ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Музика » Джаз и блус

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
dr.sardonicus

Регистриран: 08.03.2002
Re: В момента...
    #1558126 - 18.12.2006 16:58 [Re: Hammill]

Така и ще сторя. След което ще споделя впечатленията си.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
deamon
emmeleia dancer

Регистриран: 26.08.2005
От: Blue Winds
    #1558351 - 18.12.2006 19:03 [Re: Hammill]

Хехе, завихрили сте форума . Мен пък малкото хотелче, в което обикновено отсядам във Варна (и от което сега ви пиша) ме посрещна с ФСБ и Пак ще се прегърнем .

--------------------
From the depths of my emptiness
Comes a feeling of inner bliss

Hammill

Регистриран: 20.06.2002
От: Close to the edge
    #1559497 - 19.12.2006 14:11 [Re: dr.sardonicus]

Ами чуй! Няма нищо лошо в това човек да си разшири малко музикалния хоризонт.

Освен Дебюси бих ти препоръчал да чуеш "Картините" на Мусоргски - там би могъл да чуеш привидно небрежния размах в третирането на съдържанието за сметка на формата в "съвременното" арт-джаз пиано. Можеш да чуеш сонатите и пиесите на Сезар Франк, където ще чуеш фино обърнатата навътре съзерцателност на "съвременното" арт-джаз пиано. Можеш да чуеш и прелюдиите на Рахманинов, където ще чуеш едновременно интимното и дистанциращо въвличане на слушателя в екзистенциалната естетика на същото пиано.

Така после не би имал повод да се оправдаваш, че от класическите творци за пиано си запознат само с Лист и то поради факта, че си си внушил, че "метълът" има нещо общо с класическия романтизъм.
Метълът впрочем има толкова общо с Ференц Лист, колкото и маскарадно-инфантилната шутовщина на Холивуд с Вагнер.

--------------------
Hammill

Hammill

#1559570 - 19.12.2006 14:53 [Re: Hammill]

Magma, Magma [Kobaia], 1970

На две крачки от Колтрейн и вече с една крачка в мистерията наречена zeuhl.

--------------------
Hammill

dr.sardonicus

#1559868 - 19.12.2006 16:44 [Re: Hammill]

Не, не, моите пътчета трябва да се влеят в една много тясна, макар и витиевата по неопределеното си еднопосочие пътека... Най-сетне - относно музиката (аз и не съм претендирал да съм в досег с друго изкуство) ти повярвах безостатъчно. Никак не ми беше лесно - повярвай ми и ти - "да затворя" за съзнанието си и тази "глава": Музиката - и да призная, че всъщност никога не съм я в действителност отварял. За мен музиката уж започна (някога, много отдавана) с "метъла" и сега безвъзвратно свърши: отново с "метъла". Заграждам метъл в кавички (никога досега не съм го сторвал!) в знак на съгласие, че въпреки дългогодишните си мисловни напъни (още от 13-14-годишен), хилядите спорове и пр. разбрах (току-що) едно: заблуждавал съм се, че по някакъв начин имам вземане-даване с музиката; и в знак на съмнение дали наистина съм взаимодействал със стойността, в която разбирачите-металисти въздигат наричания от тях метъл. Но - живот и здраве - ще изкача и заградя своя връх, своя най-лош и изострен връх!... Иначе: и представа нямаш колко се радвам, че прояви добрата си воля и възстанови комуникацията помежду ни!... Искам модераторът да ме "банне" от форума, но го моля да не изтрива настоящото... За мен важи, че отсега нататък ще пиша във форум "Философия" на all.bg, понеже колкото и да се пъна, а и колкото и понякога (рядко) да ме куртоазно ласкаят, не подлъгвам вътрешно себе си: че стойностно философствам и др. под. Аз философея изот своята ограниченост. Нищо значително не ще чуя, видя или прочета: колкото било - толкова и ще бъде.

twisted animator

Регистриран: 26.09.2006
От: desert plains
    #1559907 - 19.12.2006 16:56 [Re: dr.sardonicus]

