ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Хомеопатия и Алтернативна медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Rozsomák
жилава

Регистриран: 02.07.2008
От: Колибите
Re: психически проблем
    #2578908 - 19.02.2010 20:36 [Re: kratuna]

Цитат:

Цитат:

Добре - ходя от пет години постоянно на всеки три седмици.
Също така редовно ходя в командировка в чужбина щото такава ми е работата. Т.е. барабар с депресията си работя интензивно.
С работа можак да си заделя някой лев, че да отида на гости на приятели в чужбина, та наистина да мога са кажа, че съм видяла страната.

Ееее.. недей толкова да ми набираш, де.
Радвам се, че се справяш толкова добре. Даже съм убедена, че ще се справяш също толкова добре и без депресията. Що не й теглиш една...
беше опит за шегичка.. явно не ми се е получило

Никакъв проблем няма шегата , ами си помислих, че твоят пост може да стъписа пусналия темата...

Пък знам колко са чувствителни тъкъв тип хора и са готови да си прецакат нормалното съществуване заради схващания от 1576 година...

То не е лесно да теглиш майната на депресията - както трудно се тегли майна на диабет...

Просто човек намира начин да е живее с проблема.
И то - много успешно....

--------------------
"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
V-12
lone wolf
**

Регистриран: 30.10.2009
    #2579943 - 22.02.2010 07:19 [Re: Rozsomák]

Цитат:

Понеже Тото е писал, ще ти кажа и аз.

От позицията си на бореща се с депресия, аз лично също ти препоръчвам среща с психотерапевт-специалст.
Ходя при такъв от пет години постоянно - веднъж на три седмици.
Важното е да откриеш този терапвт, който е "твоят".
Аз смених няколко, докато си намеря моята терапевтка.

Ако искаш, питай повече.

Само да ти кажа, че в кабинетите на психотерапевтите е като във филм - приятна обстановка, красиви мебели, докторите не са с бели престилки а цивилни, просто е прекрасно. И аз често се шегувам с мойта докторка - "Хайде докторе, аз сега да си почина, а пък ти да поработиш. "

Защото тяхното е колосален труд и знания. Шапка им свалям.

P.S. И както ти е писал Анастасиуса, няма нищо опасно в лекарствата - все едно диабетикът да каже, че лекарствата са му опасни.
или баба ми, че лекарствата й против високо кръвно са опасни.

Аз самата вземам антидепресанти.

Като се налага, няма как.

Работя на добра работа, пълноценен и жизнен човек съм, печеля си хляба...Лекарствата не са ми навредили, а са ме извадили от дъното.
Когато се стабилизирам окончателно, ще ги спра по схема...

Ето го типичното наркоманско мислене на индивидите с потребителски манталитет и промити от рекламите мозъци. Ще си гълтам значи 5 години т.нар. "лекарства", т.е. вещества, предизвикващи зависимост от наркотичен тип чрез изкуствена промяна на настроението, за да мога да работя и да ходя в командировки в чужбина. А някой ден, като се "стабилизирам" (интересно на къде повече от това) непременно ще спра лекарствата, вЕрвайте ми...

И да не си помисли някой, че е в състояние да се справи с депресията сам! Сакън! Тя е много тежко заболяване, също като високото кръвно (което, между другото, се нормализира за седмица с подходящ хранителен режим и дихателни упражнения без никакви химии) и не трябва и през ум да ви минава, че психиката ви е достатъчно силна, за да си решите проблема сами. До къде ще я докараме, ако всеки започне да се оправя сам с лошото си настроение, а? Какво ще ядат терапевтите (повечето от които усърдно пишат по форумите, за да зарибяват потенциални клиенти) и с какво ще купуват красивите си мебели в изисканите си апартаменти? А за фармацевтичната мафия не мислите ли? И те са хора, и те Ролекс-и носят, и те Бентлита карат, и те на Хаваите почиват... Кой ще им пълни джобовете с години, ако хората вземат, че започнат да си решават проблемите, вместо да гълтат дрога, за да не ги забелязват?

Цитат:

... Преди доста години (5-6) страдах от депресия и се излекувах успешно, къде с помощта на билки и хомеопатия, къде с помощта на хубави книги, промяна начина на живот и начина на мислене, природосъобразно хранене и т.н. и мога да кажа че е чудесно чувството да се пребориш и знаеш че сам си се справил. Мисля че това може да е някакъв недоизлекуван страх у мен, ужасно силно чувство за вина, дълбоко в мен ....впрочем ...и аз незнам точно...но много ми се искам да вярвам че ще мога надвия и се справя с този проблем....

