantly triggers further panic conflicts and new conflict shocks causing new cancers, which standard medicine then calls ”metastases“. Thus, ”metastasis“ is first and foremost caused by iatrogenic (doctor-caused) diagnosis- and prognosis shocks.

The ”metastasis fairytale“ is a conglomeration of all kinds of suppositions and unproven hypotheses. No researcher has ever been able to find a cancer cell in the arterial blood of a cancer patient. If true, that's where you would normally find them - swimming in the peripheral blood stream of the body. It is absolute insanity and medieval dogmatism to think that migrating cancer cells, on their never-observed meanderings through the blood, could mutate into another cell type. As an example, a colon cancer cell (endoderm and brainstem controlled) that had formed a cauliflower-like tumor in the colon is imagined to suddenly travel into the bones (mesodermal and cerebral medulla controlled) causing bone loss.

”The Ontogenetic System of SBSs“ (Third Biological Law) has by now definitely refuted that, for instance, a cell that was controlled by the old brain and had created compact tumors, could all of a sudden leave its allocated brain control relay, associate itself to the cerebrum and fabricate cell decrease.

[color=red]Pleural carcinoma

All too often, patients experience a "breast cancer" or "lung cancer" diagnosis as an attack (conflict) against the thorax area and as a result develop an additional pleural cancer or pleural carcinoma. This type of carcinoma belongs biologically to the old brain mesoderm of the cerebellum and therefore generates a tumor of the adenoid cell type during the conflict active phase. With the cell proliferation the organism tries - and this is the biological purpose - to protect itself against such attacks by forming a flat mesothelioma (pleural carcinoma), which essentially reinforces the pleura.

Such a pleural mesothelioma is usually only noticed after the conflict has been resolved. That is the case because all cerebellum directed tumors produce fluids during the healing phase. In the case of the pleura, this is called a pleural effusion - in the peritoneum we call it ascites, and in the pericardium a pericardial effusion. However, this holds true only with the ”Syndrome“ - otherwise, we call it pleuritis, peritonitis, or pericarditis.

[color=red]Small-cell bronchial carcinoma

With orthodox medicine, the patient is now jumping from the fire into the proverbial frying pan. The diagnosis of "pleural carcinoma" (interpreted as "metastasis") most likely triggers a new shock, for example, a cancer fright conflict or frontal fear conflict, which causes ulceration in the pharyngeal ducts. This too is usually noticed only in the healing phase when the squamous epithelial mucosa in the ulcerated area swells up, and serous fluid-containing cysts are formed. Conventional medicine erroneously calls this a centro-cystic-centro-blastic Non-Hodgkin’s "lymphoma". After several relapses, the cysts indurate. In the mediastinum they can reach to the diaphragm. Even here, the diagnosis is given exclusively in the healing phase when the patient feels discomfort. Tragically, the diagnosis now becomes a "small-cell bronchial carcinoma".

Surely, it is not difficult to realize why, after only a few weeks or months, most patients die as a result of the panic and ensuing conflicts. One can easily assume that about 80% of secondary and tertiary cancers are the result of iatrogenically induced diagnosis shocks together with an obsolete pseudo-therapy.

[color=red]"Does smoking cause lung cancer?"

In a large-scale study that lasted over several years, thousands of hamsters were constantly exposed to cigarette smoke while control animals were not. The researchers discovered that not a single animal manifested a bronchial carcinoma or a lung cancer. They had simply missed the fact that hamsters live underground and have absolutely no fear of smoke. That's why they have no code in their brains, no warning light against smoke.

With house mice it is exactly the reverse. They suffer an acute death fright with the least amount of smoke and run away. In fact, in medieval times, when one saw a swarm of mice run out of a house, one knew that there was a fire somewhere. Some of these mice can indeed develop a lung cancer, triggered by the death fright.

These examples should suffice to illustrate that today's animal testing is nothing but cruelty, ignoring that animals have a soul. Therefore, I allow myself the following prediction: one day, all animal experimentation will be exposed as a disgrace for our whole society and will be seen as a testimony to our unspeakable lack of knowledge and sensitivity. There is also absolutely no proof that carcinogenic substances act directly upon an organ, bypassing the brain.

Standard medicine has assembled many correct facts. German New Medicine® doesn’t deny most of these facts. However, we do contest their interpretation.

© Dr. med. Mag. theol. Ryke Geerd Hamer

Lung Cancer Testimonial Dave T. - USA

--------------------

Отто
Човек

#1959044 - 24.11.2007 20:19 [Re: Отто]

НеЩо ново и на бьлгарски еzик.Наи после.Труда ми не е напраzен.

http://www.lechitel.bg/newspaper.php?s=0&b=92

--------------------

нито
една

#1960064 - 26.11.2007 10:31 [Re: Отто]

Мисля, че нямаше да е лошо да включат превода на Алфа Бета за 5-те биологични закона, който много по-ясно и просто обяснява нещата

--------------------

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

#1962153 - 28.11.2007 01:40 [Re: нито]

браво промених прякора
поздравления

Отто
Човек

#1965316 - 30.11.2007 14:32 [Re: D-r Kostova]

Ще опитам да органиzирам и семинар в БГ.

--------------------

нито
една

#1965381 - 30.11.2007 15:29 [Re: Отто]

Цитат:

Ще опитам да органиzирам и семинар в БГ.

Браво. Надявам се ще ни известиш предварително

--------------------

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
    #1966377 - 01.12.2007 21:38 [Re: Отто]

Ако може даже поне 2 месеца предварително... или някакъв видеозапис от събитието.

нито
една

#1967509 - 03.12.2007 13:23 [Re: Отто]

Цитат:

НеЩо ново и на бьлгарски еzик.Наи после.Труда ми не е напраzен.

http://www.lechitel.bg/newspaper.php?s=0&b=92

Не ми се отваря сайта. Може ли някой да copy/paste статията тук във форума плз.

--------------------

c´est moi
;)

Регистриран: 11.12.2006
    #1968508 - 04.12.2007 14:48 [Re: нито]

Моля заповядай
Германска нова медицина

Брой: 47, 22 November 2007 - ГЕРМАНСКА НОВА МЕДИЦИНА
Д-р Хамер срещу цялата медико-фармацевтична гилдия

Всеки рак започва като силно драматично психично изживяване

Уважаема госпожо Лефтерова,
Научих от Интернет за Германска нова медицина на д-р Хамер, който отрича напълно лечението на левкемия от традиционната медицина чрез химио- и лъчетерапия и трансплантация на костен мозък. Предрича и крайния резултат от този вид лечение.
Ние, родителите на заболелите от левкемия деца, лекувани в момента по традиционната медицина, сме в шок от описаните последствия.
Молим Ви да публикувате повече за тази медицина, да се свържете с д-р Хамер и института им, за да разберем, след като отрича единия метод, какъв е предлаганият техен.
Може би в България и по света има и други лекари, последователи на нови методи на лечение на левкемия. Молим Ви, съдействайте ни за откриването им, за запознаване с начина на лечението им, за да спасим децата си от страшните увреждания на химио- и лъчетерапията и да ги излекуваме!
С уважение и благодарност:
Ст. Дончева, Стара Загора

Д-р Рике Герд Хамер, бивш преподавател в университетите на Мюнхен и Тюбинген в Германия, поставя началото на така наречената Германска нова медицина след пространни изследвания и лечебна практика, започнала в края на 70-те години. Тя убедително базира природата на болестта върху универсални биологични принципи и взаимодействието между трите нива, които съставляват организма - психиката, мозъка и органите. В тази Нова медицина заболяванията имат биологичен смисъл, а не са грешки на природата. Д-р Хамер постига изключителен успех с раковата си терапия - при един от съдебните процеси, с които защитниците на конвенционалната медицина се опитват да го атакуват, прокурорът се вижда принуден да признае, че след 4-5 години 6000 от 6500 пациенти предимно в напреднал стадий на рак са все още живи. Това е над 90% - почти пълната противоположност на резултатите, които могат да бъдат очаквани след конвенционално лечение на рак в напреднал стадий.

