ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Хомеопатия и Алтернативна медицина

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Анонимен
Нерегистриран

Лечение на безсъние
    #2678812 - 11.08.2010 14:12

Здравейте,

сайтът Ви е чудесен.
Искам да попитам с какви хомеопатични продукти, мога да лекувам безсънието си. Заспивам късно,( поради, което пия мелатонин и валериана ) и се будя много по- рано от колкото е необходимо. Проблем ми е повече към момента това ранно събуждане.
Иначе съм чувствителна, впечетлителна и колеблива натура. Със светла коса и кожа, пълничка и бавен темперамент ( но вътрешно неспокойна ) . На нощното ми шкафче имам седатив ПЦ и дормикинд.

Благодаря Ви предварително за отговора!

Или с други методи и лекарства?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
Re: Лечение на безсъние
    #2681696 - 18.08.2010 12:24 [Re: ]

сега, не че съм доктор - не съм, обаче тва с безсънието е много спорен момент
заспиваш късно - защо?
пиеш си мелатонина, да речем, и се приготвяш да спиш, до 30-40 мин си в леглото без включени компове, телевизори, и прочие наоколо дразнители, в нормален тъмен час от денонощието преди полунощ / около 22-23 часа/, и не заспиваш часове всяка нощ - до три, четири, и т.н.?
или просто се занимаваш с разни неща междувременно, защото смяташ, че не ти се спи и то отпрало 2-3-4 часа през нощта?
или лягаш и почваш да се навиваш какво е станало, какво ще става, какво ще правиш, какво не си, какво е трябвало, какво ... - ясно ти е за какво говоря, и минават час-два докато си избистриш мислите или си изтощиш до крайност мозъка и той сам те изключи?
после - какво значи събуждам се по-рано?
всичко е според зависи от доста неща, биологичния ти часовник си е твой, ритъма и режима на работа - също, добре е да се нагодят според личните ти нужди и усещане за здраве, тук няма "норми" - въпроса е дали се чувстваш изморена или отпочинала като се събудиш .. , а това зависи от качеството на съня, общо казано ,
и от тук стигаме до третото - като заспиш, как спиш? т.е. ставаш ли то 00, или се въртиш, или съневаш прекалено бурно, или имаш периоди през нощта в които будуваш регулярно, и т.н.

сама се определяш като еди каква си, еди каква си и еди каква си - харесва ли ти или не, и какво правиш по въпроса за да коригираш тези качества, които си споделила - движиш ли се, храниш ли се нормално, каква ти е диетата и т.н. и т.н. и т.н.
възрастта също е от значение, заболявания евентуално, стрес у дома, работа или при други обичайни занимания и среда, парични или здравни проблеми, и от сорта
нещата, които трябва да се огледат / включително и най-вече от теб самата/, са доста, можеш да започнеш с един дневник на графика ти и действията ти като цяло, без подробности от личен характер, а просто само наблюдение за да прецениш къде какво може да се промени или има нещо не както трябва ...

медикамент-чудо няма
това, което си споменала да пиеш, са все неща, които се ползват при нужда, и не е необходимо да се пият непрекъснато - ако не промениш самата ти нещо, няма да има качествена промяна

Анонимен
Нерегистриран

#2682491 - 19.08.2010 22:11 [Re: Си Ди]

Здравей, Си Ди!
Ами честно казано при мен нещата са такива, каквито ти ги описваш- в комбинация и в произволна последователност. Но твърде често основното е -"лягаш и почваш да се навиваш какво е станало, какво ще става, какво ще правиш, какво не си, какво е трябвало, какво ... - ясно ти е за какво говоря, и минават час-два докато си избистриш мислите или си изтощиш до крайност мозъка и той сам те изключи?" Ама точно си ме описала. Иначе природно съм нощна птица от дете. И когато съм спокойна и без никакви психически дразнители - мога да спя до 14 часа. Но това не ми се случва много често за съжаление. Не, че и това е нормално де- да се спи до обяд и да се ляга в 4 часа. Колкото до годините - на 33 съм. Несемейна, а отскоро и без работа. Но проблемите със съня не са ми отсега. Поразрових се из форумите и откри метод, наречн ТЕС. Мисля да го пробвам, като стана мокаят, както се казва.
Забравих да спомена, че пия и антидепресант- за нещо средно между страхова невроза, социофобия,депресия и паническо растройство.И аз не знам точно как да се определя. Назначен ми е от психиатър разбира се. 1 година пих сероксат, подобрих се и го спрях за близо 10 месеца. Но сега пак отново съм нещо чики-рики и съм на депрексит- българският вариант на прозак. Като чета какво пише за него ми се изправя косата, но пък иначе помага пущината. Но тъй като винаги съм харесвала повече естествените методи и лекарства, затова и се обърнах за помощ към този форум.
Ще се радвам на всеки отговор и съвет от препатили и мъдри хора.
Цялята работа е, че искам и трябва да се върна към себе си. И зная, че за това мога да си помогна само и единствено аз. Но не е лесно, да се бориш със себе си, със собствените си страхове и съмнения. Обаче вяря имам и това ме е крепяло винаги!