Явно някои хора доста се стреснаха от признанията ти и моята подкрепа. Виж как наскачаха почти всички да те убеждават един през друг, че няма никакъв шанс да се справиш сама. Че на всяка цена, ама наистина непременно трябва да си намериш (респ. да започнеш да си плащаш на) психиатър или терапевт. И по възможност да продължиш така, докато постигнеш пълно стабилизиране - разбирай да започнеш стабилно да поддържаш стайна температура Очаквай в следващите дни да получиш и лични съобщения, където някои от тези доброжелатели съвсем безкористно споделят кой точно е идеалният терапевт, открит след години търсене...

Редактирано от V-12 (22.02.2010 07:44)

Rozsomák
жилава

#2579953 - 22.02.2010 08:52 [Re: V-12]

Аз си плащам на психотерапевт . Тя се мъчи 3 години да мине без антидепресант, ама не успя.

И като се тръшнах два месеца в кревата без да ям, БЕЗ ДА СПЯ, да се къпя, стой та гледай...
С последни проблясъци на воля съм ставала за да ходя до тоалетната.
Един месец в едни и същи дрехи, един и същи креват...Който може, да си го представи. Не го пожелавам на никого...

Не приемам обвиненията ти към мен.

Боря се, чета, практикувам и други методи за справяне с депресията и те дават резултат...

Мойта терапевтка е моя терапвтка и не приемам други оферти...

Както и няма да споделя с никой друг, коя е.
Не за друго, ами за да има повече време за мен...

Стига бе, в България такива марки часовници и коли имат само новобогаташите...
Моята си кара кола на изплащане, и има стандрат какъвто имат повечето хора в градовете...

--------------------

Редактирано от Розмари (22.02.2010 08:57)

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #2579960 - 22.02.2010 09:12 [Re: V-12]

Подкрепям те.
Считам, че има болести, които трябва да се лекуват с лекарства, но за леките психични неразположения лекаствата са излишни. Човек може и сам, стига да се информира добре, да знае какво му е, защо му е, как да си помогне сам.
В този случай аз бих предпочела психолог, който ще търси причината, а няма да лекува следствието с медикаменти. Ако след такава консултация се окаже, че проблемът не е голям (а днес повечето разумни психолози и психиатри не се хвърлят в безсмислени битки, в които си мерят ... , а работят съвместно), бих се борила сама.
Но всичко опира до личния избор и волята да излезеш от омагьосания кръг.

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

V-12
lone wolf
**

#2580066 - 22.02.2010 12:36 [Re: Rozsomák]

Цитат:

Аз си плащам на психотерапевт . Тя се мъчи 3 години да мине без антидепресант, ама не успя.

Няма и да успее, докато продължаваш да си плащаш...

Цитат:

И като се тръшнах два месеца в кревата без да ям, БЕЗ ДА СПЯ, да се къпя, стой та гледай...
С последни проблясъци на воля съм ставала за да ходя до тоалетната.
Един месец в едни и същи дрехи, един и същи креват...Който може, да си го представи. Не го пожелавам на никого...

Последно - един месец или два? На това литераторите му казват "хипербола" или "художествена измислица" Ако няма кой да ти търчи подир задника, да ти носи храната на поднос в леглото и да те моли да хапнеш поне малко, гарантирам ти, че не два месеца, не един, ами и три дни няма да изкараш гладна и ще се размърдаш много бързо. А до десетия ден ще си си намерила работа и ще си получила първия си аванс, при това без никакви терапевти и антидепресанти

Много интересно как по време на война примерно, когато почти всеки е изгубил поне по един близък на фронта, през вечер сирените вият и трябва да се криеш в бомбоубежището, хляба се раздава с купони и няма почти нищо друго за ядене, ток има по 3 часа на ден, отопляваш се с дърва, които сам си нацепваш с брадвата и се налага да се къпеш в корито и да се переш на ръка, хората чудесно се справят с психическите травми и стреса без чужда помощ. А сега, заобиколени с компютри, телевизори, климатици, автоматични перални и съдомиялни, в хладилника - деликатеси, произведени в поне 15 различни държави - изведнъж се налага да се ползват услугите на психотерапевт, щото без него едва ни стигат силите да отидем до тоалета

Цитат:

...Както и няма да споделя с никой друг, коя е.
Не за друго, ами за да има повече време за мен...

В предния пост спомена, че ходиш при нея веднъж на три седмици. А сега се притесняваш, че нямало да има време за теб, ако споделиш коя е. По две седмици ли ви продължава сеанса, що ли? В такъв случай най-добре се съберете и заживейте заедно, по-евтино ще ти излезе

Цитат:

Стига бе, в България такива марки часовници и коли имат само новобогаташите...
Моята си кара кола на изплащане, и има стандрат какъвто имат повечето хора в градовете...

