ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Хомеопатия и Алтернативна медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Притеснен
Нерегистриран

Хемороиди
    #577172 - 29.12.2004 14:23

Моля помогнете ми да излекувам хемороиди, които ме мъчат от години. Наистина е много неприятно!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

Регистриран: 12.04.2001
От: Варна
Re: Хемороиди
    #577320 - 29.12.2004 15:33 [Re: Притеснен]

само така написано не се дава никаква инфо

eliz
ориентиранa...

Регистриран: 10.07.2004
От: UK
    #577782 - 29.12.2004 21:06 [Re: Притеснен]

samo s tova koeto si kazal, moga da te naso4a kum hirurg.
ina4e ima razni antihemoroidalni krem4eta, no ne znam kolko pomagat...

--------------------
man is as big as his dreams are...

Притеснен
Нерегистриран

#578159 - 30.12.2004 01:00 [Re: Притеснен]

Ами не знам как да опиша проблема. Имам хемороиди от няколко години, които са ми създавали проблеми периодично, в смисъл възпаление. Но от няколко седмици имам едно постоянно кървене при изхождане. В началото имах болка, но вече нямам никакви болки. Просто ми тече кръв! Даже се замислих дали причината не е в нещо друго. Но нямам други оплавания. Моля посъветвайте ме какво да направя!

eliz
ориентиранa...

#578505 - 30.12.2004 11:12 [Re: Притеснен]

az bih te naso4ila kum hirurg.
no kakto moje bi znae6 - na hirurzite im dai da rejat...
taka 4e, kato otide6, sled pregleda go pomoli da ti objasni i da otgovori na vuprosite ti. da ne si trugne6 bez da si go razpital - sled kato e lekar, tova mu e rabotata

--------------------

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

#578549 - 30.12.2004 11:46 [Re: Притеснен]

каква на цвят е кръвта

eliz
ориентиранa...

#578572 - 30.12.2004 11:56 [Re: D-r Kostova]

kakva moje da e na cviat sled kato 4oveka pi6e 4e e pri izhojdane i 4e e kruv?
ako be6e melena i stava6e duma za okulten kryvoizliv v po-gornite otdeli toi 6te6e da kaje 4e ima 4erni izprajnenia, prosto njama6e kak da razbere 4e e ot kryvoizliv, osven ako ne e lekar...a togava izob6to njama6e da pita tuk...
vuprosut e dali e ot hemoroidi ili ot drug proces namira6t se v kraia na rektuma - zatova nai-dobre da otide na hirurg.

--------------------

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

#578576 - 30.12.2004 11:58 [Re: eliz]

))eliz кръвта може да е от светло червена до тъмно кафява:)което за хомеопатичното л-во има значение..не става дума за мелена

Sheherezada
знам ли?
*

Регистриран: 30.12.2004
    #578824 - 30.12.2004 14:35 [Re: Притеснен]

На мои близки е помагало така нареченото Маданско чудо. Това е мехлем, който продават в аптеките, поне в моя град. Особеното в случая е не толкова намазването, а приемането по 1 чаена лъжичка на гладно сутрин и вечер. Неприятно е, защото основната му съставка е някаква мас,но е много ефикасно при възпаление. Не гарантирам, че при такова кървене ще помогне. Но пък мой познат в момента се лекува с някакви лекарства. Той също е кървял от доста време, но засега няма да го оперират, а лекарят ще опита да подобри състоянието му с лекарства, които ще се пият шест месеца. Не се страхувай да отидеш на лекар.

hrisky
черна овца

Регистриран: 15.11.2004
От: софия
    #578882 - 30.12.2004 15:05 [Re: Sheherezada]

Цитат:

На мои близки е помагало така нареченото Маданско чудо. Това е мехлем, който продават в аптеките, поне в моя град. Особеното в случая е не толкова намазването, а приемането по 1 чаена лъжичка на гладно сутрин и вечер. Неприятно е, защото основната му съставка е някаква мас,но е много ефикасно при възпаление.