Всъщност д-р Хамер започва своите изследвания върху рака, след като развива рак на тестисите малко след трагичната смърт на 17-годишния си син Дирк, прострелян по време на ваканция в Средиземноморието (по това време д-р Хамер има своя практика в Рим). Тогава той си задава въпроса дали смъртта на сина му е била причината за болестта. Впоследствие проучва и документира над 15 хиляди случая на рак и при всичките намира следните характеристики, които кръщава
Железните правила на рака:
Първо. Всеки рак и свързано с него заболяване започва като СДХ или Синдром на Дирк Хамер - тежко, силно драматично и изолиращо "конфликтно-шоково" изживяване. То се проявява едновременно на трите нива - психика, мозък и органи.
С други думи д-р Хамер стига до извода, че едно физическо събитие може да породи биологически "конфликт-шок", който се проявява във видима физическа трансформация в мозъка и води до измерими промени в нервно-физическите параметри и до развитие на ракови образувания, язви, некрози и функционални нарушения в определени органи в тялото. Ако конфликтът бъде разрешен, на раковия или некротичния процес се дава заден ход за коригиране щетите и връщане здравето на пациента.
Д-р Хамер смята, че болестта се предизвиква единствено от шок, за който сме напълно неподготвени. Това означава, че ако по някакъв начин можем да се подготвим за шокиращото събитие, няма да се разболеем. Всъщност той самият не обича да използва думата "рак" - според него той по-скоро е специална биологична реакция на необичайна ситуация.
Второ. Естеството на психическия конфликт определя мястото на фокуса или Огнището на Хамер в мозъка и онова на рака в органа.
Трето. Протичането на конфликта определя развитието на Огнището на Хамер в мозъка и това на рака в органа.
В момента на конфликт-шока възниква късо съединение, фокус на активност в определено място в мозъка. То може да бъде заснето с помощта на компютърна томография (КТ) и изглежда като серия от концентрични кръгове. Това е Огнището на Хамер. Ако конфликтът по-късно бъде разрешен, този образ се променя, развива се оток и накрая белег.
Тези мозъчни лезии са толкова специфични и прецизно разположени, че д-р Хамер с удивителна точност диагностира болестите само по КТ на мозъка на пациента. Освен това той демонстрира, че в момента на възникване на концентричните кръгове в мозъка и КТ на засегнатия орган може да покаже такава концентрична лезия. Щом възникне Огнището на Хамер, органът, който се контролира от конкретния мозъчен център, регистрира функционална трансформация. Тя може да се изразява в новообразувание, загуба на тъкан или загуба на функция. Според д-р Хамер това се случва в мига, в който психическият шок достигне подсъзнанието, и в същата секунда се инициира ракът или друго заболяване. Тежестта на болестите може да зависи и от други психологически, енергийни и хранителни фактори, но природата и местоположението им се определят от съдържанието на конфликт-шока.
Хамер смята, че връзката между ключовите емоционални шокови събития, засяганите мозъчни зони и свързаните с тях органи се е развила като адаптация в еволюцията на човека от сходни програми в животинския свят. Когато неочаквано изпитаме емоционално страдание, се пуска в ход аварийна коригираща програма - биологична програма за конфликт, имаща за цел да върне индивида към нормалното му състояние. Такива програми могат даже да обхващат цели семейства или други групи.
Хамер дава следния пример: майка вижда детето си да претърпява лоша злополука. От гледна точка на еволюцията малките деца по-бързо се възстановяват, когато получават допълнително мляко. Затова биологичната програма за конфликт се стреми да стимулира производството на мляко чрез увеличаване броя на гръдните клетки. Ако майката е десничарка, това ще предизвика незабавна поява на Огнище на Хамер в конкретна част от дясното й мозъчно полукълбо, която е свързана с лявата гърда. Щом детето се оправи, започва разрешаването на конфликта и вече не е нужно допълнително мляко. Майката развива доброкачествена форма на туберкулоза във въпросната гърда, която разрушава излишните гръдни клетки. Но ако микобактериите, нужни за това, липсват, тогава мястото може просто да се калцира и да остане като латентен тумор.
Същият процес е в сила и при животните. Овца, чието агънце е било изядено от вълк, е склонна към развитие на рак на вимето. Обикновено обаче тя разрешава конфликта, като ражда друго агне.
Следният пример би могъл да илюстрира първоначалната полза за оцеляването от този механизъм. Представете си, че лъв преследва антилопа. Тя трябва незабавно да мобилизира всичките си средства за оцеляване. Симпатиковата нервна система поема командването и в допълнение се активира специфичен център в мозъка, който стимулира белодробната дейност. След като е отървало кожата, животното си отпочива и парасимпатиковата нервна система поема управлението за известно време, докато телесните функции се нормализират.
Ако вместо това един човек получи диагноза рак, дори и тя да е погрешна, същата биологична програма се задейства от същия страх от смъртта, който в случая с животното му е помогнало да избяга. Нивото на стреса скача и връзката мозък-бял дроб се активира, но в тази ситуация няма къде да се бяга. Докато конфликтът бъде разрешен, което може да отнеме години, ще съществува постоянен стрес, както и мозъчно стимулиране на белодробната активност, която тук приема формата на повишаващ се капацитет на белия дроб посредством непрестанното делене на клетки.
Този процес може единствено да бъде спрян с изключване на пусковия механизъм в мозъка чрез обезвреждането на първоначалния конфликт-шок. Това се случва, когато пациентът впоследствие се подлага на операция или природна терапия, за които вярва безрезервно, че ще го излекуват. Но същата тази процедура при човек, който има съмнения относно ефикасността й, ще остави конфликта неразрешен и болестта ще прогресира.
Конфликти, болести и органи
Изборът на фокус на конфликта става с подсъзнателна асоциация. Така например биологичните конфликти, които са свързани с вода и други течности (олио, мляко...), водят до рак на бъбреците, страхът от смъртта - до белодробен рак, а "глътването на по-голяма хапка, отколкото сме в състояние да храносмелим" в психологически план - до рак на стомаха или червата.
Първоначално в животинския свят наистина е ставало дума за голяма хапка храна, но за нас това може да бъде прекомерно задлъжняване или всякакъв друг ангажимент, който сме поели и не можем да изпълним. Фокусът обаче не се определя от самото събитие, а по-скоро от психологическото му значение за нас в момента на настъпването му.
Хамер илюстрира това с друг пример - за жена, която заварва съпруга си в леглото с друга. Като сексуално разстройващ конфликт той предизвиква рак на матката. Ако вместо това се изживее като конфликт с партньора, тогава при жена десничарка той води до рак на дясната гърда. Ако усещането от конфликта е страх и отвращение, той причинява хипогликемия, а при загуба на самоуважение може да се развие рак на срамната кост.
Ако липсата на самоуважение беше възникнала по повод на спортен провал, а не във връзка със секса, то тогава проблемът щеше да се прояви в крак или ръка, а може би в пръстите или рамото.
Други типични събития, които биха могли да доведат до биологични конфликти, са различни ситуации на загуба - на любим човек, на работа, на ценно притежание или територия.
Д-р Хамер вярва, че повечето метастази или вторични тумори се предизвикват от страха от рака или страха от смъртта в резултат на получената ракова диагноза или отрицателна прогноза. И в този случай обаче породеният конфликт-шок може да не е страх, а по-скоро гняв, негодувание или конфликт на отделяне от партньора или децата, и тогава туморите ще се появят на различни места. Също така диагностирането на рак на дебелото черво обикновено води до вторичен чернодробен рак заради подсъзнателния страх от гладуване.
По принцип отчаянието, загубата на надежда и смисъл създават хроничен стрес, който възпрепятства лечението на рака и другите болести, но не е причината за тях. Според Хамер истинският им причинител е неочакваният травматичен шок, за който човек е емоционално неподготвен. Следният списък изброява някои от връзките между конфликтните емоции и съответните органи, които те засягат:
Надбъбречна кора: Грешна посока, отклоняване от правия път
Пикочен мехур: Грозен конфликт, мръсни номера
Кости: Липса на самоуважение, комплекс за малоценност
Млечна жлеза: Конфликт, свързан с грижи или дисхармония
Млечен канал в гърдата: Конфликт, причинен от раздяла
Лява гърда (при жени десничарки): Конфликт във връзка с дете, майка, дом
Дясна гърда (при жени десничарки): Конфликт с партньора или други хора
Бронхи: Териториален конфликт
Шийка на матката: Тежка безизходица, разстройване, неудовлетвореност
Дебело черво: Грозен "несмилаем" конфликт
Хранопровод: Нещо, което не може да бъде прието или преглътнато
Жлъчка: Конфликт, свързан със съперничество
Сърце: Постоянен конфликт
Черва: Невъзможен за преглъщане гняв
Бъбреци: Нежелание за живот, свързан с вода или течност конфликт
Ларинкс: Страх или уплах
Черен дроб: Страх от гладуване
Бял дроб: Страх от смърт или задушаване, включително и страх за някой друг
Лимфни жлези: Загуба на самоуважение, свързана с мястото
Меланом: Чувство на омърсеност, опетненост, оскверненост
Средно ухо: Невъзможност да бъде получена жизненоважна информация
Уста: Нещо, което не може да бъде преглътнато или задържано
Панкреас: Предизвикващ тревога и ядове конфликт с хора от семейството или по повод наследство