Ако прочетеш поста ми още веднъж, ще видиш, че това за часовниците и колите се отнасяше за производителите на лекарства и дистрибуторите им на едро, т.е. фармацевтичната мафия, не за терапевтите. Въпреки че нови коли на изплащане у нас могат да си позволят около 5% от населението, останалите карат над 10-годишни машини, купени втора ръка от западна Европа и препродавани тук от автокъщите.

--------------------
Of course I'm out of my mind - It's dark and scary in there!

Rozsomák
жилава

#2580068 - 22.02.2010 12:39 [Re: V-12]

Прочетох последния ти постинг.

--------------------

Mika123
неориентиран
*

Регистриран: 18.03.2010
    #2597542 - 23.03.2010 11:27 [Re: maslinkata]

Психически проблем, депресии, и т.н. с хомеопатия не се лекуват. Ако нещо изобщо се лекува с хомеопатия, освен болестните състояния, които си минават от сами. Но това все едно не съм го казала, че жива ще ме изядът почитателите на хомеопатията .
Препоръчвам ти задължително да отидеш на психиатър за да има някакъв контрол над състоянието ти. Съчетай това с физическо натоварване - било то спорт или работа. Осигури си приятни занимания, прекарвай повече време на въздух, йога, танци или каквото там ти допадне.
Успех в борбата.

punkin
вятър ма вей...

Регистриран: 26.03.2007
От: под дъгата
    #2597972 - 24.03.2010 03:33 [Re: Rozsomák]

Цитат:

Работя на добра работа, пълноценен и жизнен човек съм, печеля си хляба...Лекарствата не са ми навредили, а са ме извадили от дъното.
Когато се стабилизирам окончателно, ще ги спра по схема...

kolkoto alkoholika spira da pie. i ako si 6tastliw 4owek,i wsi4ko ti e nared,za kakwo stabiliziraen gowori6 i za6to sa ti antidepresanti izwinqwam se, ne moga da si namerq kirilizatora

--------------------
Life's most simple pleasures are often the best

Ananda
Fair Lady

Регистриран: 15.01.2004
    #2598297 - 24.03.2010 18:08 [Re: maslinkata]

Всяка болест е послание,урок,който трябва да научим.Никакво лекарство няма да помогне, докато не разберем на какво ни учи болестта.Все пак смятам,че лекарствата са необходими,тъй като улесняват пътя към здравето.

Причината за психичните заболявания се корени в ранното детство.Детето е живяло в страх от единия или и от двамата си родители.Възможно е да е преживяло(неведнъж)унижение,предателство,отхвърляне и изоставяне.Тези преживявания са толкова болезнени,че повечето хора ги "забравят".С годините несъзнаваната болка нараства и когато човек достигне границите си, тя се проявява на физическо ниво като болест.
Медикаментозната и психотерапевтичната помощ са необходими,както и промяна в начина на живот.Спортът,гимнастиката,чистият въздух и чистата храна правят чудеса за здравето.
Ти си прекрасен човек и заслужаваш да бъдеш здрава и щастлива.

--------------------
Научих се да живея днес, без да се обременявам с грижи за утрешния ден.

Д. Дикс

Редактирано от ananda (24.03.2010 20:41)

V-12
lone wolf
**

#2685087 - 25.08.2010 18:44 [Re: Ananda]

Цитат:

Причината за психичните заболявания се корени в ранното детство.Детето е живяло в страх от единия или и от двамата си родители.Възможно е да е преживяло(неведнъж)унижение,предателство,отхвърляне и изоставяне.Тези преживявания са толкова болезнени,че повечето хора ги "забравят".С годините несъзнаваната болка нараства и когато човек достигне границите си, тя се проявява на физическо ниво като болест.
Медикаментозната и психотерапевтичната помощ са необходими,както и промяна в начина на живот.Спортът,гимнастиката,чистият въздух и чистата храна правят чудеса за здравето.
Ти си прекрасен човек и заслужаваш да бъдеш здрава и щастлива.

Със същия успех може да се каже, че причината за психичните заболявания се корени в раждането - ако не се родиш, няма начин да се разболееш В действителност едно психично заболяване може да се дължи на фрустрации в детска възраст, на тежки емоционални травми пред което и да е време от живота, както и на чисто физиологични причини. Добре си резюмирала механизма, по който се развиват травмите при децата, но това в никакъв случай не е единственият начин да се стигне до отклонения в нормалното функциониране на психиката. Медикаментозна помощ е необходима само в случаите, когато е констатирано функционално нарушение на соматично ниво и дори тогава - не винаги. Примерно промяната на начина на живот прави чудеса при епилептиците без каквито и да е лекарства. А при депресия, натрапливи психози, мании, фобии или безсъние хапчетата са чисто палиативно лечение, т.е. начин да избягаш временно от проблема, а не да го решиш окончателно.

--------------------
Of course I'm out of my mind - It's dark and scary in there!

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7802

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.