ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Хомеопатия и Алтернативна медицина

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
maslinkata
неориентиран

Регистриран: 18.02.2010
висока доза и влошаване от билката пелин
    #2734615 - 04.01.2011 14:05

здравейте д-р Костова, много ви моля за помощ. някъде от началота на ноември месец имам доста проблеми със стомаха (много силни и не повлияващи се от нищо киселини, връщане на храната и т.н., гадене) и подозирайки че може да вследствие на зараза няколко дни преди Коледа започнах да пия чай от пилката пелин. зная, че е добър за стомаха и най-вече убива паразитите и бактериите. само че си мислех, че е безобидна билка и дори не погледнах рецепта. сварявах си една тенджера с вода и поръсвах една -две супени лъжици пелин. беше много силно горчиво, но се насилвах да го пия. стомаха ми не се подобри, и някъде оттогава започнах да изпадам в депресия и апатия, нощем да спя много зле, сънувайки ужасни кошмари, през деня нямам желание за нищо , плача, не мога да се концентрирам, забравям... вчера стомаха ми беше ужасно влошен и сякаш перисталтиката беше спряла. тогава реших да проверя за тази билка пелин и какво да видя- пелинът бил силно отровен, оказва се че съм го пила далеч над позволената концентрация и че най-вероятно от него произлизат всичките ми проблеми! макар да нямам описаните там страховити случаи на натравяне (за първи път научих за абсента и т.н.) (сайта на наноком) съм много притеснена как да се изчистя от тази отрова. разбира се веднага спрях да го пия, но се притеснявам че може да имам отрова в тялото. снощи пих магнезии и взех две хапчета черен въглен и за първи път спах добре и днес се чувствам доста по -добре. но все още главата ми тежи а и съм много притеснена. моля ви да ме посъветвате как да постъпя за да се изчистя от отровата. незнам как можах да направя такава глупост, моля да ме извините за дългия пост

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
Re: висока доза и влошаване от билката пелин
    #2734646 - 04.01.2011 15:29 [Re: maslinkata]

Не съм лекар, ама твоето е безумие!
Не стига, че си невежа, да ме прощаваш за израза, преди да решиш да се обидиш - провери си в речника значението на думата, ами продължаваш да се самолекуваш!?!
Отиди на лекар! За рефлукса има съвсем прости решения/лечения, но е необходимо първо да се установи ПРИЧИНАТА!!!
Оплакванията ти / депресия, ревове, лош сън и прочие/ не са резултат от пелина, но е възможно проблемите ти /първоначалните/ със стомаха да са психосоматични!

Успех! И не се самолекувай!

Редактирано от Си Ди (04.01.2011 15:30)

maslinkata
неориентиран

#2734695 - 04.01.2011 16:25 [Re: Си Ди]

благодаря ви за отговора СиДи. Не, не се обиждам, знам че постъпих глупаво. истината е, че преди няколко години вече ми откриха рефлукс, минах преез всичките гастроскопии и т.н. и сега не исках отново да повтарям това. исках сама да се оправя. друго, че отдавна се бях справила с тази болест и нямах абсолютни никакви проблеми със стомаха (освен чувствителност към някои храни) , докато изведнъж сякаш от нищото се появиха оплакванията и киселините. реших, че е зараза, защото имах доста основания за това (лично е) наистина съм глупачка да се самолекувам. но допреди да започна да пия пелина нямах симптоми на депресия. иначе може първоначалните симптоми да са били психосоматични.....рефлукса засега сякаш е спрял да ме тормози, но перисталтиката на червата ми не работи нормално и трудно ходя до тоалетна. това наистина може да е от пелина, защото пише, че високи дози предизвикват атоничен запек (незнам точно какво е това атоничен) имам също леко главоболие. дори да отида на лекар, какво да кажа на лекаря?

Си Ди
гаргойл

#2734737 - 04.01.2011 17:06 [Re: maslinkata]

атоничен запек = лениви черва

"Зараза", каквото и да имаш предвид с това, не се лекува с взимането на "някаква" билка, която "помагала"!
А на лекаря си го казваш това всичкото, което те притеснява, в реда, в който те е притеснило.
А ако искаш, дори първо можеш да си го напишеш - дори е добре при подобни симптоми да си поводиш поне седмица подробен дневник какво става, кога, какви храни, какъв режим и прочие, преди да отидеш на консулт / говоря за тогава, когато пак те споходи рефлукса/.

ПП Казваш, че изведнъж са те споходили киселините и "повръщането" - да имаш наднормено тегло? да си преяла с цитруси? или други храни и напитки? някаква промяна в живота ти?
А, ако не е проблем, каква ти беше диагнозата и лечението "преди години"?