Простата: Грозен конфликт със сексуален характер или подтекст
Ректум: Страх, че човек е безполезен
Кожа: Нарушена душевна или емоционална цялост
Далак: Шок от физическа или емоционална рана
Стомах: Несмилаем гняв, който е преглъщан твърде дълго
Тестиси и яйчници: Свързан със загуба конфликт
Щитовидна жлеза: Чувство на безпомощност
Матка: Сексуален конфликт
А ето и връзката между конфликтите и някои болести:
• Диабет и хипогликемия: Жена десничарка развива понижена кръвна захар вследствие на безпокойство и отвратеност, а ако е левичарка, заболява от инсулинозависим диабет. Мъж, който си служи с дясната ръка, развива инсулинозависим диабет от конфликт на съпротива и борба срещу нещо, а ако е левичар, получава хипогликемия.
• Сърдечен инфаркт: борба за територия.
• Хемороиди: и жените десничарки с криза на идентичността, и мъжете левичари с гняв, породен от териториални проблеми, в оздравителната фаза ще развият хемороиди.
• Множествена склероза и парализа: неспособност да се избяга, да се продължи напред или да не се отстъпи, или пък незнание какво да се прави.
• Лицева парализа: страх, че човек ще загуби достойнството си, след като е станал за смях или се е превърнал в обект на подигравки.
• Псориазис: свързан е с конфликт на отделяне от майка, баща, семейство, дом, приятели или домашни любимци.
• Психозите от всякакъв тип са свързани с едно или повече активни Огнища на Хамер във всяко мозъчно полукълбо.
• Витилиго, левкодерма: брутален или грозен конфликт на раздяла.
По отношение на СПИН д-р Хамер наблюдава, че никой никога не е умирал от него, без преди това да са му казали, че е ХИВ-позитивен, и без да вярва в това. Заключението е, че точно както и при рака, отрицателното възприятие, свързано със СПИН, става причина за опустошителния му ефект.
Левичарите развиват проблеми в страната, противоположна на тази при истинските десничари. Коя ръка е водещата, можете да проверите, като наблюдавате коя от двете е отгоре, когато пляскате. При десничарите всички мускули от дясната страна на тялото са свързани с партньорите и евентуално други хора, а от лявата - с децата или собствената майка. Промени могат да настъпят вследствие на хормонални изменения, например в резултат на употребата на противозачатъчни таблетки или менопаузата.
Оздравителната фаза
Началото на СДХ или конфликт-шока е различно от това на други конфликти, които преживяваме в ежедневието си. То предизвиква постоянен стрес, който води до студени ръце и крака, загуба на апетит и отслабване, безсъние и непрекъснато връщане на мислите към съдържанието на конфликта. Ако той не бъде разрешен скоро, продължителният стрес ще доведе до специфични симптоми и развитие на рак или друга болест.
Щом конфликтът бъде разрешен, пациентът вече не е ангажиран с неговото съдържание, апетитът му се връща, ръцете му се стоплят отново и сънят му се нормализира, но може да усеща слабост, умора и нужда от почивка. Тези ефекти показват, че контролът е поет от парасимпатиковата нервна система. Това е началото на оздравителната фаза, която може да бъде продължителна и трудна.
През първата част от тази фаза наблюдаваме задържане на вода и възпаления, но туморът спира да расте. Това в крайна сметка води до криза на оздравяването, която Хамер нарича епилептична или епилептоидна криза, тъй като се предизвиква от оток в Огнището на Хамер в мозъка. Тя се проявява с уникални симптоми за всяка болест.
След това тялото започва да изхвърля насъбраната вода, силата на пациента постепенно се възвръща и телесните функции се нормализират. Тогава съединителната тъкан в мозъка, невроглията, започва да поправя Огнището на Хамер. Това може да бъде изтълкувано от конвенционалните рентгенолози като бързо растящ мозъчен тумор и да се започне съответно лечение. Хамер пише, че истински мозъчни тумори не съществуват, тъй като невроните в мозъка не могат да се делят.
Той изчислява, че 99% от мозъчните инциденти като удари, кръвоизливи, кисти и тумори се дължат на оздравителни събития в Огнищата на Хамер и следователно са временни и самозатихващи, освен ако не бъде проведена неадекватна медицинска интервенция. Най-важната помощ в такива ситуации е намаляването на отока в мозъка.
По време на оздравителната криза е възможно пациентът за кратко да изпита наново първоначалния психологически конфликт, придружен със студени ръце и студена пот. Това служи за потискането и премахването на отока в мозъчната лезия, което след това позволява и на другите условия в тялото да се нормализират. Критичният момент е точно преди края на оздравителната криза, когато става очевидно дали организмът е достатъчно силен, за да елиминира болестта. В трудни случаи с дълга или интензивна продължителност на конфликта може да се появи масиран мозъчен оток, за който Хамер използва инжекции с кортизон. В природолечението вместо това се прилагат избрани терапии с урея и противовъзпалителни средства.
Уреята има силни диуретични свойства и отличен ефект при опасно високо налягане на течностите в мозъка. Обикновено се използват 20 мл урея 2 до 5 пъти дневно. В литературата например е описан животозастрашаващ случай на масиран тумор в мозъка, който напълно изчезнал след прилагане на 256 мл урея 30%. Този доклад показва ясно, че предполагаемият мозъчен тумор в действителност е представлявал масиран оток, както допуска Новата медицина.
Така наречената епилептична криза може да бъде изживяна във вид на сърдечна атака, белодробен емболизъм, хепатит или белодробна инфекция. Като цяло по време на кризата на оздравяването пациентът изпитва по-силен дискомфорт, отколкото през периода на активния растеж на тумора. През първата част от оздравителната фаза проблемите основно се дължат на задържането на вода, възпаленията и отока на тъканите, които биха могли да причинят големи болки. Хамер възприема отока, независимо дали в мозъка или в друг орган, като положителен знак за оздравяване.
Възстановяване на тъканите
След оздравителната криза аденокарциномите се елиминират от гъбички и микобактерии, а вирусът на хепатита допълнително може да спомогне за възстановяване на черния дроб. През този стадий бактерии, вируси и гъбички, които способстват за разграждане на туморите и регенериране на увредените тъкани, също предизвикват възпаление, болки и температура.
Ако намирате за странно, че Хамер гледа на микробите като на жизненоважни приятели и помощници в лечението на рака, то трябва да знаете, че той е направил и още по-изненадващо откритие. В своята онтогенетична система от тумори и еквивалентни на рака заболявания той разграничава два противоположни процеса през фазата на активния конфликт. В зависимост от местоположението на Огнището на Хамер в мозъка може да има умножаване или разрушаване на клетките.
В първия случай има клетъчно възпроизводство и туморен растеж през конфликтната фаза, а през оздравителната излишните клетки се премахват с помощта на микроби. Във втория се наблюдава разрушаване на клетките по време на конфликта, което води до язви, некрози и дупки в тъканите, засягащи например костите (остеопороза), бъбреците, далака или яйчниците.
През оздравителната фаза в този втори случай съществува стремеж за запълване на дупките чрез клетъчно възпроизводство. Некрозите и остеолизите (разтваряне на костна тъкан) се отстраняват от бактерии, които първо образуват абсцеси, в началото запълвани с ръбцова, а по-късно с гранулираща тъкан, докато се образуват остеосаркоми, лимфоми, фиброми и оздравителни кисти. Често срещана през фазата на оздравяването е и левкемията, например след увреждане на костната тъкан в резултат на радиация, химикали или рак на костите.
Според Хамер тези състояния са самоограничаващи се и излизат от контрол само при възникване на допълнителни конфликт-шокове или ако тялото е твърде старо или слабо, както и вследствие намесата на конвенционалната медицина. За разлика от нея, природните терапии укрепват тялото и мозъка през този мъчителен период.
Излекуване на душевния конфликт
Главната задача при всеки раков случай е да се открие началното емоционално шоково изживяване и да се гарантира неговото излекуване. Много често то вече се е коригирало и пациентът страда от ефектите на оздравителната фаза.
Например някой е загубил бизнеса си, но сега се е отдал на ново, удовлетворяващо го начинание. Като пост-ефект той може да има тумор, който постепенно се превръща в латентен или в крайна сметка се разгражда. Около 40% от туморите, които се откриват при рутинни медицински прегледи, се определят като стари и безвредни, тоест латентни и калцирани. При все това обаче могат да възникнат усложнения, ако медицинска намеса вдъхне страх от смъртта - конфликт-шок, който води до активизиране на същия или развитие на нов тумор.
В други случаи първоначалният конфликт все още може да е активен или да е възникнал втори активен конфликт. Трябва да се върнем назад, вероятно 1-2 години преди началото на нашия проблем, и да анализираме емоциите си през този период, както и преди и след него. Медитацията и регресионната терапия също могат да помогнат за откриването на конфликт-шока.
Ако продължаваме да имаме силна емоционална реакция, когато разкрием съдържанието на конфликта, можем да сме сигурни, че той все още не е разрешен. Ако е възможно, най-добре е да го разрешим по естествен път. Например ако той е причинен от загубата на партньор, тогава намерете нов; ако сте загубили дете, забременейте отново, осиновете си дете или си вземете домашен любимец. Ракът спира да расте след третия месец, тъй като бременността е с предимство.