човека все пак сигурно не случаино пише в ХОМЕОПАТИЯ
маданското чудо ,може да е всичко но не е хомеопатично лечение

Sheherezada
знам ли?
*

Регистриран: 30.12.2004
    #578908 - 30.12.2004 15:17 [Re: hrisky]

Когато човек има проблем и е отчаян, всичко може да му е от полза. А за да дадеш съвет за хомеопатично лекарство, трябва да си хомеопат. Ти такъв ли си? Защото аз не съм и не бих се ангажирала да давам мнение за такова лечение. Много вярвам в хомеопатията, но все пак знаеш, че при всеки пациент е различно, и дозировката, и общото състояние, а не само моментния проблем. Не мисля, че съм извършила нещо толкова лошо, като съм споделила в този форум, това което знам.

hrisky
черна овца

Регистриран: 15.11.2004
От: софия
    #578928 - 30.12.2004 15:29 [Re: Sheherezada]

естествено че не си

Притеснен
Нерегистриран

#581852 - 03.01.2005 09:09 [Re: D-r Kostova]

Към д-р Костова: Кръвта не е тъмно червена. Цветът й е катото на чиста кръв, като се порежеш например. Искам да кажа че скоро се лекувах от гнойна ангина с антибиотик Аугментин (ако има значение това) и мисля че след това кървенето се засили.

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

#583244 - 03.01.2005 23:48 [Re: Притеснен]

можете ли да опишете болката-пареща, режеща..и тн..сърбеж има ли..въобще какви други симптоми имате

Притеснен
Нерегистриран

#583271 - 04.01.2005 00:21 [Re: D-r Kostova]

Напоследък болка почти нямам. По-скоро е тъпа, отколкото режеща.Други симптоми нямам в момента.

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

#583331 - 04.01.2005 02:51 [Re: Притеснен]

кога кървите по време , след дефекация?

eliz
ориентиранa...

#583735 - 04.01.2005 13:17 [Re: Притеснен]

ia idi na hirurg...pregled po internet ne se pravi, a pri teb ima nujda to4no ot tova.
i ot podroben razkaz s opisanieto na problema ti

--------------------

Протеснен
Нерегистриран

#583897 - 04.01.2005 14:50 [Re: D-r Kostova]

По време на дефекацията. След това не.А болката е след това.

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

#585719 - 05.01.2005 15:41 [Re: Протеснен]

ako e aleno 4erwena krywta- Phosphorus 30Ch...ako e po-tymna Hamemelis 30 Ch..3-4 pyti na den po granula....no trqbwa da wi se opredeli konstituciq..taka simptomati4no predpisanie nqma da re6i okon4atelno problema wi

Нерегистриран

#1013105 - 27.10.2005 07:54 [Re: hrisky]

Какво е ефикасното лечение за многогодишно кървящи хемороиди? Има ли операция с лазер на такава болест?Или може би хирургическа намеса ...

Нерегистриран

#1026095 - 05.11.2005 03:47 [Re: Притеснен]

Цитат:

Моля помогнете ми да излекувам хемороиди, които ме мъчат от години. Наистина е много неприятно!

Първо на първо премахни причината за хемороидите и те сами ще се излекуват. Прочети внимателно "За вредата от седящата тоалетна", там пише и за лечение на хемороидите.

Нерегистриран

#1029837 - 07.11.2005 20:38 [Re: Притеснен]

Иди на "Женския пазар" при билкарите и си купи от тях "Змийска хурка" - за 15 дни няма да има и помен от хемороидите!!!

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

#1030193 - 08.11.2005 00:38 [Re: Притеснен]

как се приема

къв прякор бре?;)
ентусиаст
**

Регистриран: 30.09.2005
    #1031427 - 08.11.2005 17:28 [Re: D-r Kostova]

МНОООООООГО трябва да се внимава със змиийската хурка. Една позната щеше да се отрови :|

горски пътник
винаги търсещ
**

Регистриран: 28.05.2005
От: Земята
    #1737927 - 03.05.2007 00:44 [Re: Притеснен]

виж тази тема

Stellina
нетърпелива
*

Регистриран: 03.02.2007
От: Still in BG
    #1755437 - 15.05.2007 21:57 [Re: горски пътник]

Отдавна забравих за тези проблеми. На мен ми помогна един билкар от Плевен, занимава се човека и с ирисова диагностика. Купих си от него едни билкови хапчета, изпрати ми ги с наложен платеж по пощата, не са скъпи около 3-4 лева бяха! Казва се Атанас Костов, ако някой се интересува ще пусна адреса и телефоните му!

