ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички


Форуми » Хоби и Развлечения » Хумор

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Natural
stranger
****

Регистриран: 20.01.2005
Мнения: 12532
От: Софето
мАкедонски СМС-и
    #2783810 - 20.04.2011 15:28

Заљубена девојка праќа СМС со многу љубов на мобилниот телефон на својот сакан:
Љубов моја,
Ако спиеш, прати ми го твојот сон,
Ако се смееш, прати ми ја твојата насмевка,
Ако пак плачеш, прати ми ги твојте солзи.
...…Те Сакам!

Дечкото одговара:
Љубов моја,
Серам…. Што да ти пратам???

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Джуджанка
Player vs Environment
****

Регистриран: 03.06.2003
Мнения: 3360
От: те тука
Re: мАкедонски СМС-и
    #2784012 - 20.04.2011 21:59 [Re: Natural]

супер як

--------------------
When in deadly danger,
When beset by doubt,
Run in little circles
Wave your arms and shout!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пипи^
суросинкява на цепленки
****

Регистриран: 09.04.2003
Мнения: 27374
Re: мАкедонски СМС-и
    #2785225 - 24.04.2011 16:41 [Re: Natural]--------------------
Ние сме ора естете.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Petrovа_
Myryam-Channah
***

Регистриран: 21.04.2006
Мнения: 15489
От: сънищата
Re: мАкедонски СМС-и
    #2791272 - 05.05.2011 12:54 [Re: Natural]

Цитат:

Заљубена девојка праќа СМС со многу љубов на мобилниот телефон на својот сакан:
Љубов моја,
Ако спиеш, прати ми го твојот сон,
Ако се смееш, прати ми ја твојата насмевка,
Ако пак плачеш, прати ми ги твојте солзи.
...…Те Сакам!

Дечкото одговара:
Љубов моја,
Серам…. Што да ти пратам???
--------------------
"... а beautiful nightmare ..."


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Zaikoff

**

Регистриран: 05.07.2009
Мнения: 389
От: Èire
Re: мАкедонски СМС-и
    #2858382 - 15.12.2011 01:23 [Re: Petrovа_]

Хах, много забавен виц, само дето е нещо на някакъв странен български диалект...

--------------------
"Някои казват, че нашата власт се клати! И на коча мадурите се клатят, ама не падат!" - Тодор Живков


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
stargazer
професор
****

Регистриран: 19.01.2004
Мнения: 28877
От: българската "Ал Джазира"
Re: мАкедонски СМС-и
    #2858633 - 16.12.2011 06:50 [Re: Natural]--------------------
Боооожееее, гледам и не вярвам на ушите си!!!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
silvio_be
чисто нов:)


Регистриран: 13.01.2012
Мнения: 11
Re: мАкедонски СМС-и
    #2864956 - 13.01.2012 16:40 [Re: Natural]

Това ме разби, не мога да спра да се хиля

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Боко Тиквата
чистокрвен сељак
***

Регистриран: 15.02.2012
Мнения: 2544
От: Меѓу Беласица и Огражден
Re: мАкедонски СМС-и
    #2877795 - 18.02.2012 23:47 [Re: Natural]

Цитат:

Заљубена девојка праќа СМС со многу љубов на мобилниот телефон на својот сакан:
Љубов моја,
Ако спиеш, прати ми го твојот сон,
Ако се смееш, прати ми ја твојата насмевка,
Ако пак плачеш, прати ми ги твојте солзи.
...…Те Сакам!

Дечкото одговара:
Љубов моја,
Серам…. Што да ти пратам???

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Grisha_Kovachki
неориентиран


Регистриран: 31.05.2012
Мнения: 2
Re: мАкедонски СМС-и
    #2911122 - 31.05.2012 12:54 [Re: Боко Тиквата]

Хаха, тия македонци разцепват

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Fleur interdite
scrumptious
***

Регистриран: 14.12.2006
Мнения: 19616
От: несена от вихъра
Re: мАкедонски СМС-и
    #2922444 - 29.06.2012 00:11 [Re: Natural]

Се сексаат Трпе и Трпана и во еден момент Трпе, на врв на екстаза, се вкопува во место. Трпана чека, чека, и едно време му вика:
- Абе ајде, што застана?-
Ќути Трпано, финтава е од интернет порничи. Се вика „buffering“.

--------------------
Battle-khaki personality with red underwear.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пипи^
суросинкява на цепленки
****

Регистриран: 09.04.2003
Мнения: 27374
Re: мАкедонски СМС-и
    #2922553 - 29.06.2012 14:30 [Re: Fleur interdite]--------------------
Ние сме ора естете.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
leader
rain maker
***

Регистриран: 29.02.2004
Мнения: 7715
От: несен
Re: мАкедонски СМС-и
    #2927011 - 16.07.2012 06:36 [Re: Fleur interdite]--------------------
крещят ми, начи съществувам !