Ако естественото разрешение е невъзможно, тогава използвайте техники за визуализация самостоятелно или с помощта на партньор или специалист. В спокойна и предразполагаща към медитация обстановка пресъздайте и повторно изживейте конфликта, но като го подмените с желан или приемлив изход. Сътворете и преживейте този нов изход възможно най-живо и детайлно, вижте го, почувствайте го, даже го чуйте и помиришете. Опитайте да превъзмогнете конфликта с помощта на умствените образи.
Ако никой от тези методи не е възможен, тъй като чувствате, че поради някаква причина трябва да продължите настоящото си изпитание, тогава единствено увеличеното духовно разбиране и приемане би могло да ви помогне. При всички случаи си дайте сметка за уязвимите си точки и избягвайте всякакви по-нататъшни конфликт-шокове. Ако все пак се случи да изпитате такъв, освободете се от него възможно най-бързо. Можете да улесните допълнително фазата на оздравяването, ако имате вътрешната убеденост, че тя ще е кратка и лека, и ще доведе до пълното ви излекуване.
Всъщност Хамер не нарича болестите болести, а смислени биологични програми на природата. Цитира се, че той е работил с повече от 31 хиляди пациенти и е наблюдавал потвърждение на своите теории във всеки един от случаите без изключение. Самият Хамер твърди, че като цяло неговата Нова медицина постига успех в 95% от раковите случаи.
Преследването
Сименс, производителите на КТ-оборудването, потвърдиха независимо съществуването на Огнищата на Хамер в мозъка. Нещо повече, тяхната диагностична стойност беше доказана през 1998 година в университета на Трнава в Словакия. Въпреки това д-р Хамер бе подложен на ужасни гонения.
Според закона в Германия разрешителното на един лекар за практикуване може да бъде отнето, ако той е с "отслабени умствени способности". Този именно закон е използван от германски областен съд през 1986 година, за да се отнеме на Хамер правото да практикува. Като доказателство за неадекватното му умствено състояние съдът посочва, че той не желае да оттегли теориите си и да се врече във вярност към принципите на ортодоксалната медицина. Нещо повече, според правосъдния орган той бил неспособен да се върне в правата вяра - опитал се да убеди група видни професори в правотата на теориите си само месец преди делото! Година по-късно същият този съд постановява да бъде направена психиатрична оценка на умствените му способности, която Хамер отказва. Въпреки това назначен от съда психиатър, без никога да го е виждал, му поставя диагноза, че е психопат.
През 1997 година д-р Хамер е арестуван и държан в затвора 18 месеца по силата на малко известен закон за природолечението, въведен по времето на Хитлер с цел репресиране на циганите. Престъплението му е, че дал безплатен здравен съвет на хора, които го попитали за мнението му. Прокурорът открито заявява, че трябва да бъдат използвани всички средства за отстраняване на Хамер от обществото. За сравнение делото срещу убиеца на неговия 17-годишен син Дирк - италианския принц Виктор Емануил Савойски (небезизвестния братовчед на Симеон Сакскобургготски), се отлага 13 години и завършва с абсурдната присъда от 6 месеца условно.
Впоследствие срещу Хамер са започнати съдебни преследвания в различни страни. Според тях той е масов убиец, защото лишава раково болни пациенти от, както се твърди, безвредното и ефикасно лечение, предлагано от ортодоксалната медицина. Някои сравняват този лов на вещици със съдбата на д-р Семелвайс, който умира на 47-годишна възраст в приют за душевноболни, защото препоръчвал хирурзите да си измиват ръцете преди операция.
През 1999 година д-р Хамер се премества да живее в Испания, тъй като съдилищата в Германия, Австрия, Франция и Швейцария вече искат да го съдят за всеки раково болен, който е починал, следвайки съветите му. Срещу него има и висящо частно дело за голяма сума пари, защото препоръчал на пациент да не се подлага на химиотерапия. Това означава, че всеки практикуващ медик е длъжен да предложи химиотерапия или ще бъде изправен пред финансов крах. Макар че много отделни лекари, между които и професори по медицина, са потвърдили принципите на Германската нова медицина, никой германски университет досега не се е съгласил да ги тества въпреки съдебно нареждане университета на Тюбинген да проведе такива тестове.
Д-р Хамер преживява 8 опита за убийство, а медиите в Германия го третират като умопомрачен престъпник. (Той отново е вкаран в затвора във Франция от септември 2004 до февруари 2006 година, а понастоящем е намерил убежище в Норвегия. - б.п.) Други лекари и природолечители в Европа, които практикуват в съответствие с принципите на Германската нова медицина, също са обект на преследване. В Австрия, Белгия, Франция, Германия и Испания властите започват процедури за отнемане правото на практикуване на такива лекари. Съдебните дела се водят от години. Единствено испанските съдилища са възприели просветената позиция, че не е тяхна работа да разрешават конфликта между противоречиви медицински теории и терапии. Ожесточената разправа от страна на властите е разбираема, защото широкото разпространение и прилагане на Новата медицина би сложило край на господството на медико-фармацевтичния комплекс.
През 2001 година виден невролог открито защити д-р Хамер, като публикува книга за Новата медицина и настоя теориите му да бъдат официално проверени. Понеже д-р Терезе фон Шварценберг е представител на висшата аристокрация, медиите се видяха в затруднение каква позиция да заемат. Дотогава те бяха писали за д-р Хамер по най-пренебрежителния начин, а изведнъж една изтъкната личност твърдеше, че той е прав и заслужава Нобелова награда! Въпреки всичко официалният отговор на онколозите все още си остава, че е пълен абсурд да се допуска, че емоциите могат да играят важна роля за зараждането и лечението на рака, и следователно твърденията на д-р Хамер не трябва да бъдат проверявани.
Коментар
Моето собствено разбиране и опит не оставят никакво съмнение за първостепенната важност на нашите емоции и вярвания в причиняването и лечението на болестите ни. Нещо повече, трудовете на д-р Хамер създават впечатлението за един сериозен и щателен изследовател, чиито открития бяха потвърдени от редица научни институции и практикуващи лекари, в това число професори по медицина. Да го отричат продължават само тези, които отказват да погледнат доказателствата му.
Затова аз нямам съмнения за валидността на неговата главна предпоставка, а именно, че определени заболявания и особено ракови болести са свързани с видими лезии на определени места в мозъка, както и с определени психологически изживявания. Неговият двуетапен болестен процес, при който оздравителната фаза представлява преобръщане на първоначалните болестни условия, е основна концепция на природните терапии.
Д-р Хамер обаче не изглежда склонен към разширяване или модифициране на теорията си, така че да отчита и други възможности. По същество той приема еднопосочна комуникация психика-орган през мозъка. Но аз по-скоро допускам двупосочна - както психика-орган, така и обратно от органа до мозъка и психиката.
Бих искал да го обясня с един пример. Доколкото знам, смъртността от рак на гърдата в Китай е 1 на 10 хиляди срещу 1 на 10 в повечето западни страни. Професор Джейн Плант, автор на книгата Животът ви е във вашите ръце, осъзнала, че за разлика от западните жени, китайките не консумират мляко или млечни продукти. По това време нейният рак на гърдата се бил развил за пети път и тя се била примирила със смъртта. Но щом се отказала от всички млечни продукти, туморът изчезнал и вече 13 години не се е появявал.
Тъй като китайците имат нормална честота на други видове рак, трябва да е налице специален фактор, който предизвиква тази ниска заболеваемост от рак на гърдата. Ако допусна, че това наистина е млякото, аз бих приложил следните разсъждения.
Млякото е богато на инсулиноподобен фактор на растежа, IGF-1, който стимулира растежа на гръдната тъкан през пубертета и бременността. Той се съдържа и в месото на млекодайните крави и очевидно стимулира и други хормонално зависими видове рак, включително и този на простатата. Ако допуснем, че това предизвиква постоянно слабо стимулиране на гръдната тъкан и свързаната с нея мозъчна област при консумиращите мляко или млечни продукти жени, то тогава има две възможности:
1. Сенсибилизираните мозъчни зони ще доведат до много по-силна емоционална реакция от нормалното към всеки свързан с дете или партньор конфликт, което води до по-често развитие на рак на гърдата при пиещите мляко жени.
2. Втората възможност е съществуваща субакутна конфликтна ситуация или минало събитие, което все още активно е в подсъзнанието. Непрекъснатата стимулация от субакутния конфликт в допълнение към IGF-1 би могла да предизвика постепенното развитие на Огнище на Хамър или пък внезапната му поява при достигане на даден праг.
По този начин факторите от околната среда може да участват при формирането на Огнища на Хамер в съчетание с психологическите конфликти. Повечето хора днес имат много нездравословен начин на живот в добавка към ниското качество на наследените си гени. Много вероятно е истински здравите хора да не развият Огнище на Хамер в отговор на неочакван емоционален шок или това при тях да бъде леко и самоизлекуващо се събитие.
По подобен начин може една подходяща природна терапия, насочена към заболял орган, да изпрати сигнал до свързаната с него област в мозъка, който да спомогне за лечението на Огнището на Хамер и с времето да доведе до разрешаване на емоционалния конфликт.