Optimistkata
почетен член

Регистриран: 14.03.2006
    #1757408 - 17.05.2007 12:21 [Re: Stellina]

имам приятелка с този проблем,която не иска да повярва че трябва да ходи клекнала и да не се напъва за да си реши проблема.Аз откакто спазвам това правило нямам оплаквания.Моля те дай някакви координати на л.б.

aplodismenti
кандидат имигрант
*

Регистриран: 16.08.2006
От: България
    #1760907 - 20.05.2007 11:20 [Re: Stellina]

Цитат:

Отдавна забравих за тези проблеми. На мен ми помогна един билкар от Плевен, занимава се човека и с ирисова диагностика. Купих си от него едни билкови хапчета, изпрати ми ги с наложен платеж по пощата, не са скъпи около 3-4 лева бяха! Казва се Атанас Костов, ако някой се интересува ще пусна адреса и телефоните му!

Моля те,дай телефона и адреса на този лечител от Плевен.

xevil
зъл умник
**

Регистриран: 16.03.2006
От: континуума около хълмовете
    #1761288 - 20.05.2007 15:16 [Re: Притеснен]

Цитат:

Хирургическата операция е опасна - може да засегне сфинктера.А това е Много гадно ! Но се махат лесно и почти безболезнено чрез пристягане . За съжаление , засега май само в София .
уеб страница

--------------------
по въпроса има две мнения - моето и грешното

horacio
неориентиран

Регистриран: 13.05.2007
    #1779420 - 03.06.2007 21:29 [Re: xevil]

А може ли да има връзка между хемороиди и урологични проблеми? От една страна имам леки хемороиди, които се обаждат на моменти, а от друга от две-три години след секс имам леко дразнене и дискомфорт. Скъсъх се от изследвания, но освен ентерококи друго не се откри в еякулатът, а според повечето уролози те са нормална флора. Гълтах и разни антибиотици, но няма ефект. А според мен двете неща са свързани, когато има дразнене на едното място, има обикновено и на другото, също и тежест в областта на перинеума.А правих преди година и половина скопия на дебелото черво и казаха, че освен леко хемороиди няма друго.

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

#1782200 - 05.06.2007 23:19 [Re: horacio]

вище си простата

nina_l4
неориентиран

Регистриран: 22.08.2008
    #2179230 - 22.08.2008 14:50 [Re: D-r Kostova]

ot izvestno vreme imam hemoroidi.ne me bolqt.vaprosat mi e -moga li da pravq analen sex

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

#2247202 - 15.11.2008 21:43 [Re: nina_l4]

може но ще станат по големи

Weather
неориентиран

Регистриран: 24.04.2007
    #2275151 - 27.12.2008 13:07 [Re: D-r Kostova]

От няколко години имам хемороиди, но не съм имал никакъв проблем - само понякога сърбеж или лека болка, които бързо са изчезвали. Но вече втори ден ми тече кръв и имам болки. Може би ще се престраша някой ден да отида на лекар, но не знам как точно сега по празниците бих могъл да се занимавам... Интересува ме дали кървенето може да е нещо сериозно и има ли лекарство, което да ми помогне, поне временно ?

Dukki
неориентиран

Регистриран: 22.02.2009
    #2314143 - 22.02.2009 12:55 [Re: Weather]

Здравейте Д-р Костова!Бих Ви помолила за съвет относно следния проблем: от около седмица се появи външен хемороид.Не кърви, но след дефекация става изключително болезнено и единствено аулин успокоява болката.Ходих при хирург, който каза ,че съм направила хематом, т.е кръвта в този хемороид се е съсирала и не се движи и ми предложи или от самосебе си да го остава да сеприбере с времето или оперативно лечение.В същото време ми предписа един мехлем за мазане:"Хепароид зентива", но не мисля, че той ме успокоява, въпреки че продължавам да го използвам.От друга страна моята майка има много сериозне проблем с хемороидите от два месеца- кървят при изхождане и то съпроводено със страхотни болки.Не желаем да я подложим на операция, тъй като е диабетик и се страхуваме от такава интервенция.Ако имате някакви препоръки или ми дадете конкретен съвет, ще Ви бъда много благодарна!Поздрави!

