ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Нещата от живота

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
Re: За възрастните хора...
    #2338500 - 25.03.2009 22:03 [Re: Grim]

Цитат:

Защо требе си причинява човек такива мъки - да поеме целия си род на главата да ги гледа десетилетия на стари години?

Тее хора дето отдават половината си живот за да гледат болните си дърти роднини, ко успеят да доживеят от толкоз тормоз до неква стара възраст, тех нема да има кой да ги погледне, така си мисля аз

Гриме, обикновено приемам мненията ти "на нож", понеже почти като правило са крайни...в откровеността си.
Но в тях винаги има доза истина, която човек трудно и пред самия себе си признава. Право казваш, макар да го казваш недипломатично.
Истината е, че аз съм от тези, които също не биха оставили болни възрастни близки иии... имам наблюдения колко здраве, психика, радост и жизненост му струва всичко това на "гледача", ама...пусто, не мога инак (ни съвест, ни сърце биха ми го позволили, макар и да би ме смачквало).

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
vg*
гушкоти бебето

Регистриран: 11.01.2006
От: sofia
    #2338517 - 25.03.2009 22:20 [Re: Креми]

Цитат:

... защото си мисля че грижите и условията ще са в пъти по-добри...

Не са. Подозираш,
но не е така.

ЕVERHOPE
мира няма

Регистриран: 07.10.2005
От: тук някъде
    #2338713 - 26.03.2009 07:48 [Re: Grim]

Цитат:

Цитат:

Което не и попречи да се погрижи за майка си, двете си баби, дядовците си и от десет години гледа баща ми болен на легло

Хубаво, майка ти я похвалиха достатъчно, аз обаче друго се чуда! Защо требе си причинява човек такива мъки - да поеме целия си род на главата да ги гледа десетилетия на стари години?

Тее хора дето отдават половината си живот за да гледат болните си дърти роднини, ко успеят да доживеят от толкоз тормоз до неква стара възраст, тех нема да има кой да ги погледне, така си мисля аз

Има, като че такъв момент?! За съжаление най-често се случва точно така. Не съм търсила похвали. Напротив, самата аз смятам че едва ли е необходимо човек да изпада в крайност и при себераздаването.

--------------------
Вълкът се ражда, за да разкъсва, орелът се ражда, за да ограбва, огънят се ражда, за да изпепелява, а човек се ражда, за да бъде щастлив, но разкъсва, ограбва и изпепелява щастието на другите. Какво всъщност е човека?

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
    #2339417 - 27.03.2009 03:32 [Re: vg*]

Зависи си от дома.

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

Census
just a член

Регистриран: 27.02.2009
    #2339511 - 27.03.2009 10:14 [Re: Mina19]

Цитат:

Висиш и чакаш смъртта, както и всички около теб.

Щото ако си вкъщи няма да висиш и чакаш смъртта. В старческият дом има хора, с които можеш да имаш сходни интереси. Ако семейството на възрастният човек го посещава редовно, взима го за ваканция, засвидетелства му любовта и подкрепата си, той няма да се чувства изоставен в старческият дом. Напротив, ще се чувства по-добре там, защото среща разбиране от хора от същият етап на жизнения си път и професионалната помощ на работещите в дома.

ne znaem cqlata istoriq
гад непоносима

Регистриран: 30.08.2008
От: Някъде,наполовина.
    #2339517 - 27.03.2009 10:26 [Re: Census]

Цитат:

Напротив, ще се чувства по-добре там, защото среща разбиране от хора от същият етап на жизнения си път и професионалната помощ на работещите в дома.