Уолтър Ласт

За автора: Д-р Уолтър Ласт е световноизвестен природолечител и диетолог, роден в Германия, където е заемал позиции в университетите на Грайфсвалд, Кьолн и Мюнхен, провеждайки биохимични и токсикологични изследвания. По-късно работи в лаборатория по бионауки в Лос Анджелис, а през 1970 година се установява в Нова Зеландия и, разочарован от медикаментозната медицина, започва практика в областта на натуропатията. От 1981 година живее в Куинсланд, Австралия, където проучва и експериментира с широк кръг природни лечения за подобряване на ефикасността им срещу тежки и смятани за нелечими заболявания. Автор е на множество книги като "Лечебни храни" и поредицата "Излекувай себе си".

Бележка на редакцията
В този брой отделихме три страници на Германската нова медицина, за да се види, че тя има доста по-широк обхват от едно заболяване - левкемията - за което ни пише г-жа Дончева. В света се надигат все повече гласове срещу варварското лечение на онкозаболяванията чрез конвенционалните химио- и лъчетерапии. Лично аз имах щастието да чуя още преди пет години големия холандски специалист проф. д-р Осуалд на Международната конференция, посветена на Саменто, в Лондон.
Тогава проф. Осуалд изуми британските журналисти и лекари, като каза, че той никога не би позволил да се прави химиотерапия на съпругата му, а би я лекувал само със Саменто и други природни продукти. Но не може да забрани на пациентите си да правят химиотерапии, защото може да го изпратят в затвора. Точно това изпращане в затвор се е случило с д-р Хамер.
И днес едва ли ще се намерят много смелчаци сред лекарите, които поне да опитат лечението по методите на Германската нова медицина. Вече 6-годишният ни опит със Саменто показа, че няма специалисти в България, които открито да се опитат да изследват това, което скрито препоръчват на пациентите си. Но, ако все пак някой специалист у нас реши да подложи на проверка медицината на д-р Хамер, веднага бихме публикували заключенията му. Както и ще ви запознаваме и в бъдеще с всички отзиви от чужбина за Германската нова медицина. Ще направим всичко възможно да се свържем с д-р Хамер и да публикуваме интервю с него.

--------------------
But she did ask...and well she is special

Alfa Beta

#2028286 - 07.02.2008 16:21 [Re: Alfa Beta]

Излезе ново осъвременено издание на "Завещанието" на доктор Хамер, на италиански, от януари 2008.
Но е без синопти4ната таблица, за съжаление.

7777777
confused

Регистриран: 22.01.2005
От: Canada
    #2032951 - 12.02.2008 21:51 [Re: Alfa Beta]

Някой може ли да ми каже какво е точно заглавието на "Завещанието" в английски вариант или още по-добре как мога да се сдобия с него.

7777777
confused

#2032975 - 12.02.2008 22:06 [Re: 7777777]

Видях в сайта на NGM,че мога да си закупя книга,която е издание 2000 годин,със заглавие "Summary of the New Medicine".Toва ли всъщност е завещанието?

Alfa Beta

#2033389 - 13.02.2008 12:01 [Re: 7777777]

Цитат:

Видях в сайта на NGM,че мога да си закупя книга,която е издание 2000 годин,със заглавие "Summary of the New Medicine".Toва ли всъщност е завещанието?

По-скоро това трябва да е резюме, presentation. Под форма на pdf и си го изтегляш гратис.
В кой сайт го видя това заглавие?

Завещанието е последната книга на Хамер, обхваща вси4ко, което е открил, издавано е на немски и италиански. За английски не ми е известно.
Ок. 1300 стр. е.
Мога да ти дам на итал. откъде може да се купи, линк на издателската къща.

Това е сайта на НМГ в Канада.
http://germannewmedicine.ca/English/frames.html

7777777
confused

#2034192 - 13.02.2008 22:26 [Re: Alfa Beta]

Точно в този сайт видях книгата,под 200 стр. и струва 75 долара.Едва ли точно това мога да изтегля като pdf.Иначе,по всичко личи,че е някаква презентация,а не самото завещание.Мисля,че това е единствената книга на английски.Засега....

Alfa Beta

#2038577 - 18.02.2008 17:19 [Re: 7777777]

Видях книгата.
Защо не ги попиташ директно дали се о4аква Завещанието на англ.? Те се ползват с доверието на др. Хамер, биха могли да ти отговорят.

Можеш да погледнеш и тук

http://www.newmedicine.ca/

Отто
Човек

#2040266 - 20.02.2008 13:24 [Re: Alfa Beta]

http://www.infocenter-goslar.de/r%2Bz129-hamer.html

--------------------

Отто
Човек

#2087573 - 18.04.2008 15:09 [Re: Отто]

http://germannewmedicine.ca/documents/newsitems.html

Открита е биологи4ната закономерност на класи4еската музика.Проти4а то4но по петте биол.закона.Изпратени са писма до консерваториите за проверка и доказателства,потвьрждения.Има напредьк.

http://germannewmedicine.ca/documents/newsitems.html

В нета може да се види как отделни лекари се опитват да пробият самостоятелно с ГНМ и имат успех.

Колко години или месеци 6те са нужни за да излезе истината на бял свят...

"Помогнете ми да спра това престьпление" Др.Хамер
"Dr. Hamer: ”We are fighting a crime, committed on patients all over the world.“

--------------------

Alfa Beta

#2095492 - 30.04.2008 11:18 [Re: Отто]

http://www.comedonchisciotte.org/site/modules.php?name=News&file=article&sid=4559

Отто
Човек

#2096329 - 01.05.2008 11:56 [Re: Отто]

http://www.urmc.rochester.edu/pr/news/story.cfm?id=1963

Химиотерапията уврежда моzьчните клетки.

--------------------

Отто
Човек

#2096728 - 01.05.2008 23:06 [Re: Alfa Beta]

http://translate.google.com/translate?u=...de&ie=UTF-8

http://www.macrolibrarsi.it/speciali/wikipedia.php

--------------------

Alfa Beta

#2096775 - 02.05.2008 00:13 [Re: Отто]

Бравос, Промених прякор, за превода.

Авторът на статията, Giorgio Gustavo Rosso, е отдавна на вълните на ГНМ - антиваксионист, основател на Движението за свобода на избор при ваксиниране.
В края на линка е историята на сина му Анджело.

http://www.mednat.org/vaccini/vaccini1.htm

http://www.worldlingo.com/wl/services/S1...=5027#wl_tstart

Отто
Човек

#2101604 - 08.05.2008 18:24 [Re: Alfa Beta]

В дясно има много видео материал zа ГНМ.

--------------------

Отто
Човек

#2197410 - 17.09.2008 16:20 [Re: Отто]

Започва се

http://www.sciencedaily.com/releases/2008/08/080821194717.htm

http://www.bild.de/BILD/ratgeber/gesund-...brustkrebs.html

Откраднаха му откритията и сега Ще ги набутат като свои."Учени" от ИЗРАЕЛСКИ УНИВЕРСИТЕТ.

"We can carefully say that experiencing more than one severe and/or mild to moderate life event is a risk factor for breast cancer among young women. On the other hand, a general feeling of happiness and optimism can play a protective role".

Иzследването го има на офиц.сайтове.