Мис Каприз
неориентиран

Регистриран: 26.02.2009
    #2317485 - 26.02.2009 13:16 [Re: D-r Kostova]

Цитат:

вище си простата

Поне се научете да пишете правилно бе хора!
За какъв д-р говорим, когато вече не можем да пишем на правилен език, остави пък да лекуваме!!!!! Възмутена и изумена съм!!!!! ВиЖте се пишееее!!!!

Редактирано от Мис Каприз (26.02.2009 13:17)

true
неориентиран

Регистриран: 20.08.2009
    #2445999 - 20.08.2009 16:45 [Re: Притеснен]

Цитат:

Може да не ви се вярва, но аз знам отлично какво представляват хемороидите и как да се спасите от тях - и от личен опит върху себе си с моя прибор, и от теоретичните ми познания по китайска медицина.

Моите хемороиди също кървяха, а болката беше сякаш някой ме ръчка с шило в задника - наистина много неприятно усещане. И всички хора ми бяха криви!...

Изпробвах върху себе си какво ли не - от лечебното гладуване по Лидия Ковачева, през вегетарианско хранене, после пълен глад за различни периоди (от 3 до 14 дена), свещички и мазила, йогийската техника Санкха Праксалана за прочистване на дебелото черво (между впрочем тя е много по-ефективна от всякакъв вид клизми правени със скъпи и модерни апаратури), та чак до тибетска йога по петимата тибетци. От целия този мой опит реших много свои стари здравословни проблеми - запек, силно и постоянно главоболие, лош сън, алергия, хрема, кашлица, висок пулс и повишено кръвно налягане, само от хемороидите не можах да се избавя докато не се реших да приложа разработения от мене прибор за електроакупунктура, който бездействаше цели 3 години докато аз се мъчех с тях.

Представяте ли си каква беше моята изненада когато само след 7 (седем) сеанса, проведени в продължение на 7 дена, всеки с продължителност от 1 час, хемороидите не само изчезнаха, но вече 4 години от тогава не са се появявали. Аз също като вас не вярвах, че разработеният от мене прибор, ще се окаже толкова ефективен (макар че съм го замислил именно като такъв), но бях принуден да прибягна до приложението му, просто защото не виждах друго решение. И тъй като приложението на прибора е в съответствие с моята уникална методика, основаваща се на теорията У-Син, която е фундаментална за китайската медицина, то ефективността на моя метод и прибор е логично и закономерно следствие.

Ако се съберете повече хора - примерно десетина човека, които желаете да ви помогна, ще ви излезе пренебрежимо евтино, а и за мен ще има смисъл да дойда във вашия град. За целта заинтересуваните нека ми изпратят лична бележка.

--------------------
Който е мек и гъвкав, върви по пътя на живота. Който е сух и твърд, върви по пътя на смъртта. Дао Де Дзин

Лиляна
неориентиран

Регистриран: 24.10.2017
    #3416753 - 24.10.2017 12:54 [Re: true]

Не знам за какви сеанси говорите, имах проблем и то според докторите сериозен. Изписаха ми детралекс хапчета и проктогливенол. Имах временно облегчение на болката, докто ги полвах и дотам. В нета намерих хеморрел мехлем и тинктура - това е спасението. Оправех се и не искам да чувам за доктори, операции и сеанси.

rgengineer
неориентиран

Регистриран: 24.10.2017
    #3416775 - 24.10.2017 16:45 [Re: Лиляна]

Напълно съм съгласе с колежката,
При мен ситуацията бе горе долу същата само че отначало започнах с няккави свещички които не помагаха. После близки ми казаха за хеморел и нещата си дойдоха на място

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 48387

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.059 seconds in which 0.021 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.