Редактирано от Си Ди (04.01.2011 17:09)

maslinkata
неориентиран

#2734802 - 04.01.2011 19:24 [Re: Си Ди]

преди години ми поставиха диагноза рефлукс езофагитис. тогава си спомням , че лекарката ми даде листче със позволени храни и такива , които да се избягват. не го намирам сега, но аз като цяло се храня много здравословно, не ям пържено, пушено, даже не ям много готвено, предимно салати, плодове, ядки, по рядко (за съжаление, но нямам много възможност да готвя) - варено или печено. общо взето разбрах, че има общо и с начина на хранене- да не се яде бързо, нервно, студена храна, да не се преяжда и т.н. в това отношение уж внимавам, но понякога все още ям нервно и се тъпча макар и със здравословна храна. рефлукс съм имала, но такива киселини никога не съм имала, странно ми е от какво след като имам такъв хранителен режим. мога да ви кажа защо помислих за зараза, но само на лични, ако ви се занимава. освен някои други заразни, за които вече се изследвах и няма, не съм се изследваха за хелиобактер, мисля да не е това, но наистина не смея да си"предпиша" лекарства. защото такива постоянни киселини никога не съм имала. наистина смятам че е възможно пиенето на толкова висока доза пелин да е било причина за тази унесеност, апатия, сякаш някаква безчувственост и обърканост, силна разсеяност,липса на енергия и желание за нещо,депресия. първия път, когато изпих силно горчивия чай, същата вечер имах ужасни кошмари, толкова истински, че дори като се събудих не можех да се отърва от спомена и още го изживявах през деня. и това не ми се бе случвало преди. аз рядко помня какво съм сънувала и дори да си спомня, то е съвсем бегло. имам основание да мисля, че е от пелина. прочетох ,че трябва да се внимава с този чай и дозата е 1/2 -1 каф. лъж. , а аз слагах 1-2 суп. лъжици. наистина много глупаво от моя страна, но аз се насилвах да го пия и се наливах с него надявайки се да ми оправи стомаха. все още се притеснявам да не съм се натровила. но сте права, че за стомаха трябва да отида на лекар. малко ме е страх от тези гастроскопии, трудно я понесох миналия път. благодаря ви за вниманието Си Ди

Си Ди
гаргойл

#2735273 - 05.01.2011 14:22 [Re: maslinkata]

Няма защо да ми благодариш, това е естествено.
Мисля си, че макар рядко да влизам във форума / по-скоро периодично на няколко месеца/, та ако не ме лъже паметта ти беше влязла в някои от подфорумите, които чета с някакъв пак подобен проблем - в сми не то кошмари, не то депресия - нещо такова ми се върти, което, ако е правилно, означава че тези ти проблеми конкретно не са от пелина в никакъв случай, доколкото си ги имала и без да вземаш тази билка точно.
Що се отнася до рефлукса, понятието "здравословно" е разтегливо.
Първо храненето трябва да е редовно. После идват малките порции, както и предпочитането на варена/задушена/печена пред сурова или пържена/пушена храна , избягва се лягане, вдигане на тежко, както и определени храни - които включват част от изброените от теб обаче.
Така че поправи си хранителния режим и си води дневник известно време, консултацията с лекар е препоръчителна при всички случаи - най -малкото ще ти изпише за месец ранитидин/фамотидин и от сорта с някакъв инхибитор на протонната помпа докато отшумят с диетата най-силните проблеми.. Както и ще се провери за хеликобактер, ако има нужда, че тия са гаднички бактерии
Никой дори не си помисля ти да си самопредписваш лекарства - това е работа на специалист!
Вярно че доста от гореизброените се дават и без рецепта, но не препоръчвам пиене без консулт!
И спри да се самонавиваш толкова

maslinkata
неориентиран

#2735402 - 05.01.2011 17:27 [Re: Си Ди]

правилно се сещате СиДи, то и аз си припомних сега като прочетох, беше преди година заради проблем с лоши мисли преди заспиване.Но като цяло това си беше повишена тревожност, вследствие на една неподходяща връзка и една несподелена любов. е също така и проблем с моето вкопчване в тази любовна история и страдание. В интерес на истината по същото време тъкмо бях приключила (за първи път го правех) с прочистване от паразити по метода на Малахов - тройчатка - т.е. с пелин, карамфил и орехова тинтктура. пречистването може също да ме е направило по-чувтсвителна и изнервена, пише че е възможно тъй като паразитите измират, но зная че много изживях тази любовна история. и така.... а когато съм притеснена и изживявам нещо, то се отразява и на храненето ми, и оттам проблеми със стомаха. Като цяло се смятам за доста борбена и положителна личност , но понякога изпадам в такива дупки, депресирам се... много ми се иска да стана по устойчива психически и емоционално. чета разни книги, но мисля че нестава с четене, трябва човек да го открие в себе си.

Си Ди
гаргойл

#2735410 - 05.01.2011 17:47 [Re: maslinkata]

всъщност проблема е в прекаленото съсредоточаване върху измислени от самите нас проблеми, мисля
а връзката между стрес и стомах е директна
и изобщо защо си причиняваш всичко това?
"прочистване", "наливане", "вкопчване", "паразити", "зарази" ..
трудно ми е да го разбера .. ама то наистина каквото човек сам си причини и господ не може
карай я по-полека

maslinkata
неориентиран

#2735428 - 05.01.2011 18:35 [Re: Си Ди]

благодаря СиДи, ще се опитам

Doctor B
пристрастен

Регистриран: 19.03.2004
От: USA
    #2737963 - 11.01.2011 23:57 [Re: maslinkata]

Ох ама и аз не влизам тука ама като прочетох..

1. Отваш на гастро-ентеролог
2. Давате кръв за Хеликобактер пилори
3. ако е позитивно 2 седмици на антибиотици
4. ако няма подобрение гастроскопия..

лесно бързо 100% ефективно...

ПС може би и посещение при психиатъра няма да е зле щото като гледам маи ви мъчат хипохондрични паник аттаки..лесно се отстраняват.

--------------------
Ne mislia znachi ne sushtestvuvam

Редактирано от Doctor B (12.01.2011 00:00)

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 13922

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.016 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.