--------------------

Отто
Човек

#2234473 - 30.10.2008 17:10 [Re: Отто]

Department of Radiation Oncology, Northern Sydney Cancer Centre, Royal North Shore Hospital, Sydney, NSW, Australia. gmorgan1@bigpond.net.au

AIMS: The debate on the funding and availability of cytotoxic drugs raises questions about the contribution of curative or adjuvant cytotoxic chemotherapy to survival in adult cancer patients. MATERIALS AND METHODS: We undertook a literature search for randomised clinical trials reporting a 5-year survival benefit attributable solely to cytotoxic chemotherapy in adult malignancies. The total number of newly diagnosed cancer patients for 22 major adult malignancies was determined from cancer registry data in Australia and from the Surveillance Epidemiology and End Results data in the USA for 1998. For each malignancy, the absolute number to benefit was the product of (a) the total number of persons with that malignancy; (b) the proportion or subgroup(s) of that malignancy showing a benefit; and (c) the percentage increase in 5-year survival due solely to cytotoxic chemotherapy. The overall contribution was the sum total of the absolute numbers showing a 5-year survival benefit expressed as a percentage of the total number for the 22 malignancies. RESULTS: The overall contribution of curative and adjuvant cytotoxic chemotherapy to 5-year survival in adults was estimated to be 2.3% in Australia and 2.1% in the USA. CONCLUSION: As the 5-year relative survival rate for cancer in Australia is now over 60%, it is clear that cytotoxic chemotherapy only makes a minor contribution to cancer survival. To justify the continued funding and availability of drugs used in cytotoxic chemotherapy, a rigorous evaluation of the cost-effectiveness and impact on quality of life is urgently required.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15630849

http://linkinghub.elsevier.com/retrieve/pii/S0936655504002225

http://www.wahrheiten.org/blog/wp-content/uploads/2008/08/usa20australien.pdf

--------------------

Alfa Beta

#2236872 - 02.11.2008 18:32 [Re: Отто]

Един интересен линк, който не е пряко свързан с НМГ, но се оказва, 4е е то4но по темата - мислите ни и емоциите в триадата ум-мозък-тяло.
И ситуацията, в която се намира днес конвенционалната медицина, и парадоксите..

http://www.godresponse.com/SS_Davidson.html

В ПРЕВОД НА ИТАЛ.
Teorie convenzionali in medicina affermano che una creatura vivente non е' nient’altro che un complesso insieme di molecole ed elettromagnetismo che si sono in qualche modo “auto-organizzati” in entitа'; che noi chiamiamo corpi viventi. Da questo disegno, coscienza e mente scompaiono completamente, come vapori invisibili, dietro alla complessitа'; molecolare ed elettromagnetica del funzionamento cerebrale.

Inoltre, tutte le nostre esperienze soggettive e quotidiane di gentilezza, affetto, generositа';, amore, intolleranza, rabbia, odio, gelosia, ingordigia, paura, bellezza, apprezzamento di armonia e ritmo, moralitа'; ed etica, identitа'; e coscienza di sе' – tutte queste e molte altre che fanno parte delle nostre giornate, sono sorte da materia che si “organizza” da se' – in altre parole da molecole. Anche esperienze mistiche, psichiche, esperienze ai confini della morte o di abbandono del proprio corpo sono ritenute essere scaturite da una “danza” di molecole, il cui comportamento o funzionamento е' considerato essere imprevedibile e casuale. In particolare cio' vale per quanto riguarda il contenuto del genoma.

Cio' nonostante, la saggezza scientifica e medica (convenzionale) non hanno la benchе'; minima idea di come tutte queste esperienze soggettive vengano in essere. Di fatto, la teoria non е' supportata da un solo stralcio di evidenza che la possa sostenere. Il recente rilascio di malati da ospedali psichiatrici е' un monumento in ammissione che non solo il modello convenzionale non ha nessun’idea di cosa avvenga, ma che non hanno nemmeno la speranza di poterlo scoprire.

Tutti riconoscono che l’attivitа' elettrica del cervello ha a che vedere con il funzionamento cervello-mente. Ciо' nonostante l’attivitа' elettroencefalografica е' cosi' ben poco compresa che il Dr Paul Nunez commenta cosi' il suo innovativo lavoro sui campi elettrici del cervello:
“Cosa е' veramente necessario per l’elettroencefalogramma е' un approccio teoretico globale che possa fornire un’idea approssimativa di quali potrebbero essere le risposte”

In modo simile, il lavoro di alcuni come Roger Coghill, John Evans, Harry Oldfield е' molto buono, ma il livello elettromagnetico di funzionamento dell’energia е' ancora solo e soltanto fisico. Non ci dice niente sul pensiero, sulle emozioni e sulla nostra vita soggettiva, quale la viviamo ogni giorno.

In breve, colui che studia la mente umana e il subconscio da un punto di vista empirico non puо' avere nessun dialogo costruttivo con lo specialista che vede la vita come nient’altro che il risultato di materia fisica auto-organizzante. I due dovrebbero lavorare nello stesso campo, ma non hanno ancora niente da dirsi che possa offrire alcun vantaggio pratico.

Non sappiamo nemmeno come decidiamo – e poi muoviamo – un dito. Non abbiamo nessuna idea di cosa sia un pensiero, nе' tanto meno sappiamo nulla sulla “natura del sе'”, della mente e della volontа'. Su queste la medicina convenzionale rimane quasi completamente muta.

Studiando attentamente la questione, appare quantomeno bizzarro che buona parte di ciо' che chiamiamo medicina е' fondata sulla somministrazione di particolari molecole. Da un punto di vista fisico, non vi е' dubbio che il corpo consista di un insieme dinamico di molecole ultra-attive. Queste molecole si muovono e vibrano cosi' incessantemente tra di loro, a velocitа' altissime, che uno si chiede da dove provenga tutto questo movimento e tutta questa varietа'. Non е' presente nello stesso modo in una sola frazione di materia inerte.

Ciо' nonostante, la medicina farmaceutica е' alla continua ricerca di molecole magiche che abbiano effetti cosi' portentosi sul funzionamento del corpo, che, quando somministrate a questo incredibilmente organizzato e complesso insieme, curino miracolosamente determinate imperfezioni nel suo funzionamento. Е' incredibile che questa teoria o metodologia sia scaturita da motivazioni prettamente economiche delle nostre case farmaceutiche. Ci sono ovviamente delle eccezioni, in particolare se guardiamo il passato. Uno pensa subito all’insulina, per esempio. Ma, via via sempre di piu' dottori e terapeuti non stati quasi mai coinvolti. Quando direttamente coinvolti e quando hanno realmente usato la loro percezione indipendente e capacitа' critica, sono stati inclini ad usare metodi alternativi: medicina alternativa la chiamano!

Е' lo stupefacente insieme ed integrazione delle funzioni corporee che rende praticamente impossibile ‘il curare’ grazie ad una sola molecola artificiale. Il sistema corporeo е' troppo complesso per un trattamento cosi' ingenuo, qualunque possa essere il costo di tale trattamento. L’insulina, in qualita' di singola molecola curante, funziona semplicemente perchе' е' una molecola chiave. Ma non е' stato l’uomo ad inventare l’insulina. Esso ha semplicemente osservato che nel caso del diabete era l’insulina la molecola mancante. Attraverso la sua somministrazione risolviamo gran parte del problema. Detto cio' non esistono casi in cui l’uomo abbia inventato una molecola completamente nuova che mescolandosi nei processi del nostro corpo abbia curato alcuni malfunzionamenti senza causare effetti collaterali. L’uomo non comprende il funzionamento del proprio corpo. Quindi, le cure migliori, convenzionali o non, sono sempre quelle che stimolano madre natura a fare il lavoro. Farmaci miracolosi semplicemente non esistono.

Cio' nonostante, quando tali farmaci sono somministrati, nel 30% dei casi i pazienti notano un miglioramento delle loro condizioni. Quasi indipendentemente dal farmaco che viene loro dato. In effetti, si puo' dare al paziente persino un’innocua pillola perchе' il 30% di loro stia meglio, o notera' quantomeno un certo miglioramento. E' una delle piu' importanti, e allo stesso tempo ignorate, scoperte della medicina convenzionale: NIENTE е' il ‘trucco’. Niente puo' curare. Regolarmente e frequentemente. Questo е' il cosiddetto Effetto Placebo e fa parte di quel campo della medicina detto psicosomatico.

Lasciateci essere molto chiari su cio' di cui stiamo parlando. L’effetto placebo, e con esso tutti i fenomeni psicosomatici, indica che la mente incide, considerevolmente, sul funzionamento del corpo. Non possiamo affermare che “in ogni caso non vi era niente di sbagliato nella persona”, in quanto anche sintomi patologici e fisiologici possono scomparire quando la mente dell’individuo е' convinta che questi miglioreranno. Ed е' vero anche l’incontrario.

E, per il funzionamento del cervello e della mente, nessuno – da un punto di vista convenzionale – ha nessuna idea di cosa questo sia. Quando tutte le possibile strade sono state esplorate e siamo distanti quanto inizialmente dall’ottenere una risposta, significa che е' arrivato il momento di prendere in considerazione che una soluzione possa risiedere in una direzione radicalmente diversa. Ulteriore studio e analisi all’interno dell’esistente modello non porterа' all’avanzamento necessario. Ciо' che е' richiesto е' un modo totalmente differente di vedere le cose. Questo е' quello che le persone chiamano un “cambiamento di paradigma”.

