ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Нещата от живота

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Grim

Регистриран: 13.04.2007
Re: За възрастните хора...
    #2337963 - 25.03.2009 12:17 [Re: Креми]

Колкото по-далеч от възрасните, толкова по-добре мен са ми противни, стоят ми ени такива озлобени, повечето май и понамирисват лошо усети човек че почва се превръща в труп, требе се подсети сам, че е време да освободи света на живите от себе си. Вкопчили се с жълти криви нокти и чейнета в живота, мрън мрън мрън, а достойния дъртак вади пистолета и благородно се застрелва нема кво да им виси на вратовете на децата , на внуците си, да ги ангажира с деноношни грижи, да ги тормози с капризи, да им циври, да им уринира насекъде напук блааах , гадни дъртаци

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Креми
най-миличка

Регистриран: 09.06.2004
От: Fort Worth,TX
    #2337970 - 25.03.2009 12:35 [Re: Nord]

Ох какво да ти кажа имам усещането , че заради това ни мислене,ше ни заклеймят за коравосърдечни.Сега ми се налага да прекаравам доста от времето с 82 год баба.Не ме питай какво изживявам.Има мозъчна атрофия и понякога незнае какво прави.Онзи ден я хванах да изхвърля гърнето с урината си вместо в тоалетната в мивката в кухнята и изпаднах в тих ужас.Припада най-редовно и неможе да си показва носа навънка.

Креми
най-миличка

Регистриран: 09.06.2004
От: Fort Worth,TX
    #2337972 - 25.03.2009 12:36 [Re: Grim]

Ралични поколения и разбирания, но това е положението.

Grim

Регистриран: 13.04.2007
    #2337977 - 25.03.2009 12:41 [Re: Креми]

абе усетих аз, че некое уринириращо бабе ти виси на врата , затва го написах така

ЕVERHOPE
мира няма

Регистриран: 07.10.2005
От: тук някъде
    #2337980 - 25.03.2009 12:48 [Re: Креми]

У нас не е прието нито за нормално, нито за морално. Аз самата не бих изпратила родителите си в старчески дом, но моята причина е строго персонална. Иначе, като цяло одобрявам съществуването им. Според мен е много по-достойно да изживееш старините си добре обгрижен и сред връстници, отколкото нежелан, руган, унизен и неразбран, както често се случва. Има много примери, как деца подхвърлят родителите си на " смени" по между си, и след тяхната смърт започват борба, кой повече дал, гледал и му се полага по-голямата част от бащиното имане.

--------------------
Вълкът се ражда, за да разкъсва, орелът се ражда, за да ограбва, огънят се ражда, за да изпепелява, а човек се ражда, за да бъде щастлив, но разкъсва, ограбва и изпепелява щастието на другите. Какво всъщност е човека?

Моман

Регистриран: 27.07.2007
    #2337987 - 25.03.2009 12:57 [Re: Креми]

Ако дойде ден, в който трябва да взема такова решение, ще се съобразя с желанието на възрастния. Нека той реши къде ще се чувства по-добре.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

Mina19
член

Регистриран: 04.03.2009
    #2337993 - 25.03.2009 13:05 [Re: Креми]

Цитат:

Тематаа ми е взаимставана от сутрешният блок по''Нова'' и ми се ще да чуя вашето мнение.Та морално ли е да се пращат възрастни хора в старчески дом?Вие бихте ли изпратили ваш близък?Аз бих го направила, но само в частен такъв, защото си мисля че грижите и условията ще са в пъти по-добри.

Няма по_потискащо от това да свършиш живота си в старчески дом.Висиш и чакаш смъртта, както и всички около теб.

mysteria
добричка

Регистриран: 21.04.2007
От: Русе, България
    #2338125 - 25.03.2009 15:21 [Re: Креми]

Много сложна дилема. Нямам представа въобще и май и не искам да си представя, че някой ден трябва да изпратя някой от родителите си в старчески дом. Но, от друга страна, ако това е негово лично решение-ще го преживея някак си, но няма да съм спокойна никак.
Например свекърва ми много искаше да отиде в такъв дом за стари хора - има такъв в Русе и е близо до парка, грижите са страхотни, но не можах да разбера какво стана - остана си у тях. Но като я гледам колко е самотна...сърцето ми се свива. Май решението беше на девера ми. Не знам, много е потискащо да я гледам такава - болна и немощна. Днес ходих да я видя и не ми хареса това, което видях.

КИКИ, съчувствам ти, ще ти трябват доста сили, за да се справиш.
За мен - никой не трябва да си тръгне обиден от този свят. Това е моето мнение. И понеже много ги обичаме и искаме да ги задържим по-дъбго време да нас си, за това полагаме толкова много усилия, грижи за тях. Пак казвам - не знам до колко е равилно или , до калко морално или не.

--------------------
Цял живот студ и огън....клетва и благослов....добро утро и сбогом ,и сбогом....моя трудна любов....

Редактирано от mysteria (25.03.2009 15:30)

mysteria
добричка

Регистриран: 21.04.2007
От: Русе, България
    #2338129 - 25.03.2009 15:24 [Re: Mina19]

Цитат:

Няма по_потискащо от това да свършиш живота си в старчески дом.Висиш и чакаш смъртта, както и всички около теб.

Много точно си го определила, Мина. Домовете за стари винаги съм си ги представяла като един вид "чакалня"

Норда ей сега ще ме насмете, че не мога да си сдържа емоциите, но такава е моята си представа. Не знам кое е правилно и кое - не.

--------------------
Цял живот студ и огън....клетва и благослов....добро утро и сбогом ,и сбогом....моя трудна любов....

ЕVERHOPE
мира няма

Регистриран: 07.10.2005
От: тук някъде
    #2338138 - 25.03.2009 15:30 [Re: mysteria]

Цитат:

Цитат:

Много точно си го определила, Мина. Домовете за стари винаги съм си ги представяла като един вид "чакалня"

Норда ей сега ще ме насмете, че не мога да си сдържа емоциите, но такава е моята си представа. Не знам кое е правилно и кое - не.

А, когато останеш на грижите на две-три вечно сърдити, груби и недоволни деца, които те подритват ту тук, ту там, какво чакаш? Пак чакаш смъртта, която е единственото сигурно събитие в живота ни, но я чакаш огорчен, унизен и смачкан, с единствената мисъл, че си бреме и тежест за някого.

--------------------
Вълкът се ражда, за да разкъсва, орелът се ражда, за да ограбва, огънят се ражда, за да изпепелява, а човек се ражда, за да бъде щастлив, но разкъсва, ограбва и изпепелява щастието на другите. Какво всъщност е човека?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 13940

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.015 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.