Човече, престани, понеже и аз се разстройвам ведно с теб!
Защо приемаш нечие мнение за меродавно и позволяваш така да ти влизат под кожата? Всичко това неприятно ми лъха на С/М - казвам неприятно, защото в едни отношения, било и такива, би следвало да има взаимно внимание и зачитане.
За мен лично ти си много чувствителен към музиката (от който и да било жанр), адекватен си в изказванията си; и съм съгласна със становището ти относно метъла. Твоят опонент просто не разбира от метъл, отказва да разбере/усети тази музика.
И - да се знае - нищо лично! Просто не може с лека ръка да се правят такива крайни изказвания; най-малкото, метълът отдавна си е извоювал мястото на един вид "класически романтична" музика.

Какъв бан, какви.....
Аз например ИСКАМ ти да пишеш тук.

П.П. Тц тц тц...работата май сериозна. Ми...ти си знаеш. Жалко.

Hammill

Някои по-общи размишления
    #1560030 - 19.12.2006 17:43 [Re: dr.sardonicus]

Взимаш твърде насериозно собствената си личност като център на естетическия свят. Това си личи както в отработените ти пози на ненавист, така и в тези на резигнация.

Все пак изкуството има своя център в самото себе си. Аз когато слушам музика забравям, че понякога съм грозен и високомерен, също и че понякога (което може да е съвсем същото) съм блестящ и великодушен. Единственото, което остава е волята за споделяне.

В тези форуми чувствам твърде много негативизъм, неприязън, душене, следене. Аз съм свикнал в ежедневието си да се срещам с хора, които ме обичат и/или изпитват приятелско и доверчиво чувство към мен.
Тук явно дори това да изкрещя (интелектуално): "Ей, колко е красиво това!", ми коства твърде много негативни последици. Аз не съм човек, който е свикнал или пък му харесва да бъде наблюдаван и обгрижван с неприязън.

Затова за в бъдеще ще се въздържам от презентациите си тук. Една бира, приятелски жест и албум на Taste действат къде-къде по-благотворно.

--------------------
Hammill

dr.sardonicus

Re: Някои по-общи размишления
    #1560038 - 19.12.2006 17:50 [Re: Hammill]

Още по-сериозно към собствената си личност

Та... тъй и не свикнах да се срещам с хора.

А по отношение на изкуството: доверих ти се (най-сетне: на теб и констатациите ти) и се заемам (а където се наложи: и насила!) да затворя всички естетически пролуки на съзнанието си - нека аз и изкуството имаме своите центрове в самите себе си. Ако и да ги има - хубавата музика, книги, филми, - не споделям (искам или не) хубавата музика, книги, филми. Това е така и (ще ми се или не) няма да се промени. И още: няма да позволя да се промени! Ще бдя за промени, ще наблюдавам себе си, не теб... Вече отказвам да претендирам: това е, което единствено мога да сторя за себе си (а защо не: и за теб) и ще го сторя.

Вслушвайки се в себе си, аз винаги си спомням, че трябва да бъда зъл: тогава (в такива моменти) единственото, което остава у мен, са злобата и страхът. Сега споменът ще възвекува - да подозираш себе си: това действа къде-къде по-гнилотворно! All fear the Sentinel!

Искам модераторът да ме "банне" от форума, но го моля да не изтрива настоящото... За мен важи, че отсега нататък ще пиша във форум "Философия" на all.bg...

Sardonicus

twisted animator

Регистриран: 26.09.2006
От: desert plains
    #1560042 - 19.12.2006 17:51 [Re: Hammill]

Пак тц тц тц...

Този човек май иска приятелство(то ти), може би прекалено. Няма поза. (За него ми пука, затова пиша.)
Малко топлинка, сдобряванка, преглъщане на егото...не е трудно. Особено когато някой толкова те цени.

Ама това са пожелателни мисли.:)

НещоСиТам
много зло!
**

Регистриран: 18.01.2005
    #1560059 - 19.12.2006 18:05 [Re: twisted animator]

...да замолчала бы
хоть немного

--------------------
фана ме Настроението! Radio Bembaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  duende 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 7570

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.