ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Хомеопатия и Алтернативна медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
samata tia
почетен член
**

Регистриран: 15.07.2006
Re: ленено семе
    #1925985 - 19.10.2007 15:31 [Re: Optimistkata]

Ленено семе като flax, до сега купувахме от УСА. Намерихме смляно ленено семе обезмаслено /и затова не знам дали е достатъчно полезно/ в Халите. Една чаша кис.мляко + 1л.смляно ленено семе и мюсли за нас е много добра закуска, освен че регулира стомаха влияе и на холестерола.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
parnie
член
*

Регистриран: 19.06.2007
    #1932830 - 27.10.2007 21:57 [Re: samata tia]

Аз ще ви предложа една запарка от семената действа разхлабщо и прочиства бъбреците В1.5л вряща воща вода се пускат 100 гр. ленено семе вързано в марля,повира 5 минути и се изважда .Слагат се още 1.5 литра вода в друг съд като заврът се пуска същото вързопче за 6 минути. Двете отвари се смесвати се прибират в хладилника. пие се по 100 гр на ден най добре е на гладно .Това на мен ми деиства прекрасно като привърша дозата се чуствам изпънена с енергия и зрава .

slan4eva
търсач на силни усещания
**

Регистриран: 17.04.2007
От: София
    #1949038 - 14.11.2007 10:01 [Re: fadito]

В аптеките има ленено масло на капсули по време на хранене се взима .Погледнато реално една капсула съдържа много повече от една супена лъжица нали?

deamon
emmeleia dancer

Регистриран: 26.08.2005
От: Blue Winds
    #1954976 - 20.11.2007 15:44 [Re: samata tia]

Цитат:

Ленено семе като flax, до сега купувахме от УСА. Намерихме смляно ленено семе обезмаслено /и затова не знам дали е достатъчно полезно/ в Халите. Една чаша кис.мляко + 1л.смляно ленено семе и мюсли за нас е много добра закуска, освен че регулира стомаха влияе и на холестерола.

И аз такова ям сега, но мисля, че е по-полезно това, което не е обезмаслено, защото все пак съдържат омега 3 мазнините (ух, все забравям дали е 3 или 6 и кое къде се намира). Не че това е лошо, но не е толкова добро

Съвет към тези, които ползват цялата семка: смилайте го в мелничка непосредствено преди ядене, защото съм чувала, че 2 седмици след като е смляно мазнините се окислявали и "полезността" му отивала на кино. Не е нужно да се мели ситно, достатъчно е да се пукнат семчиците

--------------------
From the depths of my emptiness
Comes a feeling of inner bliss

hiq58
неориентиран

Регистриран: 05.01.2008
От: Vraca
    #2009012 - 19.01.2008 19:27 [Re: slan4eva]

смляно ленено семе3пьти дневно по1 ч.л. в храна за 1 месец премахна моя липом.пих и лецивит. това е изпитано от мен.

Лея

**

Регистриран: 02.01.2008
    #2018570 - 29.01.2008 17:06 [Re: fadito]

Аз използвам от доста дълго време ленено семе като регулатор на стомаха.За целта смилам лененото семе в кафемелачка и го смесвам с масло и мед.Сместта я съхранявам в хладилник.

Джим

Регистриран: 24.08.2006
    #2594636 - 17.03.2010 17:47 [Re: Лея]

На 25 години съм и коленете ми пукат като пръчки. Препоръчаха ми ленено семе преди да са изпукали окончателно. Знаете ли дали това ще накара пукането да изчезне? Ако да, тогава как да го приготвям и колко време да го приемам? Каква е точната дозировка, защото някъде четох, че при предозиране става отравяне с цианид, който се съдържа в семето?

En1lia
неориентиран

Регистриран: 05.08.2008
    #2599011 - 26.03.2010 11:55 [Re: Джим]

Купувам си от аптеката от американското, три пъти на ден по 2 таблетки по време на хранене пия и трябва да ви кажа, че ефектът за стомаха и кокалите ми е невероятен.

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2600167 - 29.03.2010 17:27 [Re: En1lia]

Цитат:

Купувам си от аптеката от американското, три пъти на ден по 2 таблетки по време на хранене пия и трябва да ви кажа, че ефектът за стомаха и кокалите ми е невероятен.

какво си купуваш от "американското" ? семе или масло? или нещо друго?
и по какъв начин разбираш, че ти влияе добре на "стомаха и кокалите"? нещо като преди-след, да речем, или просто така чувстваш?

интересни линкове иначе :
http://zdravbadi.com/tag/ленено-семе.html
http://www.bb-team.org/articles/1016/

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2600168 - 29.03.2010 17:28 [Re: Джим]

кой ти е препоръчал ленено семе?
питам, защото не знам как пукането се свързва с лененото семе - физиологично "пукането" е свързано със "смазката" при сухожилията, не с костите, макар фигуративно да казваме "пукат ми костите"
на практика не съм чувала за еквивалент на синувиалната течност, но какво пък, винаги има първи път

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 14423

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.