Rozsomák
жилава

Регистриран: 02.07.2008
От: Колибите
    #2682494 - 19.08.2010 22:23 [Re: ]

Не си спирай лекарствата на своя глава . Нищо няма да ти стане от сероксата.

Лично аз вземам парокста вече 5 години. Не съм умряла, нито отлупяла.

Изявявам се като проклета стара мома из форума, но то това си мий характерът и няма нищо общо с депресията.

--------------------
"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

dex
неориентиран

Регистриран: 27.03.2011
    #2773085 - 27.03.2011 15:48 [Re: ]

проблемът е че ползваш не каквото трябва има начин но ако се интересуваш пиши проблемут ти е разрешим

skbrkk
неориентиран

Регистриран: 16.05.2011
    #2797528 - 16.05.2011 17:09 [Re: ]

заповядайте в кабинета ни ...
ние подхождаме към всеки човек индивидуално ...

V-12
lone wolf
**

Регистриран: 30.10.2009
    #2805995 - 11.06.2011 19:00 [Re: skbrkk]

Цитат:

заповядайте в кабинета ни ...
ние подхождаме към всеки човек индивидуално ...

Превод: ние не обявяваме предварително кое колко струва. Ще Ви отделим колкото е нужно време, за да си изясним в неангажиращ разговор какъв е таванът на финансовите Ви възможности, преценявайки и външния Ви вид - качество и цена на дрехите, обувките, часовника, чантата, мобилния телефон... И едва след това ще Ви предложим ултра-хипер-супер-мега-специалното, индивидуално разработено за Вас лечение, което ще Ви струва точно толкова, колкото можете да платите и нито стотинка по-малко. А това, че в крайна сметка ще получите същите боклуци, които можете да си купите на 10-20-пъти по-ниска цена и които нямат никакъв доказан ефект, превъзхождащ този на плацебото, са незначителни подробности, които скромно премълчаваме

--------------------
Of course I'm out of my mind - It's dark and scary in there!

Редактирано от V-12 (11.06.2011 19:01)

mimi910
неориентиран

Регистриран: 13.07.2011
    #2816977 - 13.07.2011 17:43 [Re: Си Ди]

Аз мисля че всичко се дължи на нерви.. много си помогнах с уреда Биоптрон на Цептер! помогнах и на майка ми която страдаше от безсъние. помислих че сигурно си внушаваме, но след като детето на една приятелка го използва и спа като къпано реших че наистина действа!!!

gynecomastia
неориентиран

Регистриран: 30.09.2013
    #3107910 - 10.11.2013 16:23 [Re: mimi910]

Най-доброто, но и забравено средство за успокоение и дълбок и хубав сън е желатина. Изпийте едно пакетче разтворено в чаша гореща вода , изпийте го преди лягане и ще се убедите сами. Причините да работи е ,че в него има голям процент глицин и аргинин. По-специално ГЛИЦИНА е аминокиселина със силен успокоителен ефект. Доста спортисти го ползват за да спят добре и да се възстановяват. Разбира се не всеки понася вкуса на желатина, аз също съм от тези хора и си купувам само глицин като хранителна добавка. Ето този ползвам аз .......... , защото подобните продукти в БГ са на много по-висока цена. Не се плашете, че е US сайт! Доставката е само 4$ А тук подробно е описано как се прави поръчка от ........

Редактирано от Nadin (10.11.2013 20:10)

konstantin72
ориентиран

Регистриран: 21.01.2007
    #3245091 - 18.01.2015 18:16 [Re: Анонимен]

Цитат:

На нощното ми шкафче имам седатив ПЦ и дормикинд.

"4.1 Показания

Безсъние и безпокойство при кърмачета и малки деца."

Да сме живи,здравите умират!!!

Редактирано от Nadin (20.01.2015 04:04)

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 13932

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.115 seconds in which 0.092 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.