Това хубаво.Само дето не е сигурно,поне това за професионалната помощ.Не го казвам в смисъл,че работещите там не са професионалисти.Говоря за мотивацията.За това,че всеки от нас в един момент,докато е бил на възрастта,в която си е избирал професията или пътя,по който да поеме,едва ли е предполагал,че нещата ще бъдат толкова ужасни сега.Та кой би си избрал да работи нещо подобно,да влага много усилия ида получава в повечето случаи подозрителни погледи и да чува прошепнати грозни думи.Порутени сгради,никакви условия...За жалост това е реалността.Истината е,че нямаш ли средства няма как да се получи това със спокойните старини.
Имам приятелка,директор на детска градина.Оня ден ми обясняваше как бременна в 5-я месец(все още на работа),е хукнала да се моли на горското да спонсорират градината с няколко кубика дърва,защото тяхните свършили!

--------------------
Няма ситуация без изход.Това е само пауза между две хрумвания.

По-добре да забравям,отколкото да не помня!

Bandit Queen
тъмна Индия

Регистриран: 03.12.2007
    #2339535 - 27.03.2009 11:00 [Re: Креми]

Аз лично бих наела професионален здравен работник да се грижи за родителите ми /ако недай си боже се случи нещо подобно/, но не бих оказала доверие на старчески дом в България. Едва ли в БГ има дом, който да осигури удобствата за спокойни старини- такива, каквито аз искам за родителите си, а и аз досега не съм чула някой нормален стар човек да изяви доброволно желание да прекара остатъка от живота си на такова място, пък било то и сред връстници с общи интереси. Един нормален човек на възраст обикновено желае и заслужава да живее сред семейството си и да се радва на децата и внуците си, докато му е писано. Това обаче действително е идеалният вариант. Съгласна съм, при условие, че на децата не им пука за родителите, те да се изпратят в старчески дом, но това не означава автоматично, че там ще са по-добре. Може би малко по-добре обгрижвани, но не и щастливи. Пак ще си я има горчилката и пак човекът ще си чака смъртта.. Въпросът е много спорен. Дори и да се прави за добро, не се знае доколко добро е всъщност това начинание и дали наистина ще има позитивен резултат. На мен лично би ми тежало на сърцето и то много

--------------------
"Tara hai tu mujhme tuta sa,
dariya hai tu mujhme dooba sa "

Census
just a член

#2339548 - 27.03.2009 11:30 [Re: Bandit Queen]

Имах гадже учителка в детска градина. Та тя ми е казвала че нуждата принуждава човек да върши всичко. Ако работиш и не можеш да си гледаш детето вкъщи, даваш го на детска градина. Същото е и с възрастните хора. Имаш крава, пиеш мляко. Можеш да си позволиш да гледаш родителите вкъщи, ок, не можеш, даваш ги в старчески дом плащаш го и ги посещаваш там през уикендите, като им носиш вкуснотии и ги разхождаш с колата нанякъде.

Census
just a член

#2339550 - 27.03.2009 11:32 [Re: ne znaem cqlata istoriq]

Затова имаш глава на раменете си и очи. Ходиш, гледаш, разучаваш и намираш най-доброто което те устройва. В момента в България има избор на старчески домове - за бедни и богати. Ама ако не можеш да си позволиш този за богатите, що мрънкаш? То е все едно да мръкаш, че нямаш Ферари, безсмислено е.

Bandit Queen
тъмна Индия

Регистриран: 03.12.2007
    #2339569 - 27.03.2009 12:15 [Re: Census]

Така е- едва ли някой ще тръгне да оспорва тоя /доказан/ факт. Все си мисля обаче, че старческият дом е крайната мярка. Според мен първо би трябвало да се потърси по-малко болезненото решение. Познавам такива семейства, които имат възможност да гледат и осигурят всичко на родителите си вкъщи, но просто не им се занимава или щото видиш ли, трябва ми апартамента да го продам/да го дам под наем, затова ти отивай в старческия дом..Ето това за мен не е нормално и никога няма да бъде.
Тая тема наистина има хиляди аспекти и частни случаи, хиляди фактори, от които зависи решението, така че аз само споделям лично мнение и впечатления.

--------------------
"Tara hai tu mujhme tuta sa,
dariya hai tu mujhme dooba sa "

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 13932

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.