ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Музика » Джаз и блус

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
twisted animator

Регистриран: 26.09.2006
От: desert plains
Re: ?!?
    #1561322 - 20.12.2006 12:31 [Re: duende]

Моя милост се покайва трижди и се надява на опрощение. Какво да се прави, къс фитил firecracker-ски.

По темата "радвайте се и се веселете":

Поздравявам всички и желая много усмихнат, ведър и лек ден:

Can I tell you something
Got to tell you one thing
If you expect the freedom
That you say is yours
Prove that you deserve it
Help us to preserve it
Or being free will just be
Words and nothing more

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Hammill

Регистриран: 20.06.2002
От: Close to the edge
Любопитно.
    #1561713 - 20.12.2006 17:32 [Re: duende]

Любопитно защо се обръщаш към мен.

Аз нито съм се държал като жълт сеирджия, нито съм коментирал с някого личните си дрязги. А и ми се струва, че нямам с никого такива (поне що се отнася до собствената ми позиция). Ако смяташ, че съм проявил склонност към лични дрязги с това, че съм цитирал в някой постинг Платон, Витгенщайн и Лутер, или пък че в друг постинг съм препоръчал на някого да чуе Дебюси, Франк и Рахманинов, кажи си го простичко за да те разбера.

Доколкото забелязвам, ти си позволяваш да държиш в този форум обръщения и реплики, от които дори и самите им автори са почувстваха неудобно и изказаха мнение, че следва да бъдат отстранени. Това, че на теб не ти се вижда неудобно, че те продължават да красят това място, изглежда говори достатъчно за модераторската ти нагласа и атмосферата, която си склонен да толерираш във форума.

--------------------
Hammill

duendeМодератор
The Pawn King

Регистриран: 09.03.2004
Re: Любопитно.
    #1561786 - 20.12.2006 18:26 [Re: Hammill]

Въпреки, че отговарям на твое мнение, се обърнах към вас тримата. Хванах се, въпреки волята на администратора, за последния.

Мисля, че всички разбраха кого имам предвид и какво моля. Май само ти не.

Не ме учи как да модерирам форума.
Има хора, които са се изказали помежду (и ПО ТЕМАТА), чиито постове не заслужават да бъдат изтрити.

Сега, ако обичаш, нека спрем дотук.

--------------------
Being forever in the pre-trembling of the house that falls

twisted animator

Регистриран: 26.09.2006
От: desert plains
Re: В момента...
    #1561995 - 20.12.2006 20:41 [Re: Hammill]

Майка ми защити голяма докторска по Руска л-ра на 19-ти век и сега купонясва в "Гара за двама". Поздравявам я, както и всичкото русофил.

Стремитесь жизнь перекроить!
Не бойтесь жизнь переломить!

Опа, извинете, не видях на кого технически отговарям; злизам да пия. Наздравичката.

duendeМодератор
The Pawn King

#1562981 - 21.12.2006 12:25 [Re: twisted animator]

След дълго търсене най-после намерих Последния видеозапис на Бил Еванс, няколко месеци преди мъчителната му кончина от пневмония през 1980 година.

Вчера изгледах част от него.. вълшебна музика, излята през перфорираната от наркотици, алкохол, съмнения и болести душа на АРТИСТА. В свещен кръг с басиста Marc Johnson и Joe LaBarbera, брадатият и уморен Бил Еванс събира сили и скланя глава пред посленото бдение на криволичещия си поход през музиката и(на) живота, оставил траен отпечатък и върху двете.

Хмм, сякаш по време на този последен сет душата му напуска разпадащото се тяло, излива се през танца на пръстите по клавишите и се вселява в тъмната черупка на "Steinway" - a. Пиано, на което после ще седнат Кийт Джарет и Хърби Хенкок....

--------------------

deamon
emmeleia dancer

Регистриран: 26.08.2005
От: Blue Winds
    #1563466 - 21.12.2006 16:07 [Re: duende]

Точно сега си пуснах един албум, който е посветен на Бил Еванс. Изпълнителят е Petrucciani (ти като един виден франкофон би трябвало да подскажеш правилното прочитане на името му, защото макар и с италиански произход, е французин). Албумът е Oracle's Destiny.