Possiamo suggerire, allora, che la soluzione a questi enigmi e paradossi riguardanti la scienza medica risieda in realtа' in una percezione radicalmente diversa di ciо' che е' il sistema mente-corpo? Analizzare le “ramificazioni” di piu' e piu' parti fisiche non sta risolvendo la questione. I “pezzi” sono analizzati solo secondo l’esistente modello e questo е' giа' stato mostrato essere difettoso. Non ha senso buttare al vento valido impegno in qualcosa di difettoso. Ciо' nonostante, lo slancio di questa scienza е tremendo, alimentato dall’enorme motivazione della case farmaceutiche che vogliono far girare la storia sempre allo stesso modo. Molte poche persone hanno menti indipendenti e creative. Molte persone pensano attraverso lo schema al quale sono stati condizionati. La loro risposta е' automatica e prevedibile. Prendono una posizione di resistenza minima.

Abbiamo quindi un problema profondamente radicato. Sappiamo che la mente influenza il corpo e non abbiamo nessuna idea di come il cervello e la mente siano interfacciati. Nе' tantomeno sappiamo come l’incredibilmente dinamica complessitа' dell’essere vivente ne venga fuori. Come per l’elettricitа' abbiamo speso un intero secolo a far fare agli elettroni svariate cose di nostro interesse. Ma i fisici non sono minimamente piu' vicini a sapere cosa sia un elettrone. Ci siamo persi nel gioco e abbiamo dimenticato di chiederci perchе' il gioco era cominciato in principio.

Quindi, visto che l’approcio convenzionale ci lascia senza un’idea di come il corpo e la mente funzionino, lasciateci rovesciare per un momento la questione. Lasciateci applicare un approccio radicalmente alternativo. Assumiamo che l’approccio molecolare per quanto riguarda il cervello e il funzionamento del corpo sia realmente sbagliato. Qual е' dunque l’alternativa?

Abbiamo convenzionalmente deciso che mente e coscienza vengano fuori dalla complessita corporea, ma questa teoria non sembra funzionare. Vi sono troppi paradossi

Quindi cosa otteniamo rovesciando la faccenda? Che il corpo prende forma grazie alla presenza e all’attivitа' della mente e della coscienza. Se la coscienza fosse l’essenza piu' interna alla vita, una sorgente primitiva di energia, potere ed essere. Se la mente fosse la generatrice di una rete di attivitа' dinamica e la nostra mente umana fosse solo una parte della totalitа' della Mente, e la nostra coscienza solo una piccola parte della totalitа' della Coscienza, allora tutto si е' visto all’incontrario rispetto alla nostra concezione originale.

Improvvisamente scopriamo che l’integrazione di questo sistema е' intrinseca perchе' l’energia primaria е' Una. E la mente е' la grande creatrice dello schema e della forma. Questa Mente Cosmica possiamo chiamare Mente Formativa, o anche Dio.

Le nostre menti individuali fanno quindi parte di questa Mente Formativa. E i nostri corpi sono creati da un’attivita' interna della Mente; la mente non nasce dal corpo. Il corpo е' quindi un aspetto della mente, piuttosto che la mente un aspetto del corpo. Adesso, se coscienza e energia sono infine la stessa cosa, e se la Mente Formativa crea tutti gli “schemi”, possiamo allora vedere che tutta la materia е' nient’altro che una danza di energia. E le sue “leggi” – le “leggi della natura” – sono semplici specchi dell’intrinseca unita' delle sue origini. L’olismo non е' quindi una filosofia; е' un inerente principio della Natura.

Abbiamo ora un modello mente-corpo degno del proprio nome. Possiamo ora vedere che la Mente Formativa deve possedere una vasta gerarchia di modelli energetici e “impronte”, come in una scala ascendente. Gli strati piu' alti o piu' interni automaticamente riflettono quelli piu' esterni. E questi strati includono la reale energia dei pensieri (quindi, il detto: “i pensieri sono cose”), delle emozioni e altre strutture esoteriche o sottili che formano i chakra, prana, etc.

Il funzionamento del corpo fisico puо' essere ancora felicemente analizzato ad un livello molecolare o elettromagnetico, come prima, ma adesso ci rendiamo conto che le molecole e l’elettromagnetismo sono solo gli “effetti”, some immagini su uno schermo. Il modello creatore nascosto е' la Mente Formativa.

Se, per esempio, pensassimo ingenuamente che l’elettricitа' viene originata dai tre buchi nella presa, potremmo sempre fare molto con ciо'. Ciо' nonostante, la nostra percezione fondamentale dell’elettricitа' sarebbe selvaggiamente distorta. In maniera simile, se pensiamo che il corpo venga in essere da solo, possiamo sempre analizzare questo corpo e determinare alcuni schemi che si ripetono, senza mai perо' conoscere ciо' che si nasconde dietro alla superficie materiale, nel sottile campo dell’energia e dell’essere.

Quando rovesciamo la nostra comprensione in questo modo, tutto funziona e ha senso come mai prima. Quindi, se la mente е' convinta che la salute arriverа' attraverso un’innocua pillola, la salute arriverа'. E se la mente е' convinta che la malattia continuerа', allora tutti farmaci di questo mondo non aiuteranno. E ciо' е' quello che i medici osservano quotidianamente e trovano impossibile comprendere secondo il modello convenzionale.

Quindi, la mente е' un campo gerarchico e multi-strato di energia che controlla il funzionamento del corpo fisico. Uno studio della struttura di queste sottili entitа' di energia mentale е' dunque una scienza di enorme importanza, che occuperа' la scienza per gran parte del prossimo secolo. Questa potrebbe essere chiamata Scienza Sottile, e i suoi sottoinsiemi Fisica Sottile (lo studio della materia inerte) e Biologia Sottile (lo studio della fisica mente-corpo).

Редактирано от Alfa Beta (02.11.2008 20:34)

Отто
Човек

#2259636 - 03.12.2008 12:37 [Re: Alfa Beta]

http://www.amjcommunication.be/intervenants.html

Терапевтичен центьр по Нова Медицина сьЩествува в Йерусалим от 25 години.
(горният линк е zа друго)

--------------------

Отто
Човек

#2271278 - 19.12.2008 12:44 [Re: Отто]

http://pmj.bmj.com/cgi/content/abstract/79/938/672

Spontaneous tumour regression has followed bacterial, fungal, viral, and protozoal infections. This phenomenon inspired the development of numerous rudimentary cancer immunotherapies, with a history spanning thousands of years. Coley took advantage of this natural phenomenon, developing a killed bacterial vaccine for cancer in the late 1800s. He observed that inducing a fever was crucial for tumour regression. Unfortunately, at the present time little credence is given to the febrile response in fighting infections—no less cancer.

Rapidly growing tumours contain large numbers of leucocytes. These cells play a part in both defence and repair; however, reparative functions can also support tumour growth. Intratumoural infections may reactivate defensive functions, causing tumour regression.

Can it be a coincidence that this method of immunotherapy has been "rediscovered" repeatedly throughout the centuries? Clearly, Coley’s approach to cancer treatment has a place in the past, present, and future. It offers a rare opportunity for the development of a broadly applicable, relatively inexpensive, yet effective treatment for cancer. Even in cases beyond the reach of conventional therapy, there is hope.

И таzи надежда си стои праzна от 1981 година,благодарение на теzи,които осуетяват постоянно таzи ценна,евтина и от 1985 година полzваЩа се в блиzкият иzток терапия.

"Помогнете да спрем това престьпление"
Др.Хамер

--------------------

friend

**

#2271467 - 19.12.2008 17:50 [Re: Отто]

Цитат:

Keywords: Dr William Coley; tumour regression; fever; immunosuppression; immunotherapy; macrophages; neoplasms

Abbreviations: BCG, bacillus Calmette-Guerin; IL, interleukin; TNF, tumour necrosis factor

Какво представлява тази имунотерапия? Само за "наши хора" ли се прилага?
Иначе варианти да засилим имунната си система има много в алтернативните медицини, но явно друго имаш в предвид. Докъде докараха ваксините за птичи грип (може би трябва да е в друга темата това)? Поздрави.

Отто
Човек

#2272103 - 20.12.2008 20:17 [Re: Отто]

Искам да споделя пробива на Германската Нова Медицина.
Всички сме в очакване на пьлният погром на официалната медицина.
Линка е на няколко еzика,снимките са сьЩо интересни.

http://www.pilhar.com/Hamer/Korrespo/2008/20081217_Oberrabbiner_Goetz_WirDistanzierenUns.htm

Помогнете всички,дори само с едно zамисляне.Заради бьдеЩето на децата ни.

Viva La Medicina Sagrada

--------------------

Alfa Beta

#2272239 - 21.12.2008 02:29 [Re: Отто]

Цитат:

Искам да споделя пробива на Германската Нова Медицина.
Всички сме в очакване на пьлният погром на официалната медицина.

http://www.pilhar.com/Hamer/Korrespo/2008/20081217_Oberrabbiner_Goetz_WirDistanzierenUns.htm

Помогнете всички,дори само с едно zамисляне.Заради бьдеЩето на децата ни.

