ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Нещата от живота

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
mysteria
добричка

Регистриран: 21.04.2007
От: Русе, България
Re: За възрастните хора...
    #2338142 - 25.03.2009 15:33 [Re: ЕVERHOPE]

Цитат:

А, когато останеш на грижите на две-три вечно сърдити, груби и недоволни деца, които те подритват ту тук, ту там, какво чакаш? Пак чакаш смъртта, която е единственото сигурно събитие в живота ни, но я чакаш огорчен, унизен и смачкан, с единствената мисъл, че си бреме и тежест за някого

Агресия, съжалявам, не мога да си представя, че ще се държа така с родителите си. Да не дава Господ такова отношение на деца към родители. Съжалявам.

За мен връзката винаги е двупосочна - те са ни дали живот, ние трябва да се грижим за техния живот и за тяхното здраве. Пак казвам-не знам кое е правилно.

--------------------
Цял живот студ и огън....клетва и благослов....добро утро и сбогом ,и сбогом....моя трудна любов....

Редактирано от mysteria (25.03.2009 15:34)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ЕVERHOPE
мира няма

Регистриран: 07.10.2005
От: тук някъде
    #2338156 - 25.03.2009 15:42 [Re: mysteria]

Цитат:

Агресия, съжалявам, не мога да си представя, че ще се държа така с родителите си. Да не дава Господ такова отношение на деца към родители. Съжалявам.

За мен връзката винаги е двупосочна - те са ни дали живот, ние трябва да се грижим за техния живот и за тяхното здраве. Пак казвам-не знам кое е правилно.

Някъде, по-горе в темата писах, че аз също не бих позволила родителите ми да отидат в такъв дом. Но, но за съжаление съм била свидетел на описаното от мен отношение и смятам, че в тези случаи той се явява по-добра алтернатива.

--------------------
Вълкът се ражда, за да разкъсва, орелът се ражда, за да ограбва, огънят се ражда, за да изпепелява, а човек се ражда, за да бъде щастлив, но разкъсва, ограбва и изпепелява щастието на другите. Какво всъщност е човека?

Креми
най-миличка

Регистриран: 09.06.2004
От: Fort Worth,TX
    #2338157 - 25.03.2009 15:43 [Re: mysteria]

Жал ми е за бабата , защото е добър човек и знам , че ако нямаше атрофия никога не би правила тези неща.Въоръжила съм се с търпение поне имам доста високна такова.Повтаря ми едни и същи неща по 100 пъти, а аз се правя , че ги чувам за сефте.

mysteria
добричка

#2338174 - 25.03.2009 15:58 [Re: Креми]

Цитат:

Жал ми е за бабата , защото е добър човек и знам , че ако нямаше атрофия никога не би правила тези неща.Въоръжила съм се с търпение поне имам доста високна такова.Повтаря ми едни и същи неща по 100 пъти, а аз се правя , че ги чувам за сефте.

Съжалявам, много добре знам какво преживяваш. Знаем, че са изживяли живота си достойно, не искаме да ги нараним по никакъв начин. Те са си наши и си ги обичаме и за това ни е жал за тях.
Моята е на 92 години, не живее при мен, но ми е жал да я гледам такава, не ни познава вече. Тя ни е отгледала : мен, сестра ми, братовчедите ми. Все деца е гледала горката. Знам, че никой не е вечен, но ми се свива сърцето. Тя счупи крак миналата година и от тогава лежи.
Пак казвам - никой не трябва да си тръгва обиден.
На теб ти пожелавам да намериш сили и кураж за двама.

--------------------
Цял живот студ и огън....клетва и благослов....добро утро и сбогом ,и сбогом....моя трудна любов....

mysteria
добричка

#2338177 - 25.03.2009 16:01 [Re: ЕVERHOPE]

Цитат:

Но, но за съжаление съм била свидетел на описаното от мен отношение и смятам, че в тези случаи той се явява по-добра алтернатива.

Сигурно, не съм обръщала палачинката от другата страна. Нали знаеш, че съм си Девичка - за мен всичко е мир и любов в семейството.

--------------------

ЕVERHOPE
мира няма

#2338184 - 25.03.2009 16:04 [Re: mysteria]

Цитат:

Цитат:

Но, но за съжаление съм била свидетел на описаното от мен отношение и смятам, че в тези случаи той се явява по-добра алтернатива.

Сигурно, не съм обръщала палачинката от другата страна. Нали знаеш, че съм си Девичка - за мен всичко е мир и любов в семейството.

Знам, знам, мама е девичка, знам за какво ми говориш. Което не и попречи да се погрижи за майка си, двете си баби, дядовците си и от десет години гледа баща ми болен на легло. Упорити сте и някак успявате да заставате над нещата, като жертвате себи си в името и доброто на околните.

--------------------
Вълкът се ражда, за да разкъсва, орелът се ражда, за да ограбва, огънят се ражда, за да изпепелява, а човек се ражда, за да бъде щастлив, но разкъсва, ограбва и изпепелява щастието на другите. Какво всъщност е човека?

mysteria
добричка

#2338190 - 25.03.2009 16:09 [Re: ЕVERHOPE]

Явно, майка ти е страхотен човек! Възхищавам се.

--------------------

Креми
най-миличка

Регистриран: 09.06.2004
От: Fort Worth,TX
    #2338204 - 25.03.2009 16:15 [Re: ЕVERHOPE]

Майка тие достоен за уважение човек.

ЕVERHOPE
мира няма

#2338233 - 25.03.2009 16:52 [Re: mysteria]

mysteria, КИКИ благодаря, за милите думи. Гордея се с нея, опитвам се да и бъда полезна и да я щадя поне аз. Живота поднася различни предизвикателства пред всеки от нас, затова понякога си мисля, че можем да разсъждаваме хипотетично, но никога не можем да бъдем сигурни как е правилно и трябва да се постъпи.

--------------------

Grim

Регистриран: 13.04.2007
    #2338256 - 25.03.2009 17:23 [Re: ЕVERHOPE]

Цитат:

Което не и попречи да се погрижи за майка си, двете си баби, дядовците си и от десет години гледа баща ми болен на легло

Хубаво, майка ти я похвалиха достатъчно, аз обаче друго се чуда! Защо требе си причинява човек такива мъки - да поеме целия си род на главата да ги гледа десетилетия на стари години?

Тее хора дето отдават половината си живот за да гледат болните си дърти роднини, ко успеят да доживеят от толкоз тормоз до неква стара възраст, тех нема да има кой да ги погледне, така си мисля аз

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 13189

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.