Първо да спомена, че много се вълнувам, защото това е първият солов албум на Petrucciani, който имам възможността да слушам по-дълго, защото досегашният ми досег с него е или чрез радиото (ефимерен, колкото и да си отдаден на слушането), или съвместно с други музиканти (музикална и емоционална амалгама, непосилна за разчленяване от непрофесионалист).

Все още не съм си изслушала целия албум (става практика да пиша преди да чуя всичко), но ентусиазъм да споделя, дали звучи оправдателно за несериозността ми

Вметка: композициите са брилянтни!

--------------------
From the depths of my emptiness
Comes a feeling of inner bliss

Редактирано от deamon (21.12.2006 16:17)

deamon
emmeleia dancer

Регистриран: 26.08.2005
От: Blue Winds
    #1563729 - 21.12.2006 18:09 [Re: Hammill]

Продължавам с пълното вманиачавене в саундтрака на Записки под възглавката , за четвърти път сега си пускам Blonde. Пустият му Браян Ино как е "подпъхнал" тази песен

--------------------
From the depths of my emptiness
Comes a feeling of inner bliss

vg*
гушкоти бебето

Регистриран: 11.01.2006
От: sofia
Re: Любопитно.
    #1564028 - 21.12.2006 21:22 [Re: Hammill]

Това което ми прави неприятно впечатление е,
че освен че, успяваш да ме подразниш мен лично
с командно-административния си начин на разговор,
определено се държиш гадно с хора,
които ми харесват по ред причини.

Надявам се да е просто отвратителн съвпъдък.

Ще има и продължение

duendeМодератор
The Pawn King

#1564191 - 22.12.2006 00:43 [Re: deamon]

Мишел Петручани е един от най-любимите ми пианисти.

Бидейки едно твърде малко джудже, с много къс обхват на кривите ръчички, той просто свири като никой друг. В момента, в който пръстите му докоснат пианото, той сякаш се разтегля и пораства до същински исполин. А пианото се смалява. Слушателите също.

Никой не може да свири на пиано като Мишел Петручани. Някой ден ще отделя повече време да ви запозная с необикновеното му житие. Осакатен и обруган от природата, този човек с дух като камбана вдига музикалния свят на плещите си и го запраща в объркване.

Мен също ме запрати... после дойде манията...

Моля ви, вижте този клип.

--------------------

dr.sardonicus

Регистриран: 08.03.2002
    #1564369 - 22.12.2006 08:42 [Re: duende]

Да, така се казваше: Мишел Петручиани (починал през 90-е, мисля)! Имаше един период, миналата или по-миналата година, когато сгъстено излъчваха по Mezzo негови изпълнения. Харизматичен, мощен пианист - сякаш като опровержение насрещу неговата болест (недъгът му не е вроден)! Подхваща каква да е тема (ако и даже от детска песничка), раздипля я и я вплита в страховита музикална тъкан. А на първо слушане ме порази ритмиката: той, рекох си, срива, например, присами Манхатън небостъргачите, после набива колони в земята и строи някакви акрополи...

Опит със самоиронията

По-рано изтъкнах някъде възгледа си: как и доколко джазът се единее с класическата музика: тук. А защо (хората) са толкова предубедени към мен относно Дебюси и Мусоргски при положение, че (те не знаят ли!) Дебюси и Мусоргски са ми настолни автори: всяка сутрин споделям с тях закуската си? (Рахманинов: признавам пък, че аз храня предубеждение - защо ли? - къмто този безграничен композитор и пианист.)

"Класически романтизъм" - в моето негодувание насрещу звука на "дървеното желязо" (интелектуалщината) е побито предубеждението ми за Рахманинов. Понеже, както казват (хората), "heavy metal or no metal at all"! Но с какво е виновен Рахманинов - с нищо. Макар да го набеждават за преимуществено личност, персонализирайки твореца (или, ако щете, Твореца).

Кой бива по-личен: кадетът или джазменът? - Двусмислие (изстъпление/ светоусет), върху което си заслужава да се помисли: за времената от преди отчуждението на света.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  duende 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 7569

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.598 seconds in which 0.583 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.