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Треперски
член
****

Регистриран: 22.07.2012
Мнения: 51
Re: мАкедонски СМС-и
    #2932212 - 04.08.2012 12:16 [Re: Natural]

Цитат:

Серам…. Што да ти пратам???
Супер !!!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
fionna
неориентиран
**

Регистриран: 26.06.2012
Мнения: 15
Re: мАкедонски СМС-и
    #2934560 - 10.08.2012 12:05 [Re: Джуджанка]

ахахаахахх. Това по-вероятно от северозападна българия да е отколкото от македония, но е забавно.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Боко Тиквата
чистокрвен сељак
***

Регистриран: 15.02.2012
Мнения: 2544
От: Меѓу Беласица и Огражден
Re: мАкедонски СМС-и
    #2935009 - 11.08.2012 23:31 [Re: Треперски]

9-те чуда на социјализмот
1. Сите имаа работа.

2. Иако сите имаа работа, никој не работеше.

3. Иако никој не работеше, плановите се исполнуваа за 100%.

4. Иако плановите се исполнуваа 100%, во продавниците немаше ништо.

5. Иако во продавниците немаше ништо, сите имаа се.

6. Иако сите имаа се, сите крадеа.

7. Иако сите крадеа, имаше за сите.

8. Иако имаше за сите, сите беа незадоволни.

9. Иако сите беа незадоволни, сите гласаа ЗА.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Боко Тиквата
чистокрвен сељак
***

Регистриран: 15.02.2012
Мнения: 2544
От: Меѓу Беласица и Огражден
Re: мАкедонски СМС-и
    #2935010 - 11.08.2012 23:37 [Re: Grisha_Kovachki]

Младоженци се договараат.
Таа:
- Ако белегзијата(нараквица) ми е на левата рака кога излегувам од бањата, денес не можам. Ако ми е на десната рака, не сакам...

Тој:
- Добро. А јас ако излезам од бањата со гаќи, денес не сакам, А ако излезам од бањата без гаќи сеедно ми е кај е твојата белегзија.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Боко Тиквата
чистокрвен сељак
***

Регистриран: 15.02.2012
Мнения: 2544
От: Меѓу Беласица и Огражден
Re: мАкедонски СМС-и
    #2935011 - 11.08.2012 23:41 [Re: Боко Тиквата]

... го среќава Црвенкапа волкот в шума...
- Волку волку... оти имаш толку големи очи?
- Бегај мори... серам ! !


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ivanivanov11
неориентиран


Регистриран: 02.10.2012
Мнения: 2
Re: мАкедонски СМС-и
    #2962379 - 02.10.2012 22:54 [Re: Боко Тиквата]

Хахахаха....ей това не го бях чел и чувал.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ivenceto
Новак


Регистриран: 19.02.2016
Мнения: 47
От: София
Re: мАкедонски СМС-и
    #3346208 - 29.03.2016 14:29 [Re: ivanivanov11]

Прв школски ден во една американска средна школа. Учителката го преставува новиот ученик Сакири Сузуки од Јапонија.

Часот почнува и наставничката испрашува “Сега ќе видиме колку ја познавате историјата на Америка. Кој рекол “Слобода или смрт”. Наеднаш штама и само Сузуки дига рака. “Патрик Хенри во 1775 година во Филаделфија.”

“Многу добро Сузуки, а кој рекол “ Државата е народ и како таква никогаш не смее да умре.”

Сузуки станува “Абрахам Линколн, 1863 во Вашингтон.”

Наставничката строго ги погледнува учениците и им вели “Засрамете се Сузуки е Јапонец , а ја познава американската историја подобро од Вас.”

Од крајот на училницата се слуша тих глас “ Ебете се посрани Јапонци”.

“Кој го кажа ова” се провикна учителката. Сузуки дига рака и вели “ Генерал Макартур, 1942 во Гвадалканал и Ли Jакока 1982 на собранието на акционерите на Крајслер во Детроит”.

Целиот клас е во потполна тишина, само од позадина се слуша. “ Да го пушиш курот”.

Учителката извадена од кожа: “Сега е доста. Кој го кажа ова.”

Сузуки “Бил Клинтон на Моника Левински во Белата куќа 1997 година, во Вашингтон”

Некој ученик на ова се издерува “Сузуки е срање”

Сузуки ко од топ: “ Валентино Роси во Рио де Женеиро на мото Гранд При на Бразил 2002.”

Класот паѓа во хистерија, учителката е во несвест, а на вратата се појавува директорот на училиштето и вели” У пичку матер, до сега немам видено ваков хаос”.

Сузуки, “ Министерот за финансии на Република Македонија, по повод преставувањето на буџетот за 2004 година, Скопје 2003.”


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  kalata, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 13735

Мнението ти за темата:

Прехвърли се вALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.033 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.