Viva La Medicina Sagrada

Интересно...ръката на равина...

http://www.disinformazione.it/simbolismo_massonico.htm

friend

**

#2272262 - 21.12.2008 08:03 [Re: Alfa Beta]

Цитат:

Промених прякора, а има ли го на английски или български?

Здравей Alfa Beta,
обичат да се снимат в пози, които са знаци (има и други).
Ето същият знак са показали Стефан Стамболов и Стоян Заимов по-долу:

Alfa Beta

#2273240 - 22.12.2008 18:36 [Re: friend]

Цитат:

Здравей Alfa Beta,
обичат да се снимат в пози, които са знаци (има и други).
Ето същият знак са показали Стефан Стамболов и Стоян Заимов по-долу:

Знаците и снимането им е всеизвестно..
Едва ли Хамер ще се снима до масон предвид историята на НМГ до днес.

А пропо има писмо в сайта на Пилхар
http://www.pilhar.com/Hamer/Korrespo/2008/20081221_Hamer_an_Freunde_EreignisreicheTage.htm

автопревод на италиански
http://translate.google.com/translate?so...eicheTage%2ehtm

Поздрави, Френд!

Отто
Човек

#2273891 - 23.12.2008 19:50 [Re: Alfa Beta]

German New Medicine Master

Protocol about the conference at the bureau of lawyer Erik Bryn Tvedt on 17.12.2008

With following participant:
Ms. Erika Pilhar
Ms. Olivia Pilhar
Mr. Ing. Helmut Pilhar
Ms. Vera Rechenberg
Ms. Arina Lohse
Chief Rabbi Dr. Esra Iwan Götz
Ms. Bona Garcia Ortin
Dr. Ryke Geerd Hamer

The conference participants gather in great concern from the point of view, that every day further 1500 people in Germany alone will be poisen to death with chemotherapy abuse and morphine. With the help of the German New Medicine® almost all relevant patients could survive.
This condition, by which until now more than 20 million Non-Jewish patients died, only in Germany, is the topic of this conference.

The conference participants have asserted that:

1. For 27 years the German New Medicine® has been discovered and known. And at around this time because of an article of the World Chief Rabbi Menachem Mendel Schneerson in the Talmud, all rabbis in the world are committed to ensuring that all patients Jewish faith will be treated with this in the past called “New Medicine” and now “German New Medicine®“.
This therapy has a survival rate of 98 %.
2. The worst was, what also Chef Rabbi Dr. Esra Iwan Götz confirmed, that under the same article in the Talmud all patients Non-Jewish faith should be made a therapy after the German New Medicine® impossible. Almost inconceivable is, according to confirmation by Chief Rabbi Dr. Esra Iwan Götz, that not only all rabbis had known that the German New Medicine® is correct and have ensured that no Jewish patient could be mistreated with Chemo and Morphium, but also all Jewish professors and especially oncologists, the great majority, deliberately apply double treatments and mistreatments.
3. Also, as Chief Rabbi Dr. Esra Iwan Götz confirms, is the boycott of the German New Medicine® not a matter of ignorance, error or the lack of information, but a systematical planned world-wide genocide.
4. Faced with this monstrous crime, which about approximately 2 billion people have fallen victim to in the past 27 years, the conference participants find it for urgently needed to announce and point this crime in human history out to the world public. Even among the Jews there are groups, such as the “WORLD UNION FOR PROGRESSIVE JUDAISM”, to which Chief Rabbi Dr. Esra Iwan Götz belongs, who don’t want to identify themselves with this crime.

For this reason we call on all honest people to ensure that this crime will be stopped, and even all Non-Jewish patients come into the benefit of the German New Medicine® treatment.
With Chief Rabbi Dr. Esra Iwan Götz, we call on all rabbis and in the medical field the oncologists in particular to “Stop this crime and this global genocide of the Non-Jewish patients”.

Dated at Sandefjord 17.12.2008

Signatures of all participant

Lawyer Erik Bryn Tvedt attests the accuracy of the conference protocol including signature in his office.

Lawyer Erik Bryn Tvedt

--------------------

Отто
Човек

#2311112 - 18.02.2009 19:31 [Re: Отто]

Германската Нова Медицина – представяне
Протокол от конференцията, проведена в кантората на адвокат Ерик Брин Твед, на 17 Декември 2008 г.
Участници:
Г-ца Ерика Пилхар
Г-ца Оливия Пилхар
Инж. Хелмут Пилхар
Г-ца Вера Рехенберг
Г-ца Арина Лосе
Главен равин д-р Езра Иван Гьоц
Г-ца Бона Гарсия Ортин
Д-р Рике Герд Хамер
Участниците в конференцията се събраха с дълбока загриженост от гледна точка, на факта, че всеки ден повече от 1500 хора само в Германия, се тровят до смърт с химиотерапия, злоупотреба и морфин. С помощта на Германската Нова Медицина почти всички пациенти могат да оцелеят.
Това положение, поради което до момента повече от 20 милиона не евреи умират и то само в Германия, е целта на тази конференция.
Участниците в конференцията заявяват, че:
1. Германската Нова Медицина е открита преди 27 години. И през цялото това време, поради статия на световния главен равин Менахем Мендел Шнирсон в Талмуд, всички равини по света се ангажират да осигурят лечение на пациентите евреи, съобразно наричаната преди „Нова Медицина”, а в момента „Германска Нова Медицина”. Тази терапия има успеваемост до 98%.

2. Най-лошото е, това което потвърди и главният равин д-р Езра Иван Гьоц, а именно че според същата статия в Талмуд, за всички пациенти не евреи е невъзможно прилагането на Германската Нова Медицина. Невъобразим е фактът че, според потвърждението на главния равин, не само всички равини знаят за достоверността на Германската Нова Медицина и трябва да са сигурни, че нито един еврейски пациент няма да бъде малтретиран с химиотерапия и морфин, но и че всички еврейски професори и по-специално онколозите (повечето от тях) съзнателно прилагат двойни лечения и грубо отношение.

3. Освен това, както главният равин д-р Езра Иван Гьоц потвърди, има бойкот срещу Германската Нова Медицина, не става дума за невежество, грешка или липса на информация, а за един планиран световен геноцид.

4. Изправени пред това чудовищно престъпление, в резултат на което около 2 милиарда души са станали негови жертви през последните 27 години, участниците в конференцията намират за крайно необходимо да обявят и изявят пред обществеността това престъпление в човешката история. Дори и сред евреите има групи, като „Световен съюз за прогресивен юдаизъм”, към която принадлежи главния равин д-р Езра Иван Гьоц, които не искат да се идентифицират с това престъпление.

Поради тази причина, ние призоваваме всички почтенни хора да се ангажират това престъпление да бъде спряно и всички не еврейски пациенти също да се ползват от ползите на Германската Нова Медицина.
Заедно с главен равин д-р Езра Иван Гьоц, ние призоваваме всички равини и онколозите в частност, да „Спрем това престъпление и този глобален геноцид спрямо не еврейските пациенти”.
Зандефьорд, 17 Декември 2008 г.

Подписано от всички присъстващи
Адвокат Ерик Брин Твед потвърждава достоверността на конференцията с протокол, съдържащ неговия подпис.
Адвокат Ерик Брин Твед

ót www.pilhar.com

--------------------

Отто
Човек

#2314833 - 23.02.2009 13:37 [Re: Отто]

http://www.germannewmedicine.ca/documents/chemotherapy.html

http://www.germannewmedicine.ca/gnm_therapy/gnm_therapy.html

http://www.germannewmedicine.ca/documents/whygnm.html

http://www.germannewmedicine.ca/recent_site_changes/recent_site_changes.html

--------------------

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

#2440972 - 11.08.2009 23:16 [Re: Отто]

талмуда не е много благосклонен към не евреите

Отто
Човек

#2446109 - 20.08.2009 19:12 [Re: Отто]

С благодарност кьм всички,които направиха и правят все още тази нова страница за Германската Нова медицина на бьлгарски език.
Поклон пред труда ви момчета и момичета
.

http://gnm-bg.com/

--------------------

Alfa Beta

#2447704 - 23.08.2009 08:26 [Re: Отто]

Цитат:

С благодарност кьм всички,които направиха и правят все още тази нова страница за Германската Нова медицина на бьлгарски език.
Поклон пред труда ви момчета и момичета
.

http://gnm-bg.com/

Поздравления!
И аз им благодаря!
Но защо има проблем с регистрацията?

Отто
Човек

#2473162 - 02.10.2009 23:07 [Re: Alfa Beta]

http://english.sina.com/life/2009/0929/274227.html

The mice stressed because they were separated from their mothers developed more and larger mammary gland tumours than more contented animals.

Мишките разделени от майките си развиват по често и по голями тумори на млечните жлези.

Само мишките ли?

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 38271

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.057 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.